Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od prodejce »

cocik píše:Chapu to dobre, ze "16 nespokojených zákazníků" je neco jako 99 pragovaku? :D

To jsem v původním článku jasně napsal:

Prodejce píše:... je snad každému jasné, že v případě této žaloby je skupina „nespokojených zákazníků“ asi to stejné co skupina „99 Pragováků“.


prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od prodejce »

Fabo píše:prodejce: Clovece, ja ti nevim zda jsou na tom zakaznici az tak spatne. Kdyz si vemu ceny sa jake se dnes bezne letai legacy aerolinkami, at po Evrope, za ocean nebo treba do Asie v biznisu, tak jen pred par lety by tyto cifry zneli celkem absurdne.


Nečetl původní článek zřejmě, ale z toho se nestřílí. Až poslední dobou mi došlo, že původní článek v tomto vláknu málokdo přečetl a z těch kdo přečetli téměř nikdo nepochopil. Moje chyba, né vaše. Zkusím tedy vysvětlit názorně: představ si, že se jmenuješ Salomon Horowitz, bydlíš v Berlíně a píše se rok 1930. Ve volbách tam sice kandiduje jakýsi A.Hitler, ale když se kolem sebe rozhlédneš, tak se nemáš zas až tak špatně.

Tak proč by tě měl nějaký přiblblý čalouník Hitler vůbec vzrušovat, že. Co ten ti může...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Fabo »

prodejce píše:
Fabo píše:prodejce: Clovece, ja ti nevim zda jsou na tom zakaznici az tak spatne. Kdyz si vemu ceny sa jake se dnes bezne letai legacy aerolinkami, at po Evrope, za ocean nebo treba do Asie v biznisu, tak jen pred par lety by tyto cifry zneli celkem absurdne.


Nečetl původní článek zřejmě, ale z toho se nestřílí. Až poslední dobou mi došlo, že původní článek v tomto vláknu málokdo přečetl a z těch kdo přečetli téměř nikdo nepochopil. Moje chyba, né vaše. Zkusím tedy vysvětlit názorně: představ si, že se jmenuješ Salomon Horowitz, bydlíš v Berlíně a píše se rok 1930. Ve volbách tam sice kandiduje jakýsi A.Hitler, ale když se kolem sebe rozhlédneš, tak se nemáš zas až tak špatně.

Tak proč by tě měl nějaký přiblblý čalouník Hitler vůbec vzrušovat, že. Co ten ti může...


Me to spis prijde, ze se pise rok 1942, a slibovany pogrom nikdy neprisel.

Jo, koukal jsem se nedavno na WOW air, a tam to je atomizovane vsecko uz ted.
Ale furt je to letenka do New Yorku za pet tisic. Placeni za sedadlo je na houby, na druhou stranu, i se zaplacenym sedadlem, baglem, a jidlem, je to porad o tisice korun levnejsi nez co bylo k dispozici jen pred par lety.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od prodejce »


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Fabo »

V nekterych pridruzenych prodejich se to uz u letenek dela, zrejme m.j. aby se vyzkoumali reakce zakazniku.

Kuprikladu AF u nabidek na upgrade na online checkinu zkouma komu ho nabizi, a cestujici, kteri v minulosti upgrade nabidky vyuzili reportuji ze dalsi nabidky uz byly podstatne drazsi. A to treba i u letu kde s nima letela treba manzelka, ktera mela nabidku levnejsi.

Je to nepochybne silna zbran, kdyby se ji aerolinkam povedlo vyuzit, vidim ale dva zakladni problemy.
1. je asi moc lehke tohle uzit i ke konkurencnimu boji mezi ALs. Kdyby to treba LH zacla vyuzivat, jak dlouho nez AF zacne obesilat potencialni zakazniky s tim, ze oni je takhle oskubavat nebudou?
2. v rovine jednotlivcu pak vznika problem jak ma aerolinka predejit anonymnimu nakupu teprv s naslednym prirazenim jednoznacneho identifikatoru (FQTV ID treba).
3. A taky hlavne asi co to pak bude chtit udelat s online vyhledavanim a agregatory - ti jim ID vyhledavatele nejspis posilat nebudou, i kdyby ho znali. A nasazovat anonymum vysokou cenu ktera se treba bude prihlasenym snizovat, to je zas komercni riziko.

btw.: podival jsem se na predposledni clanek autoru - "Cestování podle Instagramu. Vyhrávají hezké fotky a levný alkohol". Docela zasadni tema takhle po takovych travelblogerskych leitmotivech... Jestli vubec tusi do ceho se primotali...


cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od cocik »

Ja jsem podobny veci bral vzdycky jako hoaxy na urovni chemtrails, ale pak jsem jednou vymazal cookies a historii v prohlizeci a s hruzou zjistil, ze mi Hertz nabizi pronajem toho samyho auta o par set dolaru levnejc, pricemz ta vyhodna cena zmizela, kdyz jsem se na ten web pripojil znova. Takze jsem znova smazal cookies, zabookoval stejny auto za tu levnejsi cenu a od ty doby neverim nikomu a nicemu :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

cocik píše:Ja jsem podobny veci bral vzdycky jako hoaxy na urovni chemtrails, ale pak jsem jednou vymazal cookies a historii v prohlizeci a s hruzou zjistil, ze mi Hertz nabizi pronajem toho samyho auta o par set dolaru levnejc, pricemz ta vyhodna cena zmizela, kdyz jsem se na ten web pripojil znova. Takze jsem znova smazal cookies, zabookoval stejny auto za tu levnejsi cenu a od ty doby neverim nikomu a nicemu :D

Tak to je drsný. A nestačilo by to otevřít v anonymním okně? Myslíš, že by to také pomohlo?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od whiskey »

cocik píše:Ja jsem podobny veci bral vzdycky jako hoaxy na urovni chemtrails, ale pak jsem jednou vymazal cookies a historii v prohlizeci a s hruzou zjistil, ze mi Hertz nabizi pronajem toho samyho auta o par set dolaru levnejc, pricemz ta vyhodna cena zmizela, kdyz jsem se na ten web pripojil znova. Takze jsem znova smazal cookies, zabookoval stejny auto za tu levnejsi cenu a od ty doby neverim nikomu a nicemu :D

Same here. A zrovna to bol Hertz :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:
cocik píše:Ja jsem podobny veci bral vzdycky jako hoaxy na urovni chemtrails, ale pak jsem jednou vymazal cookies a historii v prohlizeci a s hruzou zjistil, ze mi Hertz nabizi pronajem toho samyho auta o par set dolaru levnejc, pricemz ta vyhodna cena zmizela, kdyz jsem se na ten web pripojil znova. Takze jsem znova smazal cookies, zabookoval stejny auto za tu levnejsi cenu a od ty doby neverim nikomu a nicemu :D

Same here. A zrovna to bol Hertz :-)


Minuly tyden jsem to u Herzte zkousel. Cena za par dni v SFO.

1) muj gold profil z meho bezneho uctu
2) anonymni okno z vyse zminene adresy
3) cisty anonymni prohlizec skrz TOR
4) web Delty s mym gold profilem

Cena pro (1) a (4) byla nejnizsi a stejna s presnosti na jeden dolar.

#justsaying

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

Jakožto IT lama teď koukám jak tele na nový vrata: Včera jsem se díval na Orbitz na balíček letenka + hotel. Teď jsem otevřel Orbitz v anonymním okně a zkusil to znovu a u hotelu, který jsem si včera "vybral", se mi zobrazuje "viewed". K čemu to anonymní okno tedy je?

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od jencik »

Neukladaju sa ti data do historie prehliadaca, teda navstivene stranky, cookies a niektore dalsie veci. Na to samozrejme weby prisli, co vsetko im ten prehliaac neposkytuje, ale existuje viacero veci, ktore si z pripojenia vies zistit a tak minimalne mozes vediet, kto pristupuje na danu stranku a uz si ten produkt prezeral. Na viac info sa uz u mna vztahuje NDA a dalsie veci, takze ja som niekde tu skoncil

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Robert »

Globik píše:Jakožto IT lama teď koukám jak tele na nový vrata: Včera jsem se díval na Orbitz na balíček letenka + hotel. Teď jsem otevřel Orbitz v anonymním okně a zkusil to znovu a u hotelu, který jsem si včera "vybral", se mi zobrazuje "viewed". K čemu to anonymní okno tedy je?


https://www.zive.cz/bleskovky/nova-tech ... fault.aspx

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Globik »

Robert píše:
Globik píše:Jakožto IT lama teď koukám jak tele na nový vrata: Včera jsem se díval na Orbitz na balíček letenka + hotel. Teď jsem otevřel Orbitz v anonymním okně a zkusil to znovu a u hotelu, který jsem si včera "vybral", se mi zobrazuje "viewed". K čemu to anonymní okno tedy je?


https://www.zive.cz/bleskovky/nova-tech ... fault.aspx

Říkal jsem si, proč dříve, když jsem přečetl určitý počet článků zadarmo na nějakých webových novinách, mi to v jiném prohlířeči šlo číst dále, ale nyní už to nejde...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od Fabo »

Robert píše:
Globik píše:Jakožto IT lama teď koukám jak tele na nový vrata: Včera jsem se díval na Orbitz na balíček letenka + hotel. Teď jsem otevřel Orbitz v anonymním okně a zkusil to znovu a u hotelu, který jsem si včera "vybral", se mi zobrazuje "viewed". K čemu to anonymní okno tedy je?


https://www.zive.cz/bleskovky/nova-tech ... fault.aspx


"nova" :crazy:

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Světová letenková válka aneb NDC pro začátečníky (článek)

Příspěvek od velpa.66 »

Mě se při hledání letenek několikrát stalo že na stránkách letecké společnosti byla letenka i o několik tisíc dražší než ta stejná na stránkách prodejce. Jak to je možné?


Odpovědět