ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od HighFlyer »

andrewM píše:No a doplati na to oba, protoze obsazenost. Obe spolecnosti patrne zatnou sekeru, otazka je kdo vetsi a kdo to dele vydrzi :)

Vetsi sekeru zatne ten, kdo ma vyssi naklady. A kdo to asi safra je...?


morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od morph »

HighFlyer píše:Vetsi sekeru zatne ten, kdo ma vyssi naklady. A kdo to asi safra je...?


Zacinaji se tady objevovat cim dal tim tezsi otazky :D

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od andrewM »

HighFlyer píše:
andrewM píše:No a doplati na to oba, protoze obsazenost. Obe spolecnosti patrne zatnou sekeru, otazka je kdo vetsi a kdo to dele vydrzi :)

Vetsi sekeru zatne ten, kdo ma vyssi naklady. A kdo to asi safra je...?


Technicka vetsi sekeru zatne ten, kdo ma vetsi ztratu :) Neocekavam opravdu vzacne vyrovnane trzby :))

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od HighFlyer »

andrewM píše:Technicka vetsi sekeru zatne ten, kdo ma vetsi ztratu :) Neocekavam opravdu vzacne vyrovnane trzby :))

To je pravda, sitovy dopravce bude mit samozrejme tez nizsi trzby, jelikoz vynos z pokracujicich pax musi vydelit dvema (mezi dva segmenty, ktere ten cestujici absolvuje).

Takze rovnice je dana: nizsi vynos + vyssi naklady u sitoveho dopravce, kdo tedy zatne vetsi sekyru? Opravdu se tady zacinaji objevovat tezsi a tezsi otazky :)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od lukaskr »

hlavně pro cestující z Prahy by se mohly ceny letenek do TLV dostat na rozumnou cenu...


vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od vitezslav »

Třeba vydělají všichni, židé se neustále někam přemístují, což je vidět na počtu charterů z PRG. Dnes v noci např. letí ELAL, ČSA + 3x TVS... Kam furt lítaj??

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:Třeba vydělají všichni, židé se neustále někam přemístují, což je vidět na počtu charterů z PRG. Dnes v noci např. letí ELAL, ČSA + 3x TVS... Kam furt lítaj??

A jaky vyvoj odhadujes po te, co na linku PRG-TLV vstoupi dalsi dopravce/dopravci v rezimu pravidelnych letu? Bude stale letat tolik charteru mezi PRG a TLV?

BlueSky
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 170
Registrován: 09. 08. 2010, 02:51
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od BlueSky »

Jak jsem byl k managerum CSA dost kriticky, tak tohle se jim povedlo! Tleskam :clap:

clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od clovicek »

Gratuluji!

PDan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 603
Registrován: 27. 08. 2009, 22:59
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od PDan »

BlueSky píše:Jak jsem byl k managerum CSA dost kriticky, tak tohle se jim povedlo! Tleskam :clap:

Co se jim povedlo ?

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od vitezslav »

HF: Asi jsem to napsal blbě - mě zajímalo, kdo nyní naplní cca 5 letadel denně ze země s 10mil obyvateli do země se 7mil obyvateli na charterech u nichž netuším, kde se na ně dají koupit letenky a za kolik. Izraelské cestovky??

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od HighFlyer »

vitezslav píše:Izraelské cestovky??

The inevitable conclusion ;-)

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od spinar »

Jinak musim rict ze s tou novou konkurenci do TLV jsem docela spokojenej. Prave jsem si koupil letenky do TLV s OK na termin ktery mne maximalne vyhovuje za 6000 Kc coz je cena velmi slusna, dokonce levnejsi nez QS na ty same dny. Jen mne stvou ty QS ktere ze zacatku zredukovali frekvence z dvou letu denne na jeden a ted dokonce jen na 4 lety tydne.. To je vyslovene nechutne. Vzdyt jeste nezacali letat!

Jen mala poznamka k webu CSA. Kdyz clovek zadal ty data, vyskocil mu kalendar s cenou 9600 a az kdyz zadal pokracovat vyskocila cena 6000.. Proc to delaj? Spousta lidi to pokracovat nezada a zbytecne si odrazuji klienty. To nemaj dost penez na jednoho normalniho spravce domeny?:(

Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od Killer »

spinar píše:Jinak musim rict ze s tou novou konkurenci do TLV jsem docela spokojenej. Prave jsem si koupil letenky do TLV s OK na termin ktery mne maximalne vyhovuje za 6000 Kc coz je cena velmi slusna, dokonce levnejsi nez QS na ty same dny. Jen mne stvou ty QS ktere ze zacatku zredukovali frekvence z dvou letu denne na jeden a ted dokonce jen na 4 lety tydne.. To je vyslovene nechutne. Vzdyt jeste nezacali letat!

Jen mala poznamka k webu CSA. Kdyz clovek zadal ty data, vyskocil mu kalendar s cenou 9600 a az kdyz zadal pokracovat vyskocila cena 6000.. Proc to delaj? Spousta lidi to pokracovat nezada a zbytecne si odrazuji klienty. To nemaj dost penez na jednoho normalniho spravce domeny?:(


No mozna je problem v tom, ze TVS nedotuji vsichni danovi poplatnici, tak leta tak, aby vydelal.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: ČSA uhájily linky do Ruska, přišly o linku do Izraele

Příspěvek od tygrlive »

Killer píše:
spinar píše:Jinak musim rict ze s tou novou konkurenci do TLV jsem docela spokojenej. Prave jsem si koupil letenky do TLV s OK na termin ktery mne maximalne vyhovuje za 6000 Kc coz je cena velmi slusna, dokonce levnejsi nez QS na ty same dny. Jen mne stvou ty QS ktere ze zacatku zredukovali frekvence z dvou letu denne na jeden a ted dokonce jen na 4 lety tydne.. To je vyslovene nechutne. Vzdyt jeste nezacali letat!

Jen mala poznamka k webu CSA. Kdyz clovek zadal ty data, vyskocil mu kalendar s cenou 9600 a az kdyz zadal pokracovat vyskocila cena 6000.. Proc to delaj? Spousta lidi to pokracovat nezada a zbytecne si odrazuji klienty. To nemaj dost penez na jednoho normalniho spravce domeny?:(


No mozna je problem v tom, ze TVS nedotuji vsichni danovi poplatnici, tak leta tak, aby vydelal.


spíš jsem skeptik k tomu, že všichni chtějí létat pouze PRG-TLV a zpět ... osobně vím, že třeba když mají židi nějaký svátek na ukrajině, lítají do KBP všemi směry z Evropy ... a určitě těch svátků mají více ... sice tu řada lidí efekt "transit" neuznává, já mu třeba u TLV věřím. Kdyby někdo ukázal čísla, mohlo by se to rozseknout :))


Odpovědět