Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět

Který článek napsaný prodejcem je lepší?

"Dvojka" - (Místečka na slunci 2)
12
55%
"Jednička" - (Místečko na slunci 1)
4
18%
Nevím, dvojku se mi nepodařilo přečíst do konce.
6
27%
 
Celkem hlasů: 22

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od flyingblue »

sever2 píše:Co se tyce NE a PRG. Nevim, kde beres tu jistotu, ze jsem byl typickym zakaznikem petisetkorunovych akci, ale budiz, taky jsem se asi dvakrat svezl za tyhle ultra low ceny. To ostatni si priste muzes nechat od cesty, nejsem v ekonomicke oblasti analfabet. U NE jsem narazel na neco, co jsi minul. Slo mi tady predevsim o relativni spolehlivost NE (pred fazi klinicke smrti samozrejme), unosny styl cestovani a uchazejici letovy rad do klicovych destinaci. Revenue management te spolecnosti a podivne cileni na ruznorode segmenty cestujicich, byl pravdepodobne nejvetsi Achilllova pata a do ted pro mne zustava zahadou.


Oni neco cilili? Podle me slo jen o to prozrat penize akcionaru.


sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od sever2 »

Nestandardni aerolinka to neni, ale v posledni dobe rozhodne nevykazuji zrovna nadstandardni profit :-)

Problem je v tom, ze AF-KLM Group (jeste pred zahrnutim JV s DL) je globalni aerolinie, jez muze dlouhodobe ovlivnovat celoevropsky trh. CSA nemohou, proto rikam, ze je neprozirave se orientovat na trhy, ktere nelze ani v nejmensim ovlivnit.

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od sever2 »

Ja bych NE az tak uplne neodsuzoval. Samozrejme konec byl skaredy a zakaznicky pristup se tehdy roplynul ale ta spolecnost mela ceskym cestujicim co nabidnout. Do ted mne mrzi, ze bankrotovou ochranu nezahajily driv a provoz neoklestily jen na dulezite destinace (LON, PAR, AMS, MAD, BCN atp.), treba tu mohly byt jeste ted. Jak ja si ted styskam po nekom, ktery by mne z Prahy dostal za stabilni fair deal, jez povazuji okolo 4 000 CZK return non-stop do klicovych evropskych mest. Bez ostatnich perku, jen s moznosti si odbavit zavazadlo a beze strachu, ze 14 dni pred odletem prijde emai rebooking or refund.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od flyingblue »

sever2 píše:Ja bych NE az tak uplne neodsuzoval. Samozrejme konec byl skaredy a zakaznicky pristup se tehdy roplynul ale ta spolecnost mela ceskym cestujicim co nabidnout. Do ted mne mrzi, ze bankrotovou ochranu nezahajily driv a provoz neoklestily jen na dulezite destinace (LON, PAR, AMS, MAD, BCN atp.), treba tu mohly byt jeste ted. Jak ja si ted styskam po nekom, ktery by mne z Prahy dostal za stabilni fair deal, jez povazuji okolo 4 000 CZK return non-stop do klicovych evropskych mest. Bez ostatnich perku, jen s moznosti si odbavit zavazadlo a beze strachu, ze 14 dni pred odletem prijde emai rebooking or refund.


Problem nebyl jen ten "konec". Problem byl jejich byznysmodel.

To, jakym zpusobem podvadeli akcionare, sve dodavatele a stat (kolik ze nakonec dluzili na odvodech slovenskemu statu?) - nema s pristupem k zakaznikum co delat.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od HighFlyer »

@ prodejce

Je videt, ze jsi ve sve argumentaci znacne flexibilni. Zacal jsi tim, ze benefituji ti, kteri se dostanou na dalkovky provozovane dopravci mimo aliance. Kdyz jsem se te zeptal, kolik takovych zakazniku je, neodpovedel jsi. A predefinoval sis to na "vsechny zakazniky na libovolnych dalkovych letech". Tak jsem se te znovu zeptal, kolik jich je. Cislo opet nemas, tak podruhe menis definici a do mnoziny vyhercu zahrnujes pro jistotu vsechny zakazniky:

prodejce píše:Z přítomnosti národního dopravce na tomto trhu benefitují všichni zákazníci, zatímco globální kartely se snaží cenovou konkurenci omezit (nastolit "harmonizované ceny"). Varianta bez národního dopravce samozřejmě existuje ale znamená zaplatit "o něco málo víc peněz" za letenky.

Opravdu vytribeny metodologicky postup.

Navic jak jde tvoje tvrzeni dohromady s cenovo politikou CSA? K cemuze jsou ostatni dopravci nuceni ci tlaceni, kdyz CSA je nejdrazsi?


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od prodejce »

Hele co si vlastně myslíš ty? Jaká je tvoje teorie?

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od j.ree »

Ja bych s dovolenim vstoupil do diskuze, kdyz prodejce tvrdil, ze vyhrajou vsichni na dalkovkach, tak to se pak s CSA neoplati cestovat, protoze dalkovky jaksi nema. Nejak mi tvrzeni ze je vyhodne s csa cestovat pada.

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od proreo »

sever2 píše:... odbavit zavazadlo a beze strachu, ze 14 dni pred odletem prijde emai rebooking or refund.


pokial viem, plati legislativa, ze ak Ti zmenia let, mozes ziadat refund aj na non-refundable fare ALEBO iny let, kludne aj na alternativne linky a dopravcov. Volba je iba na Tebe.

@Predajca - pekny clanok. Poznas p. Hasbroucka? http://www.hasbrouck.org
Od neho sa da tiez vela veci dozvediet - napriklad o konstruovani leteniek :idea:

BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od BlueSky »

HighFlyer píše:
Priste se detailne podivame na vysledovku CSA za rok 2009 a vypichneme si nektere hodnoty a pomerove ukazatele (uz jsem to slibil pred nejakou dobou, mam v tomto diskuzni deficit).



to HighFlyer:

Prehlidl jsem to nekde nebo to jeste nebylo publikovano?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Místečka na slunci II - o interliningu a SPA (článek)

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:Hele co si vlastně myslíš ty? Jaká je tvoje teorie?

Tak ted uz to vis?


Odpovědět