Airbus 330-300 v barvách ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Petr31 »

Nicolas píše:Po dlouhe dobe vsechny zdravim. :)

V srpnu se chystam do TLV, puvodne jsem mel letet a A320, ale mam stesti a doslo ke zmenu typu na A330. Chtel jsem se zeptat, jestli jsou sedadla stejna v rade 1 a 7-9? Jake sedadlo byste mi poradili rezervovat? Zatim mam 1H.

Diky moc za radu.


....držím palce, užij si to, nicméně dokud bych v A330 CSA neseděl při vzletu, tak bych na to nesázel.Stát se může všelicos (úplně stačí malý zájem cestujících) a poletí menší a ekonomičtější éro.Jo a nenech si pro sebe případné zážitky....


Pajousek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 129
Registrován: 03. 07. 2012, 11:05
Oblíbené typy letadel: Boeing 777,737
Airbus A319,320,321,380
Pohlaví: muž
Bydliště: LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Pajousek »

Petr31 píše:
Nicolas píše:Po dlouhe dobe vsechny zdravim. :)

V srpnu se chystam do TLV, puvodne jsem mel letet a A320, ale mam stesti a doslo ke zmenu typu na A330. Chtel jsem se zeptat, jestli jsou sedadla stejna v rade 1 a 7-9? Jake sedadlo byste mi poradili rezervovat? Zatim mam 1H.

Diky moc za radu.


....držím palce, užij si to, nicméně dokud bych v A330 CSA neseděl při vzletu, tak bych na to nesázel.Stát se může všelicos (úplně stačí malý zájem cestujících) a poletí menší a ekonomičtější éro.Jo a nenech si pro sebe případné zážitky....


třeba trip report by byl zajimavej :-)

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od pickard »

není ta první řada u Korean Air prodávána jako first class? Letěl jsem KE 330-300 v osmé řadě (ta jejich lepší business s lie-flat) a první řada byla first class. Ale rozdíl jsem neviděl v sedadlech, jen je ta řada soukromá (oddělená od business) a zřejmě lepší jídlo.

Azzyk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 62
Registrován: 14. 02. 2012, 20:27
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Azzyk »

pickard píše:není ta první řada u Korean Air prodávána jako first class? Letěl jsem KE 330-300 v osmé řadě (ta jejich lepší business s lie-flat) a první řada byla first class. Ale rozdíl jsem neviděl v sedadlech, jen je ta řada soukromá (oddělená od business) a zřejmě lepší jídlo.


Rozdíl je jenom v servisu a trošce místa navíc. ČSA to bude prodávat všechno jako Business.

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od m@rtin »

Rozdíl mezi první šesticí sedadel a klasickou Business je jen ten, že jsou tato sedadla oddělena přepážkou a při full flat je možnost natáhnout si nohy do prostoru pod IFE a lůžko má odhadem více jak 2 m. ČSA tato sedadla bude prodávat jako business přednostně pro majitele platinových karet.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od prodejce »

Ještě doplním, že řady 7-9 mají o hodně více místa než řada 1.
Zatímco při full-flat v řadě 1 jsou nohy pod IFE, tak při full-flat v řadě 7-9 zbývá do bulkheadu/sedačky před vámi asi ještě 30cm prázdného místa.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od xmurphy »

prodejce píše:Ještě doplním, že řady 7-9 mají o hodně více místa než řada 1.
Zatímco při full-flat v řadě 1 jsou nohy pod IFE, tak při full-flat v řadě 7-9 zbývá do bulkheadu/sedačky před vámi asi ještě 30cm prázdného místa.


Předpokládám, že ČSA má stejné sedačky jako KE.
Tedy řada 1 vypadá přibližně takto:

Obrázek

Tedy ano, nohy jsou pod IFE, ale je tam ještě kus, který postel prodlužuje.

Z osobní zkušenosti (při výšce 190cm) můžu říct, že není moc příjemné, když se noha "láme" v kotníku, který trčí dole přes sedačku (v C - řada 7-9). Výš si lehnout nelze, protože podpěra hlavy je vystouplá a nejde o moc posunout nahoru.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Nicolas »

Pajousek píše:
Petr31 píše:
Nicolas píše:Po dlouhe dobe vsechny zdravim. :)

V srpnu se chystam do TLV, puvodne jsem mel letet s A320, ale mam stesti a doslo ke zmenu typu na A330. Chtel jsem se zeptat, jestli jsou sedadla stejna v rade 1 a 7-9? Jake sedadlo byste mi poradili rezervovat? Zatim mam 1H.

Diky moc za radu.


....držím palce, užij si to, nicméně dokud bych v A330 CSA neseděl při vzletu, tak bych na to nesázel.Stát se může všelicos (úplně stačí malý zájem cestujících) a poletí menší a ekonomičtější éro.Jo a nenech si pro sebe případné zážitky....


třeba trip report by byl zajimavej :-)


Urcite se o zazitek rad podelim. Vzhledem k tomu, ze tam letim az zacatkem srpna, tak me ale nekdo s trip reportem na OK A330 velmi pravdepodobne predbehne.

Jinak dalsi zmeny typu se take trochu obavam, u CSA jeden nikdy nevi. Na druhou stranu jsem si vsiml, ze CSA opet zrusily svou denni linky do TLV - slo o jedinou linku mezi CR a Izraelem, ktera letala v normalnich casech (tusim 2× tydne s A319). To ted nahradily tim, ze na sve klasicke nocni lince OK286/7 navysily kapacitu. OK a LY take prestaly s code-sharingem mezi PRG a TLV.
Naposledy upravil(a) Nicolas dne 23. 05. 2013, 01:37, celkem upraveno 1 x.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Nicolas »

xmurphy píše:
prodejce píše:Ještě doplním, že řady 7-9 mají o hodně více místa než řada 1.
Zatímco při full-flat v řadě 1 jsou nohy pod IFE, tak při full-flat v řadě 7-9 zbývá do bulkheadu/sedačky před vámi asi ještě 30cm prázdného místa.


Předpokládám, že ČSA má stejné sedačky jako KE.
Tedy řada 1 vypadá přibližně takto:

Obrázek

Tedy ano, nohy jsou pod IFE, ale je tam ještě kus, který postel prodlužuje.

Z osobní zkušenosti (při výšce 190cm) můžu říct, že není moc příjemné, když se noha "láme" v kotníku, který trčí dole přes sedačku (v C - řada 7-9). Výš si lehnout nelze, protože podpěra hlavy je vystouplá a nejde o moc posunout nahoru.


Takze bys radil 1H ponechat? :)

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od pickard »

no na ten 4 hodinovej let je to celkem jedno :-) ale, za sebe bych si nechal určitě 1H.

kuba.biker
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2011
Příspěvky: 2109
Registrován: 16. 06. 2007, 10:14
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od kuba.biker »

Neplánují náhodou ČSA provětrat A330 nad Roudnicí? Tamní Memorial Air Show má být věnovaná devadesátým narozeninám ČSA...

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Petr31 »

kuba.biker píše:Neplánují náhodou ČSA provětrat A330 nad Roudnicí? Tamní Memorial Air Show má být věnovaná devadesátým narozeninám ČSA...


...nesázel bych na to, páč když před pár lety ČSA provětraly ATR42-320 v Panenském Týnci, tak z toho bylo nakonec vyšetřování, když při návratu udělali průlet nad letištěm v Kladně. Údajně nějaký "kamarád". Holt u nás má to udávání tradici.

Josef
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 285
Registrován: 23. 01. 2003, 14:27
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od Josef »

Petr31 píše:
kuba.biker píše:Neplánují náhodou ČSA provětrat A330 nad Roudnicí? Tamní Memorial Air Show má být věnovaná devadesátým narozeninám ČSA...


...nesázel bych na to, páč když před pár lety ČSA provětraly ATR42-320 v Panenském Týnci, tak z toho bylo nakonec vyšetřování, když při návratu udělali průlet nad letištěm v Kladně. Údajně nějaký "kamarád". Holt u nás má to udávání tradici.

Je to ciste offtopic, ale prulet se nekonal na ceste z Panenskeho Tynce, ale cestou tam... Hned po vzletu z drahy 24:-) jo, udavani je ceskou specialitou... Dokonce to tehda nekdo poslal na youtube...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od flyingblue »

Josef píše:
Petr31 píše:
kuba.biker píše:Neplánují náhodou ČSA provětrat A330 nad Roudnicí? Tamní Memorial Air Show má být věnovaná devadesátým narozeninám ČSA...


...nesázel bych na to, páč když před pár lety ČSA provětraly ATR42-320 v Panenském Týnci, tak z toho bylo nakonec vyšetřování, když při návratu udělali průlet nad letištěm v Kladně. Údajně nějaký "kamarád". Holt u nás má to udávání tradici.

Je to ciste offtopic, ale prulet se nekonal na ceste z Panenskeho Tynce, ale cestou tam... Hned po vzletu z drahy 24:-) jo, udavani je ceskou specialitou... Dokonce to tehda nekdo poslal na youtube...


Ten, co to poslal na yT velmi pravdepodobne nebyl udavac, ale iniciativni blbec ...

krv
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 145
Registrován: 16. 04. 2012, 19:29
Stav: Offline

Re: Airbus 330-300 v barvách ČSA

Příspěvek od krv »

Aktuálne bezi u ČSA akce (do 31.5.) Business A330. C třída v A330:

Tel Aviv 18 tis.
Soul 64900
Almaty 50 tis.
Moskva 30 tis.

http://www.csa.cz/cs/portal/cz_ozz/cz_biz_offer.htm


Odpovědět