Nový dodavatel cateringu

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od clovicek »

Gastro Hroch zahájí od září tohoto roku spolupráci s ČSA. Nevíte, zda se jedná o veškerý catering? Pokud bude kvalita a prezentace jídla stejná jako o Travel Service, tak se mám na co těšit. Více informací je např. zde:

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article74950.html


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od flyingblue »

clovicek píše:Gastro Hroch zahájí od září tohoto roku spolupráci s ČSA. Nevíte, zda se jedná o veškerý catering? Pokud bude kvalita a prezentace jídla stejná jako o Travel Service, tak se mám na co těšit. Více informací je např. zde:

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article74950.html


Jidlo na charterech objednavaji cestovky :-)

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od Petr31 »

clovicek píše:Gastro Hroch zahájí od září tohoto roku spolupráci s ČSA. Nevíte, zda se jedná o veškerý catering? Pokud bude kvalita a prezentace jídla stejná jako o Travel Service, tak se mám na co těšit. Více informací je např. zde:

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article74950.html


Je vidět, že o problematice vůbec nic nevíš.Co si zákazník objedná a hlavně za kolik, to zkrátka dostane. U charterů jen úplný tupec neví, že za kvalitou/množstvím cateringu stojí vždy jen a jen cestovka.U pravidelných linek samozřejmě letecká společnost.Před pár lety jsem u "Hrocha" objednával i VIP catering pro zákazníky byzjetů a nikdo si nikdy nestěžoval...na cenu ovšem nikdo nekoukal. Takže až ti při letu s ČSA bude kručet v břiše, stěžuj u ČSA.

barnes
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 141
Registrován: 29. 12. 2011, 09:22
Oblíbené typy letadel: TU154 / B747
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od barnes »

A já zase myslím, že lepší Gastro Hroch u ČSA, než současný dodavatel cateringu Opavia

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od lukaskr »

Od Gastro Hroch berou catering Turkish Airlines, takže je to opravdu jen o tom, co si kdo objedná.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:
clovicek píše:Gastro Hroch zahájí od září tohoto roku spolupráci s ČSA. Nevíte, zda se jedná o veškerý catering? Pokud bude kvalita a prezentace jídla stejná jako o Travel Service, tak se mám na co těšit. Více informací je např. zde:

http://www.letectvi.cz/letectvi/Article74950.html


Je vidět, že o problematice vůbec nic nevíš.Co si zákazník objedná a hlavně za kolik, to zkrátka dostane. U charterů jen úplný tupec neví, že za kvalitou/množstvím cateringu stojí vždy jen a jen cestovka.U pravidelných linek samozřejmě letecká společnost.Před pár lety jsem u "Hrocha" objednával i VIP catering pro zákazníky byzjetů a nikdo si nikdy nestěžoval...na cenu ovšem nikdo nekoukal. Takže až ti při letu s ČSA bude kručet v břiše, stěžuj u ČSA.


Jen dva drobné dotazy, jak to je třeba u linek Smartwings, kde je část letadla objednána cestovkami a část individuálními cesťáky? No a jak je možné, že na všech letech TVS z Brna je jídlo stejné celou sezónu, bez ohledu na cestovku? Nerad bych byl za tupce, tak bych v tom chtěl mít jasno ;-) Mě to spíš připadá, že TVS cestovkám oznámí, že tuto sezónu na charterech bude toto jídlo a berte nebo běžte k jinému dopravci. Celou sezónu pak vždycky vozí jen ten jeden druh jídla a sleduju to už několikátý rok. Třeba letos vozí těstoviny a nějaké vepřové kostky na paprice, či co to je. Loni vozili jakési kuřecí nugety s br. kaší...

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od MK »

..já myslím, že jako cestující mnoho změn nepocítím....karamelové sušenky / slané sušenky budou nadále stejné...jen se místo u Alphy budou skladovat u Hrocha....

lukaskr píše:Od Gastro Hroch berou catering Turkish Airlines, takže je to opravdu jen o tom, co si kdo objedná.

..u TK je to tak, že Hroch u letadla pouze překládá catering, myslím že TK si vozí všechno sami z IST a catering na cestu zpět je naložen v nákladovém prostoru...

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od HighFlyer »

JackBrno píše:No a jak je možné, že na všech letech TVS z Brna je jídlo stejné celou sezónu, bez ohledu na cestovku?

V BRQ je jen jeden dodavatel cateringu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od JackBrno »

No dobře, ale určitě umí vyrobit víc druhů jídla ;-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:No dobře, ale určitě umí vyrobit víc druhů jídla ;-)


Kdyz si vsichni objednaji to nejlevnejsi, dostanou to nejlevnejsi ...

majkl666
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 155
Registrován: 08. 05. 2011, 16:02
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od majkl666 »

Vzhledem k mému zaměstnání musím několikrát v roce využít charterových letů do různých destinací a příjde mi že jídlo CK opravdu neobjednává, pouze vyžaduje aby nějaké bylo. Zkušenost z minulého roku: 6x QS a 6xHCC, QS - jídlo brutálně nechutné, třeba let 5h RMF - PRG v 0500, jakési listové těsto plněné špenátem o velikosti 7x5cm, tvrdé, smradlavé a měli jste vidět výraz cestáku po otevření krabičky a zjištění co v ní je, vracelo minimálně 50 % lidí neporušené zpět. O jejich suchých těstovinách v množství max 20 ks vrtulek ani nemluvě.
HCC - vždy chutnalo, třeba let PRG - Bodrum jakési masové kuličky s mrkvovou omáčkou a americké brambory, k tomu ananasový salát, houska, máslo, nebo PRG - KGS brambory řízek, mrkvový salát atd... Opravdu nesrovnatelná kvalita, gramaž. Navíc CC u HCC 2 až 3 krát procházeli s pitím, takže i 3x pivo, QS procházeli 2x, podruhé však jen s vodou.
Tod mé srovnání HCC vs QS.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:No dobře, ale určitě umí vyrobit víc druhů jídla ;-)


Kdyz si vsichni objednaji to nejlevnejsi, dostanou to nejlevnejsi ...


Že by se všechny cestovky tak shodovaly a to pravidelně každý rok a celou sezónu? To se mi moc nezdá. Spíš to vypadá, že prostě TVS má pro chartery jednotné jídlo a možná když jedna cestovka vykoupí celé letadlo, mohla by si vymyslet jiné jídlo. Jinak opravdu každý den když se nám vrátí bázovaný A320, je tam vždycky totéž, ať se vrací odkudkoliv.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
flyingblue píše:
JackBrno píše:No dobře, ale určitě umí vyrobit víc druhů jídla ;-)


Kdyz si vsichni objednaji to nejlevnejsi, dostanou to nejlevnejsi ...


Že by se všechny cestovky tak shodovaly a to pravidelně každý rok a celou sezónu? To se mi moc nezdá. Spíš to vypadá, že prostě TVS má pro chartery jednotné jídlo a možná když jedna cestovka vykoupí celé letadlo, mohla by si vymyslet jiné jídlo. Jinak opravdu každý den když se nám vrátí bázovaný A320, je tam vždycky totéž, ať se vrací odkudkoliv.


Proc by to cestovky resily? Jim jde, stejne jako cestakum, o cenu. Takze kdyz si vyberou nejlevnejsi jidlo, dostanou nejlevnejsi jidlo ... A ze je nejlevnejsi jidlo furt jedno? To uz tak byva, ze kdyz je neco nejlevnejsi, je to obvykle jedna vec (z definice).

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od HonzaLB »

že raději neřešíte, kdo si koupil gastro hroch:-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Nový dodavatel cateringu

Příspěvek od flyingblue »

HonzaLB píše:že raději neřešíte, kdo si koupil gastro hroch:-)


Bo to na sortiment podavany na palube CSA nebo TVS bude mit minimalni vliv :-)


Odpovědět