Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Nemec »

Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743

Na druhou stranu, asi přijde další játro (OK-NFT) :lol:


bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od bilbo »

Nemec píše:
Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743

Na druhou stranu, asi přijde další játro (OK-NFT) :lol:

A ještě další tři překvápka nás čekaj :-ss

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Orus-x »

Nemec píše:
Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743

Na druhou stranu, asi přijde další játro (OK-NFT) :lol:

OK-NFT asi tezko, kdyz uz mame OK-MFT :)
At si prijde, nebo at klidne pretrou 737-700 TVS. do barev CSA...ono uz je tak trochu jedno, co nas “narodni dopravce” v agonii vymysli...Na vsech linkach z PRG uz dnes existuje rozumna alternativa..

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743


A já myslel, že ta šokující zpráva ohledně ČSA, kterou se máme v nejbližší době dozvědět, se bude týkat redukce flotily A319. Takže minimálně na zimu se s jejich provozem počítá, to je fajn...

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od pettte »

Kdysi milé a skvělé ČSA, prosím vydrž aspoň do 10.12. kdy jsem si ve stařecké nerozvážnosti koupil letenku od Etihad s prvním segmentem operovaným ČSA. Já bych na tu dovolenou fakt moc chtěl!

Jediným pozivem může být, že když je to let s ATR, která teď mají přibývat, tak mi to snad vyjde.


Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Lucky »

737 píše:
Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743


A já myslel, že ta šokující zpráva ohledně ČSA, kterou se máme v nejbližší době dozvědět, se bude týkat redukce flotily A319. Takže minimálně na zimu se s jejich provozem počítá, to je fajn...


S provozem A319 se u ČSA nepočítá vůbec. Dojde buď k pronájmu nebo k odstavení a zakonzervování než doběhnou smlouvy o pronájmu.

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

Lucky píše:
737 píše:
Marty-t píše:Eurowings si od října znovu pronajme A319 na wet lease od ČSA a bude s ní lítat lety z HAM... Zdroj: http://www.airliners.de/eurowings-tschechien/46743


A já myslel, že ta šokující zpráva ohledně ČSA, kterou se máme v nejbližší době dozvědět, se bude týkat redukce flotily A319. Takže minimálně na zimu se s jejich provozem počítá, to je fajn...


S provozem A319 se u ČSA nepočítá vůbec. Dojde buď k pronájmu nebo k odstavení a zakonzervování než doběhnou smlouvy o pronájmu.


A nebylo by lepší ta letadla do doběhnutí těch smluv normálně využívat a mezitím hledat nového zájemce? To je ten provoz A319 tak strašně nevýhodný, že se jim vyplatí je nechat na zemi a platit leasing?

Z toho mi vyplývá, že ČSA budou mít ve flotile ATR a jednu A330. :D To je dost bizarní.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od JackBrno »

737 píše:A nebylo by lepší ta letadla do doběhnutí těch smluv normálně využívat a mezitím hledat nového zájemce? To je ten provoz A319 tak strašně nevýhodný, že se jim vyplatí je nechat na zemi a platit leasing?

Z toho mi vyplývá, že ČSA budou mít ve flotile ATR a jednu A330. :D To je dost bizarní.

Takhle napsané to vypadá opravdu jako dost zvláštní skladba flotily, ATR + A330 a nic mezi tím :D Nicméně je potřeba doplnit, že ČSA = TVS, tudíž mají kromě toho k dispozici slušnou flotilu 737 ;)

Mauny
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 20
Registrován: 15. 01. 2018, 13:38
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Mauny »

Pak tu je ale ještě ta objednávka sedmi 320neo, ne? :-? Nebo?

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od bilbo »

Mauny píše:Pak tu je ale ještě ta objednávka sedmi 320neo, ne? :-? Nebo?

Ne

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od 737 »

JackBrno píše:
737 píše:A nebylo by lepší ta letadla do doběhnutí těch smluv normálně využívat a mezitím hledat nového zájemce? To je ten provoz A319 tak strašně nevýhodný, že se jim vyplatí je nechat na zemi a platit leasing?

Z toho mi vyplývá, že ČSA budou mít ve flotile ATR a jednu A330. :D To je dost bizarní.

Takhle napsané to vypadá opravdu jako dost zvláštní skladba flotily, ATR + A330 a nic mezi tím :D Nicméně je potřeba doplnit, že ČSA = TVS, tudíž mají kromě toho k dispozici slušnou flotilu 737 ;)


To je mi jasné, že jim TVS pomůže svými mašinami. :) Na druhou stranu si říkám, že výpadek 9 A319 se musí nějak projevit ne? Chystá se nějaká výraznější reducke sítě linek?

A přebarví alespoň nějaké 737 do barev ČSA? :D

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od H_K »

Jaj, už jsem byl nalomenej si s nima koupit Řím na listopad, ale jestli je šance že to bude samoljot od špínawings tak snad radši nee... (Třeba mam osobní smůlu ale prostě tím humusem lítat nebudu)

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od zdenda »

H_K píše:Jaj, už jsem byl nalomenej si s nima koupit Řím na listopad, ale jestli je šance že to bude samoljot od špínawings tak snad radši nee... (Třeba mam osobní smůlu ale prostě tím humusem lítat nebudu)

Moje řeč. Se Špínawingsem uz nikdy

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
H_K píše:Jaj, už jsem byl nalomenej si s nima koupit Řím na listopad, ale jestli je šance že to bude samoljot od špínawings tak snad radši nee... (Třeba mam osobní smůlu ale prostě tím humusem lítat nebudu)

Moje řeč. Se Špínawingsem uz nikdy

Nelži, budeš rád, že s nima budeš moct na dovolenou :D

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Petr31 »

zdenda píše:
H_K píše:Jaj, už jsem byl nalomenej si s nima koupit Řím na listopad, ale jestli je šance že to bude samoljot od špínawings tak snad radši nee... (Třeba mam osobní smůlu ale prostě tím humusem lítat nebudu)

Moje řeč. Se Špínawingsem uz nikdy


TVS to hladce přežije :lol:
https://zdopravy.cz/rekordni-leto-trave ... inu-15944/


Odpovědět