Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Diskuse o ČSA - aktuální dění ve společnosti, praktické informace a rady
* Co bude dál s ČSA?, * Minulost dálkové flotily, * Co poletí?
Odpovědět
Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:
j.ree píše:Tez jsem myslel nad tim, ze by csa mohl vymyslet klub pro maniaky jako jsme my. S tim, ze by se treba kazdy rok konalo neco jako toto. Myslim, ze zajemcu by bylo dost...


CSA jiz takovy klub de facto maji :-) Jen musis na jine servery.


Jinými servery myslíš Planes.cz? Nějak jsem to nepochopil jaký klub mas na mysli...


Yirina
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Autorka Nejlepšího trip reportu 2013, vítězka kategorie Po přistání... 2013
Příspěvky: 740
Registrován: 02. 09. 2003, 22:47
Oblíbené typy letadel: Tu154, Il62
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Yirina »

Zoltan píše:
Yirina píše:
Zoltan píše:Tak si říkám, že je čas pro otázku, kdo z vás si mě vezme s sebou do salónku 8)


Poletí to ale z T4 na Starém letišti 8) 8)


Myslíš T3? Takže budeme na den VIP


Myslím T4 8)

Terminál 3

– obsluhuje soukromé a charterové lety

Terminál 4

– VIP a oficiální státní návštěvy – hlavně pro VIP lety (Apron South) a leteckou taxislužbu (Apron Aviation Service).

Zoltan
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 596
Registrován: 21. 07. 2009, 18:25
Oblíbené typy letadel: Jak to má alespoň jednu uličku, tak letím...
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Zoltan »

Yirina píše:
Zoltan píše:
Yirina píše:
Poletí to ale z T4 na Starém letišti 8) 8)


Myslíš T3? Takže budeme na den VIP


Myslím T4 8)

Terminál 3

– obsluhuje soukromé a charterové lety

Terminál 4

– VIP a oficiální státní návštěvy – hlavně pro VIP lety (Apron South) a leteckou taxislužbu (Apron Aviation Service).


Tak ti i sem fakt netušil že tam je i T4. Na T3 jsem byl několikrát a dokonce z něj u letěl s timeair, ale o 4 jsem nikdy neslyšel

Nicméně letenka v emailu říká T2, tak uvidime kam nás to zavane

Lkprak
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1337
Registrován: 26. 10. 2012, 15:46
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Lkprak »

T4 je v podstatě původní budova z třicátých let, dodnes ji má ve správě armáda, vypravují se odtamtud "vládní speciály" (např. s prezidenty apod.). Soukromé lety a některé (zdůrazňuji některé) speciály např. s fotbalisty se operují z T3, stejně jako exkurze pro veřejnost. Občas představitelé letiště mluví o tom, že by rádi od armády ten T4 převzali, odbavovali tam ty exkurze a zároveň tam zřídily cosi jako letecké muzeum, co jsem ale pochopil, tak to záleží i na dohodě s armádou. Jak blízko jsou tyto plány k realizaci, vůbec netuším.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od flyingblue »

Robert píše:
flyingblue píše:
Robert píše:Já si myslím, že by se dalo vymyslet každý rok něco. Napadá mě třeba okruh po Česku, třeba PRG-Karlovy Vary-České Budějovice-Brno a zpět nebo lety na letecké dny u nás i v zahraničí. Klidně by to mohlo být i ATR. Spíš by to byla taková propagace mezi fanoušky než aby se to ČSA vyplatilo.


No nevim, ja bych byl radeji, aby se to CSA vyplatilo. Na propagaci mezi fanousky "kálí bílej tesák", kdyz fanousci obratem nakoupi letenky u Wizzu, Lufthansy nebo Ryanairu a jeste to okomentuji mnoha neslusnymi slovy.

Nicmene pokud by CSA vypravily treba nejakej special na RIAT, tak bych si velmi pravdepodobne priplatil :-)


Tak nevím, jestli by to byla propagace jen mezi fanoušky, spousta medií o tom napsala, takže by to byla propagace v rámci ČR. Já vím, že spousta leteckých společností na fanoušky kašle s tím, že si letenky stejně nekoupí. Na tomhle letu je krásně vidět, že když se připraví speciální akce, tak je o to zájem.

Ono, aby do budoucna až všichni cestující utečou, nezůstali ČSA jen ti fanoušci...

Jinak jsem nevěděl, že Wizz Air má nějaké fanoušky.


Pokud CR potrebuje propagaci, necht ji CSA zaplati. To je fer deal. CSA uz neni stani firma, ted ji napul vlastni Korejci a cesko-cinska soukroma firma.

O tomhle letu vime uplnou tuzku. Nevime, kolik letenek bylo dano do prodeje, nevime, jake jsou dalsi naklady a jak je stanovena cena.

Pro me davaji smysl lety, kdy aerolinka treba jede na naklady, ale let ma nejaky cil. Kolecko Praha-Karlovy Vary-Plzen-Ceske Budejovice-Praha ... Jako kolik lidi zaplati za to, ze bude mit carku, ze pristane v Ceskych Budejovicich, kde bude (dle navrhu nekterych spoludiskutujicich) skakaci hrad?

Jako let na Aviatickou Pout, CIAF nebo DNY NATO, to muze byt zajimave.


VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od VanillA »

Já bych kvůli té "čárce" klidně a hlavně rád zaplatil. Třeba DNY NATO mě zase nechávájí úplně chladným stejně jako skákací hrad v Budějovicích :D

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od flyingblue »

VanillA píše:Já bych kvůli té "čárce" klidně a hlavně rád zaplatil. Třeba DNY NATO mě zase nechávájí úplně chladným stejně jako skákací hrad v Budějovicích :D


Je Vas tolik, abyste kazdej zaplatili par tisic abyste naplnili ATRko nebo A319?

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od VanillA »

Co to je za otázku? Jak mám asi vědět kolik by nás bylo?

Mluvím za sebe a kdyby byla možnost tak bych do toho šel. V případě zážitku a "čárky" jsem ochoten peníze obětovat.
Třeba jako v případě letenky za 10.000 jen abych se prolétl v Connie..

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Robert »

flyingblue píše:
Robert píše:
flyingblue píše:
No nevim, ja bych byl radeji, aby se to CSA vyplatilo. Na propagaci mezi fanousky "kálí bílej tesák", kdyz fanousci obratem nakoupi letenky u Wizzu, Lufthansy nebo Ryanairu a jeste to okomentuji mnoha neslusnymi slovy.

Nicmene pokud by CSA vypravily treba nejakej special na RIAT, tak bych si velmi pravdepodobne priplatil :-)


Tak nevím, jestli by to byla propagace jen mezi fanoušky, spousta medií o tom napsala, takže by to byla propagace v rámci ČR. Já vím, že spousta leteckých společností na fanoušky kašle s tím, že si letenky stejně nekoupí. Na tomhle letu je krásně vidět, že když se připraví speciální akce, tak je o to zájem.

Ono, aby do budoucna až všichni cestující utečou, nezůstali ČSA jen ti fanoušci...

Jinak jsem nevěděl, že Wizz Air má nějaké fanoušky.


Pokud CR potrebuje propagaci, necht ji CSA zaplati. To je fer deal. CSA uz neni stani firma, ted ji napul vlastni Korejci a cesko-cinska soukroma firma.

O tomhle letu vime uplnou tuzku. Nevime, kolik letenek bylo dano do prodeje, nevime, jake jsou dalsi naklady a jak je stanovena cena.

Pro me davaji smysl lety, kdy aerolinka treba jede na naklady, ale let ma nejaky cil. Kolecko Praha-Karlovy Vary-Plzen-Ceske Budejovice-Praha ... Jako kolik lidi zaplati za to, ze bude mit carku, ze pristane v Ceskych Budejovicich, kde bude (dle navrhu nekterych spoludiskutujicich) skakaci hrad?

Jako let na Aviatickou Pout, CIAF nebo DNY NATO, to muze byt zajimave.


Psal jsem, že takový let je i propagace ČSA u veřejnosti v ČR... Ten let může být třeba u příležitosti nějakého výročí apod. jako je tomu teď. Ostatně, jak by si definoval cíle u letu do Piešťan? Kolečko bylo jen příklad, co by se mohlo udělat... Ten klub, který mají ČSA a jiné servery?

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Zdenek »

flyingblue píše:Je Vas tolik, abyste kazdej zaplatili par tisic abyste naplnili ATRko nebo A319?

Odpověd je jasná, není. Na dny NATO se dá letět ATRem ale většina z nás jede vlakem protože stojí o nulu méně.

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od j.ree »

flyingblue píše:Je Vas tolik, abyste kazdej zaplatili par tisic abyste naplnili ATRko nebo A319?

phpBB umi anketu ;)

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Robert »

Zdenek píše:
flyingblue píše:Je Vas tolik, abyste kazdej zaplatili par tisic abyste naplnili ATRko nebo A319?

Odpověd je jasná, není. Na dny NATO se dá letět ATRem ale většina z nás jede vlakem protože stojí o nulu méně.


Já bych to viděl tak, že fanoušek je ochoten zaplatit za něco neobvyklého, co není běžně - viz let A330 do Bratislavy nebo teď A319 do Piešťan. Letět s ATR na Dny NATO - co je na tom tak mimořádného, když do Ostravy vede běžná linka?

Každopádně to má limity - co jsem se díval, tak let s Connie za 10000 Kč zjevně není vyprodán.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od micaello »

Robert píše:Každopádně to má limity - co jsem se díval, tak let s Connie za 10000 Kč zjevně není vyprodán.

Vyprodal se a tak přidali druhý..

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Fabo »

Abych to vratil k tematu...

vcera kolem obeda se mi tedy povedlo koupit PRG-PZY, jak jsem i puvodne planoval (pak si udelam navrat z PZY do KSC nebo vylet do BTS, se jeste uvidi)

Klicenku nemam, tedy jestli budou, tak bych bral. A premyslim, zda by nebyla moc velka provokace dovalit tam v triku C.L.S. :D

Admin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 439
Registrován: 24. 12. 2000, 00:00
Oblíbené typy letadel: Boeing 747, Boeing 777, Airbus A330
Pohlaví: muž
Bydliště: fórum
Stav: Offline

Re: Mimořádný let Airbusu 319 ČSA - PRG-PZY-BRQ-PRG

Příspěvek od Admin »

Fabo píše:Klicenku nemam, tedy jestli budou, tak bych bral.


Mám k dispozici posledních 10 klíčenek s logem Airways.cz, které jsem dostal v minulosti od Zoltana. Mohu je věnovat účastníkům letu do Piešťan. Pro mě by bylo nejjednodušší předat je seriózní osobě, která je na místě rozdistribuje dohodnutým zájemcům. Zájemci pište mi do SZ.


Odpovědět