Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

ivy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 11. 03. 2009, 11:24
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od ivy »

Zajimalo by mne, jak se na to diva financak.


Jako na zahraniční služební cestu v trvání 1-12 hodin, při které nebylo poskytnuto bezplatné jídlo. Tedy ve výši 1/3 denní sazby příslušného zahraničního stravného (viz příloha vyhlášky 242/2014 Sb.)

Takže při evropských letech na otočku bych zcela výjimečně souhlasil s tím, že stravné je v tomto případě benefit. Jinak samozřejmě nikoliv.

Ještě k těm učitelkám. Dostanou diety (možná) když to jde z fondů EU. Pokud to jde z rozpočtu školy, obvykle nedostanou nic, protože s tím téměř žádný školní budget nepočítá (alespoň tedy u ZŠ a SŠ). Ani nemůže, protože by to první kontrola sestřelila.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

ivy píše:
Zajimalo by mne, jak se na to diva financak.


Jako na zahraniční služební cestu v trvání 1-12 hodin, při které nebylo poskytnuto bezplatné jídlo. Tedy ve výši 1/3 denní sazby příslušného zahraničního stravného (viz příloha vyhlášky 242/2014 Sb.)

Takže při evropských letech na otočku bych zcela výjimečně souhlasil s tím, že stravné je v tomto případě benefit. Jinak samozřejmě nikoliv.


Pokud jedou dle zakona/vyhlasky, tak bych na to jako benefit nekoukal :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

jorge píše:
flyingblue píše:
jorge píše:Aha, takze pokud si tech 11000 "vydela" CC, ktery leta evropske linky a v cilovych destinacich ani nevyleze z letadla (kde ma navic jidlo zdarma, pokud se nepletu), tak je pak ale docela logicke, ze se na to management (a cast verejnosti) diva jako na "slozku mzdy". Zajimalo by mne, jak se na to diva financak.


Jidlo zdarma na palubach CSA po Evrope? To vozej takovej overhead pro C-class?


Často jsem CC viděl, jak si C-class jídlo po ukončení servisu dávají. A nevypadá to jako přebytky, vypadá to,že je pro ně naloženo. (ale teď už si samozřejmě nevzpomenu, zda to byla jen Moskva, nebo i např. Kodaň).


Pokud je to jidlo pro CC nalozeno, pak pochybuju, ze jim firma dava stravne. I kdyz pomineme fakt, ze by to byla prvni obet setreni, zustava tady velky potencialni problem u bernaku.

Takove nasledne dodaneni prijmu (jak ze strany CC, tak ze strany firmy), skoda velkeho rozsahu a nasledna soudni tahanice by za to IMHO nikomu nestala. Ale jiste se mohu plest, treba i ve mzdove uctarne meli nejake adrenalinove jezdce :shh:

Fresch
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 03. 08. 2015, 10:42
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fresch »

Nesmíte to tak paušalizovat přece.. To, že sem někdo napsal něco o benefitech v hodnotě 11 000 ,- Kč, neznamená, že to tak je a už vůbec ne to, že to má úplně každý.
Mimo to jsem pořád názoru, že se CC točí na a319 a a330 a pokud někdo létá pouze po evropě, tak ty benefity budou nižší. Ať z důvodů kratší cesty nebo toho, že dostanou jídlo na palubě.
I přes to všechno se domnívám, že čistá mzda 24 000 Kč je opravdu málo a kdyby řada lidí nebyli srdcaři, tak bůhví, kdo by nás u čsa obsluhoval.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od flyingblue »

Fresch píše:I přes to všechno se domnívám, že čistá mzda 24 000 Kč je opravdu málo a kdyby řada lidí nebyli srdcaři, tak bůhví, kdo by nás u čsa obsluhoval.


Obsluhovali by nas ty lidi, co dneska delaj pro TVS.

Je to pro CC blby, ale v tyhle oblasti neni uplne previs poptavky po praci :thumbdown:


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Zdenek »

Fresch píše:I přes to všechno se domnívám, že čistá mzda 24 000 Kč je opravdu málo a kdyby řada lidí nebyli srdcaři, tak bůhví, kdo by nás u čsa obsluhoval.

Není to tak dávno co jsem hledal místo pro středoškoláka ženského rodu s dvěma jazyky a nevzpomínám si že by takových míst byl přebytek. Ale mohu se samozřejmě mýlit. Co jsem seznámen ze zdrojů jedna paní povídala se situací v ČSA tak mám pocit že o peníze řadových CC nejde.

Erik2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 24. 08. 2015, 18:41
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Erik2 »

Ahoj všem, dovolte mi abych se mohl vyjádřit k situaci která tu nastala před dvěma dny. Bylo to ohledně mě a prodejce, kdy jsem se už neudržel a napsal jsem mu veřejně něco neslušného, protože se pořád do mě navážel i když jsem ho mockrát upozorňoval at se mě vůbec nevšímá a nechá mě být. Týkalo se to ohledně stávky. Za to jsem dostal ban a pak další, že jsem si založil nový účet a pokračoval jsem ve své obhajobě. Ted jsem zabanován do konce měsíce a prý když si založím další účet (coz se prave stalo)tak dostanu ban dokonce roku. Kontaktoval jsem admina a slušně jsem ho poprosil aby mě odbanoval a mohl se všem omluvit za výrazy, které jsem použil a které vás určitě pohoršily. Chtěl jsem se také hájit v tom z čeho jsem byl neprávem nařčen což se pak ukázalo že jsem měl opět pravdu. Po prodejci jsem ani nechtěl omluvu. Také jsem neměl možnost se vyjádřit v tématu o erikovi. Takže to bylo takové o mě a beze mě. Je jasné, že bych tam napsal jen já nebo prodejce, ostatní asi ne protože se jich to netýkalo. Dlouho jsem o tom premyslel a



Proto, žádám admina aby smazal účet z tohoto fora erik a erik2 a všechny příspěvky, které jsem tu napsal. Tímto se tu mějte krásně a vyřidtě to prodejci, ten bude už mít klid od mích ranních sobotních PRAVDIVÍCH zpráv



PS. Jinak aktuální info o stávce- Zatím nebude, soud vydal předběžné opatření o zdržení se stávky a myslete si o tom co chcete


Vas erik

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

Zdenek píše:
Fresch píše:I přes to všechno se domnívám, že čistá mzda 24 000 Kč je opravdu málo a kdyby řada lidí nebyli srdcaři, tak bůhví, kdo by nás u čsa obsluhoval.

Není to tak dávno co jsem hledal místo pro středoškoláka ženského rodu s dvěma jazyky a nevzpomínám si že by takových míst byl přebytek. Ale mohu se samozřejmě mýlit. Co jsem seznámen ze zdrojů jedna paní povídala se situací v ČSA tak mám pocit že o peníze řadových CC nejde.

Tak nějak. 24.000 čistého pro průměrného středoškoláka není ani v Praze špatný plat. Je samozřejmě spousta středoškoláků s mimořádnými schopnostmi (nebo s výbornými schopnostmi v segmentech soukromého sektoru, kde jsou peníze a chybí lidi nebo se přes známé dostali na lukrativní místa), kteří jsou placeni podstatně lépe, ale není to mainstream. Nicméně styl života a práce CC samozřejmě není standardní a nedá se to srovnávat s prací v kanclu.
Naposledy upravil(a) Globik dne 24. 08. 2015, 19:31, celkem upraveno 1 x.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

Erik2 píše:aktuální info o stávce- Zatím nebude, soud vydal předběžné opatření o zdržení se stávky a myslete si o tom co chcete
Vas erik

Kdybys do tohoto vlákna napsal jen tuto větu, asi by mě začalo Tě být líto. Prodejce je v komunikaci ostrý hoch. Ale proč proboha zasíráš i toto vlákno zbytkem příspěvku, který nemá s ČSA nic společného, je jen o sporu Tebe, Prodejce a Admina a jen tu kopíruješ to, co jsi napsal do "Tvého" vlákna?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od HighFlyer »

flyingblue píše:http://finexpert.e15.cz/cestovni-nahrady-2015-vse-co-potrebujete-vedet

Jo, tak z tohoto odkazu na "tuzemske stravne" je uz vsem vsechno jasne.

EDIT ADMIN: Následující příspěvek a návazná diskuse byly přesunuty zde.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od HighFlyer »

Erik2 píše:PS. Jinak aktuální info o stávce- Zatím nebude, soud vydal předběžné opatření o zdržení se stávky a myslete si o tom co chcete
Vas erik

Navrh Honzovi Surovi: Zmenit slogan z "Vime prvni" na "Vime hned po Erikovi" :) On ten kluk ma obcas opravdu aktualni a spravne informace (narozdil od nekterych, kteri se zde za insidery jen vydavaji a jejich rodinni prislusnici uz nejakou dobu nepracuji tam, kde pracovali a vynaseli odtam informace).

jara.zkoumal
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 02. 04. 2014, 11:48
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jara.zkoumal »

Pánové! Nechodím-nepíšu sem zrovna často, jenže vždycky mě něco nakrkne. Jako teďka!!! Možná mnozí z vás berou čtyřicet tisíc a víc, jsou happy, mají spoustu času na to sem psát a hádat se tu :!: :?: :!: Já nechápu diskusi a samotný téma. Tahle glorifikace letušek a nutnost jejich platu-to myslíte vážně, nebo jen je máte jako známé??? Letuška nebo letušák by měli děkovat, že si můžou cestovat, že mají smlouvu, práci. Asi je to šílenej stres... Přál bych jim vidět, co je stres a kolik se za něj platí. A o tom si tady diskutujte dál, o náhradách a podobnejch blbinách. %-(

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

Hmm, dalsi co si mysli, ze letusky jsou od toho, aby se usmivaly a nosily kafe... :confused:

A s tim cestovanim... jako by se tady par prispevku dozadu neresilo, ze pobytovky uz mimo Soul ani nejsou. Kosice nepocitam, to neni pobytovka, to je maso (zvlast jestli to fakt tocej 976-977, a to taky jen v tech dnech kdy to neni spojeno s KBP)

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od clovicek »

Neví někdo jak se točí posádky na rotaci PRG-LCJ-EDI-RZE-EDI-JCJ-PRG... to snad nemůže lítat jedna posádka... kde se mění? Jsou na pobytu v EDI?:)

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od micaello »

Fabo píše:Hmm, dalsi co si mysli, ze letusky jsou od toho, aby se usmivaly a nosily kafe... :confused:

A s tim cestovanim... jako by se tady par prispevku dozadu neresilo, ze pobytovky uz mimo Soul ani nejsou. Kosice nepocitam, to neni pobytovka, to je maso (zvlast jestli to fakt tocej 976-977, a to taky jen v tech dnech kdy to neni spojeno s KBP)


Ne, nejsou. Stejně jako sestřičky v nemocnici nejsou od toho, aby Vám jen měřily teplotu.

Nechtěl jsem se do této diskuze zapojovat, ale už to začíná být fakt moc. Máme v rodině dvě letušky a jako spousta jiných zaměstnání je zrovna toto jedno z těch, které musíte dělat pro to, že vás to prostě baví, že to tak cítíte srdcem, i když víte, že jinde byste dostali za jinou práci zaplaceno více.

Příklad z rodiny: mohla jít dělat za mnohem lepší peníze, do kanclu, za počítač, jenže to by se do vzduchu podívala maximálně tak při cestě na dovolenou..a to není její šálek kávy.

Ano, taková zaměstnání kupodivu fakt existují. Takže pak v důsledku děláte prostě to, co milujete a pro co jste se (podvědomě) narodili a holt fakt, že za to dostanete zaplaceno méně si kompenzujete právě tím pocitem (a ano, na druhou stranu existují i šťastlivci, kteří dělají to, co je baví a co milují a co by neměnili za nic na světě a dostanou za to královsky zaplaceno, ale holt všude existují výjimky..)


Odpovědět