Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
2
3%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
20%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
24%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
35
53%

Celkem hlasů: 66

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod Globik » 29. 10. 2019, 08:22

Co to je vyditelna odborová organizace? To je nějaký novotvar pro odborovou organizaci, co vydírá?

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod JiS_Progressus » 29. 10. 2019, 11:16

Globik píše:Co to je vyditelna odborová organizace? To je nějaký novotvar pro odborovou organizaci, co vydírá?

Přece nemohu napsat že to byla CZ&"výrobce francovky", to by nebylo moderně korektní ...

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208

Příspěvekod Globik » 29. 10. 2019, 16:20

JiS_Progressus píše:
Globik píše:Co to je vyditelna odborová organizace? To je nějaký novotvar pro odborovou organizaci, co vydírá?

Přece nemohu napsat že to byla CZ&"výrobce francovky", to by nebylo moderně korektní ...

No jo no, zřejmě jsi to nepochopil. Einstein ve škole také propadal :D (Tím narážím na rozpor Tvojí vysoké inteligence a absence určité triviální znalosti češtiny).

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod JiS_Progressus » 29. 10. 2019, 17:45

Globik píše:
JiS_Progressus píše:

No jo no, zřejmě jsi to nepochopil. Einstein ve škole také propadal :D (Tím narážím na rozpor Tvojí vysoké inteligence a absence určité triviální znalosti češtiny).

Jaj, no, teď už to vidím a hluboce se omlouvám. Češtin mi skutečně nikdy moc nešel.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod HighFlyer » 01. 11. 2019, 21:56

JiS_Progressus píše:K tomu druhému. Po Osinku, LP/ČAH je teď na řadě Travela, tak čas ukáže.

CK Travela to uz prece ma davno za sebou. Bylo tam dokonce trestni oznameni, 1800 klientu prislo o 50 mil. Kc, nakonec se z toho predstavenstvo vykroutilo.

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Mat » 08. 11. 2019, 15:39

Náhodou jsem si všimnul, že na OK972/3 PRG-KSC-PRG byl dnes nasazen B738. Tuší někdo, jestli je taková poptávka (možná i kvůli změnám na lince KSC-VIE) nebo je to čistě z provozních důvodů, protože vypadla nějaká ATR?

Adik1337
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod Adik1337 » 08. 11. 2019, 17:36

Mat píše:Náhodou jsem si všimnul, že na OK972/3 PRG-KSC-PRG byl dnes nasazen B738. Tuší někdo, jestli je taková poptávka (možná i kvůli změnám na lince KSC-VIE) nebo je to čistě z provozních důvodů, protože vypadla nějaká ATR?

Aj 28.10 letelo OK-SWT... Neviem ako to bolo z PRG, ale z KSC odlietalo 70 ľudí
A kapacitu do VIE si pobral Eurowings, resp. poobedné lety sú plnšie

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 08. 11. 2019, 18:08

Mat píše:Náhodou jsem si všimnul, že na OK972/3 PRG-KSC-PRG byl dnes nasazen B738. Tuší někdo, jestli je taková poptávka (možná i kvůli změnám na lince KSC-VIE) nebo je to čistě z provozních důvodů, protože vypadla nějaká ATR?

Muže jít i o přepravu zboží, kterou nepobere ATR a musí se to odvézt něčím “větším”. Ale poptávka občas na některé casy je velká.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod bilbo » 10. 11. 2019, 12:56

Roiman4 píše:

Muže jít i o přepravu zboží, kterou nepobere ATR a musí se to odvézt něčím “větším”. Ale poptávka občas na některé casy je velká.

Je to kvůli tomu, že nejsou ATRka, v posledním měsíci odešli další a zbyly jenom tři. I do FRA teď párkrát poletí 737.

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 10. 11. 2019, 18:16

Takže "skořápka" ČSA, je pořád prázdnější.... je mi z toho smutno. Bývaly to (již hodně dávno) skvělé aerolinky!

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod bilbo » 10. 11. 2019, 19:50

pettte píše:Takže "skořápka" ČSA, je pořád prázdnější.... je mi z toho smutno. Bývaly to (již hodně dávno) skvělé aerolinky!

Řekl bych, že letět Boeingem je o dost komfortnější než ATR.

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 10. 11. 2019, 20:59

bilbo píše:
pettte píše:Takže "skořápka" ČSA, je pořád prázdnější.... je mi z toho smutno. Bývaly to (již hodně dávno) skvělé aerolinky!

Jaký to má vztah k tomu, že už i aeroklub má více letadel? jinak já si na ATRko nemůžu stěžovat a to jsme s ním letěl i do DUS.
Co se týká Boeingu, tak za mne: je rozdíl jestli je to v podání SW nebo třeba toho AirFrance.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 10. 11. 2019, 22:21

pettte píše:
bilbo píše:

Jaký to má vztah k tomu, že už i aeroklub má více letadel? jinak já si na ATRko nemůžu stěžovat a to jsme s ním letěl i do DUS.
Co se týká Boeingu, tak za mne: je rozdíl jestli je to v podání SW nebo třeba toho AirFrance.

No Air France ma nejmensi Boeing 787 a skutecne mezi dreamlinerem AF a sedmtrisedmou QS je rozdil :-)

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 10. 11. 2019, 22:25

flyingblue píše:
pettte píše:
bilbo píše:Řekl bych, že letět Boeingem je o dost komfortnější než ATR.

No Air France ma nejmensi Boeing 787 a skutecne mezi dreamlinerem AF a sedmtrisedmou QS je rozdil :-)

Miluji zdejší hnidopichy, tak Airbus AirFrance. A čekám, že se zase nějaký chytrolím ozve, že Boeing není Airbus.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod bilbo » 10. 11. 2019, 22:42

pettte píše:
bilbo píše:

Tak říkal jsi, jaký byly ČSA skvělý aerolinky, přitom zrovna upgradovali linku z ATR na 737, což je zrovna velký plus.

Zpět na “ČSA - České aerolinie”