Zpožděná zavazadla

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
dcvojta
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 154
Registrován: 14. 05. 2006, 10:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Zpožděná zavazadla

Příspěvek od dcvojta »

Mám nalítáno už docela dost, ale do nedávna se mi nestalo že by mi nepřišel kufr. Až teď začátkem prosince jsem letěl s Air France JFK-CDG-PRG (segment do PRG byl s ČSA). Na přestup v CDG jsem měl 1:20. Byl to horor ale doběhnul jsem to. Čekal jsem že kufr nepříjde a taky se tak stalo. Jdu na reklamace a paní říká že v systému je že kufr dorazí do PRG v 15:00. Nechal jsem tam adresu a že mi kufr dovezou. Odpoledne mi volají z ČSA že kufr dorazil a že v 18:00 budou vyjíždět z letiště. Ve 20:00 jsem měl kufr doma.

Zajímalo by mě kolik denně je u ČSA zpožděných kufrů? Myslel jsem že kufr pošlou nějakou přepravní společností(PPL, DHL, ...), ale že kvůli jednomu kufru jeli až do Děčína to mě překvapilo.

Za to musím ČSA pochválit.


Jerry X
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 223
Registrován: 10. 03. 2009, 20:32
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od Jerry X »

To bych opravdu neočekával, velmi dobře se postarali o zákazníka.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od HighFlyer »

dcvojta píše:ale že kvůli jednomu kufru jeli až do Děčína to mě překvapilo.

Lufthansa jednou jela s mym kufrem z MUC az do Hintertuxu (pres 200km) :mrgreen:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od The810 »

Nie je to nahodou povinnost aerolinky? Nam CSA nestihla prelozit kufor z OK 50 (51?) do BTS, dosiel dalsie rano, rovno ku vchodu, takze pohoda :) Znamym stratila kufor nejaka spolocnost cestou do Polska a vydobili si dovoz az na Oravu ;)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od jane »

Jo, je to podle me povinnost, CSA to dela bezne, ze to takhle rozvazi po republice. Me nedavno prekvapil Qantas, ze nam dorucil kufry az domu, a to jsme meli zamestnanecky letenky. To bylo hodne fer.


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od alesesl »

Ja mam podobnou zkusenost taky. Asi pred 3 lety jsem letel KL/OK/OK na lince SVG-AMS-PRG-BRQ v patek vecer. V PRG nestihli prelozit kurf do BRQ. V BRQ jsem to reklamoval a rikali ze kufr prileti sobotnim letem z PRG a pak me ho privezou. V sobotu odpoledne prijel taxik z BRQ ( byl jsem u rodicu na vikend asi 10 km ud Uhers. Hradiste, tedy nejakych 90 km od BRQ v male vesnicce) a kufr privezl. Takze super service a byl jsem zpokojeny...

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od dider »

Je to běžná praxe. Cca 7 let zpátky jsem kufry rozvážel v rámci vedelejšáku pro Menzies resp. pro LH. Ve většině případů ten kufr skutečně nestihnul transfer na posledním letišti a přiletěl tedy následující linkou. Ale v příadě, že se ztratil už na přestupu např. v DEN, tak to samozřejmě trvalo dýl.

Pamatuji si, že jsem jel jenom s hokejkou třeba až do Zlína. Ale také, že jsem jezdil celou noc po praze po 30ti adresách. Nejhorší ovšem bylo, když se v MUC sekla automatická třidírna. To jsme jezdili čtyři auta tři dny bez zastavení :D

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od spinar »

To ja mam nejakou smulu. Mne se zavazadlo zpozduje u 70% TATL letu. Kdysi jsem letel s BA z LGW do DRS a nestihli to nalozit. Rikal jsem tomu chlapikovi at to poslou vecerni linkou do PRG, ze to budou mit jednodussi (tehdy jeste BA litala LGW-PRG), on ze to uz jednou zkousel, ale ze to anglanum nevysvetli, tak to poslali druhy den do DRS, odtud s LH do FRA a odtud do PRG a vecer jsem ho mel doma. Alespon jsem se vlakem z DRS nemusel tahnout s kuframa..:-)) Ale privez to nejaky chlapek Formanem, v kterym mel maly decko..:-)

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od Prngr »

Já spíš přemýšlím o zatoulaných kufrech - co jezdí po pásu kolem dokola a nikdo je nechce - že se na to někdo nespecializuje - sebere volný kufr a jde vybalovat - co se tam urodilo .... :mrgreen:
Cestou zpět ztracený kufr asi tak moc nevadí, ale cestou tam to může být problém

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od The810 »

No, mi keď sme prišli do BTS z toho JFK tak náš let (Praha) nevypísali nikde tak som stál pod monitorom a čakal. Zrazu som zbadal jeden zo štyroch (ostatné sa zabudli v PRG) pri reklamačke kam ho vytiahla pracovníčka ČSA kedže si ho "nikto nevyzdvihol" (bohvie kde som si ho mal vyzdvihnúť keď mi nenapísali číslo pásu). Extrémne dôležitý colník sa v tom už chcel hrabať, ale nechal to tak.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od Night fly »

Mne uz kufr parkrat taky nepriletel, ale vzdy byl dodan na misto urceni max.do 24 hodin. Ze zajimavosti bych uvedl nasledujici:
-zpozdeny kufr na trase GRU-CDG-NUE poslali z NUE cestou NUE-FRA-PRG, misto aby poslali ridice autem do PRG, kde mohl byt za 2,5hodiny
-kufr zpozdeny v ATL na trase SJU-ATL-MDW posilali cestou ATL-DTW-ORD

Nutno ale rict, ze v nekolika pripadech, kdy mi kufry nepriletely, se mi to docela hodilo - napr. z NUE jsem pokracoval vlakem do PRG a nemusel jsem se o kufr starat :wink: Anebo jsem mel dva extremne tezke kufry (2x32kg, jeste za casu hojnosti), ktere mi nakonec byly dodany az pred dvere bytu :mrgreen:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od jane »

Nam se taky ztratily na zpatecni ceste a hodne jsme to uvitaly. Jednak jsme se o ne nemusely pri trech dalsich prestupech starat a jednak jsme vypalily rybnik australskemu celnikovi, ktery trval na tom, ze nam musi prohlednout nase trekove boty - smula, proste nepriletely :)

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od Lanbub »

Muj rekord: čekal jsem na kufr 5 dnů.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od -monie- »

Já momentálně čekám na druhé zavazadlo už od 21.12. (tj. 8 dní).
Letěl jsem LHR-PRG s ČSA a ten let byl celkem zvláštní. Původně měl letět 7:35, avšak check-in otevřeli v 6:50!!! A pak začala 1 (jedna) osoba vypisovat ručně všem, jak boarding pass tak zavazadlové lístky a pak ještě ty čísla znovu zapisovat do compu. Když jsem to tam viděl tak jsem nevěřil, že moje zavazadla do PRG opravdu dorazí.
Palubka je kus bílého papíru s razítkem Air France, LHR a datum a ručně vypsané číslo letu, jméno a místo v letadle... No, moderně řečeno, husté :)
Výsledek: 5 hodin zpoždění...
Nakonec překvápko - u výdeje zavazadel svítil červený kufr = výdej zavazadel ukončen a ani jedno moje zavazadlo nikde...
Tak jsem šel na přepážku a po hodince než jsem se dostal na řadu tak paní někam volala a našli jedno moje zavazadlo někde v tranzitu a vypadlo, to druhé bohužel do dneška není...
Tak jsem zvědavej jestli se objeví, nebo ne.

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Zpožděná zavazadla

Příspěvek od Spenlik »

Stejná věc se mi stala v FRA, taky se všechno vypisovalo ručně - vypadli počítače, tam to bylo horší o to, že to byl TALT a plná 747, takže ve výsledku taky obrovský zpoždění a pracovníci co to tam vypisovali byli celkem vynervovaný (ani se jim nedivim) ale kufry kupodivu došli. Zato letos při letu SFO-LHR-PRG s BA se mi, kde jinde než na T5 LHR, kufr ztratil :) Load factor LHR-PRG byl cca 30% a dovalili zhruba tak 10 kufrů, opravdu veselí :) Naštěstí druhej den už byl kufr doma, a aspoň se vyhnul celníkům.


Odpovědět