Flotila ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od flyingblue »

Petr31 píše:
Jen faktická poznámečka k tomu tvému nenápadnému popíchnutí........
1. Několik vedení ČSA v řadě včetně dozorčí rady se již minimálně 10 let snaží ČSA přivést na buben a již jsou opravdu blízko.Za to, kam se ČSA dostalo nemůže nikdo jiný než vedení a DR.
2. Naživu jsou jen díky rozprodeji veškerého majetku a podivných transakcí typu Ajrotunel a Osinek.
3. Kdysi dokonce v ČSA nabubřele zadali do výroby studii ohledně akvizice TVS aniž by na ni měli peníze..
4. TVS je soukromá firma, po nikom z nás nic nechce, hospodaří za svoje a pořád do ní "jebete"?
Můžete mi vysvětlit proč?


Netusim uplne, co znamena "porad do ni jebete"? Ale zkusim vysvetlit duvod poznamky.

Moje drobna poznamka smerovala k tomu, ze pokud by (cirou nahodou) jeden z akcionaru uprednostnoval svuj byznys na ukor ostatnich akcionaru (tj. napriklad dohodil X letadel dcery aby litala v Asii a pak dceri pronajal vlastni letadla), dalo by se to kvalifikovat jako zneuzivani informaci v obchodnim styku.

Aktivitami ci neaktivitami (vcetne pseudokauz) CSA se v minulych letech zrovna na tomhle foru zabyvalo nemale mnozstvi lidi. Nekteri si dokonce neopomeli otrit usta v kazdem svem postu. Proto je pomerne neprekvapive, ze uz to nikoho nebavi ...

Mimochodem, co Te vede k tomu, ze pises, ze nemas nic spolecneho ani s CSA ani s TVS? Ty bys psal na objednavku?


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Petr31 »

flyingblue píše:
Petr31 píše:
Jen faktická poznámečka k tomu tvému nenápadnému popíchnutí........
1. Několik vedení ČSA v řadě včetně dozorčí rady se již minimálně 10 let snaží ČSA přivést na buben a již jsou opravdu blízko.Za to, kam se ČSA dostalo nemůže nikdo jiný než vedení a DR.
2. Naživu jsou jen díky rozprodeji veškerého majetku a podivných transakcí typu Ajrotunel a Osinek.
3. Kdysi dokonce v ČSA nabubřele zadali do výroby studii ohledně akvizice TVS aniž by na ni měli peníze..
4. TVS je soukromá firma, po nikom z nás nic nechce, hospodaří za svoje a pořád do ní "jebete"?
Můžete mi vysvětlit proč?


Netusim uplne, co znamena "porad do ni jebete"? Ale zkusim vysvetlit duvod poznamky.

Moje drobna poznamka smerovala k tomu, ze pokud by (cirou nahodou) jeden z akcionaru uprednostnoval svuj byznys na ukor ostatnich akcionaru (tj. napriklad dohodil X letadel dcery aby litala v Asii a pak dceri pronajal vlastni letadla), dalo by se to kvalifikovat jako zneuzivani informaci v obchodnim styku.

Aktivitami ci neaktivitami (vcetne pseudokauz) CSA se v minulych letech zrovna na tomhle foru zabyvalo nemale mnozstvi lidi. Nekteri si dokonce neopomeli otrit usta v kazdem svem postu. Proto je pomerne neprekvapive, ze uz to nikoho nebavi ...

Mimochodem, co Te vede k tomu, ze pises, ze nemas nic spolecneho ani s CSA ani s TVS? Ty bys psal na objednavku?


Ok, s tím byznysem v Asii teda nevím..:-) ČSA několikrát v minulosti na poli ACMI na rozdíl od TVS projevilo opakovaně naprostou neschopnost....třeba pronájem letadel na Island v roce 2012. Do situace kde je se ČSA naneštěstí vedené státem dostalo samo. Nicméně na zodpovědné pohlaváry bohužel žádná ruka nedosáhne.
Tu poznámku píšu pro úplnost, jsem rád, že nejsem nikde angažován a můžu si dovolit psát vlastní názory a jsem za to rád.Navíc tady na fóru bylo hodně často IN ohrnování nosu na TVS a plivání ze všech světových stran, tak pro to:-)))

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Eidi »

Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od jencik »

2 je registrácia na ostrove Guernsey

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od bilbo »

Eidi píše:Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?

To je jen dočasná registrace, MEK má jít taky do šrotu


Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Eidi »

bilbo píše:
Eidi píše:Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?

To je jen dočasná registrace, MEK má jít taky do šrotu


Díky za info. No tak to je smutný, ale co se dá dělat.

JiS_Progressus
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 262
Registrován: 19. 01. 2011, 18:10
Pohlaví: muž
Bydliště: LKAA
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od JiS_Progressus »

Eidi píše:Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?


Říkalo se, že půjde někam do UK. Z trojlístku domasedících má prý jediná další budoucnost.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Eidi »

JiS_Progressus píše:
Eidi píše:Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?


Říkalo se, že půjde někam do UK. Z trojlístku domasedících má prý jediná další budoucnost.


To by mě zajímalo, z jakýho důvodu zrovna OK-MEK má jediný další budoucnost.

michal9
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 27. 11. 2017, 16:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha 6
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od michal9 »

Prosím, neaktualizoval by někdo, kdo má přehled, flotilu ČSA na Wikipedii? Ať víme, na čem momentálně jsme :D díky moc

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od bilbo »

michal9 píše:Prosím, neaktualizoval by někdo, kdo má přehled, flotilu ČSA na Wikipedii? Ať víme, na čem momentálně jsme :D díky moc

aktualizováno :wink:

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od jvoj »

Ptal jsem se na to spotterstva (i když v Brně :P ), ale nedostalo se mi odpovědi - víte náhodou někdo, kolik B738 je momentálně přebarveno do livery OK?

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Eidi »

jvoj píše:Ptal jsem se na to spotterstva (i když v Brně :P ), ale nedostalo se mi odpovědi - víte náhodou někdo, kolik B738 je momentálně přebarveno do livery OK?


Zatím jen OK-TST, ale to ani není přebarveno/přelakováno do livery ČSA. Má to jen nálepky.

Lucky
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 711
Registrován: 30. 01. 2005, 18:43
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od Lucky »

Eidi píše:Tak OK-MEK přeregistrovaná na 2-ACSB - tušíte někdo, kam to zamíří? OK-MEL to čeká zanedlouho taky (ten jde v dubnu, tušim) no a OK-PET stihl blbej konec, a to vrakoviště v St. Athan. Moc nerozumim tomu, že se 9 let stará A319 nechytla na sekundárnim trhu a vyplatilo se lessorovi (v tomhle případě tušim BOC) to dát sešrotovat.

EDIT: Podle prefixu jsem vydedukoval Guernsey - že by to šlo k Aurigny?


MEK, MEL šrot. Na obou letadlech chybí dodělat spousta bulletinů. Když by se dodělali tak si letadlo za takovou cenu nikdo rozumně uvažující nepořídí.
PET by měl jít někam do USA.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

LYINGblue píše:Aktivitami ci neaktivitami (vcetne pseudokauz) CSA se v minulych letech zrovna na tomhle foru zabyvalo nemale mnozstvi lidi.

Tak urcite, takova pul miliarda zaplacena za Holidays, aby to pak za 11 mesicu zavreli a zlikvidovali, to je takova typicka pseudokauza. :-@

LYINGblue píše:Nekteri si dokonce neopomeli otrit usta v kazdem svem postu.

A pak byli jini "nekteri", kteri v tom meli nejaky uzce osobni zajem, kteri zde predstirali nezavisle diskutery a obhajovali ty nejvetsi prasarny. :ymapplause: Ale for the record, urcite to nebyl LYINGBlue, urcite o tom nemluvil doma v kuchyni... A ta castka taky nesedi!!!

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flotila ČSA

Příspěvek od HighFlyer »

Takze zpatky k tematu flotily. Celkem zajimavy vyvoj smerem k A220 a A321:
https://zdopravy.cz/smartwings-jednaji- ... jOWeeqkoWE
Samozrejme je to ve fazi uvah a jednani. Ale konstruktivnich jednani!


Odpovědět