Objednaná letadla ČSA

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
mindos
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 26. 05. 2014, 21:26
Oblíbené typy letadel: Airbus A310, Airbus A350, Boeing 737NG
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od mindos »

Chtěl bych se zeptat jaká letadla má ČSA objednaná.
Naposledy upravil(a) mindos dne 22. 07. 2014, 20:16, celkem upraveno 1 x.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od JackBrno »

Máš pocit, že ČSA jsou zrovna v situaci, kdy potřebují objednávat další letadla? :-)

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Zdenek »

JackBrno píše:Máš pocit, že ČSA jsou zrovna v situaci, kdy potřebují objednávat další letadla? :-)

Mám za to, že autor příspěvku se ptal zda jsou ještě nějaká letadla, která jsou objednána a nejsou dodána.

erik
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 04. 04. 2013, 08:07
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od erik »

Co jsem nekde cetl tak jsou objednany a320ky :D a zaroven pry jsou nabidnuty hned k prodeji. Coz dava i smysl v situaci ve ktere csa je a asi dlouho bude :wave:

Alca
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 471
Registrován: 15. 07. 2007, 19:45
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Alca »

erik píše:Co jsem nekde cetl tak jsou objednany a320ky :D a zaroven pry jsou nabidnuty hned k prodeji. Coz dava i smysl v situaci ve ktere csa je a asi dlouho bude :wave:

I přesto, stroje objednané může automaticky provozovat jejich větší a bohatší budoucí spoluvlastník (jako ostatně většinu stávající flotily).


Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Pavel »

Alca píše:
erik píše:Co jsem nekde cetl tak jsou objednany a320ky :D a zaroven pry jsou nabidnuty hned k prodeji. Coz dava i smysl v situaci ve ktere csa je a asi dlouho bude :wave:

I přesto, stroje objednané může automaticky provozovat jejich větší a bohatší budoucí spoluvlastník (jako ostatně většinu stávající flotily).

Ale nebude

737
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 461
Registrován: 28. 10. 2007, 12:52
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od 737 »

Je pravdou, že za Tvrdíka se objednalo 12 Airbusů a za Lašáka dalších 8, dohromady tedy 20 letadel. Celkem by mě zajímalo, kde jsou? Nechce se mi věřit, že by byla dlouhá dodací lhůta tak dlouhá, tedy že by měla být letadla teprve dodána. Znamená to tedy, že byla objednávka zrušena?

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od jvoj »

737 píše:Je pravdou, že za Tvrdíka se objednalo 12 Airbusů a za Lašáka dalších 8, dohromady tedy 20 letadel. Celkem by mě zajímalo, kde jsou? Nechce se mi věřit, že by byla dlouhá dodací lhůta tak dlouhá, tedy že by měla být letadla teprve dodána. Znamená to tedy, že byla objednávka zrušena?

Nevím jestli zrušena, určitě jsou tu na fóru lidi, kteří to ví, ale dodávky se dají zrušit, nebo to objednávky mít ve formě opcí. Myslím že je zřejmé, že ČSA nechtěly dodávky dalších letadel vzhledem k tomu, že mají problém využít i těch pár kusů, co mají...

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Zdenek »

erik píše:Co jsem nekde cetl tak jsou objednany a320ky :D a zaroven pry jsou nabidnuty hned k prodeji. Coz dava i smysl v situaci ve ktere csa je a asi dlouho bude :wave:

Pokud bude vůbec. Pokud Babiš zítra docílí toho že Korean řekne pápá, tak je dle mne hotovo (ono z manažerského hlediska by to zas tak špatné rozhodnutí nebylo).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od flyingblue »

Zdenek píše:
erik píše:Co jsem nekde cetl tak jsou objednany a320ky :D a zaroven pry jsou nabidnuty hned k prodeji. Coz dava i smysl v situaci ve ktere csa je a asi dlouho bude :wave:

Pokud bude vůbec. Pokud Babiš zítra docílí toho že Korean řekne pápá, tak je dle mne hotovo (ono z manažerského hlediska by to zas tak špatné rozhodnutí nebylo).


Pokud Babis dosahne toho, ze Korean rekne papa, tak se muzeme tesit na brzkou dalsi statni dotaci do CSA. Babis si nemuze dovolit ztratit tvar.

Muze se nam to nelibit, muzeme proti tomu protestovat, ale to je tak asi vsechno, co s tim muzeme delat.

Savi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 21. 06. 2007, 20:19
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Savi »

A nemají náhodou všechny A320 na podzim skončit? Zůstat by měly jen A319. A bude z toho jen takový středě velký aeroklub.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Zdenek »

flyingblue píše:Pokud Babis dosahne toho, ze Korean rekne papa, tak se muzeme tesit na brzkou dalsi statni dotaci do CSA. Babis si nemuze dovolit ztratit tvar.

Pominu-li debatu o tom zda má Babiš nějakou tvář tak si myslím že neúspěch svede na koaličního partnera že mu neumožnil privatizaci Letiště Praha. Ledaže by Dluhoslav pod hrozbou krachu ČSA tuto privatizaci povolil. Protože mi není známa vazba Babiše na Pentu tak nechci více spekulovat.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od flyingblue »

Zdenek píše:
flyingblue píše:Pokud Babis dosahne toho, ze Korean rekne papa, tak se muzeme tesit na brzkou dalsi statni dotaci do CSA. Babis si nemuze dovolit ztratit tvar.

Pominu-li debatu o tom zda má Babiš nějakou tvář tak si myslím že neúspěch svede na koaličního partnera že mu neumožnil privatizaci Letiště Praha. Ledaže by Dluhoslav pod hrozbou krachu ČSA tuto privatizaci povolil. Protože mi není známa vazba Babiše na Pentu tak nechci více spekulovat.


Vsimni si, ze ted prevolil cely board svymi lidmi. A pel "uspesneho podnikatele" se ztraci snadno.

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od Zdenek »

flyingblue píše:Vsimni si, ze ted prevolil cely board svymi lidmi. A pel "uspesneho podnikatele" se ztraci snadno.

To ale ČAH a ne ČSA. A ČAH vlastní co? Letiště.
PS: Kdyby byl úspěšný podnikatel tak neleze do politiky.

jvoj
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 754
Registrován: 20. 03. 2010, 18:40
Oblíbené typy letadel: B737, 787, Všechny Embraery, ATR42/72
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Objednaná letadla ČSA

Příspěvek od jvoj »

Zdenek píše:
flyingblue píše:Vsimni si, ze ted prevolil cely board svymi lidmi. A pel "uspesneho podnikatele" se ztraci snadno.

To ale ČAH a ne ČSA. A ČAH vlastní co? Letiště.
PS: Kdyby byl úspěšný podnikatel tak neleze do politiky.

Myslím, že tvrzení, že Babiš není úspěšný podnikatel, je docela odvážné :D


Odpovědět