ČSA a váhový limit zavazadel

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Jirka002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 07. 2016, 19:59
Stav: Offline

ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od Jirka002 »

Dobrý den,
rád bych se podělil o bohužel špatnou zkušenost z ČSA.
Letěl jsem po dlouhé době s ČSA na dovolenou s přítelkyní do Španělska (25-5.7.2016). Na internetu jsem se dočetl, že máme mít váhu na zavazadlo do 20kg.
S tím jsem počítal, bohužel na odbavování nám sdělili, že do této destinace je limit pouze 15kg na zavazadlo.
Domluvili jsme se tedy na jednom zavazadle pro dvě osoby a s váhovým limitem (do 30kg) jsme se vešli.
Problém byl při návratu ze Španělska. Nejen, že zástupce firmy ČSA nám tvrdil, že v ceně letenky nemáme zakuopené žádné zavazadlo, ale po 20minutové debatě s kolegyní (vše ve španělštině) nám naúčtovali 40EUR poplatek za daný kufr s možností stížnosti na druhé straně letiště, což bychom už samozřejně nestihli a letadlo by odletělo bez nás.

Mám tedy s ČSA velmi špatnou zkušenost a bohužel se z kvalitní společnosti stává (i když ne cenou) "levný" charter...


Jiří Rychter


clovicek
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 263
Registrován: 27. 05. 2004, 13:47
Oblíbené typy letadel: 773, 380, 330, 748, 787
Pohlaví: muž
Bydliště: Fox Lake
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od clovicek »

Nejsem zaměstnanec ČSA a nemám je ani nijak v lásce. Ale v každém případě jsou podmínky pro přepravu zavazadel jasně popsané u nich na webu - 15 kg v Evropě... navíc je možné, že váš tarif na zpáteční cestě zavazadlo neobsahoval - lze klidně poslat stížnost přes web ČSA a uvidíte. Pokud zavazadlo v ceně bylo, peníze vám předpokládám vrátí...

http://www.csa.cz/cs/portal/info-and-se ... ggage2.htm

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od Nemec »

Zvláštní, protože OK nenabízí na BIO balíček Value bez kufru, takže rozhodně napsat na reklamace nebo něco takového...

Lubosz
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 25
Registrován: 27. 10. 2015, 09:09
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od Lubosz »

Něco podobného se nám stalo v únoru. Jedna rezervace a jeden člověk odbavené zavazadlo měl, druhý kupodivu ne. Ale spíš než ČSA bych to dával za vinu neprůhledné koupi letenek přes Tripsta.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od micaello »

Jirko, pokud jste kupoval letenky přímo u ČSA, napište přes jejich formulář na webu stížnost k prošetření (ohledně cesty zpátky).

Pokud jste kupoval u prodejce/přes vyhledávač, pak to zkusit přes ně.


Jirka002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 07. 2016, 19:59
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od Jirka002 »

Děkuji za odpovědi. Stížnost na web ČSA (přes kontaktní formulář) jsem samozřejmě podal, ale nikdo se mi neozval (již téměř měsíc).

Takže děkuji, ale již nikdy :-)

pajaczeplayer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 19. 10. 2017, 01:35
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od pajaczeplayer »

Ahoj, za 2 týdny letím s CSA do Odessy .Letenka koupená přes umělce z Gotogate.Při kontrole rezervace na stránkách CSA mi to při letu tam ukazuje pouze příruční zavazadlo, tak jak jsem chtěl. Ale na let domů už prý mám zaplacené i odbavené, tak jak jsem nechtěl. To jen jako příklad, že v tom bordel je. V tomhle případě mi to samozřejmě nevadí, ale budu si do budoucna dávat větší pozor. Jo a zrovna včera mi z Gotogate přišel mail s neodolatelnou nabídkou na dokoupení odbavenych zavazadel na oba lety :)

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od bureaucrat »

pajaczeplayer píše:Ahoj, za 2 týdny letím s CSA do Odessy .Letenka koupená přes umělce z Gotogate.Při kontrole rezervace na stránkách CSA mi to při letu tam ukazuje pouze příruční zavazadlo, tak jak jsem chtěl. Ale na let domů už prý mám zaplacené i odbavené, tak jak jsem nechtěl. To jen jako příklad, že v tom bordel je. V tomhle případě mi to samozřejmě nevadí, ale budu si do budoucna dávat větší pozor. Jo a zrovna včera mi z Gotogate přišel mail s neodolatelnou nabídkou na dokoupení odbavenych zavazadel na oba lety :)

Nemůže to být třeba tím, že pro cestu zpět byl už vyprodán tarif lite, který je bez zavazadel?

pajaczeplayer
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 14
Registrován: 19. 10. 2017, 01:35
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od pajaczeplayer »

Může být.Chtěl jsem spíše poukázat na to, že od překupníků se člověk nic nedozví.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: ČSA a váhový limit zavazadel

Příspěvek od zdenda »

pajaczeplayer píše:Může být.Chtěl jsem spíše poukázat na to, že od překupníků se člověk nic nedozví.

Jistě. Překupníků. Podle Pajaczeplayer jsou všichni překupníci, kteří se jeho Blahorodí snaží poškodit, třeba Nacesty.cz apod.:-((


Odpovědět