Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
5
7%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
18%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
39
53%
 
Celkem hlasů: 73

Mat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 243
Registrován: 08. 12. 2013, 09:30
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Mat »

S pěti hodinami bych se ČSA opravdu nebál, tak daleko, aby běžně rušili lety do přestupních hubů, vážně nejsou. A s největší pravděpodobností to poletí letadlo SmartWings, tudíž taky 737...


jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jencik »

Globik píše:
jencik píše:Zase menšie riziko tam je, ráno býva v AMS hmla a môže sa stať, že ČSA kvôli tomu poletí neskôr, kým KL poletí tak či tak.


Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:
Globik píše:
jencik píše:Zase menšie riziko tam je, ráno býva v AMS hmla a môže sa stať, že ČSA kvôli tomu poletí neskôr, kým KL poletí tak či tak.


Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h

Větší pitomost už jsi fakt napsat nemohl... Sorry, jsi totálně mimo.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Nemec »

jencik píše:
Globik píše:
jencik píše:Zase menšie riziko tam je, ráno býva v AMS hmla a môže sa stať, že ČSA kvôli tomu poletí neskôr, kým KL poletí tak či tak.


Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h

Byvalo to teda spis naopak :D OK s Airbusem leteli skoro vzdy, KL s Boeingem nemohlo... B737 totiz neumi autoland.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Fabo »

Nemec píše:
jencik píše:
Globik píše:
Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h

Byvalo to teda spis naopak :D OK s Airbusem leteli skoro vzdy, KL s Boeingem nemohlo... B737 totiz neumi autoland.


Umi.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od alesesl »

jencik píše:
Globik píše:
jencik píše:Zase menšie riziko tam je, ráno býva v AMS hmla a môže sa stať, že ČSA kvôli tomu poletí neskôr, kým KL poletí tak či tak.


Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h


Stejne jako OS nebo LO do KSC. Kdyz je mlha, tak radsi poslou pax busem, krom CSA, ktere divertuje do TAT. Ty tvoje kydy ze KL poleti a CSA bude meska nebo poleti jsou top slatanina pod sluncem.

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Nemec »

Fabo píše:
Nemec píše:
jencik píše:Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h

Byvalo to teda spis naopak :D OK s Airbusem leteli skoro vzdy, KL s Boeingem nemohlo... B737 totiz neumi autoland.


Umi.

Aha, uz jsem to vygooglil, zil jsem v domneni ze pro Boeing bylo nejake omezeni 50ft jako DH a Airbusu 0ft... Nicmene, to co jsem chtel rict, ze kdyz KL rusi let z PRG byva to kvuli pocasi zejmena... U OK jsem zazil jen jednou pri vypadku proudu v AMS.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od MarcosFT »

Globik píše:
MarcosFT píše:Jednoznačně KLM, z naprosto každého důvodu.

Je tam těch 40 minut.


Jestli letíš domů na Havaj přes SFO s 747, letí pak i 789. 40 minut je fakt hranice, ale bude červenec, na mlhu to nevidím a buď to výjde nebo se popereš o 600€.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

MarcosFT píše:
Globik píše:
MarcosFT píše:Jednoznačně KLM, z naprosto každého důvodu.

Je tam těch 40 minut.


Jestli letíš domů na Havaj přes SFO s 747, letí pak i 789. 40 minut je fakt hranice, ale bude červenec, na mlhu to nevidím a buď to výjde nebo se popereš o 600€.

Ne, letím do Vancouveru a nemám na přestup 40 minut, ale 6 hodin (psal jsem 5, pardon). Těch 40 minut je navíc doma ráno v posteli, tedy rozdíl časů odletu KLM.a ČSA :D

michal9
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 27. 11. 2017, 16:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 6
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od michal9 »

Tak kdy bude nová trsátková B737-800? :D

P3D
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 07. 07. 2018, 22:23
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od P3D »

michal9 píše:Tak kdy bude nová trsátková B737-800? :D


No vzhledem k tomu, že Smartwings marketing nějak netrápí, tak asi brzy ne :/

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jencik »

alesesl píše:
jencik píše:
Globik píše:
Jaký je rozdíl mezi KL 737 a OK 319 v přépadě mlhy? Zppždění mi ale nevadí, mám tam 5 hodin na přestup.

Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h


Stejne jako OS nebo LO do KSC. Kdyz je mlha, tak radsi poslou pax busem, krom CSA, ktere divertuje do TAT. Ty tvoje kydy ze KL poleti a CSA bude meska nebo poleti jsou top slatanina pod sluncem.

Tak kydy to nie sú, keďže je to vždy na rozhodnutí pilota či poletí alebo nie. Z tohtoročnej skúsenosť to viacerí piloti ČSA radšej odložili, kým piloti KLM leteli. Ale žiadnemu to nevyčítam, je to stále ich rozhodnutie

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
alesesl píše:
jencik píše:Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h


Stejne jako OS nebo LO do KSC. Kdyz je mlha, tak radsi poslou pax busem, krom CSA, ktere divertuje do TAT. Ty tvoje kydy ze KL poleti a CSA bude meska nebo poleti jsou top slatanina pod sluncem.

Tak kydy to nie sú, keďže je to vždy na rozhodnutí pilota či poletí alebo nie. Z tohtoročnej skúsenosť to viacerí piloti ČSA radšej odložili, kým piloti KLM leteli. Ale žiadnemu to nevyčítam, je to stále ich rozhodnutie

Můžeš prosím napsat, kolikrát tomu tak za poslední rok bylo? A zdroj? Díky.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Eidi »

jencik píše:Rozdiel môže byť v posádke, Holandania lietajú hmla nehmla, kým ČSA niekedy letí a inokedy mešká 1-2h


jencik píše:Tak kydy to nie sú, keďže je to vždy na rozhodnutí pilota či poletí alebo nie. Z tohtoročnej skúsenosť to viacerí piloti ČSA radšej odložili, kým piloti KLM leteli. Ale žiadnemu to nevyčítam, je to stále ich rozhodnutie


Z jakejch dat nebo z jaký skutečnosti prosimtě vycházíš?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od jencik »

Minulý rok som to zažil viackrát, napríklad 1.6.2018 meskal OK 617 z dôvodu meškania predchádzajúceho letu, kde lietadlo meškalo pre hmlu v AMS. To ráno som ale dosadol iným letom KL úplne v pohode, akurát sme čakali na voľný gate. Podobnú prax je možné vidieť aj v US, kde sú lety zobrazované podľa destinácii a tam je pekne vidieť, kto ešte lieta a kto to napríklad pre počasie zabalil.


Odpovědět