Protestní akce pilotů ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od tygrlive »

http://www.novinky.cz/domaci/252180-pil ... zpravy-dne

krásná práce odborářské chátry... manýry francouzů, španělů, italů, řeků jsou již zde...


Fantomas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 08. 05. 2006, 11:21
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od Fantomas »

tygrlive píše:http://www.novinky.cz/domaci/252180-piloti-na-protest-neprisli-do-prace-csa-zacaly-rusit-lety.html?ref=zpravy-dne

krásná práce odborářské chátry... manýry francouzů, španělů, italů, řeků jsou již zde...

Ses vedle ale uplne ... :D
Jejich reakce je plne na miste. Kazdy v tomhle state jen drzi hubu a tise cumi jak debil jak se krade!!! Jednou to uz musi skoncit ! :twisted:

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od tygrlive »

Fantomas píše:
tygrlive píše:http://www.novinky.cz/domaci/252180-piloti-na-protest-neprisli-do-prace-csa-zacaly-rusit-lety.html?ref=zpravy-dne

krásná práce odborářské chátry... manýry francouzů, španělů, italů, řeků jsou již zde...

Ses vedle ale uplne ... :D
Jejich reakce je plne na miste. Kazdy v tomhle state jen drzi hubu a tise cumi jak debil jak se krade!!! Jednou to uz musi skoncit ! :twisted:


ale v poradku, at hubu nedrzi, neleta, da vypoved... nikdo ho letat nenuti... at jde letat k arabum

Pilot
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 362
Registrován: 01. 11. 2004, 19:38
Oblíbené typy letadel: B777, A330
Bydliště: Hamilton, New Zealand
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od Pilot »

tygrlive píše:
Fantomas píše:
tygrlive píše:http://www.novinky.cz/domaci/252180-piloti-na-protest-neprisli-do-prace-csa-zacaly-rusit-lety.html?ref=zpravy-dne

krásná práce odborářské chátry... manýry francouzů, španělů, italů, řeků jsou již zde...

Ses vedle ale uplne ... :D
Jejich reakce je plne na miste. Kazdy v tomhle state jen drzi hubu a tise cumi jak debil jak se krade!!! Jednou to uz musi skoncit ! :twisted:


ale v poradku, at hubu nedrzi, neleta, da vypoved... nikdo ho letat nenuti... at jde letat k arabum


Nekomu zalezi na ty firme a nelibi se mu jak z ikony ceskyho letectvi se postupne dostavame na 19 letadel. Ono se neda odejit zase tak uplne lehce a dat vypoved, rada pilotu ma doma zavazky a s rodinou neni asi uplne lehky se jen tak zbalit a jit litat nekam do Asie.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od M-a-S »

Aniz bych se poustel do diskuse jestli tato akce pilotu je ci neni opodstatnena, mam nekolik dotazu pro mistni experty:

shodou okolnosti mam rezervaci na zitrejsi posledni let z AMS do PRG (odlet v 19.35) a velice rad bych se jeste zitra do PRG dostal. Predpokladam, ze nikdo nyni nedokaze odhadnout jak se situace bude vyvijet a jestli me letadlo zitra z Prahy vzletne ci ne (nebo ma nekdo insider informace? :wink: ), tak bych se chtel zeptat na nasledujici:
1) prijdu-li zitra v AMS na letiste a bude-li muj let zruseny, mohu pozadovat prebookovani na let lufthansy v 19:20 pres FRA do PRG? To je totiz jediny let, ktery by me jeste zitra dostal do Prahy (prilet v 23:00). Vim, ze je to jiny prepravce, jina aliance, ale mam pravo na toto prebookovani?
2) nebude-li tato varianta mozna a prebookuji-li me na prvni let KLM z AMS v sobotu (6:55 rano), poskytne mi CSA ubytovani nekde u AMS? (domu to mam docela daleko - vlakem 2.5 hodin a rano bych to vcas nestihl zpet na AMS)

Predem dekuji za odpovedi!


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od cocik »

Nerad prudim, ale neprijde mi, ze jsou piloti nejaka skupina nadlidi, co pri zmene podminek na trhu nemuze sbalit veci do kufru a odejit do Asie. V kazdy jiny komercni branzi to takhle proste chodi.
(a prosim neargumentujte tu cenou ATPL - i za svoje vzdelani jsem jenom na skolnym zaplatil stejnou castku)

jrns
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 85
Registrován: 20. 06. 2009, 14:16
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od jrns »

M-a-S píše:1) prijdu-li zitra v AMS na letiste a bude-li muj let zruseny, mohu pozadovat prebookovani na let lufthansy v 19:20 pres FRA do PRG? To je totiz jediny let, ktery by me jeste zitra dostal do Prahy (prilet v 23:00). Vim, ze je to jiny prepravce, jina aliance, ale mam pravo na toto prebookovani?


Shodou okolností jsem byl v úterý ve stejné situaci po zrušení letu LJU-PRG (oficiálně kvůli mlze v PRG, ale všechno ostatní z PRG lítalo, včetně ATRek, takže bůhvíproč vlastně). A byl jsem bez problémů přebukován na paralelní lety *A na trase LJU-VIE-PRG (Adria+Austrian). Takže tak.

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od mareček »

cocik píše:Nerad prudim, ale neprijde mi, ze jsou piloti nejaka skupina nadlidi, co pri zmene podminek na trhu nemuze sbalit veci do kufru a odejit do Asie. V kazdy jiny komercni branzi to takhle proste chodi.
(a prosim neargumentujte tu cenou ATPL - i za svoje vzdelani jsem jenom na skolnym zaplatil stejnou castku)

:clap:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od romul »

cocik píše:Nerad prudim, ale neprijde mi, ze jsou piloti nejaka skupina nadlidi, co pri zmene podminek na trhu nemuze sbalit veci do kufru a odejit do Asie.


:thumbup:

Doktoři: Děkujeme - odcházíme.

Piloti: Děkujeme - odlétáme.

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od M-a-S »

jrns píše:
M-a-S píše:1) prijdu-li zitra v AMS na letiste a bude-li muj let zruseny, mohu pozadovat prebookovani na let lufthansy v 19:20 pres FRA do PRG? To je totiz jediny let, ktery by me jeste zitra dostal do Prahy (prilet v 23:00). Vim, ze je to jiny prepravce, jina aliance, ale mam pravo na toto prebookovani?


Shodou okolností jsem byl v úterý ve stejné situaci po zrušení letu LJU-PRG (oficiálně kvůli mlze v PRG, ale všechno ostatní z PRG lítalo, včetně ATRek, takže bůhvíproč vlastně). A byl jsem bez problémů přebukován na paralelní lety *A na trase LJU-VIE-PRG (Adria+Austrian). Takže tak.


Dekuji za odpoved! Ted uz jenom abych byl mezi prvnimi v pripadne fronte u CSA prepazky v AMS :wink: ... a taky aby na letech AMS-FRA a FRA-PRG byla volna kapacita :roll: ... ale kdo vi, treba to vse dobre dopadne a piloti CSA zase zacnou pracovat (kde je praying smiley :!: :?: )

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od HonzaLB »

jrns píše:
M-a-S píše:1) prijdu-li zitra v AMS na letiste a bude-li muj let zruseny, mohu pozadovat prebookovani na let lufthansy v 19:20 pres FRA do PRG? To je totiz jediny let, ktery by me jeste zitra dostal do Prahy (prilet v 23:00). Vim, ze je to jiny prepravce, jina aliance, ale mam pravo na toto prebookovani?


Shodou okolností jsem byl v úterý ve stejné situaci po zrušení letu LJU-PRG (oficiálně kvůli mlze v PRG, ale všechno ostatní z PRG lítalo, včetně ATRek, takže bůhvíproč vlastně). A byl jsem bez problémů přebukován na paralelní lety *A na trase LJU-VIE-PRG (Adria+Austrian). Takže tak.

že by chybějící letadlo kvůli převozu opice a dalších opičáků?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od Zdenek »

tím to dle mne nebude, když byla mlha tak za ATRky litaly jiná letadla

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Piloti ČSA

Příspěvek od tygrlive »

Pilot píše:

Nekomu zalezi na ty firme a nelibi se mu jak z ikony ceskyho letectvi se postupne dostavame na 19 letadel. Ono se neda odejit zase tak uplne lehce a dat vypoved, rada pilotu ma doma zavazky a s rodinou neni asi uplne lehky se jen tak zbalit a jit litat nekam do Asie.

A cestujici nemaji zavazky?? Rodiny??

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od tygrlive »

Zajimave, ze piloti nekriceli kdyz zavratne rostli mzdove naklady :)

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od outlier »

Ono je to bohužel tak, že čím míň letadel, tím menší ztráta. Takže optimálních výsledků firma dosáhne při počtu letadel nula... :sick:


Odpovědět