Zrušení letenky

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Zrušení letenky

Příspěvek od Globik »

Potřebuju poradit:
Tchyně má letenku PRG-JFK-PRG OK, třídu teď nenajdu, na OK i na Amadeu ji to neukazuje, koupeno bylo přes britskou expedii, pozítří se k tomu dostanu, snad na jejich potvrzení je třída uvedena. Každopádně to bylo za nejnižší v tu dobu dostupnou cenu (koupeno v lednu). 1.leg je za 5 týdnů. Ze zdravotních důvodů nemůže letět. Co se ze zaplacených peněz dá dostat zpět? Změna letenky pro ni nepřichází v úvahu, jen storno (nebo nějaký kredit do budoucna pro jinou osobu, ale to jsem asi mimo realitu, že?)
Díky


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od dydzej »

Globík píše:Potřebuju poradit:
Tchyně má letenku PRG-JFK-PRG OK, třídu teď nenajdu, na OK i na Amadeu ji to neukazuje, koupeno bylo přes britskou expedii, pozítří se k tomu dostanu, snad na jejich potvrzení je třída uvedena. Každopádně to bylo za nejnižší v tu dobu dostupnou cenu (koupeno v lednu). 1.leg je za 5 týdnů. Ze zdravotních důvodů nemůže letět. Co se ze zaplacených peněz dá dostat zpět? Změna letenky pro ni nepřichází v úvahu, jen storno (nebo nějaký kredit do budoucna pro jinou osobu, ale to jsem asi mimo realitu, že?)
Díky

Pred rokem a neco jsem mel pres expedii UK koupenou RT letenku na linku CSA z PRG do MAN a ani z jednoho potvrzeni, co mi prisly emailem, jsem knihovaci tridy nevycetl. Ale treba to tam nekde je :) .

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od hafi »

Loni jsme leteli z PRG-WAW-EVN/TBS-VIE-PRG, cena letenky těsně pod 8000, nejlevnější, nerefundovatelný tarif, kupovano na německé expedii, jedna holka ze zdravotních důvodů nemohla letět, tak volala na tu jejich infolinku...cca po třech měsících přišly necelý 2000, což zhruba odpovídalo těm čtyřem letištním poplatkům (PRG, WAW, TBS, VIE). Takže to můžeš zkusit, myslím, že právě zhruba ty letištní poplatky by mohli vrátit (připrav se, že to bude tak max 1500 když se dívám na skladbu ceny letenky na přímém letu PRG-JFK)

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od lukaskr »

jestli měla cestovní pojištění, tak by se to mohlo dát uhradit i z toho, záleží ovšem na druhu...

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od Globik »

lukaskr píše:jestli měla cestovní pojištění, tak by se to mohlo dát uhradit i z toho, záleží ovšem na druhu...

To jsme bohužel tentokrát neudělali...

Změna cestujícíhó asi u ČSA nebo u Delty nepřichází v úvahu, že?


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od honzeek1 »

Ja jsem takto rusil let kvuli zraneni s DL TXL-JFK asi pred 2 lety, bez problemu me to refundovali, ac to byla nejlevnejsi trida T, za oba cestujici, chteli jen potvrzeni od lekare, ze dana osoba nemuze cestovat z duvodu zhorseni zdravotniho stavu - zkusil bych se jich tedy tady v Praze optat aspon po founu...


Globík píše:
lukaskr píše:jestli měla cestovní pojištění, tak by se to mohlo dát uhradit i z toho, záleží ovšem na druhu...

To jsme bohužel tentokrát neudělali...

Změna cestujícíhó asi u ČSA nebo u Delty nepřichází v úvahu, že?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od Globik »

Výsledek - na OK v Praze mě odkázali na prodejce. Expedia v USA to nedohledala, bylo nutné volat do UK. Ti volali na OK a OK zamítlo refundaci, kromě tax ve výši cca 50 GBP (jak spočítal Hafi).

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od Yankee Alpha »

Tohle hrozně záleží na prodejci. My měli koupeny dvě letenky se Swiss do GVA, business, ovšem s komplet restrikcemi - takže no refund, no change. Týden před tím dostal jeden z cestujících mrtvici a druhý logicky nechtěl letět sám. Nakonec i po odeslání lékařského potvrzení si za to Swiss naúčtoval á 75 EUR za letenku jako storno poplatek, zbytek vrátil. Chce to prostě zkusit, co půjde, ale minimálně letištní poplatky by se vracet měly (jak to funguje u letenek, co jsou levnější, než poplatky, netuším :) ).

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od dejavu »

Pridam se s podobnym dotazem. On-line koupeny ctyri letenky s CSA na jedne rezervaci, let do BCN. Bohuzel, jeden z ucastniku zajezdu lezi v nemocnici po operaci, takze se nepojede.
Bukovaci trida je W, je nejaka sance z toho dostat zpet aspon taxy? Hledal jsem na webu a nenasel info o restrikcich toho tarifu. Coz neni ani na letence. Predpokladam, ze se s tim budu muset obratit na tel. CSA...
Diky!

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od romul »

dejavu píše:Pridam se s podobnym dotazem. On-line koupeny ctyri letenky s CSA na jedne rezervaci, let do BCN. Bohuzel, jeden z ucastniku zajezdu lezi v nemocnici po operaci, takze se nepojede.
Bukovaci trida je W, je nejaka sance z toho dostat zpet aspon taxy? Hledal jsem na webu a nenasel info o restrikcich toho tarifu. Coz neni ani na letence. Predpokladam, ze se s tim budu muset obratit na tel. CSA...
Diky!


Obávám se, že tarif letenky + YQ taxy zůstanou letecké společnosti. Dopravce (prodejce) vrátí letištní taxy, obvykle se nevrací ani servisní poplatek, ale v tom záleží na prodejci. Pozor, někteří prodejci (vč. ČSA při přímém prodeji) si za vyřízení refundace účtují poplatek, který je často stejně vysoký jako částka refundovaných tax. Refundace je potom skoro zbytečná.

http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/ ... t_fees.pdf

Ale doporučuju obrátit se na toho kdo vám letenku prodal, zdali nevymůže u ČSA výjimku. V těchto případech je víc než vhodné si společně s letenkou zakoupit zdravotní pojištění zahrnující storno letenky ze zdravotních důvodů. A nebo letět do BCN ve třech...

Podmínky tarifu WSPCCZ:

BEFORE DEPARTURE
TICKET IS NON-REFUNDABLE IN CASE OF CANCEL/NO-SHOW/
REFUND.
NOTE -
YQ/YR FUEL SURCHARGE IS CONSIDERED AS A PART OF
FARE AND THEREFORE THIS SURCHARGE MUST BE
REFUNDED ACCORDING TO THE REFUND CONDITION OF
APPLICABLE FARE.
IF THE FARE IS NON-REFUNDABLE YQ/YR SURCHARGE
WILL NOT BE REFUNDED.
IF REFUND IS PERMITTED AT CANCELLATION PENALTY
/PERCENTAGE/ THE SAME PERCENTAGE WILL APPLY
TO YQ/YR SURCHARGE.
IF REFUND IS PERMITTED AT CANCELLATION PENALTY
/AMOUNT/ NO PENALTY WILL APPLY TO YQ/YR

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od dejavu »

Diky, to jsem ocekaval.
Bylo to kupovane pres web CSA.
Jit o me, tak jsem s rizikem smireny, par letenek mi uz propadlo, tohle je ale rozvetvena cast rodiny :-) Jeste necham zkontrolovat pojistky, jestli v nich neco podobneho nemaji.
Predpokladam, ze prebukovat to asi taky nepujde. 900 korun za zmenu by jeste byla ta lepsi varianta..
Diky!

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zrušení letenky

Příspěvek od dejavu »

Tak jsem letenky vyrefundoval :-)
Je to tak, ze pokud je letenka nerefundovatelna, tak se vraci poplatky a neplati se onen poplatek 900 korun. Ten se plati jen pri plne refundaci letenky, kterou refundovat lze.
Pro zajimavost, z letenky do BCN vrati letistni poplatky 755 korun na jednu letenku.
Zkousel jsem i rebooking, k cemuz se na infolince meli bez problemu, jen vysledna cena byla dvakrat vyssi, nez opetovne koupene letenky :-)))
Ale jinak velmi ochotna operatorka, rychle spojeni a nasledny mail o refundaci.


Odpovědět