České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od gr09 »

Ja byl normalne v salonku Etihad.
edit: ale ted mi doslo, se ja litam na letenky EY a ne OK. Jo a mimochodem, salonek EY neni zadna vyhra (narazove brutalne narvany, hrozne sedacky, jidlo standard tzn. hrozne), tam byt 10 hodin, tak se obesim.


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od kowal »

Al Dhabi je OK, slušný výběr jídla, pití, na letiště luxusní toalety. Minulý rok po závodech F1 byla možnost potkat v salónku členy týmů včetně některých jezdců. Letos to také bylo OK, zvlášť když to porovnám s úrovni většiny salónků Delty, které jsem zažil. Takže bych se toho nebál, i když jsem tam trávil kratší dobu, než 10 hodin.

jay80
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 128
Registrován: 04. 07. 2011, 19:10
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od jay80 »

Souhlas, nebál bych se toho salonku, výběr jídla i pitiva dostatečný, sedačky jsou tam i pohodlné.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od Smurfx »

Se salonkem mám dobrou zkušenost. Dobré jídlo, prostorný, dobré služby.

bigtomas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 25. 11. 2011, 04:52
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od bigtomas »

Já si tak vybavuju 2 různé salonky na starém a novém terminálu. Ten na starém myslím neměl okna, ale zase v něm skoro nikdo nebyl. A na záchodě byl indický pomocník, který s úsměvem a koštětem v ruce podává jednorázové ručníčky ze vzdálenosti asi 50 cm.
Ten salonek v novém terminálu měl okna a výhled na plochu, ale mnohem víc lidí. Jídlo stejné, design stejný.


Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od Marek.R »

Měl bych takový dotaz známi si koupili letenku s ČSA do BANGKOKU, zajímalo by mě jestli půjde přes web ČSA odbavit všechny lety jelikož by si chtěli vybrat místa. A ještě bych měl dotaz, zda nejdou místa někde zarezervovat dopředu.

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od mojenakupy »

Marek.R píše:Měl bych takový dotaz známi si koupili letenku s ČSA do BANGKOKU, zajímalo by mě jestli půjde přes web ČSA odbavit všechny lety jelikož by si chtěli vybrat místa. A ještě bych měl dotaz, zda nejdou místa někde zarezervovat dopředu.


Pres web CSA jsme se sice neodbavovali, ale normalne si slo vybrat mista na vsech usecich cesty a zarezervovat si je. Problem spis byl ten, ze Etihad mel na useku AUH-BKK a zpet zabookovana vsechna mista u oken (leteli jsme 1.1.2013 z AUH). Zkouseli jsme pak volat i na infolinku CSA, kde jsme nakonec zarezervovali vsechny 4 useky nasi cesty, ale s tim,ze s misty u okna nemohli nic udelat ani na infolince ani pak na checkinu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od dejavu »

mojenakupy píše:
Marek.R píše:Měl bych takový dotaz známi si koupili letenku s ČSA do BANGKOKU, zajímalo by mě jestli půjde přes web ČSA odbavit všechny lety jelikož by si chtěli vybrat místa. A ještě bych měl dotaz, zda nejdou místa někde zarezervovat dopředu.


Pres web CSA jsme se sice neodbavovali, ale normalne si slo vybrat mista na vsech usecich cesty a zarezervovat si je. Problem spis byl ten, ze Etihad mel na useku AUH-BKK a zpet zabookovana vsechna mista u oken (leteli jsme 1.1.2013 z AUH). Zkouseli jsme pak volat i na infolinku CSA, kde jsme nakonec zarezervovali vsechny 4 useky nasi cesty, ale s tim,ze s misty u okna nemohli nic udelat ani na infolince ani pak na checkinu.

Seating na bonusovce CSA pres AUH do BKK jsem delal na webu Ethiadu. Sly tam udelat vsechny useky.

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od mojenakupy »

dejavu píše:
mojenakupy píše:
Marek.R píše:Měl bych takový dotaz známi si koupili letenku s ČSA do BANGKOKU, zajímalo by mě jestli půjde přes web ČSA odbavit všechny lety jelikož by si chtěli vybrat místa. A ještě bych měl dotaz, zda nejdou místa někde zarezervovat dopředu.


Pres web CSA jsme se sice neodbavovali, ale normalne si slo vybrat mista na vsech usecich cesty a zarezervovat si je. Problem spis byl ten, ze Etihad mel na useku AUH-BKK a zpet zabookovana vsechna mista u oken (leteli jsme 1.1.2013 z AUH). Zkouseli jsme pak volat i na infolinku CSA, kde jsme nakonec zarezervovali vsechny 4 useky nasi cesty, ale s tim,ze s misty u okna nemohli nic udelat ani na infolince ani pak na checkinu.

Seating na bonusovce CSA pres AUH do BKK jsem delal na webu Ethiadu. Sly tam udelat vsechny useky.


Šlo to i přes ČSA i přes Etihad, akorát místa u oken neměla volná na úseku AUH-BKK a zpět ani ČSA ani Etihad...může se to ovšem lišit let od letu.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od dejavu »

mojenakupy píše:Šlo to i přes ČSA i přes Etihad, akorát místa u oken neměla volná na úseku AUH-BKK a zpět ani ČSA ani Etihad...může se to ovšem lišit let od letu.

Tak ja okna chytil vsude :-)

bigtomas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 25. 11. 2011, 04:52
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od bigtomas »

Další let přes Abú Zabí. Etihad opět luxus. V business class normální postel, superatraktivní letušky, zajímavé filmy.
Salonek v AUH na starém terminálu přeplněný, fronta na sprchy, ve sprchách studená podlaha (aby se s tou klimatizací ne...).
Boarding ČSA opět přes autobus, na letišti byla celkem zima, a dokonce mrholilo.
Pak ty mučírny business class sedačky ČSA (ze kterého smetiště jsou?).
Ale letušáci ČSA jsou super vyškolení a zpříjemní cestu.
Letadlo letělo poloprázdné, takže vzadu za plachtou si lidi pohodlně lehli na trojsedadlo, zatímco v business class opěrka zvednout nejde.
V iPadu byla nabídka asi 4 filmů.

k.m
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 111
Registrován: 15. 11. 2009, 13:27
Bydliště: Č.B
Stav: Offline

předrezervace míst

Příspěvek od k.m »

zdravím....zakoupil jsem na leden zpát. letenku Prg - Abu Dhabi - Bangkok (ta kombinace ČSA,Etihad) přes web ČSA....jde udělat nějak dopředu předrezervace míst ? díky..

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od clovicek »

Tak jsem konečně také letěl, load factor v minulou neděli 90%, zpět o týden později (28/4) 95%. Velmi sympatická posádka a jídlo v pohodě. Etihad do BKK load jen 60%, zpět tak 40-50%, 3-4 sedačky pro každého. Nejlepší z celé cesty je, že v Abú Zabí se čeká max. 90 min na přestup:)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od gr09 »

Souhlas, prestupy jsou mnohem lepsi, nez s Emirates. Jak delka prestupu, tak casy priletu/odletu.

kocour65
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 101
Registrován: 07. 10. 2008, 00:37
Stav: Offline

Re: České aerolinie míří do Abú Zabí a dál do Asie

Příspěvek od kocour65 »

Chci se zeptat - podle Etihad je zrusena preprava busem Etihad z Abu Dhabi do stanice Chelsea Tower v Dubaji (kod - Dubaj XNB ) a nově je pod tímto kodem preprava do Dubaje do stanice Etihad Travel Mall u stanice metra Al Quoz ( Noor Islamic bank station )
Zde je odkaz na stranky Etihad a popis prepravy z Abu Dhabi do 3. cilovych mist - https://www.etihad.com/en/experience-et ... d-express/
Volal jsem do CSA a tam o nicem nevedi - vse overovali ( jen v CR - v ramci CSA ) pry se nic nemeni a pri koupi letenky do Dubaje XNB je cil Chelsea Tower a vse je pry pri starem .
Poradi nekdo jak to opravdu je - zda se mi ze v CSA o teto zmene nevedi protoze jejich je hlavni Abu Dhabi a prepravu Dubaj a Al Ain provadi Etihad.


Odpovědět