Palubní servis v roce 2010

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Luck
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 33
Registrován: 16. 08. 2010, 13:55
Oblíbené typy letadel: E-170
A319
A340-600
B735
B777
B787
Pohlaví: muž
Bydliště: KLV
Stav: Offline

Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od Luck »

Včera jsem letěl z Madridu (v economy) a překvapilo mě, že občerstvení tvořila jen jedna minitortila o hmotnosti 85 g. To bych nečekal na skoro tříhodinovém letu... A noviny vyšly jen na přední část kabiny - na nás v zadní části už se nedostalo :/
Na druhou stranu na nápojích se nešetřilo, letušky byly příjemné a let byl načas. Load factor: 100 %.


BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od BlueSky »

No vida. Tak tento let mozna dosahl break-even point.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od jane »

Luck píše:Včera jsem letěl z Madridu (v economy) a překvapilo mě, že občerstvení tvořila jen jedna minitortila o hmotnosti 85 g. To bych nečekal na skoro tříhodinovém letu... A noviny vyšly jen na přední část kabiny - na nás v zadní části už se nedostalo :/
Na druhou stranu na nápojích se nešetřilo, letušky byly příjemné a let byl načas. Load factor: 100 %.


A duvod, proc to tak je? Protoze Iberia na stejne lince nedava zadarmo ani vodu. Tak na co se snazit, kdyz i tohle je lepsi nez konkurence. Ale ta tortila moc velka neni, to je pravda.

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: Catering /OK/AF/?

Příspěvek od don_quijote »

jane píše: Pivo a vino zadarmo snad staci.


jak kdy.....

Gerrard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 73
Registrován: 05. 12. 2010, 23:28
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od Gerrard »

jane píše:A duvod, proc to tak je? Protoze Iberia na stejne lince nedava zadarmo ani vodu. Tak na co se snazit, kdyz i tohle je lepsi nez konkurence. Ale ta tortila moc velka neni, to je pravda.


O "kvalitě" servisu Iberie se snad zde netřeba zmiňovat. U ní je to však způsobeno spíš obchodní strategií, kdy je díky tomu schopna aspoň velmi dobře konkurovat cenově...


skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od skrita »

Gerrard píše:O "kvalitě" servisu Iberie se snad zde netřeba zmiňovat. U ní je to však způsobeno spíš obchodní strategií, kdy je díky tomu schopna aspoň velmi dobře konkurovat cenově...


Podle mě Iberia právě cenově moc nekonkuruje. Kdykoli se dívám, je nejdražší.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od kuba.biker »

skrita píše:
Gerrard píše:O "kvalitě" servisu Iberie se snad zde netřeba zmiňovat. U ní je to však způsobeno spíš obchodní strategií, kdy je díky tomu schopna aspoň velmi dobře konkurovat cenově...


Podle mě Iberia právě cenově moc nekonkuruje. Kdykoli se dívám, je nejdražší.


Přesně tak :thumbdown:
Mrknu na jejich homepage a první co na mne vyskočí je flight offer Alicante za 7 500,- a Miami za 47 000,-....!!! :eh: To má být "cenová konkurence"?
Když už se zařadili po bok prznitelů úrovně létání, tak ať tomu aspoň odpovídají ceny!

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1252
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od Orus-x »

kuba.biker píše:Mrknu na jejich homepage a první co na mne vyskočí je flight offer Alicante za 7 500,- a Miami za 47 000,-....!!! :eh: To má být "cenová konkurence"?
Když už se zařadili po bok prznitelů úrovně létání, tak ať tomu aspoň odpovídají ceny!


Z Prahy jsem nikdy žádnou příznivou nabídku nezaznamenal. Ale občas mají něco ex VIE (např. VIE-MAD-JFK) a taky třeba Londýn - Kanáry přes MAD za cenu konkurující low-costu

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od Smurfx »

Srovnávat snad kterkoukoliv non-low-cost aerolinku s hroznym servisem Iberie na short-haul nebo long-haul snad ani nejde. Navíc ceny tomu "nic" ani neodpovídají...

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od dydzej »

Luck píše:Včera jsem letěl z Madridu (v economy) a překvapilo mě, že občerstvení tvořila jen jedna minitortila o hmotnosti 85 g. To bych nečekal na skoro tříhodinovém letu... A noviny vyšly jen na přední část kabiny - na nás v zadní části už se nedostalo :/
Na druhou stranu na nápojích se nešetřilo, letušky byly příjemné a let byl načas. Load factor: 100 %.

Ta tortilla umi byt i lehci. Na patecnim polednim letu do FCO se podavala tortilla s kurecim masem - hmotnost 71 g. Fakt jednohubka :-).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od Globik »

dydzej píše:
Luck píše:Včera jsem letěl z Madridu (v economy) a překvapilo mě, že občerstvení tvořila jen jedna minitortila o hmotnosti 85 g. To bych nečekal na skoro tříhodinovém letu... A noviny vyšly jen na přední část kabiny - na nás v zadní části už se nedostalo :/
Na druhou stranu na nápojích se nešetřilo, letušky byly příjemné a let byl načas. Load factor: 100 %.

Ta tortilla umi byt i lehci. Na patecnim polednim letu do FCO se podavala tortilla s kurecim masem - hmotnost 71 g. Fakt jednohubka :-).

Furt lepší, než 12g preclíků během čtyřhodinového sezení v dobytčáku a čekání na odlet (u aerolinky, kde je běžně full catering, tedy člověk se nevezme nic s sebou).

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od dydzej »

Globik píše:
dydzej píše:Ta tortilla umi byt i lehci. Na patecnim polednim letu do FCO se podavala tortilla s kurecim masem - hmotnost 71 g. Fakt jednohubka :-).

Furt lepší, než 12g preclíků během čtyřhodinového sezení v dobytčáku a čekání na odlet (u aerolinky, kde je běžně full catering, tedy člověk se nevezme nic s sebou).

Tak to kazdopadne. To se Ti stalo s kym? Ja jsem si mini-precliku uzil na US domestic letech az az. Ale tam se zadny full catering ani nedal ocekavat.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Palubní servis MAD-PRG

Příspěvek od Globik »

dydzej píše:
Globik píše:
dydzej píše:Ta tortilla umi byt i lehci. Na patecnim polednim letu do FCO se podavala tortilla s kurecim masem - hmotnost 71 g. Fakt jednohubka :-).

Furt lepší, než 12g preclíků během čtyřhodinového sezení v dobytčáku a čekání na odlet (u aerolinky, kde je běžně full catering, tedy člověk se nevezme nic s sebou).

Tak to kazdopadne. To se Ti stalo s kym? Ja jsem si mini-precliku uzil na US domestic letech az az. Ale tam se zadny full catering ani nedal ocekavat.

Švagrové s UA. Odstraňovala se závada, cesťáci čekali již naboardovaní. A nikdo nepočítal s tím, že dostanou najíst až 5 hodin po zahájení boardingu, což je jiné, než když letíš americkým domestic hladoledem a víš, že si něco musíš vzít s sebou nebo si můžeš na palubě něco koupit.

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od dedik77 »

PRG - BCN (zpateční let 02/2012) a výsledkom bylo občerstvenie (viď foto), Economy, Y:

Podľa info čo píšete, znamená to, že jediný let kde dokáže čsa konkurovať je CDG? Pretože tam ponúka bagetku :-)
Přílohy
PRG - BCN
PRG - BCN

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MEA »

dedik - ta foto s tonami masa a sampanskym je novodoby servis csa??
inak - nedavne postrehy: air france sa este da (CDG-GIG) rovnako domestic s TAM-om kde sa za 45 minut stihalo pivo, kava aj zmrzlina, KLM islo vcelku slusne dole vodou, jedlo na vyse 10h lete zo Sao Paula bol totalny kentus - zle a malo (aspon ze v papierovej krabici s napisom delicious meal). dost prepad oproti nedavnym letom s KLM do Tokia ci Dar-es-Salamu


Odpovědět