NÁBOR PP

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
ivana
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16. 02. 2011, 18:58
Stav: Offline

NÁBOR PP

Příspěvek od ivana »

Ahoj, do poloviny ledna probíhal nábor na PP pro ČSA. Poslala jsem všechno potřebné, splňovala všechny podmínky, ovšem do dnes nemám odpověď. Ani tu, že mě neberou. Jako bych nikdy nic neposlala... Nevíte někdo zkušenější, proč? Trochu přemýšlím nad tím, zda se konkurz vůbec konal. Slyšela jsem totiž, že ČSA vypisují konkurzy jen proto, aby získali lidi do své databáze,a pak nikoho nepřijímají. Tuto informaci nemám nijak podloženou, ale přijde mi to logické, když na jedné straně neustále propouštějí, tak proč by na druhé straně znovu nabírali lidi? Já už se z toho picnu... :crazy: Sháním místo PP a nikde nic... :?


Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od Zdenek »

Nejseš už v jejich databázi jako neúspěšný uchazeč? Nedělala jsi už v ČSA nebo na LP?

Ace2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 527
Registrován: 23. 06. 2007, 14:38
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od Ace2 »

Jak nikde nic. Nedávno jsi mohla do Wizz Airu, asi před měsícem, nebo kdy bylo výběrové řízení.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od jane »

No ono je rozdil vyberko k CSA (neberou dalsi CC) a k HCA.

Adelaide
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 18
Registrován: 14. 01. 2009, 22:59
Oblíbené typy letadel: B737NG
IL-62
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od Adelaide »

Z doslechu od několika zdrojů vím, že s tímhle zdaleka nejseš sama. Takže těžko říct... Nevím jaká je situace na letovém, ale na ch/i se teď nabíralo. Sice se také propouštělo, ale to bylo před rokem, rokem a půl a při fluktuaci jaká na checkinu je prostě nastal čas doplnit před sezónou stavy. Odhadem cca polovina zaměstnanců (a často i víc) na odbavení odchází do roku nebo dvou od nástupu.


rychlovka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 133
Registrován: 18. 01. 2011, 18:51
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od rychlovka »

Co znamená PP?

krrna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 20. 02. 2011, 19:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od krrna »

Palubní Průvodčí... Takže letuška/steward

krrna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 20. 02. 2011, 19:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od krrna »

zdravim chci se zeptat jaký je rozdíl mezi nabídkou Holidays chzech airlines a Mezi tou klasikou tim vyberovym rizeni ?? je to jenom to ze u holidays uz chteji ten kurz mit hotovej ? jestli jo celkem bych byl zvedav kde ho muzu udelat a jestli to nahodou neni ten co nabizeji www.caspr.cz diky

františek dobrota
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 580
Registrován: 09. 01. 2007, 20:26
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od františek dobrota »

Myslím, že po absolvování kursu na http://www.caspr.cz můžeš ihned nastoupit k http://new.csav.cz/ :wink:

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od jane »

Nejde o to, ze musis absolvovat kurz, jde o to, ze musis mit platnou licenci (kterou vetsina ziska po absolvovani kurzu). Pokud ji nemas, zkus treba jinou spolecnost, kde licenci mit nemusis.

krrna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 20. 02. 2011, 19:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od krrna »

ahoj nevíte jestli jsou tyhle kurzy normalne pro verejnost a nebo jenom pro ty co prosly konkurzem u csa nebo si je nejakym jinym zpusobem vybrali ? A ješte by mne zajimal jestli náhodou nekdo neznáte cenu tech kurzu ja to tam nejak nemohu najit diky :wave:

krrna
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 20. 02. 2011, 19:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od krrna »

ahoj nevíte jestli jsou tyhle kurzy normalne pro verejnost a nebo jenom pro ty co prosly konkurzem u csa nebo si je nejakym jinym zpusobem vybrali ? A ješte by mne zajimal jestli náhodou nekdo neznáte cenu tech kurzu ja to tam nejak nemohu najit diky :wave: http://www.czechairlines.com/cs/posadky ... uvodci.htm

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3159
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od Fabo »

Rek bych ze jsou po potreby CSA a/nebo zakazniku z rad ostatnich let. spolecnosti (treba takovemu CCA blue se mohl trenink na 737CL hodit)

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: NÁBOR PP

Příspěvek od jane »

Tak jeste jednou a polopate. CSA nenabiraji CC. HCA nabiraji CC, ale musi mit platnou licenci. Licence se ziska po prihlaseni do vyberoveho rizeni u letecke spolecnosti, ktera nabira i lidi bez licence, a absolvovanim pocatecniho vycviku. Nabidka pro organizovani pocatecnich vycviku, ktera visi na webu CSA, je pro zakazniky jakozto letecke spolecnosti, ne Anicku Vomackovou, ktera se rozhodne byt letuskou a chce si ten kurz zaplatit.


Odpovědět