ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od PetrM »

planes.cz
19.11.2010 13:00 | ČSA zkomplikovaly plány Central Charter Airlines na lety Karlovy Vary - Jekatěrinburk
České Aerolinie reagovaly poslední den zákonné lhůty na žádost Central Charter Airlines z 27.10. o přidělení přepravních práv pro osobní a nákladní dopravu na trati Karlovy Vary - Jekatěrinburk a rovněž si o tato práva požádaly. Jelikož z dvoustranných ujednání o letecké dopravě vyplývá, že linku může provozovat pouze jeden letecký dopravce (s povinnou obchodní spoluprácí s ruskou stranou), ministerstvo dopravy nemůže udělit provozní práva Central Charter Airlines a bude mezi dvěma českými dopravci rozhodovat ve společném řízení.

CSA ma zajimave metody


ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od ogan »

jediné slovo, které mě napadá k tomuto kroku je PRASÁRNA :roll:

Spenlik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 529
Registrován: 21. 05. 2009, 16:31
Oblíbené typy letadel: MD11/DC10
B757
A340-600
B747SP
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPD/KSFO
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Spenlik »

Jaká prasárna? To je kšeft...

Tragedie_v_JZD
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 731
Registrován: 01. 01. 2007, 22:39
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Tragedie_v_JZD »

No, to si povime, jestli tam csa do toho pul roku (nebo do kdy) zacnou linku provozovat, a nebo to nechaji propadnout (tedy, za predpokladu, ze urady prava na tu linku nakonec prideli csa).

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od PDan »

Podle mne to CCA nemyslely ani s tou linkou vazne. Kazdopadne je urcite smysluplnejsi, aby to letaly CSA, ktere maji v Rusku aspon jmeno a mohou oslovit vic cestuijci nez nejaka noname charterovka. To bych jim spis pricetl k dobru.

Jinak ad "Plány na dálkové lety jsou však podle informací MF DNES mnohem konkrétnější než jen založení pracovního týmu. Už na začátku příštího roku zvažují ČSA zahájení pravidelných spojů do Hanoje. V zimě tam začnou létat poprvé z Česka charterové lety společnosti Travel Service. A to také s mezipřistáním" - nevite Honzo jak to pokracuje, konec roku se rychle blizi a LOT ukusuje cim dal vice kolace....


kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

ČSA požádaly o práva do Jekatěrinburgu

Příspěvek od kuba.biker »

Spenlik píše:Jaká prasárna? To je kšeft...


Jaký kšeft?! Místo toho, aby měřili síly se sebou rovnými (Austrian, LOT, Malév, Air Berlin, Air Baltic apod.) tak se zmůžou akorát tak na tohle....Jak trapné. :roll:
Nicméně stejně předpokládám, že nakonec nezačne létat ani jedna ze společností-nebylo by to poprvé ani naposledy.... :roll:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od vitezslav »

Mně to tedy trapné nepřipadá, byť se přikláním k variantě, že to nespustí nikdo. Ze strany CCA je to lehká provokace, na kterou ČSA odpověděly jedinou možností, kterou měly - že cesta do Ruska se neuvolňuje jen tak nějakému hej nebo počkej.

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Airbus380 »

Opravdu nechápu názory typu "prasárna", či "trapné". To není nic jiného než konkurence. Nevidím na tom ale absolutně nic špatného. Doufám, že se létat začne a doufám, že ČSA...
jen by mě zajímalo, jestli byste kritizovali, kdyby nejdřív zažádali o povolení ČSA a až potom CCA... :roll:

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od MS743 »

Tez souhlasim s A380 ... Je to byznys. Sice moc nevidim do povolovani tras a slotu, ale vim ze vse je postavem na zaklade bilateralnich dohod a opravdu se stava ze treba smi jen jedna ceska spolecnost letat do jiste destinace a na oplatku to smae... jedna ruska do nejake ceske destinaci.

Planovani tras, pozadani o povolovani je vynosny byznys a je soucasti planovani leteckych spolecnosti. Rekneme pomalu jak sachy. Spise sleduji velke cachry mezi Deltou a United a AA v pripade neustaleho pozadani o linek ktere jsou nasledne nepouzite ci transferovane, ci kombinovane (posledne hlavne vetsinou s Japonskem, Cinou apod.).. jsou chytri a opravdu vypada to jako strategicka hra.

Nemam tuseni zda CCA ci CSA maji plany tuto trasu provozovat ci zda je to lukrativni destinace. Kdyz ano tak proste dostane povoleni kdo ma nejlepsi predpoklady k tomu mit partnera v RU a jiste jsou i dalsi veci ktera spolecnost musi dodrzovat.

Spise asi je otazkou (a to nevim): Jaky je urad pro povolovani tech letu? Chova se fer ci ma "uzke" vztay s CSA? ktera sice dominuje trh. Jake postaveni maji mensi spolecnosti? jaky teda je trh? ferovy ci ne?

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od Smurfx »

Fakt nechápu reakce typu prasárna, apod.

Jsem si jistý, že kdyby nejdřív o povolení zažádaly ČSA a poté by jim to stejným způsobem překazily poslední den CCA, tak by ti samí lidé volali "super, tak se to má dělat"...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od vitezslav »

Rusko je téměř jediné, co ČSA vydělává a možnost, že by se na tento lukrativní trh dostaly CCA je myslím mizivá.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od tygrlive »

vitezslav píše:Rusko je téměř jediné, co ČSA vydělává a možnost, že by se na tento lukrativní trh dostaly CCA je myslím mizivá.


toto jsem přesně chtěl napsat... rusko a další východní země bloku bývalého sojuzu je to, kde ČSA může těžit... chápu, že by další čeští dopravci měli zájem, ale ČSA to prostě držet musí anebo ji to smete.

Neví někdo s "insiderů", od kdy připadá v úbahu ten LVOV?

ogan
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 385
Registrován: 17. 11. 2008, 19:21
Stav: Offline

Re: Co bude dál s ČSA?

Příspěvek od ogan »

Smurfx píše:Fakt nechápu reakce typu prasárna, apod.

Jsem si jistý, že kdyby nejdřív o povolení zažádaly ČSA a poté by jim to stejným způsobem překazily poslední den CCA, tak by ti samí lidé volali "super, tak se to má dělat"...


Já zase nechápu jak toto může někdo schvalovat, ale uznávám, asi je to součást moderního byznysu. Nejsem podnikatel tudíž se v tom nevyznám a nevím jak to chodí, zda je to běžné či nikoliv, ale zkrátka se mi takovýto postup (když to nemám já, ať to nemá nikdo) nelíbí - jsem naivní já vim :oops:
Reagoval bych úplně stejně, kdyby to bylo naopak, jak píšete, nebo kdyby se jednalo a jakékoliv jiné dopravce. Rozhodně s tim nemá co dělat, že se jedná o ČSA.
A naprosto souhlasim s kubou.bikerem, že ČSA by se měly spíše měřit s aerolinkami jako LOT, Malév, Austrian... a né se tady handrkovat s prakticky bezvýznamným dopravcem o linku o které samy nejspíš ani neuvažují.

Mojmír
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21. 11. 2010, 15:09
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od Mojmír »

Pokud vím, tak CCA mají B737 a nevím, nevím, jestli by KLV - SVX doletěl.....

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: ČSA také požádaly o práva na lety Karlovy Vary-Jekatěrinburg

Příspěvek od Airbus380 »

Mojmír píše:Pokud vím, tak CCA mají B737 a nevím, nevím, jestli by KLV - SVX doletěl.....


Když 737 doletí v klidu PRG - SVX, tak nevím nevím, proč by neměl doletět KLV-SVX...


Odpovědět