Zpožděný let ČSA - odškodnění mílemi

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
xmartinmx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 07. 2011, 15:23
Stav: Offline

Re: Zpožděný let ČSA - odškodnění mílemi

Příspěvek od xmartinmx »

Mně se několikrát stalo, že na mě letadlo na návazném letu počkalo.
Naposledy v Curychu, čekalo asi 15min, no trochu mě to štvalo...nikam sem nespěchal(a už sem s tím počítal), tak jsem si říkal, že se buď zadarmo podívám po Curychu a ráno v klidu odletím nebo si vyzkouším 2x LH v C přes FRA nebo MUC :)


MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: Zpožděný let ČSA - odškodnění mílemi

Příspěvek od MS743 »

nic ve zlym, ale toto pak ublizuje tem kteri se opravdu snazi let ztihnout ve smyslu ze letecke spolecnosti uz vedi ze nekteri lide se proste cestou jsou na cigaretu ci nakup nebo "dostanu neco za darmo kdyz odleti beze me" :evil:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Zpožděný let ČSA - odškodnění mílemi

Příspěvek od JackBrno »

dydzej píše:
JackBrno píše:
2) stihnuls to, tak nechápu, co tady vůbec řešíš.

prave ze nestihl ...


Tak si znovu přečti první příspěvek. Myslím, že je tam celkem jasně napsáno, že sice na poslední chvíli, ale stihnul.


Jinak všem, co se tady předhání v informacích, který návazný let jim uletěl, ještě jednou česky:

Návazný let samozřejmě nepočká ve 100% případů, nejčastějším důvodem je propadnutí slotu, ale v případech kdy slot nehrozí a letadlo z prvního segmetu už přistálo, jen ignorat nařídí odlet návazného spoje. Takže ano, někdy návazný let uletí, ale v mnoha případech naopak počká. Z toho vyplývá ten můj první příspěvek v této diskuzi, kde jsem se ptal "Kde bere tu jistotu, že by nepočkal?" (tím spíš, že opravdu počkal)

Takže je zbytečné mě přesvědčovat, že někdy nepočká, já to dobře vím. Ale taky vím, že často čeká :-) Tak doufám, že moje vyjádření zase nepochopí někdo špatně.

xmartinmx
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 07. 2011, 15:23
Stav: Offline

Re: Zpožděný let ČSA - odškodnění mílemi

Příspěvek od xmartinmx »

MS743 píše:nic ve zlym, ale toto pak ublizuje tem kteri se opravdu snazi let ztihnout ve smyslu ze letecke spolecnosti uz vedi ze nekteri lide se proste cestou jsou na cigaretu ci nakup nebo "dostanu neco zadarmo kdyz odleti beze me" :evil:


jsem to zřejmě nevysvětlil dopodrobna:
a) z LHR jsme měli sekeru asi 65min (na přestup bylo původně asi 75min)
b) samozřejmě, že jsem se snažil letadlo stihnout...dokonce sem i v rámci možností běžel a předběhl na security, ale i přesto jsem si myslel, že letadlo nestihnu.

...a pak jsem u Gatu stejně čekal asi 10min na nějaký český turisty, kteří by spíš zasloužili lekci slušného chování, než aby na ně letadlo čekalo..

A zase na druhou stranu můžu říct, po Vánoční zkušenosti, že hotel v Curychu sice OK...nicméně LX dává v C lepší večeře než snídaně :)


Odpovědět