Protestní akce pilotů ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od prodejce »

.. že popraví Gaspara jsem fakt nečekal. To musí být asi pro něj velká psychická rána.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od flyingblue »

paascha píše:
romul píše:Pokud vím tak další na řadě je prodej podílu ČSA ve firmě Amadeus, která je místním zastoupením globálního distribučního systému Amadeus (prodej letenek a dalších cestovních služeb), podíl odkoupí firma Amadeus, bude tak 100% vlastníkem. Tahle firma (Amadeus ČR) byla vloni zisková, takže pár mega to určitě hodí, třeba to pokryje náklady několika rotací do Abu Dhabi...

Tak to už ani neberu. To bych pak mohl říkat, že mají ještě několik balíků kancelářského papíru, pár rulí hajzlpapíru a několik archivních razítek.
Petra mi bylo opravdu líto. Před pár lety byl šéfpilot, kapitán Airbusu 310, lítal si dálkovky...a dnes? Škemrá jménem hrstky pozůstalých u toho pseudoslováka o smilování. Fuj!


Pred par lety byli piloti Ti, kteri neprimo privedli do CSA Tvrdika.

Je to blby a smutny, ale sklizeji to, co zaseli. Aneb - kdo seje vitr ...

paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od paascha »

flyingblue píše:Pred par lety byli piloti Ti, kteri neprimo privedli do CSA Tvrdika.

Je to blby a smutny, ale sklizeji to, co zaseli. Aneb - kdo seje vitr ...


Tak oni si ho tam zase tak moc nepřivedli, on jim ho tam spíš ajznbóňák Standa tak nějak odložil, že jo, ale máš pravdu v tom, že si tenkrát taky vystávkovali změnu toho, co měli. Tuhle o tom právě Kůla mluvil. Bohužel jsou piloti jedni z viníků. Ale ne ti hlavní a určitě ne jediní. Jenže teď už je pozdě plakat nad rozlitým mlékem, firma je na prach, majetek fuč, dluhů a problémů jako máku, ve vedení debilové a diletanti se zadáním ZRUŠIT, a naděje na spásu asi jako naděje na dobrou vládu :crazy:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:.. že popraví Gaspara jsem fakt nečekal. To musí být asi pro něj velká psychická rána.

Necekal? Ja jsem naopak cekal, ze ten je prvni na rade.

Jsem zvedav, kdo tohoto cloveka zamestna. V Cesku asi nikdo. V Evrope mozna taky ne (lidi jsou svine a umi googlovat :) Tak bych to videl na nejakou tu Asii...

paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od paascha »

HighFlyer píše:Jsem zvedav, kdo tohoto cloveka zamestna. V Cesku asi nikdo. V Evrope mozna taky ne (lidi jsou svine a umi googlovat :) Tak bych to videl na nejakou tu Asii...


Hm, tam ale asi nebude šéfem, případně mluvčím CZALPA :lol:


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od prodejce »

HighFlyer píše:
prodejce píše:.. že popraví Gaspara jsem fakt nečekal. To musí být asi pro něj velká psychická rána.

Necekal? Ja jsem naopak cekal, ze ten je prvni na rade.

Jsem zvedav, kdo tohoto cloveka zamestna. V Cesku asi nikdo. V Evrope mozna taky ne (lidi jsou svine a umi googlovat :) Tak bych to videl na nejakou tu Asii...

no tak já sem si řikal, že to je jeden z těch, který si přitluče ruce ke stolu a přiváže se k židli aby ho nemohli vystěhovat z kanclu.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

prodejce píše:no tak já sem si řikal, že to je jeden z těch, který si přitluče ruce ke stolu a přiváže se k židli aby ho nemohli vystěhovat z kanclu.

Na kazdeho Gaspara se nekde vari voda ;-)

paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od paascha »

HighFlyer píše:Na kazdeho Gaspara se nekde vari voda ;-)

Ale no tak, vždyť on to určitě myslel upřímně :lol:

PilotCSA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 15. 12. 2011, 14:35
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od PilotCSA »

Neůčastním se diskusí na forech, nicméně k tomuto tema bych moc rad něco napsal.
Jsem pilot CSA a mám těch informaci více nez kdokoliv z vás.
V CSA se vystřídalo několik managerů odborniku za posledni roky. Jak jsem již psal, jsem pilot a ne manager, tudíž vedeni ani nemůžu kritizovat za rozhodnuti která udělají, ale pokud se na situaci podívám zdravím rozumem, tak je do oči bijící, kde je chyba. Obchodníci nedokáží generovat zisk a věřte, že to neni kvůli platům pilotů. Četl jsem diplomovou práci v zahraničí na toto tema a například u společnosti Lufthansa tvoří náklady na piloty 4,3% z celkových nákladu. Odhadem to bude u CSA mezi 3,0- 3,5%
Snížili jsme si platy o více jak 30% před 2ma roky. Doufali, že tím pomůžeme firmě. Jaky je vysledek? Firma se propadá do propasti stále a ztráta vzrůstá. Hospodářské vysledky se neuvádí a letiste Praha ilegálně převádí miliardy do CSA. Ano miliardy a potvrdil to i sám pan Dvorak, kdyz si pozval několik pilotů na večeři a dal si nejaké to pivko. Já byl mezi nimi, takže to neni jedna paní povídala, ale slyšel jsem to na vlastní uši.
Spolecnost CSA se rozkrádá a rozpadá. Vedeni nás piloty šikanu je za například: nenošeni čepice ( procenta z platu dolu ), nebo pokud se někdo z náš vyjádřil na stránkach odboru negativne, ma z toho postih a uz padli i výpovědi. Je to jo hodne a věřte mi, žádná příjemná atmosféra. Došlo to tak daleko, že kolegove mají strach léta, aby nepřekročili nejaky limity. Kdyby to cestující věděli, jak vystrašení piloti v předu sedi, určitě by jim to příjemné nebylo.
Protestní akce se bohužel nepovedla, nehod naši nadřízení posílali sms a maili s výhrůžkami, že je akce nelegální a hrozí výpověď a pod..
Je to neskutečna špina v teto firmě. Pilotům opravdu nejde o peníze, nebo byt nadlidi! Jen se snažíme poukázat na rozkrádání a neschopnost managementu a to uz několik let.
Pekny den
Pilot

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od Pavel »

PilotCSA píše:Neůčastním se diskusí na forech, nicméně k tomuto tema bych moc rad něco napsal.
Jsem pilot CSA a mám těch informaci více nez kdokoliv z vás.
V CSA se vystřídalo několik managerů odborniku za posledni roky. Jak jsem již psal, jsem pilot a ne manager, tudíž vedeni ani nemůžu kritizovat za rozhodnuti která udělají, ale pokud se na situaci podívám zdravím rozumem, tak je do oči bijící, kde je chyba. Obchodníci nedokáží generovat zisk a věřte, že to neni kvůli platům pilotů. Četl jsem diplomovou práci v zahraničí na toto tema a například u společnosti Lufthansa tvoří náklady na piloty 4,3% z celkových nákladu. Odhadem to bude u CSA mezi 3,0- 3,5%
Snížili jsme si platy o více jak 30% před 2ma roky. Doufali, že tím pomůžeme firmě. Jaky je vysledek? Firma se propadá do propasti stále a ztráta vzrůstá. Hospodářské vysledky se neuvádí a letiste Praha ilegálně převádí miliardy do CSA. Ano miliardy a potvrdil to i sám pan Dvorak, kdyz si pozval několik pilotů na večeři a dal si nejaké to pivko. Já byl mezi nimi, takže to neni jedna paní povídala, ale slyšel jsem to na vlastní uši.
Spolecnost CSA se rozkrádá a rozpadá. Vedeni nás piloty šikanu je za například: nenošeni čepice ( procenta z platu dolu ), nebo pokud se někdo z náš vyjádřil na stránkach odboru negativne, ma z toho postih a uz padli i výpovědi. Je to jo hodne a věřte mi, žádná příjemná atmosféra. Došlo to tak daleko, že kolegove mají strach léta, aby nepřekročili nejaky limity. Kdyby to cestující věděli, jak vystrašení piloti v předu sedi, určitě by jim to příjemné nebylo.
Protestní akce se bohužel nepovedla, nehod naši nadřízení posílali sms a maili s výhrůžkami, že je akce nelegální a hrozí výpověď a pod..
Je to neskutečna špina v teto firmě. Pilotům opravdu nejde o peníze, nebo byt nadlidi! Jen se snažíme poukázat na rozkrádání a neschopnost managementu a to uz několik let.
Pekny den
Pilot

tak na pilota ČSA je ta čeština docela odstrašující....

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od aviatic »

PilotCSA píše: Pilotům opravdu nejde o peníze

Fajn,nabízejí vám místa u Holidays,proč tam tedy nechcete? Proč jste se nebouřili když se firma zbavovala hangárů,cateringu,carga,výcvikového střediska? Kde jste byli,když se snižovaly platy pozemního personálu? Proč se stavíte na zadní až teď?

Colombo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 09. 09. 2008, 09:08
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od Colombo »

aviatic píše:
PilotCSA píše: Pilotům opravdu nejde o peníze

Fajn,nabízejí vám místa u Holidays,proč tam tedy nechcete? Proč jste se nebouřili když se firma zbavovala hangárů,cateringu,carga,výcvikového střediska? Kde jste byli,když se snižovaly platy pozemního personálu? Proč se stavíte na zadní až teď?

:clap:
PilotCSA píše:Pilotům opravdu nejde o peníze

S tým súhlasím, pretože o peniaze vám išlo doteraz. Teraz vám už ide o pracú. (Verím, že s výplatou ktorú dostanete v HCA bude problém vyžiť. Nie že by bola extrémne mala, ale záväzky z vašej strany sú extrémne veľké.)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od Globik »

Celé mi to trochu připomíná akci Děkujeme, odcházíme. Všichni rozkrádají zdravotnictví, jen my, lékaři poctivě, odborně a perfektně léčíme. Chceme zvednout platy, ale zvedněte je jen nám, na ostatní se dostat nemusí.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4082
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

PilotCSA píše:Jsem pilot CSA a mám těch informaci více nez kdokoliv z vás.

To je nespravny predpoklad. Pohybuje se tady na foru spousta lidi, kteri maji informace, ktere se treba k pilotum nedostanou.

Obchodníci nedokáží generovat zisk a věřte, že to neni kvůli platům pilotů.

Ale to my vime, ze to neni zapricineno platama pilotu, ale obchodnim modelem, pro ktery uz ve stredni Evrope neni misto (pote, co byl letecky trh plne liberalizovan).

Četl jsem diplomovou práci v zahraničí na toto tema a například u společnosti Lufthansa tvoří náklady na piloty 4,3% z celkových nákladu. Odhadem to bude u CSA mezi 3,0- 3,5% Snížili jsme si platy o více jak 30% před 2ma roky. Doufali, že tím pomůžeme firmě.

Ale to se tady na foru uz psalo: I kdyby si piloti snizili platy o 100%, tak jsou CSA stale ve ztrate. Co je tedy spatne?

Hospodářské vysledky se neuvádí a letiste Praha ilegálně převádí miliardy do CSA. Ano miliardy a potvrdil to i sám pan Dvorak, kdyz si pozval několik pilotů na večeři a dal si nejaké to pivko. Já byl mezi nimi, takže to neni jedna paní povídala, ale slyšel jsem to na vlastní uši.

Pak uz je to jenom na schopnosti pilotu kriticky vyhodnocovat informace a rozlisit, v cem p. Dvorak mluvil pravdu a v cem ne. A take co nerekl, ale mel rict. Co se tyce prelevani miliard z letiste do CSA, tak to je megapruser na obzoru, srovnatelny s arbitrazi kvuli TV Nova.

Protestní akce se bohužel nepovedla,

Bohuzel nebo bohudik?

naši nadřízení posílali sms a maili s výhrůžkami, že je akce nelegální

A byla legalni? Stejneho nazoru jako vasi nadrizeni byli i ministersky predseda a jeho ministr financi.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Protestní akce pilotů ČSA

Příspěvek od dydzej »

Pavel píše:
PilotCSA píše:Neůčastním se diskusí na forech, nicméně k tomuto tema bych moc rad něco napsal.
Jsem pilot CSA a mám těch informaci více nez kdokoliv z vás.
V CSA se vystřídalo několik managerů odborniku za posledni roky. Jak jsem již psal, jsem pilot a ne manager, tudíž vedeni ani nemůžu kritizovat za rozhodnuti která udělají, ale pokud se na situaci podívám zdravím rozumem, tak je do oči bijící, kde je chyba. Obchodníci nedokáží generovat zisk a věřte, že to neni kvůli platům pilotů. Četl jsem diplomovou práci v zahraničí na toto tema a například u společnosti Lufthansa tvoří náklady na piloty 4,3% z celkových nákladu. Odhadem to bude u CSA mezi 3,0- 3,5%
Snížili jsme si platy o více jak 30% před 2ma roky. Doufali, že tím pomůžeme firmě. Jaky je vysledek? Firma se propadá do propasti stále a ztráta vzrůstá. Hospodářské vysledky se neuvádí a letiste Praha ilegálně převádí miliardy do CSA. Ano miliardy a potvrdil to i sám pan Dvorak, kdyz si pozval několik pilotů na večeři a dal si nejaké to pivko. Já byl mezi nimi, takže to neni jedna paní povídala, ale slyšel jsem to na vlastní uši.
Spolecnost CSA se rozkrádá a rozpadá. Vedeni nás piloty šikanu je za například: nenošeni čepice ( procenta z platu dolu ), nebo pokud se někdo z náš vyjádřil na stránkach odboru negativne, ma z toho postih a uz padli i výpovědi. Je to jo hodne a věřte mi, žádná příjemná atmosféra. Došlo to tak daleko, že kolegove mají strach léta, aby nepřekročili nejaky limity. Kdyby to cestující věděli, jak vystrašení piloti v předu sedi, určitě by jim to příjemné nebylo.
Protestní akce se bohužel nepovedla, nehod naši nadřízení posílali sms a maili s výhrůžkami, že je akce nelegální a hrozí výpověď a pod..
Je to neskutečna špina v teto firmě. Pilotům opravdu nejde o peníze, nebo byt nadlidi! Jen se snažíme poukázat na rozkrádání a neschopnost managementu a to uz několik let.
Pekny den
Pilot

tak na pilota ČSA je ta čeština docela odstrašující....

Taky si rikam. Priste doporucuji si prispevek pred odeslanim po sobe precist a aspon ty nejvetsi zverstva opravit. :lol:


Odpovědět