Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od HonzaLB »

BlueSky píše:Nejvic mne pobavilo ilustracni foto k clanku.

to HonzaLB - to jste ten horizont snad jeste otocili ve Photoshopu, ne? S takhle naklonenym horizontem by vas na planes.cz hnali :D Nicmene k clanku to sedi. Dobry je, ze se praci jeste bavite.

netuším, tohle jde mimo mě, já se bavím jen texty, s fotky řeší jiní:)také tam mohlo skončit ATR nebo A310:)))


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od romul »

HonzaLB píše: netuším, tohle jde mimo mě, já se bavím jen texty, s fotky řeší jiní:)také tam mohlo skončit ATR nebo A310:)))


Pokud se nepletu tak ještě donedávna kdykoliv na ČT byla nějaká zmínka o ČSA tak na obrazovku pustili obvykle archivní záběr TU154 v OK barvách. Nic proti TU, fešácký éro to bylo, ale jako reklama dost mizerné...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od MS743 »

Jaka je situace ted kdyz se trochu "sedl prach" a prvni dojmy od hadky CSA-AF? Je nejaka zmena?

Je znamo ze kazdy se snazi ted zarizovat vlastni lety a ceny padaji strme dolu... Je moznost urovnani vztahu nebo urazene manazery budou delat vse naschval?

Docela me zajima zda tento konflikt se nemuze prelit k vztahu OK a KLM????

Colombo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 09. 09. 2008, 09:08
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od Colombo »

Váš odlet : Praha - Paříž
open detail Středa 4 květen 2011
AF1083 - Voyageur 07:25
09:10 Paříž, Charles de Gaulle (CDG) - Francie - TERMINAL 2D
Let provozuje : Air France

Váš zpáteční let : Paříž - Praha
open detail Neděle 8 květen 2011
AF1382 - Voyageur 07:15
08:50 Praha, Ruzyne (PRG) - Česká Republika - TERMINAL 2
Let provozuje : Air France

Cena celkem :
2 400 CZK
Cena Příplatky Poplatky Cestující Celkem včetně polatků
152 CZK + 2 248 CZK + 0 CZK x 1 Dospělý = 2 400 CZK

Celkem : 2 400 CZK

8.5. CDG - PRG = 3xOK, 4xQS, 5xAF :?:

Takze uz i QS utoci na CSA? Ako dlho vydrzi taka nizka cena?

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od HighFlyer »

Colombo píše:Takze uz i QS utoci na CSA? Ako dlho vydrzi taka nizka cena?

A ja doplnim dalsi dotaz: Jak dlouho vydrzi na PRG-CDG celkem 4 dopravci? A kdo pujde z kola ven jako prvni? Kdo ma nejmene priznivou nakladovou strukturu?


Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od Airbus380 »

HighFlyer píše:
Colombo píše:Takze uz i QS utoci na CSA? Ako dlho vydrzi taka nizka cena?

A ja doplnim dalsi dotaz: Jak dlouho vydrzi na PRG-CDG celkem 4 dopravci? A kdo pujde z kola ven jako prvni? Kdo ma nejmene priznivou nakladovou strukturu?


Což o to, 4 dopravci na nejžádanější trati z PRG fungovaly celkem dlouho, ale 12-14 frekvencí je opravdu hodně. Kromě toho, že je ČSA mají nejméně příznivou nákladovou strukturu, s nima ještě navíc nikdo nebude lítat, protože proč.
Ti, co poletí pracovně, vemou AF (výhodnější časy, stejná cena). Ti, co poletí turisticky, vemou QS nebo U2 (výhodnjěší cena, zaběhnutí "turističtí" dopravci). Ti, co letí dál - AF (bez debat).... A kdože to vlastně zbyl na ČSA...? No jo, vlastně nikdo...
Můj osobní tip je, že ČSA se budou na PRGCDG křečovitě držet do tý doby, než tahle jediná linka definitivně položí celou společnost (protože přijít po Londýnu i o Paříž, ještě k tomu o SkyTeam hub by byla fakt ostuda).
Jako první to tedy nezabalí ČSA (ač by měly), ale ízyna. Toť můj tip.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od HighFlyer »

Airbus380 píše:.... A kdože to vlastně zbyl na ČSA...? No jo, vlastně nikdo...

Mozna jenom tranziti typu CDG-PRG-KBP (nebo jinam na vychod), kteri ale budou prinaset nizkej yield, takze to vyjde prašť jak uhoď.

kerkk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 26. 10. 2010, 17:29
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od kerkk »

Airbus380 píše:Jako první to tedy nezabalí ČSA (ač by měly), ale ízyna. Toť můj tip.


easyjet to nezabali - po priletu z parize letadlo pokracuje do amsterdamu, kde jsou ty lety pokazde narvane..
jak jsou obsazene lety do parize nevim, ale nemyslim si, ze by se chteli stahnout z linky praha-amsterdam.

jane
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1421
Registrován: 15. 10. 2006, 16:13
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od jane »

A letadla AF na CDG-PRG-CDG litaji ted narvany jo? :)

Petrov
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 07. 07. 2005, 13:31
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od Petrov »

jane píše:A letadla AF na CDG-PRG-CDG litaji ted narvany jo? :)

Jak to já osobně sleduju na IRISU, tak zatím OK létá o něco plnější než AF, zejména ty jejich nové frekvence byly ze začátku dost prázdné, teď to jde (mám pocit) nahoru.
A naopak, třeba na ten odpoledně večerní let OK 766/767 v současné době ČSA docela často nasazuje kvůli vyšší poptávce A321.
Ale berte to prosím s rezervou.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od context »

Petrov píše:
jane píše:A letadla AF na CDG-PRG-CDG litaji ted narvany jo? :)

Jak to já osobně sleduju na IRISU, tak zatím OK létá o něco plnější než AF, zejména ty jejich nové frekvence byly ze začátku dost prázdné, teď to jde (mám pocit) nahoru.
A naopak, třeba na ten odpoledně večerní let OK 766/767 v současné době ČSA docela často nasazuje kvůli vyšší poptávce A321.
Ale berte to prosím s rezervou.


ja to nesledujem ale tiež na jeden z mojich segmentov PRG-CDG-PRG s OK je scheduled A321 (zostávajúce A320)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od prodejce »

Petrov píše:
jane píše:A letadla AF na CDG-PRG-CDG litaji ted narvany jo? :)

Jak to já osobně sleduju na IRISU, tak zatím OK létá o něco plnější než AF, zejména ty jejich nové frekvence byly ze začátku dost prázdné, teď to jde (mám pocit) nahoru.
A naopak, třeba na ten odpoledně večerní let OK 766/767 v současné době ČSA docela často nasazuje kvůli vyšší poptávce A321.
Ale berte to prosím s rezervou.


souhlas s Petrofem, OK767 s A321 je vyprodaný 13.4, 14.4., 15.4., 16.4., 21.4., 24.4., 5.5. ...

Zajda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 21. 12. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od Zajda »

Podle mě to zabalí Easyjet.....protože kromě varianty nechat stát letadlo v CDG je ještě jedna, strašně nepravděpodobná....že začnou s tím lítat něco jiného než PRG ve stejné časová dotaci, co jim bude sypat víc .... :lol: a taky možná to každý omezí o jednu rotaci.....uvidíme

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1253
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od Orus-x »

Easy lítali CDG-PRG-AMS-PRG-CDG jen do konce zimního letového řádu. Od konce přezna je linka do AMS obsluhovaná mašinou, která do PRG přiletí z Bristolu a CDG-PRG-CDG lítá samostatně. Tolik k Easyjetu

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Zrušení code-sharingu PRG-CDG-PRG

Příspěvek od MS743 »

prodejce píše:
Petrov píše:
jane píše:A letadla AF na CDG-PRG-CDG litaji ted narvany jo? :)

Jak to já osobně sleduju na IRISU, tak zatím OK létá o něco plnější než AF, zejména ty jejich nové frekvence byly ze začátku dost prázdné, teď to jde (mám pocit) nahoru.
A naopak, třeba na ten odpoledně večerní let OK 766/767 v současné době ČSA docela často nasazuje kvůli vyšší poptávce A321.
Ale berte to prosím s rezervou.


souhlas s Petrofem, OK767 s A321 je vyprodaný 13.4, 14.4., 15.4., 16.4., 21.4., 24.4., 5.5. ...


nedovedu rici a jiste nevime jake ceny (average) ma vyprodane A321... nemyslim si ale ze by csa prodavala vse za tech 2,000KC?! je tedy moznost vydelku? zvyseni % tranzit pres PRG dal na vychod? prejeme si to vsichni...

OT: Bude A321 pouzivana na scheduled flights a uz ne na chartery? tedy zda neni treba opravit interier... a mozna i nater (i kdyz neni zatim dulezite)
Naposledy upravil(a) MS743 dne 15. 04. 2011, 22:15, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět