Co bude dál s ČSA?

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?

Do konce roku 2017

Odpojení od přístrojů - společnost skončí v insolvenci
2
3%
Konsolidace - ČSA se vydají na cestu ke konkurenceschopné moderní evropské aerolince
13
20%
Pomalý úpadek - bude dál pokračovat, ale nic převratného se nestane
16
24%
Restart - vyvedení značky a leteckých aktivit firmy pod nový "čistý subjekt
0
Žádná hlasování
Fúze - ČSA budou schlamstnuty TVS
35
53%

Celkem hlasů: 66

Globik
Kapitán
Kapitán
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Status: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvekod Globik » 21. 06. 2019, 09:43

To je přesně ono, on vidí, že je na druhé straně volno, tak si sedne. To vymyslel nějaký inteligent. A to na tom 2E nebyl stolek?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Fabo » 21. 06. 2019, 10:56

Globik píše:To je přesně ono, on vidí, že je na druhé straně volno, tak si sedne. To vymyslel nějaký inteligent. A to na tom 2E nebyl stolek?

Ne vsechny letadla stolik umeji. Zrovna smarti myslim ne.
Teda spis bych asi rekl, ze vetsina neumi :D videl jsem to snad jen u Alitalie a CSA. Stare buliky CSA pak umeli u zvetseni sedadla, ale to uz s tema novyma tenkyma nelze.

outfitter
Cestující Economy (low-cost)

Příspěvekod outfitter » 21. 06. 2019, 11:04

Fabo píše:
Globik píše:To je přesně ono, on vidí, že je na druhé straně volno, tak si sedne. To vymyslel nějaký inteligent. A to na tom 2E nebyl stolek?

Teda spis bych asi rekl, ze vetsina neumi :D videl jsem to snad jen u Alitalie a CSA. Stare buliky CSA pak umeli u zvetseni sedadla, ale to uz s tema novyma tenkyma nelze.

Stolky už se údajně nepoužívají.

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Globik » 21. 06. 2019, 11:28

Fabo píše:

BA A320 jsem taky viděl.

bphot0
Oblíbené typy letadel: ATR72, B753

Příspěvekod bphot0 » 21. 06. 2019, 11:46

Stolek nebyl. Pokud teda nemyslime ten sklopny z operadla vpredu :D

Ono je to tezky. Ty cervene podhlavniky na sobe maji napsano CSA Business, ale je to tam jen reliefne vyrazene do te kozenky, nebo co to je. Kdyby to bylo treba cerne nebo zlute na cervenem, ale takto to fakt neni videt, musim o tom napisu vedet, nebo ho hledat.

A opravdu profi pristup cabin crew, vsechno to vyresili a behem 60 jsem sedel na miste, aktovka ulozena nahore, knizka prichystana a popijim dzus. Ta holka nebyla zadna letni brigadnice, ale ostrilena profesionalka, co evidentne dela rada svoji praci. Az jsem premyslel, jestli je ona nucena premyslet nad tim, co bude dal, a jak se u toho asi citi :(

Ale musim explicitne rict, ze obzvlaste po prevzeti CSA SW jsem mel vetsi obavy o kvalitu produktu. Tohle bych si klidne zopakoval, bylo to prijemne rozptyleni proti vsem IB segmentum v posledni dobe.

Roiman4
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod Roiman4 » 21. 06. 2019, 23:32

Jo, stolky zase se nedávají prý

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96

Příspěvekod Lemon » 27. 06. 2019, 14:05

Tak já se také přidám se svojí zkušeností, 13.6., OK480, PRG-HEL, B738, OK-TVT. Do tohoto letu pro mne byl vrcholný zážitek, když jsem v lednu letěl PRG-CDG na sedadle 4D, divider za zádama a business jen do třetí řady... nicméně na obou stranách...

Business class jen na jedné straně uličky naprosto nechápu. A ono to není jen problém uličky - divider byl až u šesté řady, ale business class končila ve čtvrté. Čtvrtá řada byla volná, takže se tam dáma z 5E přesadila, nicméně byla odeslána zpátky, po docela intenzivním dohadování s CC... pak možná personálu došlo, že není zcela patrné kdo do jaké třídy patří, takže ve chvíli, když už všichni naboardovali, začaly dámy odtrhávat ze sedadel modré podhlavníky a nahrazovat je červenými, prý "abychom se cítili jako v business class"... :biggrin: Jo, to je přesně to, co mi tam chybělo... :roll:

S kolegou jsme měli 1F a 1D, po startu jako první vyjel vozík s placeným servisem a strašně se to táhlo... na druhé straně uličky seděli samí mladí Finové a byli očividně nadšeni cenami nápojů, takže se ten vozík téměř nehýbal... Obsluha vozíku druhou stranu uličky zcela ignorovala a když už se chystala zmizet dál, tak jsem chca nechca zmáčknul tlačítko na přivolání CC... dáma se na mne obořila, co že jako chci, tak jsem odpověděl, že bychom si třeba dali aspoň něco k pití... na to jsem dostal striktní odpověď, že přece nabízela pití k prodeji... naštěstí jí vcelku rychle kolegyně na druhé straně vozíku řekla, ať toho nechá, že tohle je business... takže jsem se holt musel spokojit z odpovědí, že tohle je vozík pro economy a pokorně čekat...

Když už se k nám pak někdo konečně dostal, tak o nás bylo docela dobře postaráno po zbytek letu, jídlo bylo dobré a pití bylo dost... ale stejně je tahle konfigurace (a s tím spojený systém obsluhy pasažérů) šílenej kočkopes... :?
IMG_9077.jpg
IMG_9077.jpg (561.63 KiB) Zobrazeno 1515 x

pettte
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod pettte » 27. 06. 2019, 17:02

Tenhle styl naprosto degraduje služby v business class. Navíc výhodou má být, že tito cestující mají mít svůj klid a své WC....

Globik
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod Globik » 27. 06. 2019, 18:34

Člověka u toho napadá otázka, proč vlastně Šimáně s Vikem ty ČSA kupovali.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 27. 06. 2019, 19:53

Globik píše:Člověka u toho napadá otázka, proč vlastně Šimáně s Vikem ty ČSA kupovali.

Aby si posichrovali lokalni trh. Nic jineho v tom nehledej.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod bilbo » 28. 06. 2019, 13:40

Lemon píše:... ale stejně je tahle konfigurace (a s tím spojený systém obsluhy pasažérů) šílenej kočkopes... :?

To musí být tak ponižující koukat na ty horšolidi v economy preš uličku, že?

RAdek
Cestující Business Class
Cestující Business Class

Příspěvekod RAdek » 28. 06. 2019, 13:50

Lemon píše:
... ale stejně je tahle konfigurace (a s tím spojený systém obsluhy pasažérů) šílenej kočkopes... :?

Upřímně, pokud si někdo zaplatí prémiový produkt, tak ho má dostat. Kupte si business, jedinou výhodou je, že Vám dáme se zpožděním teplý jídlo, není moc argument pro to, si to koupit.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class

Příspěvekod bilbo » 28. 06. 2019, 14:18

RAdek píše:
Lemon píše:
... ale stejně je tahle konfigurace (a s tím spojený systém obsluhy pasažérů) šílenej kočkopes... :?

Upřímně, pokud si někdo zaplatí prémiový produkt, tak ho má dostat. Kupte si business, jedinou výhodou je, že Vám dáme se zpožděním teplý jídlo, není moc argument pro to, si to koupit.

Však pan kolega svůj produkt dostal. A jedinou výhodou C class opravdu není teplý jídlo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 28. 06. 2019, 15:06

bilbo píše:
RAdek píše:
Lemon píše:

Však pan kolega svůj produkt dostal. A jedinou výhodou C class opravdu není teplý jídlo.

Dalsi vyhodou je treba vyhrazenej zach ... oh wait ...

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96

Příspěvekod Lemon » 28. 06. 2019, 15:40

flyingblue píše:Dalsi vyhodou je treba vyhrazenej zach ... oh wait ...

Trefa :clap: A našly by se další věci...
bilbo píše:To musí být tak ponižující koukat na ty horšolidi v economy preš uličku, že?

Upřímně nevím, co je to nyní za módu, hned lidi kastovat na horšolidi, lepšolidi... :roll: Ale koneckonců souhlas - svůj produkt jsem dostal... akorát, že je to produkt ČSA (QS, TVS, nebo bůhvíkoho, kdo to zrovna aktuálně je) - produkt, ke kterému nemám žádné srovnání s žádnou jinou aerolinkou, kterou jsem kdy letěl... takže prostě sorry, na tom kočkopsu trvám... :wink:

Zpět na “ČSA - České aerolinie”