Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Status: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvekod Petr31 » 24. 08. 2018, 22:15

Věřím, že si odborník na slovo vzatý udělá čas na komentář...děkuji předem!
https://echo24.cz/a/ScQ78/naklady-se-zv ... i-dopravci

prodejce
Prodejce
Prodejce

Příspěvekod prodejce » 26. 08. 2018, 18:55

Petr31 píše:Věřím, že si odborník na slovo vzatý udělá čas na komentář...děkuji předem!
https://echo24.cz/a/ScQ78/naklady-se-zv ... i-dopravci

Já osobně bych řekl, že je to blábol převzaný z nějakých polských novin. Možná Highflyer by měl lepší přehled o cenách ropy apod., on se víc vyzná v těch komických zkratkách jako je CASK, RASK atd. Mě více zajímají peníze, které se dají spočítat nasliněným prstem a strčit do šuplíku a těch je prozatím až příliš. A že letenky jsou moc levné, na to upozorňuji zde na fóru již pomalu 15 let a nikdo mě nebere vážně.

jencik
Cestující First Class
Cestující First Class

Příspěvekod jencik » 27. 08. 2018, 20:19

Aj programatori stoja uz par rokov konstantne 10k za manday bez DPH a predsa sa neda povedat, zeby ich bolo nejak menej alebo viac. Uroven sa drzi, pritom ceny isli urcite hore. Skor sa ale zmenila licencna politika ci zmenili ceny roznych serepeticiek okolo nez hlavneho produktu. V pripade aeroliniek im peniaze ostanu narozdiel od tych leteniek, kde sa musia delit s kadekym okolo.

persona
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod persona » 28. 08. 2018, 10:27

prodejce: až příliš? :-) Rozumím tomu správně, že se teď prodejci letenek mají hodně dobře?

prodejce
Prodejce
Prodejce

Příspěvekod prodejce » 28. 08. 2018, 20:08

persona píše:prodejce: až příliš? :-) Rozumím tomu správně, že se teď prodejci letenek mají hodně dobře?

Ono to zde na fóru již bylo rámcově zmíněno - růst letiště Praha v loňském roce +17% a v letošním roce prozatím +10%, z čehož lze cca odvodit i nárůst práce pro prodejce letenek. A proto stejně jako v poslední době na letišti nestíhají bagážníci, jsou podobně "zadření" i prodejci letenek. A já osobně jsem si "za odměnu" začal při počítání tržeb lít do kávy Curvoisier. To je docela příjemné. No a jestli to takhle půjde dál, necháme na prodejně snad dokonce i vymalovat, na Vánoce si koupíme novou pásku do psacího stroje a na Mikuláše nasprejuji mech na oknech stříbřenkou! Tolik rámcově k mým plánům změn na čtvrtý kvartál t.r., víc toho asi fakt nestihnu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod flyingblue » 28. 08. 2018, 21:58

prodejce píše:
persona píše:prodejce: až příliš? :-) Rozumím tomu správně, že se teď prodejci letenek mají hodně dobře?

Ono to zde na fóru již bylo rámcově zmíněno - růst letiště Praha v loňském roce +17% a v letošním roce prozatím +10%, z čehož lze cca odvodit i nárůst práce pro prodejce letenek. A proto stejně jako v poslední době na letišti nestíhají bagážníci, jsou podobně "zadření" i prodejci letenek. A já osobně jsem si "za odměnu" začal při počítání tržeb lít do kávy Curvoisier. To je docela příjemné. No a jestli to takhle půjde dál, necháme na prodejně snad dokonce i vymalovat, na Vánoce si koupíme novou pásku do psacího stroje a na Mikuláše nasprejuji mech na oknech stříbřenkou! Tolik rámcově k mým plánům změn na čtvrtý kvartál t.r., víc toho asi fakt nestihnu.

turek nebo rozpustna?

whiskey
Kapitán
Kapitán

Příspěvekod whiskey » 29. 08. 2018, 19:09

Dobry fusion, jihlavanka avec curvoisier...

Zpět na “ČSA - České aerolinie”