ČSA do Kábulu

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

ČSA do Kábulu

Příspěvek od Airbus380 »

Já vim, že teď budu působit už úplně jako blázen, ale jen přemýšlímm o všech možných variantách rozvoje :wink:
Takže: Po zlepšení bezpečnostní situace se pomalu začínají aerolinky vracet do Iráku (Etihad, Lufthansa, Austrian, Turkish, flydubai...). Co kdyby se ČSA chopily příležitosti a začli létat, jako jediní, do Kábulu? Až se zlepší situace i tam? Vždyť Safi Airways létají do Evropy dokonce s A340, pak tam ještě fungují Pamir Airways a Ariana, takže nějaý potenciál tam určitě je, ne?


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od alesesl »

Airbus380 píše:Já vim, že teď budu působit už úplně jako blázen, ale jen přemýšlímm o všech možných variantách rozvoje :wink:
Takže: Po zlepšení bezpečnostní situace se pomalu začínají aerolinky vracet do Iráku (Etihad, Lufthansa, Austrian, Turkish, flydubai...). Co kdyby se ČSA chopily příležitosti a začli létat, jako jediní, do Kábulu? Až se zlepší situace i tam? Vždyť Safi Airways létají do Evropy dokonce s A340, pak tam ještě fungují Pamir Airways a Ariana, takže nějaý potenciál tam určitě je, ne?


a proc kvuli tomu zakladas nove vlakno?

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

Takze... jestli Ti dobre rozumim, tak protoze se zlepsuje bezpecnostni situace v Iraku, tak by CSA mely litatz do Kabulu ?

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od rpet »

nejsem si jist, zda by tvoje [a380] uvaha by mela smysl byt i ve chvili, kdy by byl afghanistan v procesu rozvoje a ekonomickeho boomu.

coz nyni nehorzi, a zda se, ze jeste dlouho nebude - tamejsi vlada bude nestabilni jeste dlouho po te, co odejdou mezinarodni kontingenty.

takze si nejak neumim predstavit skladbu cestujicich z/do kabulu a tim padem mi neni jasna ani ekonomicka stranka veci...

na druhou stranu uznavam, ze sny jsou hezka zalezitost a hezky se pri nich chrupka :mrgreen:

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od dydzej »

Airbus380 píše:Já vim, že teď budu působit už úplně jako blázen, ale jen přemýšlímm o všech možných variantách rozvoje :wink:
Takže: Po zlepšení bezpečnostní situace se pomalu začínají aerolinky vracet do Iráku (Etihad, Lufthansa, Austrian, Turkish, flydubai...). Co kdyby se ČSA chopily příležitosti a začli létat, jako jediní, do Kábulu? Až se zlepší situace i tam? Vždyť Safi Airways létají do Evropy dokonce s A340, pak tam ještě fungují Pamir Airways a Ariana, takže nějaý potenciál tam určitě je, ne?

Teda chlape, nehul uz tolik :D .


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Airbus380 »

Ach jo, vy mě nikdo nechápete :'( :lol:

Vždyť v tom Afghánistánu to dřív nebo pozdějc (spíš pozdějc, ale to je jedno) dopadne jako v Iráku. Chce se to jenom chopit příležitosti...No nic, asi budu radši mlčet :D

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

a jak to dopadlo v iraku? vzdyt jsou porad na pokraji obcansky valky... :) vzdyt to by jsi mohl stejne tak prijit s tim, ze by mohly csa zacit litat do sudanu, rwandy .. nebo zimbabwe... :)

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Airbus380 »

No ale proč teda Lufthansa, Austrian, turkish a jiní jsou v Iráku úspěšní? Uvidíte, v Afghánistánu to bude totéž :wink:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od flyingblue »

Airbus380 píše:No ale proč teda Lufthansa, Austrian, turkish a jiní jsou v Iráku úspěšní? Uvidíte, v Afghánistánu to bude totéž :wink:


Letaji tam, protoze tam vidi byznys klientelu (ropna pole na severu Iraku). Ostatne pro LH tam lita PrivatAir v celobyznys konfiguraci.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Orus-x »

Flyingblue: z FRA do Erbilu lítá LH normálně A319.
Airbus 380: když jsem byl mladší, taky jsem si v dlouhých chvílích zpracovával ideální letový řád se spoustou exotických linek ČSA. Ale vždycky jsem naprosto jasně odděloval realitu a zbožná přání. Tvé úvahy jsou dost mimo z hlediska letiště Praha jako hubu a ještě více z hlediska ČSA :D

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Spenlik »

rpet píše:takze si nejak neumim predstavit skladbu cestujicich z/do kabulu a tim padem mi neni jasna ani ekonomicka stranka veci...


Mohli bysme vozit teroristy, a z PRG je posílat dál do světa :lol: :lol:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Atlas »

Do Iraku letaji zejm. aerolinky, ktere jsou ze zemi, kde je pocetna iracka emigrantska obec. V Nemecku je urcite nekolik set tisic Kurdu jak z Turecka, tak ze Severniho Iraku/Kurdistanu. Stejne tak i v Rakousku bude hodne siitu, sunitu i Kurdu.
Spis by stalo asi za uvahu, proc CSA nezacne letat do Vietnamu, Mongolska a treba i Kisineva, kdyz je tady celkem pocetna obec odtamtud pochazejici.
Nekde jsem zaslechl, ze s Vietnamem a Cinou uz se kalkuluje, protoze neni pro ostatni konkurenty, kteri nejsou narodnimi dopravci tam sehnat povoleni k pristani. Ze se to resi na urovni reciprocity, jelikoz se neda uplatnovat politika "volneho nebe"... Vite nekdo o tom neco vic? Cim by tam chtely CSA letat?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od flyingblue »

Orus-x píše:Flyingblue: z FRA do Erbilu lítá LH normálně A319.


Vidim, omlouvam se. Start te linky jsem bud nezaznamenal nebo se mi ji povedlo pomichat s necim jinym.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od jane »

Atlas píše:Do Iraku letaji zejm. aerolinky, ktere jsou ze zemi, kde je pocetna iracka emigrantska obec. V Nemecku je urcite nekolik set tisic Kurdu jak z Turecka, tak ze Severniho Iraku/Kurdistanu. Stejne tak i v Rakousku bude hodne siitu, sunitu i Kurdu.
Spis by stalo asi za uvahu, proc CSA nezacne letat do Vietnamu, Mongolska a treba i Kisineva, kdyz je tady celkem pocetna obec odtamtud pochazejici.
Nekde jsem zaslechl, ze s Vietnamem a Cinou uz se kalkuluje, protoze neni pro ostatni konkurenty, kteri nejsou narodnimi dopravci tam sehnat povoleni k pristani. Ze se to resi na urovni reciprocity, jelikoz se neda uplatnovat politika "volneho nebe"... Vite nekdo o tom neco vic? Cim by tam chtely CSA letat?


CSA by tam chtely litat codesharem :)

Steve
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 424
Registrován: 12. 06. 2006, 22:43
Bydliště: UHE, BRQ, BTS
Stav: Offline

Re: ČSA do Kábulu

Příspěvek od Steve »

Airbus380 píše:Ach jo, vy mě nikdo nechápete :'( :lol:

Vždyť v tom Afghánistánu to dřív nebo pozdějc (spíš pozdějc, ale to je jedno) dopadne jako v Iráku. Chce se to jenom chopit příležitosti...No nic, asi budu radši mlčet :D


A hlavně, v Afghánistánu se nedá vyhrát. Tam už to není o tom, jak vyhrát, ale jak se odtamtud se ctí a co nejmenšími následky vytratit. To nemám z novin, ale od lidí, co tam od nás a z SK pravidelně jezdí... Na nich si vylámali zuby i Rusové se svými mega armádami


Odpovědět