Servis na palubě

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Nemec »

Když někdo nedokáže dodržet jednoduché pravidlo 1 člověk=1 kus, tak, ať si klidně skládají 8)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od flyingblue »

Nemec píše:Když někdo nedokáže dodržet jednoduché pravidlo 1 člověk=1 kus, tak, ať si klidně skládají 8)


vetsina civilizovanych spolecnosti ma 1 cabin luggage a 1 personal item, coz se, dle me zkusenosti, nevejde prakticky nikdy (v uzkotrupych letadlech).

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

Škoda, že se při sestavování nové nabídky jídel na palubě nikdo nezamyslel a v nabídce chybí třeba teplá nebo studená snídaně. Jíst v sedm ráno cokoliv z tohoto menu není ok... http://www.csa.cz/cs/portal/info-and-se ... -board.htm

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

Náhodou, Studené drůbeží menu je podle mě OK. Akorát se mi ho nedaří na můj ranní let PRG-CPH dokoupit. Řeším to už přes týden přímo s ČSA a zatím bez výsledku. Stále tam mám pouze na výběr "Business menu" a nic víc (jestli je studené, teplé, drůbeží či které, se člověk nedozví..podle ČSA se jedná o technickou chybu, která už by měla být fixnutá, ale zatím bez výsledku..).

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od LeeMer »

micaello píše:Náhodou, Studené drůbeží menu je podle mě OK. Akorát se mi ho nedaří na můj ranní let PRG-CPH dokoupit. Řeším to už přes týden přímo s ČSA a zatím bez výsledku. Stále tam mám pouze na výběr "Business menu" a nic víc (jestli je studené, teplé, drůbeží či které, se člověk nedozví..podle ČSA se jedná o technickou chybu, která už by měla být fixnutá, ale zatím bez výsledku..).


Nefunguje to vůbec. Pokouším se o podobnou věc na svůj let do AMS na začátku října.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

micaello píše:Náhodou, Studené drůbeží menu je podle mě OK. Akorát se mi ho nedaří na můj ranní let PRG-CPH dokoupit. Řeším to už přes týden přímo s ČSA a zatím bez výsledku. Stále tam mám pouze na výběr "Business menu" a nic víc (jestli je studené, teplé, drůbeží či které, se člověk nedozví..podle ČSA se jedná o technickou chybu, která už by měla být fixnutá, ale zatím bez výsledku..).

Teplá jídla nelze objednat do Kodaně, Frankfurtu a Košic, jelikož zde hrozí nasazení ATR. Nevím, proč to nemají napsané na webu :x

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

LeeMer píše:Nefunguje to vůbec. Pokouším se o podobnou věc na svůj let do AMS na začátku října.


Nejedná se o feeder vystavený na letence KLM/Delty?

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

prodejce píše:Teplá jídla nelze objednat do Kodaně, Frankfurtu a Košic, jelikož zde hrozí nasazení ATR. Nevím, proč to nemají napsané na webu :x

Mají napsáno, že je lze obejdnat jen na letech operovaných proudovými letadly. Ok, to beru. Ale pořád nevím, zda mi teda naservírují kuřecí, drůbeží (obojí studené) atp.

menu?
menu?
jidlo.PNG (15.67 KiB) Zobrazeno 8390 x

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od prodejce »

Ale vždyť business menu je přeci bez výběru... do Kodaně samozřejmě studené, podle toho, co se zrovna v tom období podává v C.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od micaello »

Aha, tak pak nechápu, proč v té rezervaci prezentují všechny nabízená jídla..člověka to pak akorát tak totálně zmate :|

Gourmet on Board cena od 8 EUR
V ceně Business i Gourmet Menu jsou tři nápoje dle vašeho výběru: jeden nealkoholický (voda, cola nebo džus), jeden teplý (káva nebo čaj) a jeden alkoholický (moravské víno nebo plzeňské pivo).
Studené Business Menu servírujeme na krátkých linkách s dobou letu do 3 hodin, teplé Business Menu pak na linkách s dobou letu 3 a více hodin, a také do/z Moskvy a Petrohradu, z Kyjeva a Oděsy.
Gourmet Menu lze objednat pouze na linkách provozovaných proudovými letadly.


A pak samozřejmě jsou názvy Studené Business menu, Teplé Business menu, Studené kuřecí menu, Studené drůbeží menu ... atd.

Nikde není specifikováno, co přesně spadá do položky GOURMET :crazy: , nicméně teď aspoň díky prodejci chápu, že zřejmě vše, co následuje v seznamu po položkách Studené Business menu a Teplé Business menu už asi spadá do Gourmet Menu..a důvod, proč ho nemohu vybrat, prodejce napsal výše..hrozí obsloužení letu ATRkem.

Díky :-bd

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od alesesl »

micaello píše:Aha, tak pak nechápu, proč v té rezervaci prezentují všechny nabízená jídla..člověka to pak akorát tak totálně zmate :|



Protoze je to CSA. Nic nefunguje tak jak ma, protoze prava pulka tela nevi co dela ta leva.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od LeeMer »

prodejce píše:
LeeMer píše:Nefunguje to vůbec. Pokouším se o podobnou věc na svůj let do AMS na začátku října.


Nejedná se o feeder vystavený na letence KLM/Delty?


Nene, kompletní ČSA. Ale už mi to můj Prodejce (s velkým P, abych ho odlišil od tebe s malým) vyřešil :) V každém případě to je uživatelsky na prd přístup od ČSA.

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Petr31 »

alesesl píše:
micaello píše:Aha, tak pak nechápu, proč v té rezervaci prezentují všechny nabízená jídla..člověka to pak akorát tak totálně zmate :|



Protoze je to CSA. Nic nefunguje tak jak ma, protoze prava pulka tela nevi co dela ta leva.


..Mlho. ale o tom tady již NĚKOLIK LET HOVOŘÍME.... :lol: :lol: :lol:

Jen doplním, že játra mají slušný dolet, tudíž je velká šance, že můžou zaskočit na téměř jakoukoliv linku po Evropě, tudíž ta volba jídla bude fungovat jen jako reklamní trhák, ale v reálu asi těžko :D :D :D

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

micaello píše:Náhodou, Studené drůbeží menu je podle mě OK. Akorát se mi ho nedaří na můj ranní let PRG-CPH dokoupit. Řeším to už přes týden přímo s ČSA a zatím bez výsledku. Stále tam mám pouze na výběr "Business menu" a nic víc (jestli je studené, teplé, drůbeží či které, se člověk nedozví..podle ČSA se jedná o technickou chybu, která už by měla být fixnutá, ale zatím bez výsledku..).


Business menu je název vždy pro to základní, studené.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Servis na palubě

Příspěvek od Smurfx »

Petr31 píše:
alesesl píše:
micaello píše:Aha, tak pak nechápu, proč v té rezervaci prezentují všechny nabízená jídla..člověka to pak akorát tak totálně zmate :|



Protoze je to CSA. Nic nefunguje tak jak ma, protoze prava pulka tela nevi co dela ta leva.


..Mlho. ale o tom tady již NĚKOLIK LET HOVOŘÍME.... :lol: :lol: :lol:

Jen doplním, že játra mají slušný dolet, tudíž je velká šance, že můžou zaskočit na téměř jakoukoliv linku po Evropě, tudíž ta volba jídla bude fungovat jen jako reklamní trhák, ale v reálu asi těžko :D :D :D


Takovou zkušenost nemám, na většinu linek se normální teplé menu dá objednat bez problému.


Odpovědět