Palubní servis v roce 2010

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od -monie- »

Catering v C dne 6.2.2010 na lince PRG-CPH:
hlavní jídlo: jeden list salátu, jeden plátek uzeného sýra, jeden plátek obyčejného eidamu, dva plátky (kolečka) kuřecí šunky, okurka, rajče
dezert: tři kousky pomeranč, tři kousky růžový grep
Přílohy
Catering v C dne 6.2.2010 na lince PRG-CPH
Catering v C dne 6.2.2010 na lince PRG-CPH


-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od -monie- »

Catering v C dne 7.2.2010 na lince CPH-PRH:
ledový salát, tuňák, citron, rajče
Přílohy
Catering v C dne 7.2.2010 na lince CPH-PRG
Catering v C dne 7.2.2010 na lince CPH-PRG

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MEA »

velky vyznam ma veru lietat v "C"... za rozdiel v cene letenky je mozne kupit si niekolko desiatok kilogramov dobreho jedla :)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od prodejce »

.. tak já tam vidím jenom citrónu za 54,- Kč .. a co teprve to maso (?). Jako dárek pro upgrady je to až dost.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MS743 »

Opet nejsem ten ktery se na vse stezuje ale toto je max ... "economy"

OK podle meho ma veliky problem odlisit C class... v letounech sedadcky jsou stejne (hlavne leg room nic extra) a to ze neni obsazene B a E neni podle meho C Class (I kdyz to delaji jine).

Sice je priority check in a pasovka ale nedavno jsem letel C class (za mile) a mohu rici ze nijak se nikdo nesnazil odlisit ci nabidnout neco extra

Zadny priority boarding ci extra asistence na vic

Jidlo sice normal ale prave v tomto vezi moje kritika.. kdyz zaplatim za CPH C class a mnoho 1000s KC na vic, tak docela je hamba nabidnout hlavkovy salat!!!!!! kde se vytratila jednoducha aktivita marletingu.. snad neni tak tezke najit meal ktery je levny ale na druhe strane vypada o mnohem lepe a zaujme!

nevidim proc vubec letat C class s takovym produktem... hledam at hledam ale nic nenachazim :((((((((

snad suroviny nejsou zas tak drahe, ne? ale jen najit cloveka ktery by se tomu zabyval a pracoval na tom neustale a ne prdnout tacek s tunakem ktery vypada tak vice mene to co davam mem kockam do misky!


PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od PetrM »

-monie- píše:Catering v C dne 6.2.2010 na lince PRG-CPH:
hlavní jídlo: jeden list salátu, jeden plátek uzeného sýra, jeden plátek obyčejného eidamu, dva plátky (kolečka) kuřecí šunky, okurka, rajče
dezert: tři kousky pomeranč, tři kousky růžový grep


Boha, kdo u nas vymyslel jako oblohu nakrajene salatove okurky? To je jak bych dostal oblohu nekde v rumunskych horach k mamalite.
Rikalo se, ze fungovani statu jde poznat podle postovnich obalek - lepi, stat funguje, nelepi, stat jde do kytek. Dle tohoto CSA uz nezbyva moc casu

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MEA »

PetrM píše:
-monie- píše:Catering v C dne 6.2.2010 na lince PRG-CPH:
hlavní jídlo: jeden list salátu, jeden plátek uzeného sýra, jeden plátek obyčejného eidamu, dva plátky (kolečka) kuřecí šunky, okurka, rajče
dezert: tři kousky pomeranč, tři kousky růžový grep


Boha, kdo u nas vymyslel jako oblohu nakrajene salatove okurky? To je jak bych dostal oblohu nekde v rumunskych horach k mamalite.
Rikalo se, ze fungovani statu jde poznat podle postovnich obalek - lepi, stat funguje, nelepi, stat jde do kytek. Dle tohoto CSA uz nezbyva moc casu


To prirovnanie celkom sedelo. Zvadnute nakrajane uhorky a mamalyga. Z tej hnusnej kukuricnej kase sa vsak aspon zasytis...:)

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MK »

Pridam par fotek C-class jidel ze zari-listopadu 2009...
PRG-TXL OK516 - celkem uslo na tak kratky let, ale az na ten jogurt je to mnozstevne skoro to same jako bagetka v Y, akorat zde je vnitrek bagety rozdelen na talir :)

15831_162211977057_522567057_2889181_7422538_n.jpg

PRG-ARN OK490 - dezert OK, v salatu mi vadila niva, ryze byva dost casto rozvarena, zelenina totez, kure suche a omacka hnusna...
15835_1234283147889_1553515154_595936_4764967_n.jpg

SVX-PRG OK913 - snidane - tohle radsi nekomentuju, snedl jsem jen tu kruti rolku co je schovana pod zeleninou
hn1 005.jpg

ARN-PRG OK491 - pro me jedno z nejchutnejsich jidel...
hn3 001.jpg

SOF-PRG OK855 - snidane ktera je dilem cateringu v SOF (slanina, syr, omeleta), mozna to vypada nevabne, kazdopadne mi moc chutnala a je videt, ze catering nakladany mimo PRG je proste lepsi
hn3 022.jpg

ARN-PRG OK491 - VGML - vzhledove to vypada strasne, chutove pro me jedno z lepsich jidel
hn3 024.jpg

Z jake linky to je si uz nepamatuju, kureci rizecky dobre, brambory rozvarene..
TXL 025.jpg


Vic jidel jsem nefotil, mrzi me, ze nemam na obrazku pro me nejhnusnejsi jidlo z C-class - a to jsou oschle a suche! testoviny a par kousku kureciho masa v nejakem testicku...kdyz jsem toto jidlo jedl, vzpominal jsem i na bagetky od Hame...

Je sice pravda, ze placenych C-class je opravdu malo, velkou vetsinu tvori upgradovani pax, ale i tak je to hruza a takove blafy by si nektere spolecnosti nedovolily dat ani v Y. Co do mnozstvi to zas tak hrozne neni - klasika - hlavni jidlo, salat, dezert, myslim ze na lety do 2-3h staci. Rozhodne by to ale chtelo zlepsit kvalitu jidla (nedavat rozvarena a nedochucena jidla...mmch ty brambory jsou hnusnejsi nez ty ktere pamatuji ze skolni jidelny...tam je toho hodne co dohanet) a take jidlu naprosto chybi jakakoliv esteticka uprava - pritom staci tak malo - dat tam vice zeleniny ktera bude baravne zapadat ke zbytku jidla, posypat okraje talire bylinkami, proste cokoliv, aby to cestujicimu nedonutilo zavzpominat na blafy ze skolni jidelny...dale treba na tacek dat nejakou malou susenku, cokoladu, bonbon...tolik veci jde udelat, aniz by to nejak vyrazne zvysilo naklady...ale to by bylo asi na ne bylo moc...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od Globik »

Bafuňáři z OK by se jednou měli proletět s Dolomiti Air - jídla málo (odpovídající krátkému letu), ale ta kvalita!!!! A v Y, ne v C!

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od cocik »

Skoda, ze jsem byl linej a nevyfotil v prosinci to jidlo SU v C na PRG-SVO, to bylo o dva tri levely jinde :( Ve firme se snazim lidem vysvetlovat, ze bud budeme delat veci poradne, nebo je nebudeme delat vubec - a tohle je klasickej priklad, kam vede polovicata schizofrenie ve stylu "nabidneme v C jidlo" a zaroven "srazime naklady na uroven lowcostu". Tohle lidi akorat nastve :(

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od prodejce »

MK píše:
Z jake linky to je si uz nepamatuju, kureci rizecky dobre, brambory rozvarene..

TXL 025.jpg



Ty nepoznáš bramborovou kaši?

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MK »

prodejce píše:
MK píše:
Z jake linky to je si uz nepamatuju, kureci rizecky dobre, brambory rozvarene..

TXL 025.jpg



Ty nepoznáš bramborovou kaši?


To nechutnalo jako bramborova kase...to chutnalo jako presmatene rozvarene stouchane brambory...mozna podle CSA to kase mela byt, mne to tak nepripadalo :)

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od Nemec »

Ve skutecnosti to maji byt stouchane brambory a vsude asi meli prebytek brokolice :( . Bohužel se vsemi kritiky musim souhlasit, ze catering klesl o nekolid trid dolu, bohuzel vedeni si to nechce nejspis uvedomit (zatim). A tu spenatovou kasi bohuzel musim oznacit za jednu z nejhnusnejsich veci v cateringu i proto, ze se cerstvy da udelat mnohem lepe (vizualne,chutove) a je to mnohdy mnohem vyhodnejsi.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od RAdek »

Vic jidel jsem nefotil, mrzi me, ze nemam na obrazku pro me nejhnusnejsi jidlo z C-class - a to jsou oschle a suche! testoviny a par kousku kureciho masa v nejakem testicku...kdyz jsem toto jidlo jedl, vzpominal jsem i na bagetky od Hame...


Tak tohle jsem měl včera z BRU. :( To kuře, pokud to bylo kuře, to mělo i chuť, ty vrtule fakt ne. Ty byly zoufaly i když jsem na ně vysypal pytlík se solí a pepřem. Zkoušel jsem na to dát dokonce i zálivku na salát a udělat z toho těstovinový salát :lol: No jako hračka mně to na chvíli vystačilo a je fakt, že hlad jsem nakonec díky dvěma přidaným rohlíkům nějak zahnal :wink:

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Palubní servis v roce 2010

Příspěvek od MK »

RAdek píše:
Vic jidel jsem nefotil, mrzi me, ze nemam na obrazku pro me nejhnusnejsi jidlo z C-class - a to jsou oschle a suche! testoviny a par kousku kureciho masa v nejakem testicku...kdyz jsem toto jidlo jedl, vzpominal jsem i na bagetky od Hame...


Tak tohle jsem měl včera z BRU. :( To kuře, pokud to bylo kuře, to mělo i chuť, ty vrtule fakt ne. Ty byly zoufaly i když jsem na ně vysypal pytlík se solí a pepřem. Zkoušel jsem na to dát dokonce i zálivku na salát a udělat z toho těstovinový salát :lol: No jako hračka mně to na chvíli vystačilo a je fakt, že hlad jsem nakonec díky dvěma přidaným rohlíkům nějak zahnal :wink:


Presne tak, ani sacek soli a pepre na dochuceni vubec nestaci :) Ja vzdycky snedl jen to kure, zbytek letel do kose :) Je to proste vysmech to co v C-class davaji...
Jinak v rijnu jsem mel na lince do LCA v Y tohle...prijde mi, ze to je vicemene to same jako ten hnus v C-class...kure a suche testoviny...
Přílohy
16643_1229639631804_1553515154_584379_1639436_n.jpg


Odpovědět