Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od romul »

tempranilo píše:
Při vší úctě k pilotům, tady je vidět, proč by piloti neměli mluvit do hospodaření firmy a jejich vliv na řízení by měl být omezen na minimum.


A co teprve když začnou dělat reálnou politiku... :thumbdown:
Přílohy
hnutí.jpg
hnutí.jpg (38.25 KiB) Zobrazeno 6016 x


tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od tempranilo »

romul píše:
tempranilo píše:
Při vší úctě k pilotům, tady je vidět, proč by piloti neměli mluvit do hospodaření firmy a jejich vliv na řízení by měl být omezen na minimum.


A co teprve když začnou dělat reálnou politiku... :thumbdown:

To není můj problém, v Praze nevolím :wave:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
tempranilo píše:A není to trošku divné? Vzhledem k tomu, že se jim od února hroutí celý CIS, tak na kterých těch pár zbývajících linkách, které se vždy potácely kolem nuly, by toho dosáhly?

myslím,že k redukci nákladů už docela došlo...ale pochopitelně mě bude zajímat rozklíčování tohoto čísla více.....a odstupné pro ty největší manažerské hvězdy ze 7. patra bude zatěžovat náklady ČAH. Ale třeba nám to flyingblue vysvětlí:-)


Pokud ty nejvetsi manazerske hvezdy byly zamestnanci CAH, tak je nanejvys logicke, ze jejich odstupne bude resit CAH. To je normalni i v agroholdinzich i jejich medialnich pobockach.

Problem CSA uz opravdu velmi dlouho neni v tom, ze by mely nejaky dramaticky overhead, ale to, ze nejsou schopny naplnit kasicku tak, aby uplatily naklady na svoji flotilu. Proste moc letadel s moc velkou kapacitou na trate, ktere obsluhuji. Kauzy typu "baze v Bratislave" vyplyvaly pouze a jenom z toho, ze problem s velikosti letadel nechtel nikdo resit (respektive mozna chtel, ale nezdarilo se to).

Jinak je legracni, ze nektere manazerske hvezdy skoncily za velkeho humbuku a odstupneho v jedne casti holdingu, aby se tise objevily v jine casti holdingu (zda se totiz, ze objevily primluvce v agroholdingu). Je signifikantni, ze o tom se v medialni casti agroholdingu nepise a misto toho se medialni odnoz agroholdingu tuzi v hazeni hnoje na soucasnou opozici - ktera samozrejme zadne priznivce v agroholdingu nema.

Samozrejme - je to neprekvapive.

Jenom by si meli v medialni divizi agroholdingu udelat jasno, zda agroholding hraje PRO nebo PROTI spojeni CSA a TVS. Aby se totiz pak nedostavilo nejake to prekvapeni.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Otevřenou otázkou již zůstává jen cena pronájmu OK-YBA, jinak je všechno jasné.


Muzes zkusit nam pomalu chapajicim ponekud presneji popsat to:

jinak je všechno jasné

S diky za pochopeni.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od HonzaLB »

Pane Krsku,ja nehraju pro žádnou verzi,jen popisuji stav. To,co popisujete s odstupnym a následným přijetím vim a budu o tom psát. Jen nemam info,že za tim byly nějaké primluvy. Další bláboly a obhajoby cah není třeba řešit, já také nebudu pomlouvat zamestnavatele manželky :-)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:Pane Krsku,ja nehraju pro žádnou verzi,jen popisuji stav. To,co popisujete s odstupnym a následným přijetím vim a budu o tom psát. Jen nemam info,že za tim byly nějaké primluvy. Další bláboly a obhajoby cah není třeba řešit, já také nebudu pomlouvat zamestnavatele manželky :-)


Ono je zajimave, kdyz novinar bedlive popisuje jednu stranu konfliktu :-) Ostatne jeden z moznych duvodu proc si oligarchove kupuji media je moznost o necem nepsat ...

Jinak je skvele, ze sam, mily Jene, popisujete svoje texty jako pomluvy. Je to takove mile priznani, mozna ucinene mimodek, ale zcela jiste uprimne. :clap:

Zda Vy osobne hrajete nejakou verzi, je do velke miry irelevantni. Nicmene Vas chlebodarce zcela jiste nejakou tu hru hraje.

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od gaba02 »


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od prodejce »

:o slyšel jsem tam opět cosi o ceně pronájmu OK-YBA.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše::o slyšel jsem tam opět cosi o ceně pronájmu OK-YBA.


No ja bych to dal take do kontextu vzajemneho pronajimani letadel i s posadkami mezi OK a TVS.

Me mnohem vice zaujala ta pasaz, kde pani Posova zminuje najimani agenturnich zamestnancu jako letajiciho personalu.

sunset
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 87
Registrován: 15. 06. 2009, 21:26
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od sunset »

Me mnohem vice zaujala ta pasaz, kde pani Posova zminuje najimani agenturnich zamestnancu jako letajiciho personalu.


Na agenturním zaměstnávání CC se začalo pracovat někdy v 2005.Tento úkol dostala sekce CC od tehdejšího viceprezidnta PeJu.Vytvořila se agentura, která měla mít registrované CC na základě stále stejných personálních výběrových řízení. Výběrová komise pak rozhodla, ten bude kmenovým zaměstnancem, ten půjde do agentury. Mělo to ušetřit mzdové náklady, benefity...atd. Současnost už neznám

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Zdenek »

Já jsem tam hlavně slyšel že paní neví proč stávkuje. To má fakt z vlastní hlavy že stávkuje proto aby s CC začal hovořit management?

BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od BlueSky »

Dva docela zajimave clanky od jednoho autora na tema CSA.
Nazev prvniho "Let do nebezpeci"
O devet mesicu pozdeji "Mayday"
Jaky bude asi treti dil trilogie? "Airborne again" anebo "Epitaf"?
http://neviditelnypes.lidovky.cz/csa-le ... nomika_wag
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/na ... day-297668

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od manilair »

Tohle taky stojí za podívání, jenom nevím, jak ten pán může být komentátor respektu...plácá a plácá.... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

http://video.aktualne.cz/dvtv/skrty-jso ... 5900fea04/

tempranilo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 09. 2011, 22:25
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od tempranilo »

manilair píše:Tohle taky stojí za podívání, jenom nevím, jak ten pán může být komentátor respektu...plácá a plácá.... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

http://video.aktualne.cz/dvtv/skrty-jso ... 5900fea04/

Právě jsem to dokoukal... :thumbdown: , co dodat? Něco tak slabého jsem už dlouho neviděl a neslyšel a je smutné, že si Veselovský (nebo jeho štáb) neuměl najít někoho fundovanějšího. Na druhou stranu je to jen další ukázka naprosté mizérie a neumětelství našeho novinářského prostředí.

manilair
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 180
Registrován: 19. 05. 2011, 08:23
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od manilair »

tempranilo píše:
manilair píše:Tohle taky stojí za podívání, jenom nevím, jak ten pán může být komentátor respektu...plácá a plácá.... :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

http://video.aktualne.cz/dvtv/skrty-jso ... 5900fea04/

Právě jsem to dokoukal... :thumbdown: , co dodat? Něco tak slabého jsem už dlouho neviděl a neslyšel a je smutné, že si Veselovský (nebo jeho štáb) neuměl najít někoho fundovanějšího. Na druhou stranu je to jen další ukázka naprosté mizérie a neumětelství našeho novinářského prostředí.


líp bych to asi nenapsal, naprostej souhlas


Odpovědět