Cabin zavazadlo

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Cabin zavazadlo

Příspěvek od ToMyK »

Dobry den,

letim na dovolenou charterem CSA. Dnes jsem dostal pokyny k odletu kde se pise, ze si muzu vzit jen jedno cabin zavazadlo 55x40x20cm o vaze max. 5kg!!

V prepravnich podminkach CSA je ale psano 12kg a jeste moznost napr. notebooku.

Cim se mam tedy ridit. Vzhledem k tomu, ze si musim vzit i ntb by jen tech 5kg bylo neprijemne omezeni.

Dekuji. TM


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od flyingblue »

ToMyK píše:Dobry den,

letim na dovolenou charterem CSA. Dnes jsem dostal pokyny k odletu kde se pise, ze si muzu vzit jen jedno cabin zavazadlo 55x40x20cm o vaze max. 5kg!!

V prepravnich podminkach CSA je ale psano 12kg a jeste moznost napr. notebooku.

Cim se mam tedy ridit. Vzhledem k tomu, ze si musim vzit i ntb by jen tech 5kg bylo neprijemne omezeni.

Dekuji. TM


Ses koupak, mas koupacky pravidla.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od dydzej »

ToMyK píše:Dobry den,

letim na dovolenou charterem CSA. Dnes jsem dostal pokyny k odletu kde se pise, ze si muzu vzit jen jedno cabin zavazadlo 55x40x20cm o vaze max. 5kg!!

V prepravnich podminkach CSA je ale psano 12kg a jeste moznost napr. notebooku.

Cim se mam tedy ridit. Vzhledem k tomu, ze si musim vzit i ntb by jen tech 5kg bylo neprijemne omezeni.

Dekuji. TM


V roce 2006 a 2008 jsem letel na dovolenou (Exim Tours) charterem CSA a do kabiny jsem bez problemu prosel s primerene plnym prirucnim zavazadlem (batuzek 25 l ) a brasnou s ntb. Je pravda, ze od letosniho roku se na odbaveni v PRG striktneji posuzuji veskere nadvahy atd., ale kazdopadne bych to zkusil. Je ovsem fakt, ze i kdyz se jednalo o charter CSA, ukazal jsem pri odbaveni prave kvuli zavazadlum svoji zlatou kartu OK Plus. Nikdo se me pak v PRG ani v HER na nic neptal i kdyz jsem mel jeste navic na zpatecni ceste odbavene zavazadlo tezsi nez koupacky limit (15 kg), uvedeny v pokynech cestovky.

ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od ToMyK »

Zajimave je, ze mam koupacky limit 20kg...

Asi zavolam na CSA
EDIT: tak na Exim

ze ja blbec jsem se zase nechal prekecat na cestovku!

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od dydzej »

ToMyK píše:Zajimave je, ze mam koupacky limit 20kg...

Asi zavolam na CSA
EDIT: tak na Exim

ze ja blbec jsem se zase nechal prekecat na cestovku!


Ten limit 15 kg inzeroval Exim Tours konkretne loni v cervnu pro charterove lety CSA PRG-HER a HER-PRG. Je klidne mozne, ze letosni limit Exim Tours zvedl na 20 kg. Zalezi na tom, co mate v pokynech od cestovky.


ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od ToMyK »

Ano ano. jiz jsem tam volal. Takze 20kg odbavene (scita se), a 5kb cabin + notebook pry neni problem

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od dydzej »

ToMyK píše:Ano ano. jiz jsem tam volal. Takze 20kg odbavene (scita se), a 5kb cabin + notebook pry neni problem


Takze nakonec vcelku pohoda :D.

ToMyK
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 13. 08. 2007, 23:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od ToMyK »

Tak tak. Vlastne presne jak potrebuju ;).

stevard
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 491
Registrován: 19. 06. 2006, 20:03
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od stevard »

tech 15kg na odbaveny a 5kg na prirucnich to je jenom na dalkovejch charterech s A310, kde je to kvuli underloadu a tam je to striktne.

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od Zoltan »

Létám jako koukám každý rok chartery do SSH s ČSA a eximem a s pokynech od CK, byla uvedená váha 15+5Kg, nikdo při odbavení však 4Kg nadváhu neřešil :)

dydzej píše:
ToMyK píše:Ano ano. jiz jsem tam volal. Takze 20kg odbavene (scita se), a 5kb cabin + notebook pry neni problem


Takze nakonec vcelku pohoda :D.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od Globik »

Nechci zakládat kvůli jednomu dotazu nové vlákno, tak se s tím nacpu sem, byť neletím charterem. Poletím s kabinovým kufříkem a trošku větší aktovkou. Předpokládám správně, že u ČSA neplatí pravidlo "1 kabinové zavazadlo + 1 osobní věc (např.notebook, aktovka, kabelka)"? a že tedy budu muset kufřík podat do spárů nakladačům? Jedná se o odlet z PRG a z LHR.
Díky

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od The810 »

Podla mna ti problemy robit nebudu. Zazil som aj cestujucu co sla v ATRku s troma igelitkami a pustili ju.

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od spinar »

Globík píše:Nechci zakládat kvůli jednomu dotazu nové vlákno, tak se s tím nacpu sem, byť neletím charterem. Poletím s kabinovým kufříkem a trošku větší aktovkou. Předpokládám správně, že u ČSA neplatí pravidlo "1 kabinové zavazadlo + 1 osobní věc (např.notebook, aktovka, kabelka)"? a že tedy budu muset kufřík podat do spárů nakladačům? Jedná se o odlet z PRG a z LHR.
Díky

U CSA toto pravidlo PLATI! Standartne muzes mit jeden carry-on trolley (kufrik na koleckach) a aktovku. A obecne CSA prirucni zavazadla moc neresi. Pokud to neni na prvni pohled moc. Jinak informace najdes tady: http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/ ... mation.htm

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od Globik »

spinar píše:
Globík píše:Nechci zakládat kvůli jednomu dotazu nové vlákno, tak se s tím nacpu sem, byť neletím charterem. Poletím s kabinovým kufříkem a trošku větší aktovkou. Předpokládám správně, že u ČSA neplatí pravidlo "1 kabinové zavazadlo + 1 osobní věc (např.notebook, aktovka, kabelka)"? a že tedy budu muset kufřík podat do spárů nakladačům? Jedná se o odlet z PRG a z LHR.
Díky

U CSA toto pravidlo PLATI! Standartne muzes mit jeden carry-on trolley (kufrik na koleckach) a aktovku. A obecne CSA prirucni zavazadla moc neresi. Pokud to neni na prvni pohled moc. Jinak informace najdes tady: http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/ ... mation.htm

Díky za rady a praktické zkušenosti. Nicméně, co se týče webu ČSA, tak právě poté, co jsem si ho přečetl, jsem tady vznesl ten dotaz. Je to tam za prvé blbě formulované:

Na palubu letadla s sebou můžete bezplatně vzít jedno kabinové zavazadlo a předměty pro osobní užití:
kabinové zavazadlo (maximální rozměry – délka 56 x šířka 45 x hloubka 25 cm, součet max. 115 cm)
dámská kabelka
kabát, šál nebo přikrývka
deštník nebo vycházkovou hůl
malý fotoaparát, kamera nebo dalekohled
přenosný počítač
četba na dobu letu
(pár věcí jsem vynechal)

Business Class Economy Class
Příruční zavazadla na všech linkách 2 ks/18 kg včetně předmětů pro osobní potřeby/115 cm 1 ks/12 kg včetně předmětů pro osobní potřeby/115 cm

Z prvního vyplývá, že člověk kromě kufříku a těch pár blbostí v náručí může mít jen dámskou kabelku. V druhém je to zcela zmatené, protože člověk neví, co tím básník myslel - k čemu se vztahuje to "včetně předmětů pro osobní potřeby"? K těm 12 kg? A co pak ty centimetry na konci? ty se vztahují k "zavazadlu"?
Ale dám na vás a vaše praktické zkušenosti. Nicméně ještě dotaz - pokud bych narazil na nějakého debila, dá se kufřík podat ještě v gatu? Nebo se musí zpět na check in? To už se jaksi nemusí stihnout... Týká se PRG i LHR. Díky

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Cabin zavazadlo

Příspěvek od spinar »

Jenze se tam mluvi i o notebooku a ten je pochopitelne v tasce. A proto jsou tasky pres rameno a kufriky brany jako notebook.


Odpovědět