OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
paascha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 05. 11. 2010, 11:57
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od paascha »

Cherokee píše:Vazeny pane, mne sa na tom nepaci, ze sa ten odborar zachoval najprv ako odborar a az potom ako clovek. Ako ste si mohli vsimnut, rozumy som nerozdaval, komentoval som len svoje pocity. Pan je asi tiez odborar, vsak? Tu borovicku si radsej dajte vy na pamiatku kolegu. A kludne mi poslite ucet, ked ste na tom tak biedne.

:crazy: to se ani komentovat nedá, taková sprostota


HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od HonzaLB »

paascha píše:
Cherokee píše:Vazeny pane, mne sa na tom nepaci, ze sa ten odborar zachoval najprv ako odborar a az potom ako clovek. Ako ste si mohli vsimnut, rozumy som nerozdaval, komentoval som len svoje pocity. Pan je asi tiez odborar, vsak? Tu borovicku si radsej dajte vy na pamiatku kolegu. A kludne mi poslite ucet, ked ste na tom tak biedne.

:crazy: to se ani komentovat nedá, taková sprostota

Peter Žmolík se zachoval jako člověk. Bohužel kolegové, kterým jsem vyjádření pilotů posílal, si vzali nejprve tu druhou část, kterou tu napadáte. V prohlášení od pilotů je nejprve vyjádření lítosti nad smrtí kapitána. A na rozdíl od oficiálních míst nemlžili, co se stalo.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:
paascha píše:
Cherokee píše:Vazeny pane, mne sa na tom nepaci, ze sa ten odborar zachoval najprv ako odborar a az potom ako clovek. Ako ste si mohli vsimnut, rozumy som nerozdaval, komentoval som len svoje pocity. Pan je asi tiez odborar, vsak? Tu borovicku si radsej dajte vy na pamiatku kolegu. A kludne mi poslite ucet, ked ste na tom tak biedne.

:crazy: to se ani komentovat nedá, taková sprostota

Peter Žmolík se zachoval jako člověk. Bohužel kolegové, kterým jsem vyjádření pilotů posílal, si vzali nejprve tu druhou část, kterou tu napadáte. V prohlášení od pilotů je nejprve vyjádření lítosti nad smrtí kapitána. A na rozdíl od oficiálních míst nemlžili, co se stalo.


... a proto se rodina dozvedela, ze jim umrel tata, z iDnes :(

Jupi, at zijou seriosni tiskoviny. Obcas by bylo vhodne posoudit, zda neni lepsi :silent:

rpet
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 712
Registrován: 21. 02. 2010, 00:55
Bydliště: LHR
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od rpet »

kdyz by ta zprava nebyla na idnes, byla by na ihned, kdyz ne na ihned, tak na novinky.cz... atd.

chces zakazat internet??

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4156
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od whiskey »

rpet píše:kdyz by ta zprava nebyla na idnes, byla by na ihned, kdyz ne na ihned, tak na novinky.cz... atd.

chces zakazat internet??

neviem, mozno to vyznie staromodne, ale ocakaval by som, ze existuju mechanizmy, ktore sluzia na to, aby sa rodina dozvedela o takejto smutnej udalosti skor z oficialnych zdrojov ako z novin...


romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od romul »

whiskey píše:neviem, mozno to vyznie staromodne, ale ocakaval by som, ze existuju mechanizmy, ktore sluzia na to, aby sa rodina dozvedela o takejto smutnej udalosti skor z oficialnych zdrojov ako z novin...


Ano, mělo by to tak být, ale je to asi jen teorie ve formě interní směrnice založené v šanonu. Doba je moc rychlá a internet je mocné médium. Uvedený postup je možné dodržet třeba v případě kdy se stane nějaký průšvih v zahraničí a řeší to ambasáda, tam se nejdříve informuje rodina...

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od HonzaLB »

neznám přesný čas příletu, dle letového řádu je to v 10:10. Na světě venku to bylo někdy po jedné, o smrti se začalo psát až po čtvrté.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:neznám přesný čas příletu, dle letového řádu je to v 10:10. Na světě venku to bylo někdy po jedné, o smrti se začalo psát až po čtvrté.


Jinymi slovy - my novinari jsme dali firme celych pet hodin, aby seznamila pozustale.

Jupiiiii, etika jako noha.

Kdybych byl pomstychtiva svine, tak bych rek, ze doufam, ze v budoucnu uvidite v primem prenosu, jak Vam zabijeji nekoho blizkeho (to vite, doba se zrychluje a je cim dal tvrdsi).

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od creyman »

Proboha, kdo by asi nějaké limity pro média vymýšlel, pak kontroloval a v neposlední řadě sankcionoval?
1/ Je to lidská tragédie.
2/ Média jsou dnes aktuálnější než jindy, mimochodem Radiožurnál už to myslím taky v 15.30 hlásil..

Když by se něco tajilo, tak třeba zase bulvár začne spekulovat jak blízko k smrti bylo x cestujících na lince z Varšavy... ap., protože na dráze bylo při přistání vše v pohotovosti. Každá mince má dvě strany. A někdo kdo jim to zatelefonuje se vždy najde. (Blesk už plné jmeno i fotky kapitána, včetně bydliště uveřejňuje třetí den) Tady bych se serióznějších médií zastal.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od Pan Am »

http://zpravy.idnes.cz/mayday-poslechne ... _domaci_jw - to se "nejdůvěryhodnější zpravodajský portál" opravdu vytáhnul :thumbdown:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od flyingblue »

creyman píše:Proboha, kdo by asi nějaké limity pro média vymýšlel, pak kontroloval a v neposlední řadě sankcionoval?
1/ Je to lidská tragédie.
2/ Média jsou dnes aktuálnější než jindy, mimochodem Radiožurnál už to myslím taky v 15.30 hlásil..

Když by se něco tajilo, tak třeba zase bulvár začne spekulovat jak blízko k smrti bylo x cestujících na lince z Varšavy... ap., protože na dráze bylo při přistání vše v pohotovosti. Každá mince má dvě strany. A někdo kdo jim to zatelefonuje se vždy najde. (Blesk už plné jmeno i fotky kapitána, včetně bydliště uveřejňuje třetí den) Tady bych se serióznějších médií zastal.


No jen Ti preju, abys nebyl nekdy "na druhe strane" - tj. v pozustalych.

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od mareček »

ja bych k tomu jen podotknul, ze idnes rozhodne neni seriozni medium ;)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od vitezslav »

airxxxxxxxxx+ mea: Vůbec nechápu vaší reakci!! :(
To nebyl cynismus, ale holá skutečnost - bylo to myšleno tak, že autobusáci, tramvajáci a strojvedoucí nemají zdaleka takovou zdravotní péči, jako piloti, prohlídky jsou často formální. A jsou za tím volantem sami - stalo se v ČR v poslední době několik nehod, které si kvůli kolapsu či náhlému umrtí řidiče vyžádali oběti na životech. Např v Plzni dostal těžký IM řidič autobusu MHD a jen díky několika šťastným okolnostem nevlétl přímo do budovy divadla!
Ano, tohle je tragedie, zejména pro rodinu, ale jsem přesvědčen, že copilot je na takovou situaci připraven a tudíž bezpečnost letu a přistání prakticky nebyla nijak ohrožena.

PS: Hvězdičkování na tomto fóru jsem si nevymyslel, přiblblé hodnosti jsou mi ukradené.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od Globik »

vitezslav píše:airxxxxxxxxx+ mea: Vůbec nechápu vaší reakci!! :(
To nebyl cynismus, ale holá skutečnost - bylo to myšleno tak, že autobusáci, tramvajáci a strojvedoucí nemají zdaleka takovou zdravotní péči, jako piloti, prohlídky jsou často formální. A jsou za tím volantem sami - stalo se v ČR v poslední době několik nehod, které si kvůli kolapsu či náhlému umrtí řidiče vyžádali oběti na životech. Např v Plzni dostal těžký IM řidič autobusu MHD a jen díky několika šťastným okolnostem nevlétl přímo do budovy divadla!
Ano, tohle je tragedie, zejména pro rodinu, ale jsem přesvědčen, že copilot je na takovou situaci připraven a tudíž bezpečnost letu a přistání prakticky nebyla nijak ohrožena.

PS: Hvězdičkování na tomto fóru jsem si nevymyslel, přiblblé hodnosti jsou mi ukradené.

Nic si z toho nedělej. Ty jsi to bral z hlediska následků, někteří lidi tady to možná berou jinak. Ano. Zemřel člověk. Je to tragedie. Mnohým ze zdejší komunity zemřel kolega. Ale kdyby to bylo v Cessně nebo v autobusu, zemřelo by lidí mnohem více. Někteří to možná nejsou schopni pochopit. Možná ani to, že i ti další potenciálně ohrožení mají svoje příbuzné a kamarády.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: OK777 15.2.2012 nudzove pristatie

Příspěvek od vitezslav »

Globík: Díky - já (kupodivu) nechtěl, aby to vyznělo jako provokace. Spíš jako varování před kdysi oznámenou myšlenkou, že by za určitých okolností mohl létat jen jeden pilot. Není přece tak dávno doba, kdy byl běžně na palubě i mechanik a navigátor. Leccos se dá nahradit technikou, ale snaha ušetřit za každou cenu by měla mít své hranice.


Odpovědět