Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od rpet »

HighFlyer píše:
prodejce píše:Každou chvilku můžem čekat že někoho přepadne ataka s linkou do austrálie

Myslis z Ostravy?
co takhle Pardubky :lol:


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od persona »

prodejce píše:Airbus380 ... :lol: tys tomu dal chlape. Celej tenhle pavilón je teď z tebe neklidnej. Nechceš si, pro jistotu, nafasovat nějaké svěrací kazajky? Každou chvilku můžem čekat že někoho přepadne ataka s linkou do austrálie.

Zlatej jvoj.


Já si myslím, že má A380 pravdu. Osobně bych viděl značný potenciál pro přímé linky PRG - SYD, PRG - MEL i PRG - Auckland (snad s mezipřistáním v KUL nebo SIN) a při troše štěstí i PRG - Johannesburg. Jednak jsou to všechno velká města a tudíž by byl zajištěn přísun turistů z Austrálie do Prahy (to je taky krásné město) a jednak určitě budou české firmy chtít proniknout na dynamicky rozvíjející se trh v Jižní Africe, který teď ještě zatraktivnil pro investory světový šampionát. Je jasné, že nabídka generuje poptávku a kdo nic nezkusí, ten nic nemá. A jsem v tomto ohledu realista, neboť chtít dělat přímé linky z Ostravy nebo Brna mi přijde nedomyšlené, ale výše naznačené jsou docela dobře možné :D

charlie2025
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 168
Registrován: 08. 05. 2010, 21:04
Oblíbené typy letadel: A330, B777
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od charlie2025 »

persona píše:Já si myslím, že má A380 pravdu. Osobně bych viděl značný potenciál pro přímé linky PRG - SYD, PRG - MEL i PRG - Auckland (snad s mezipřistáním v KUL nebo SIN) a při troše štěstí i PRG - Johannesburg. Jednak jsou to všechno velká města a tudíž by byl zajištěn přísun turistů z Austrálie do Prahy (to je taky krásné město) a jednak určitě budou české firmy chtít proniknout na dynamicky rozvíjející se trh v Jižní Africe, který teď ještě zatraktivnil pro investory světový šampionát. Je jasné, že nabídka generuje poptávku a kdo nic nezkusí, ten nic nemá. A jsem v tomto ohledu realista, neboť chtít dělat přímé linky z Ostravy nebo Brna mi přijde nedomyšlené, ale výše naznačené jsou docela dobře možné :D


Uz vidim jak to ta A319 s 5ti mezipristanimi lita :D nebo snad nato koupit rovnou a380 csa ? :D

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od HonzaLB »

jak si to tak zde čtu, tropické teploty mají zjevně další oběť:)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od prodejce »

personu asi omlouvá, že je intelektuál. Snění je součást "procesu"..

.. ale přeci jen by mě zajímalo, persono, co piješ. Já tequilu.. z čeho to máš ty? kokeš?


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od HighFlyer »

Ze by si persona delal jednu velkou ω a ty jsi to akorat nepochopil? :)))

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od prodejce »

:lol: ... otázka zůstává stále v platnosti

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše::lol: ... otázka zůstává stále v platnosti

Chaby pokus o zamaskovani tveho nepochopeni persona-ova prispevku. Tequila netequila.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od prodejce »

Otázka zůstává v platnosti highflyer nehighflyer. (jsou tu lidi, které to zajímá - třeba prodejci)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:Otázka zůstává v platnosti highflyer nehighflyer. (jsou tu lidi, které to zajímá - třeba prodejci)


Nektere zakazniky to zajima take :-)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od tygrlive »

Včera jsem poprve misto přímou linkou VV nebo OK letěl z KBP kvůli času a spolehlivosti s OS přes VIE. Po nástup na letadlo ve VIE jsem zjistil, že dobrých 50% jsou cestovatelé z prvního segmentu a že do Prahy letí také přes VIE. Jako pravděpodobné důvody této cesty bych ze zkušenosti vyjmenoval cenu, obsazenost letů z KBP (bývají opravdu velmi plné) a asi i časové předpoklady.

Moje úvaha se ubírala směrem k ČSA, kdy jeho představitelstvo sedí v managementu i letiště a tudíž by mělo mít data, jak a odkud se dostávají cestovatelé. Při středečním letu s LH přes MUC letělo totiž také mnoho ukrajinců.

S těmito daty by ČSA mohli vymyslet perspektivní nové linky nebo aspoň posílit ty stávající bud o kapacitu nebo o přípoj....

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od flyingblue »

tygrlive píše:Včera jsem poprve misto přímou linkou VV nebo OK letěl z KBP kvůli času a spolehlivosti s OS přes VIE. Po nástup na letadlo ve VIE jsem zjistil, že dobrých 50% jsou cestovatelé z prvního segmentu a že do Prahy letí také přes VIE. Jako pravděpodobné důvody této cesty bych ze zkušenosti vyjmenoval cenu, obsazenost letů z KBP (bývají opravdu velmi plné) a asi i časové předpoklady.

Moje úvaha se ubírala směrem k ČSA, kdy jeho představitelstvo sedí v managementu i letiště a tudíž by mělo mít data, jak a odkud se dostávají cestovatelé. Při středečním letu s LH přes MUC letělo totiž také mnoho ukrajinců.

S těmito daty by ČSA mohli vymyslet perspektivní nové linky nebo aspoň posílit ty stávající bud o kapacitu nebo o přípoj....


Tygre byt i jen naznacovani, ze by predstavenstvo CSA/LePra mohlo zneuzit informace v obchodnim styku a poskozovat tak ostatni uzivatele LePra, radi Tvoje myslekove uvahy nekam dost daleko na vychod.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od tygrlive »

flyingblue píše:
tygrlive píše:Včera jsem poprve misto přímou linkou VV nebo OK letěl z KBP kvůli času a spolehlivosti s OS přes VIE. Po nástup na letadlo ve VIE jsem zjistil, že dobrých 50% jsou cestovatelé z prvního segmentu a že do Prahy letí také přes VIE. Jako pravděpodobné důvody této cesty bych ze zkušenosti vyjmenoval cenu, obsazenost letů z KBP (bývají opravdu velmi plné) a asi i časové předpoklady.

Moje úvaha se ubírala směrem k ČSA, kdy jeho představitelstvo sedí v managementu i letiště a tudíž by mělo mít data, jak a odkud se dostávají cestovatelé. Při středečním letu s LH přes MUC letělo totiž také mnoho ukrajinců.

S těmito daty by ČSA mohli vymyslet perspektivní nové linky nebo aspoň posílit ty stávající bud o kapacitu nebo o přípoj....


Tygre byt i jen naznacovani, ze by predstavenstvo CSA/LePra mohlo zneuzit informace v obchodnim styku a poskozovat tak ostatni uzivatele LePra, radi Tvoje myslekove uvahy nekam dost daleko na vychod.


ja vim, ze to asi fer k ostatnim neni, ale fakt, ze ty data maji mi nikdo nezpochybni. Otazkou spis je,zda je umi vhodne vyhodnotit :)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od Airbus380 »

Mě spíš zaráží, jak může být představenstvo ČSA zároveň i Letiětě Praha...? Neříká se tomu střet zájmů jako prase? Nicméně, souhlasím s tygrlive :wink:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nové destinace ČSA, úvaha ;)

Příspěvek od HighFlyer »

Airbus380 píše:Mě spíš zaráží, jak může být představenstvo ČSA zároveň i Letiětě Praha...? Neříká se tomu střet zájmů jako prase? :

Presne tak se tomu rika a presne to to je. Nekdo si koleduje o dalsi arbitraz.


Odpovědět