ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od rpet »

tak to potom beru, nepochopil jsem to presne, jak to bylo mysleno... ze toho vi dost, o tom zadna. a ze ho radeji uklidili (odklidili) na nejaky dobry flek se da pochopit. co je pro mne potom nepochopitelne je to, ze tu funkci prijal. jeho nazory totiz nejsou uplne mimo...


BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od BlueSky »

Protoze to ma bez rizika, placene a konecne neco poradneho do CV.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od HighFlyer »

BlueSky píše:Protoze to ma bez rizika, placene a konecne neco poradneho do CV.

Je to opravdu takova vyhra?
http://byznys.lidovky.cz/cerne-ovce-pra ... y-trhy_nev

Chtel jsi urcite napsat "něco pořádného" nebo spis "něco podřadného"? ;-)

BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od BlueSky »

Kapitane, alespon je s tebou legrace :D

Ne, chtel jsem napsat poradneho.
Aeroholding neni CSA, to je spis Letiste Praha plus ostatni privazky. Letiste jako rozpoctovka nemuze padnout. Po pusobeni v neplacenem NERVu (poradni organ vlady, o ktery nema zajem ani vlada), neplacene Bezdekove komisi (vysumela doztracena) a poradenske firme je to terno.

BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od BlueSky »



HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od HighFlyer »

Tak snad je jeste nadeje, ze ta prasarna zvana "aeroholding" neprojde. Protoze je to mnohem vetsi prasarna nez spojeni Aegean Airlines a Olympic Air, ktery prave Evropska komise zatrhla:

http://www.abtn.co.uk/news/2615284-ec-b ... %99-merger

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od PDan »

Kezby, ale moc tomu neverim...

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od sever2 »

Ja taky doufam, ze se k tomu jeste Brusel vyjadri. Ma super sanci, jak tehle republice jednou pomoci.

Sorry za off-topic ale ohledne Aegean a Olympic to pomerne nechapu. Chapu, ze v Recku to vytvari monopol, ale myslel jsem, ze EU se hodla divat na leteckou dopravu z pan-evropskeho nebo dokonce globalni hlediska. Jak je mozne, ze EU na jedne strane povoli vytvoreni mega holdingu typu AF-KL a LH-LX-OS a na druhe strane v ramci jednoho statu nedovoli konsolidaci dvou spolecnosti (z nichz jedna je nebo donedavna byla chronicky ztratova)..... :?: :roll:

...vicemene tak rika, ze mezi Franci a Nizozemskem nebo Nemeckem a Svycarskem konkurencni prostredi fungovat nemusi, ale v ramci Recka je nepostradatelne?

PetrM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 23. 10. 2009, 10:16
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od PetrM »

sever2 píše:Ja taky doufam, ze se k tomu jeste Brusel vyjadri. Ma super sanci, jak tehle republice jednou pomoci.

Sorry za off-topic ale ohledne Aegean a Olympic to pomerne nechapu. Chapu, ze v Recku to vytvari monopol, ale myslel jsem, ze EU se hodla divat na leteckou dopravu z pan-evropskeho nebo dokonce globalni hlediska. Jak je mozne, ze EU na jedne strane povoli vytvoreni mega holdingu typu AF-KL a LH-LX-OS a na druhe strane v ramci jednoho statu nedovoli konsolidaci dvou spolecnosti (z nichz jedna je nebo donedavna byla chronicky ztratova)..... :?: :roll:

...vicemene tak rika, ze mezi Franci a Nizozemskem nebo Nemeckem a Svycarskem konkurencni prostredi fungovat nemusi, ale v ramci Recka je nepostradatelne?


Je to OT, ale vypada to, ze jste objevil princip fungovani EU :) :wink:

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od spinar »

sever2 píše:Ja taky doufam, ze se k tomu jeste Brusel vyjadri. Ma super sanci, jak tehle republice jednou pomoci.

Sorry za off-topic ale ohledne Aegean a Olympic to pomerne nechapu. Chapu, ze v Recku to vytvari monopol, ale myslel jsem, ze EU se hodla divat na leteckou dopravu z pan-evropskeho nebo dokonce globalni hlediska. Jak je mozne, ze EU na jedne strane povoli vytvoreni mega holdingu typu AF-KL a LH-LX-OS a na druhe strane v ramci jednoho statu nedovoli konsolidaci dvou spolecnosti (z nichz jedna je nebo donedavna byla chronicky ztratova)..... :?: :roll:

...vicemene tak rika, ze mezi Franci a Nizozemskem nebo Nemeckem a Svycarskem konkurencni prostredi fungovat nemusi, ale v ramci Recka je nepostradatelne?

EU rekla ze by vznikl monopol na Reckych vnitrostatnich linkach! A to by asi na mnoha vznikl...

sever2
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1785
Registrován: 06. 01. 2003, 07:42
Stav: Offline

Re: ČSA a Letiště Praha se spojují v Český aeroholding

Příspěvek od sever2 »

Otazka je o jaky typ monopolu se jedna. Nevsim jsem si nejakeho nedostatku slotu na reckych letistich ani toho, ze by Ryanair, easyJet apod. musely celit prekazkam vstupu. Spis mi to prijde jako problem na strane poptavky... a v tom pripade smolik zakazniku, neda se nic delat.

Minimalne mi to prijde jako hodne nekonzistentni pristup vzhledem k ostatnim rozhodnutim.


Odpovědět