Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Pavel »

rXD píše:Vedeli ste o tomto tu? Vraj ak si kúpite letenku s Etihadom z celého sveta do Prahy, môžete si príkupiť PRG-KSC za 39USD/ow. Tomu hovorím super deal!

a co bych dělal v KSC? :-)


rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od rXD »

European Capital of Culture 2013 :-)

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

rXD píše:European Capital of Culture 2013 :-)

To snad ne?

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Marty-t »

Pavel píše:
rXD píše:Vedeli ste o tomto tu? Vraj ak si kúpite letenku s Etihadom z celého sveta do Prahy, môžete si príkupiť PRG-KSC za 39USD/ow. Tomu hovorím super deal!

a co bych dělal v KSC? :-)


Treba vyuzil posledni fungujici linku CSA na Slovensko? Na Idnesu pisou ze konci definitivne Zilina...

rXD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 691
Registrován: 26. 07. 2011, 00:48
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od rXD »

alesesl píše:
rXD píše:European Capital of Culture 2013 :-)

To snad ne?


Ak nestaci, tak pripadne navsteva Slovenskeho raja, Krasu, Tokaja, Spisskeho hradu, Tatier, Kojsovky, Plejsov, Polonin ... Teraz su promo letenky KSC-PRG za cca 110EUR/rt.

No a na na tom clanku v iDnes je celkom zabavne, ako sa CSA nevyplatilo to zavadzanie, ze TAT zrusili kvoli zhorenemu lietadlu. Je jasne, ze ta linka bola, rovanako ako ILZ a BTS, vzdy stratova, a to bol jediny realny dovod zrusenia. Lebo, vsak ano, ak by bola vynosna, CSA by si do 2 sekund prenajali lietadlo od kohokolvek na okoli a lietali by ju dalej.


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od skrita »

Vsadili byste na výdrž ČSA pro lety do MAD (tam září 2012/zpět prosinec 2012) nebo byste zvolili Lufthansu? Ceny jsou naprosto srovnatelné, LH malinko nižší, OK zase přímý let.

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od honzeek1 »

skrita píše:Vsadili byste na výdrž ČSA pro lety do MAD (tam září 2012/zpět prosinec 2012) nebo byste zvolili Lufthansu? Ceny jsou naprosto srovnatelné, LH malinko nižší, OK zase přímý let.


Verily, jelikoz PRG-MAD je prvni segment meho RTW ;)

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od j.ree »

spis jo, i ted kdy Wizz MAD z PRG rusi

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Zajda »

I když to je časově blízko, tak bych si dovolil být skeptický ( na druhou stranu co by s tím letadlem dělali....) ... v září se tam podle mě na 100 procent dostaneš, s prosincem bych si tak jistý nebyl. :) Volil bych LH...víc segmentů = větší sranda, ale chápu, že někdo může mít jiné preference než já :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

Zajda píše:I když to je časově blízko, tak bych si dovolil být skeptický ( na druhou stranu co by s tím letadlem dělali....) ... v září se tam podle mě na 100 procent dostaneš, s prosincem bych si tak jistý nebyl. :) Volil bych LH...víc segmentů = větší sranda, ale chápu, že někdo může mít jiné preference než já :D


On leti kolem sveta a ma tech segmentu asi tri zadnice.

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od PETR2 »


Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Zajda »



Ty voe, strategie, chápeš ?!? Jsi ještě evidentně nic neslyšel o taktice, to je IQ vesnickýho trouby...to má ČSA promakaný...naláká LH a další na Ruzyni, a až tu budou mít dost letadel najednou, tak jim propíchají pneumatiky a co !!! A jsou ...víte kde..pak znovu ovládnou evropské nebe...ale to nemůže být nápadný, jako že najednou..prostě pomaličku...koukáš vůbec ty na National Geographic ?? Když chceš někoho nachytat, tak dělám mrtvého a pak chramst...a je po něm...ale to je jasný že ho musíš přilákat na dostatečnou vzdálenost, to dá rozum!! Vsadím se o bednu šampusu, že do roka a do dne už o žádný Lufthanse neuslyšíte...ČSA je převeze, rozdrtí a vezme zbytek flotily za babku, protože LH nic jinýho nezbude než zbylá, nepoškozená letadla prodat...škoda že to je tajný plán a už teď v rezervačním systému ČSA nejde objednat NRT nebo JNB (samozřejmě přímé lety z PRG) ... ale to je holt daň za to utajení..dělají to kluci geniálně...držím jim palce...už teď je LH neb AF/KL minulost...hip hip hurá managmentu ČSA!!!

morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od morph »

Zajda píše:... Vsadím se o bednu šampusu, že do roka a do dne už o žádný Lufthanse neuslyšíte...ČSA je převeze, rozdrtí a vezme zbytek flotily za babku, protože LH nic jinýho nezbude než zbylá, nepoškozená letadla prodat...


o tu bednu sampana se s tebou rad vsadim :D

jedna vec mi ale stejne neda - CSA porad operuji tim, ze letectvi je specificke odvetvi, ze kolem dokola je silne luftwaffe, atp. Jenze - jak jim chce CSA konkurovat, kdyz se soustredi pouze na Cechy a na Moravu z vysoka ... Nikdo po nich nechce aby znovu letali z Brna, chapu, ze toto je nerentabilni. Na druhou stranu nechapu, proc to nemuze fungovat tak, ze prijdu v Brne/Olomouci/Ostrave na nadrazi (jedno jestli autobusove nebo vlakove), udelam check-in a dal uz se o nic starat nemusim (mysleno spozdeni dopravy na Ruzyni).V situaci, kdy nevim jestli mi staci vyrazit 4 hodiny do predu, nebo 8 bude malo, opravdu nemam moc duvodu letet z Prahy :(

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od pivko »



Řekl bych, že tohle je už opravdu nehezké a jedinou rozumnou věcí je tenhle cirkus za naše prachy prostě odpískat. Mimochodem, právě jsem se vrátil z Barcelony, kterou mi ČSA zrušily. Letěl jsem nakonec s Vuelingem a kromě trošku vyšší porce středomořské dezorganizovanosti jsem nepoznal rozdíl, letělo to tam i zpátky včas a za mírný poplatek se dal booknout exit.

Každopádně, ČSA pro mě jako zákazníka již neexistují. To, co mi provedli mi každá letecká společnost smí provést nanejvýš jednou.
Naposledy upravil(a) pivko dne 22. 07. 2012, 22:41, celkem upraveno 1 x.

pivko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 299
Registrován: 28. 08. 2004, 11:24
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od pivko »

flyingblue píše:
cocik píše:Tenhle porazeneckej pristup k zivotu je jednim z duvodu, proc jsem z CR odesel pryc - jednoduse jsem nemel naladu na to poslouchat kazdej den podobny fnukani. O opravdu schopny zamestnance se firmy perou, ostatne zazivam to tady v Asii v podstate kazdej den, kdyz se snazime sehnat kvalitni lidi. A pro vetsinu lidi na Zemi je prave poslednich cca 20 let to nejstastnejsi obdobi, protoze se tem pracovitejm a sikovnejm diky liberalizaci trhu oteviraj moznosti, ktery nikdy v zivote nemeli.


No ja Ti clovece s tou vetsinou lidi nevim. Mozna uzka skupina (par desitek maximalne stovek milionu lidi), ktera je casoprostorove flexibilni.

Plus velke oblasti Ciny. Tam je sice hodne lidi, ale zcela jiste nejde o vetsinu.


Podle mě to jak Petr31 tak Cocik ženou trošku do extrému, i když každej z opačný strany. Že jsou lidi obecně nepříliš ochotni zažité pořádky měnit je pravda. Na druhou stranu, těžko může většina obyvatel planety začít žít způsobem novodobých nomádů - letos v Praze, příští rok v Pekingu, další rok v Buenos Aires... Jo dá se, ale taky jen do určitýho věku, pak už to chce domov.


Odpovědět