A380 s code share OK do PRG

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od beardie »

jedna technicka: preco sa reversy otvarali len na vnutornych motoroch?


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od flyingblue »

beardie píše:jedna technicka: preco sa reversy otvarali len na vnutornych motoroch?


Protoze je na vnejsich nema :-)

jerrry
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 05. 07. 2011, 10:14
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od jerrry »

Bylo to moc fajn, sice spousta lidí - ale tak všichni jsme se tam na to jeli podívat a myslím, že to stálo za to. Počasí taky paráda. My jsme přijeli (sekli jsme se v zácpě v centru Prahy) a auto jsem v té vesničce parkoval cca 15 min před příletem, pak sprint na stanoviště a akorát jsme chytli jedno přistávající letadlo před a pak už šla velryba.

Při parkování mě nějaká paní upozornila, že ji stojím na pozemku (značené to nebylo a místo bylo normálně na cestě u domků), ale slušně jsem ji poprosil a ona nakonec řekla, že oki a že to nevadí (kdybych měl přeparkovávat, už nevidím landing A380ky). Takže super. Ale když jsme se po hodince vraceli zpět do auta, tak kousek od mého stála ještě červená Octavia a vidím pana řidiče, jak si kleká ke dveří a obchází auto… někdo mu ho objel klíčem :-( moje naštěstí zůstalo bez úhony, ale za tohle bych fakt sekal ruce. Jinak to ale bylo pěkné, asi se na ta přistávající éra budu jezdit dívat častěji - byl jsem tam poprvé.

Jinak ví někdo, kdy tady A380ka zase bude? Něke jsem četl, že 30. března. Sice už to bude bez „welcome drinku“ s hadicema, ale i tak.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od MadLi »

beardie píše:jedna technicka: preco sa reversy otvarali len na vnutornych motoroch?


A380 ma extremne siroke rozpatie kridiel a vonkajsie motory su pri pristati skoro vzdy nad travou. Takze pre znizenie rizika nasatia objektov motormi je reverz len na vnutornych motoroch.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od MS743 »

Velmi pekne a fotky jsou bezva. Ja porad cekal ze prvni let bude az nekdy v dubnu... Je krasne videt v Praze vetsi letouny... Tesim se tez az budu opet v Praze... Snad si udelam i let pres ICN abych mohl letet OK 333

Tesim se na Video. A to uz prosim cekam dlouho..Uz pomalu celych 24 hodin. budu se stezovat :D

Letiste pomalu ale jiste jde spravne... Jeste pamatuji nedavni kdy Saudi 777 nebo KU 300 bylo udalost roku!

Feles LXV ... neprud! a prosim poznamenat ze zbytek te zde ignoruje. :silent:


bigtomas
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 65
Registrován: 25. 11. 2011, 04:52
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od bigtomas »

Řekl bych, že to byla událost i pro Korejce. Soudě podle toho, jak se chovali, když se k nám po deváté večer připojili v jednom ze staroměstských barů. Má někdo info, jak dalece byl tento let propagován v Korei?

gaba02
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 224
Registrován: 09. 11. 2008, 11:06
Oblíbené typy letadel: B787
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od gaba02 »

Snad se ho dočkáme v příštím roce. Jak by vlastně měl vypadat nově stojánek 14 a další úpravy na letišti, nemá někdo podrobné info?

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od bugr »

Tak podle info z letiště si Korejci různé promo akce užívají a byli nadšeni tím co to tady způsobilo.
Jinak moje video, šlo mi hlavně o slavobránu, pořádný přistání a start snad natočím v průběhu roku..
http://www.youtube.com/watch?v=yoe0Oxi1MkY

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od aviatic »

bugr píše:Tak podle info z letiště si Korejci různé promo akce užívají a byli nadšeni tím co to tady způsobilo.
Jinak moje video, šlo mi hlavně o slavobránu, pořádný přistání a start snad natočím v průběhu roku..
http://www.youtube.com/watch?v=yoe0Oxi1MkY

Jen aby ses Bugře z těch svejch videjí nepřipo.....

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od s543 »

Já tomu nerozumím proč se do bugra navážíš - bugr točí zcela bez pochyby pěkná videa, spoustě lidí umožní podívat se na něco co by sami jinak neviděli a rozdává jim tím radost. :D

Jsme snad společnost přátel letectví - tak proč takové jedovaté poznámky ? :silent:

jerrry
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 32
Registrován: 05. 07. 2011, 10:14
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od jerrry »

fakt nechápu tu narážku na to, že jsem někdo dá video, který je mimochodem moc pěkně udělaný a bugrovi za něj díky.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od bugr »

no ja to taky nechapu. aspon kdybych na to dostal nejakou dotaci tak chapu nasranost :-)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od MS743 »

Pan Aviatic zrejme ma spatny den a chce jen do nikoho XXXXXX (censored)

Jinak ja myslel ze gates na Ruzyni jsou jiz ready ale zrejme jeste ne kdyz se muselo zablokovat vedlejsi stojanku kvuli rozpeti kridel.

Ma nekdo link na detaily ohledne kdy a kde bude stojanka A380? Tedy takova ktera by odbavila 380ku aniz byse muselo mimoradne blokovat cokoli? Zjevne je to opravdu "test" aby se Praha pripravila na vice navstev a odbavovani bez problemu.

Nekde jsem cetl ze prave se vypsala soutez na dodavatele... ma to byt jeste tento rok?

Jinak hezke video. A380 od KE je dost komfortni.. Letel jsem s nim 2x ale predstava ze bych letel A380 az do Prahy je velice velice pitazliva a pred nedavnem uplny Sci-Fi. Kdybych to rekl nahlas tak me nekdo hodi do bohnic...

Mimochodem, pro zajimavost.. Vi nekdo kolik bylo cestujici (Y a C) na tomto letu?

Go Prague!!!!!!!!!!!

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 952
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od bugr »

A380 má jednu stojánku na T1 a jednu na T2 takže jinam nemůže..
http://lis.rlp.cz/ais_data/aip/data/valid/a2-pr-trca.pdf

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: A380 s code share OK do PRG

Příspěvek od happyna »

No jestli se aviatic na neco ptal na planes chatu a bugr mu odpovidal, tak potom tu reakci aviatica uplne chapu.


Odpovědět