Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
2
3%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
20%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
14
22%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
35
55%

Celkem hlasů: 64

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Status: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod Petr31 » 28. 03. 2019, 19:26

Eidi píše:Přijde mi to smutný. Chápu, že se našli tací, který se prostě nechtěli stát zaměstnanci Smartwings po tom, co vidí, jaký má Smartwings s ČSA za úmysly. Tim nehodnotim, jestli převzetí ČSA bylo dobře nebo špatně, ale přijde mi to škoda. Jedna z top 5 nejstarších aerolinek, která asi co nevidět zanikne.

..jenže za ten úpadek nemůže TVS / SW, za to můžou bývalé několikeré naprosto neschopné managementy ČSA a dozorčí rady delegované státem od roku 2004...taková technická připomínka..... :D

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 28. 03. 2019, 19:30

Petr31 píše:
Eidi píše:Přijde mi to smutný. Chápu, že se našli tací, který se prostě nechtěli stát zaměstnanci Smartwings po tom, co vidí, jaký má Smartwings s ČSA za úmysly. Tim nehodnotim, jestli převzetí ČSA bylo dobře nebo špatně, ale přijde mi to škoda. Jedna z top 5 nejstarších aerolinek, která asi co nevidět zanikne.

..jenže za ten úpadek nemůže TVS / SW, za to můžou bývalé několikeré naprosto neschopné managementy ČSA a dozorčí rady delegované státem od roku 2004...taková technická připomínka..... :D

Akurát o tom nie je príspevok, na ktorý reagujes. Ten iba konštatuje, že QS posúvajú ČSA bližšie ku klinickej smrti, lietadlá preč, ľudia preč. O chvíľu tam ostane pár ľudí a brigádnici.

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 28. 03. 2019, 19:35

Stačí si nájsť minulú nedeľu poobedne lety do Budapešti a Košíc. Teda on to bol taký eurohop PRG-BUD-KSC-PRG

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Pohlaví: muž

Příspěvekod dejavu » 28. 03. 2019, 19:43

No, tomu odpovídá úterní let CDG-PRG, kde bylo na palubě asi šest letušek v uniformách ČSA a TVS/QS. Vypadalo to, že první zaučují ty druhé a nejsem si jistý, že ty druhé mluvily česky.
Jinak jsem tímhle posledním letem dne letěl letos podruhé a podruhé hodina zpoždění, ovšem tentokrát se aspoň na CDG lezlo chobotem, i když to změnili na poslední chvíli. V PRG klasika chobot na T1 a bus.
Pozitivní je nové menu občerstvení, které alespoň vizuálně vypadá mnohem líp než to staré s bagetou a mufinem. Nabídka sendvičů je mnohem pestřejší. Asi je vše trochu dražší, ale minimálně. Ovšem na celém menu není jediné logo, ani QS ani ČSA.
Méně pozitivní je tříměsíční magáč, to je bída.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 28. 03. 2019, 19:48

Celkem nechapu tady ty vase malovani toho jak CSA "zanika". No meni posadky, vyhazuji drahe lidi v jedne firme, nahrazuji je levnymi z jine firmy. To je v korporatnim svete uplne normalni, deje se to dene. Ani v letectvi to neni zvlast neobvykle, treba Austrian si prosel necim docela podobnym nedavno. Air France zdalo se nakrocila podobnym smerem s Joonem, akorat tam jim to celkem nevyslo, ale to je Francie, jiny svet.

Jasne, na rozdil od Tyroleanu je Smartwings vlastni znacka, ktera ma potencial pohltit "tradicni", nicmene to jeste neznamena, ze se tak stane. CSA jako znacka a skorapka u ktere litaji letadla vlastnene SW group s posadkami na zmlouvach SW muze i nadale fungovat.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320F, A330, A350XWB.

Příspěvekod Eidi » 28. 03. 2019, 20:17

Petr31 píše:

To jsem jednak neřekl a ani si to nemyslim, že by za úpadkem ČSA a pětimiliardovou kumulovanou byli Smartwings. To si prosimtě radši přečti ještě jednou, co jsem napsal. Do kopru poslali za mě ČSA Luftjarda, možná už tehdy Kůla tak trochu a Luftjardovi následovníci. Jediný, co konstatuju, je to, že je to smutný a že chápu, že některý nemusej přenýst přes srdce to, že ČSA takřka spolkl Smartwings. Proti SW fakt nic nemám.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot

Příspěvekod Petr31 » 28. 03. 2019, 21:53

Eidi píše:
Petr31 píše:

To jsem jednak neřekl a ani si to nemyslim, že by za úpadkem ČSA a pětimiliardovou kumulovanou byli Smartwings. To si prosimtě radši přečti ještě jednou, co jsem napsal. Do kopru poslali za mě ČSA Luftjarda, možná už tehdy Kůla tak trochu a Luftjardovi následovníci. Jediný, co konstatuju, je to, že je to smutný a že chápu, že některý nemusej přenýst přes srdce to, že ČSA takřka spolkl Smartwings. Proti SW fakt nic nemám.

...ale já ti taky nic nepodsouvám, máš tam smajlíka. Před pár lety jsem to ještě řešil, bylo mi líto slušných srdcařů, které dílem vyhodili, dílem raději odešli sami, ale teď už mi to je asi jedno. Všude kolem krachuje jedna aerolinka za druhou, držím palce aspoň TVS / SW.

https://www.euro.cz/byznys/islandske-ae ... oz-1445277

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 28. 03. 2019, 22:40

Fabo píše:Celkem nechapu tady ty vase malovani toho jak CSA "zanika". No meni posadky, vyhazuji drahe lidi v jedne firme, nahrazuji je levnymi z jine firmy. To je v korporatnim svete uplne normalni, deje se to dene. Ani v letectvi to neni zvlast neobvykle, treba Austrian si prosel necim docela podobnym nedavno. Air France zdalo se nakrocila podobnym smerem s Joonem, akorat tam jim to celkem nevyslo, ale to je Francie, jiny svet.

Jasne, na rozdil od Tyroleanu je Smartwings vlastni znacka, ktera ma potencial pohltit "tradicni", nicmene to jeste neznamena, ze se tak stane. CSA jako znacka a skorapka u ktere litaji letadla vlastnene SW group s posadkami na zmlouvach SW muze i nadale fungovat.

No zober si, že máš letenku KSC-VIE-AMS. Nastupis do lietadla a dostanes info, že máme málo lietadiel, zastavíme sa ešte v Katowiciach. Takže meskas už na odlete, ešte letis niekde na iné letisko, kde zoberiete pár ľudí, letis do Viedne a potom do Amsterdamu, kde mas tak 2 hodiny meškanie. Žiadne ospravedlnenie od posádky a ani sa nenamahala prejsť s vozíkom, či si niekto niečo chce kúpiť. Ak by si ich prišiel otravovať do galley, tak ešte na teba budú zazerat. Jednoducho s týmto prepúšťaním odíde aj tých pár posledných, čo im ešte na ČSA záležalo a ostane len aerolinka ako pacient na prístrojoch.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Eidi » 29. 03. 2019, 07:43

Petr31 píše:...ale já ti taky nic nepodsouvám, máš tam smajlíka. Před pár lety jsem to ještě řešil, bylo mi líto slušných srdcařů, které dílem vyhodili, dílem raději odešli sami, ale teď už mi to je asi jedno. Všude kolem krachuje jedna aerolinka za druhou, držím palce aspoň TVS / SW.

https://www.euro.cz/byznys/islandske-ae ... oz-1445277

ČSA se byly měly dostat do soukromejch rukou dřív. Ale přesně jak řikáš - držim palce aspoň TVS/SW.

Bavil jsem se nedávno s člověkem z ČSA, kterej řikal, že ČSA dojelo na to, že přes zimu ty mašiny byly málo utilizovaný a že měli přikročit k ACMI dřív.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Eidi » 29. 03. 2019, 07:47

Fabo píše:Celkem nechapu tady ty vase malovani toho jak CSA "zanika". No meni posadky, vyhazuji drahe lidi v jedne firme, nahrazuji je levnymi z jine firmy. To je v korporatnim svete uplne normalni, deje se to dene. Ani v letectvi to neni zvlast neobvykle, treba Austrian si prosel necim docela podobnym nedavno. Air France zdalo se nakrocila podobnym smerem s Joonem, akorat tam jim to celkem nevyslo, ale to je Francie, jiny svet.

Pak teda, o jaký úrovni/formě "zániku" ČSA se bavíme. Já to beru ve smyslu, že ČSA bude už jen brand, bez vlastních přepravních kapacit. ČSA budou prodejce letenek a třeba budou dělat se Smartwings společně finance, strategický řízení, revenue management, pricing, network/route management a scheduling, ale skutečnej operátor bude prostě Smartwings. Ale myslim si, že by byznysově dávalo větší smysl mít dva brandy se svejma kapacitama, a to ČSA a Smartwings. Ale třeba má Smartwings úmysl se strategicky posunout víc k "added-value" aerolince ne skrz služby na palubě, ale skrz e-commerce apod, a proto nepotřebujou budgetovej a full service produkt.

EIDT: A je teda pravda, že jsem se nevyvaroval určitýmu sentimentu. ČSA pro mě byl heart brand.

johny773
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod johny773 » 29. 03. 2019, 09:56

Ahoj, čo sa tam udialo ?

jencik píše:Stačí si nájsť minulú nedeľu poobedne lety do Budapešti a Košíc. Teda on to bol taký eurohop PRG-BUD-KSC-PRG

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Online

Příspěvekod pettte » 29. 03. 2019, 13:37

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod mandrinka » 29. 03. 2019, 14:02

Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 29. 03. 2019, 14:29

mandrinka píše:

Kydá se hnůj na ČSA, ale typická prasárna od tragédů. Hold už ČSA, resp. ta nálepka přebírá manýry s_*_*_*_wings.

No jo, to pred vstupem QS do CSA se tohle nikdy nemohlo stat!

oh, wait.

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Status: Online

Příspěvekod pettte » 29. 03. 2019, 17:06

Já vím, ještě před 10ti lety to byly jedny z nejskvělejších aerolinek. Dnes už s nima taky vůbec nelítám, nejen proto.....

Zpět na “ČSA - České aerolinie”