Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

zdenda píše:Jack ze zatacky pred Vidni je snad diagnoza takhle chorobnecobhajovat ten letecky odpad...

Červení to majú v krvi, len oni sú tí najlepší


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:Jack ze zatacky pred Vidni je snad diagnoza takhle chorobnecobhajovat ten letecky odpad...

Nejsi náhodou z Prahy? To by vysvětlovalo tvoji debilitu...
Jinak sorry všem normálním pražákům, nikdy jsem proti nim nic neměl a nekádruju lidi podle toho kde bydlí. Ale když je někdo debil, tak je prostě debil, i když je z Prahy... Argumenty nemá, ale pořád bude tvrdit, že je to odpad... Zkus raději napsat, proč je to odpad, bude to lepší, než tady ze sebe dělat arogantního blba...
Naposledy upravil(a) JackBrno dne 08. 11. 2017, 10:39, celkem upraveno 2 x.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

hafi:
Můžeš být konkrétní? :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:Je to presne, ako píše hafi. TVS sa správa ako UK v Česku, čo najviac pravidel a štandardov obísť, aby sa ušetrilo a to vydávať za zisk. Nikto normálny nepríde, to je fakt, keď vedľa v Nemecku môže lietať za normálne ceny a zarobiť. Keby boli úspešní, tak Karibik lietajú priamo a nemusia prenajímať lietadlá na zimu, lenže to oni nedokázali ani nedokážu. Takže to bude taká lokálna aerolinka s vekslackou povesťou.

Zase totálně mimo, jestli sis nevšimnul, oni Karibik létali přímo widebody, české cestovky nebyly schopny se domluvit a naplnit letadlo...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:
zdenda píše:Jack ze zatacky pred Vidni je snad diagnoza takhle chorobnecobhajovat ten letecky odpad...

Červení to majú v krvi, len oni sú tí najlepší

Nevím co červeného myslíš, jsi komunista?


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

Paul1 píše:Je dále zbytečný ti vysvětlovat, že radši cestuji novějšími dopravními prostředky. Určitě to tak nemám nasteveno jen já. Z Brna je třeba 66% šance, že poletím "vrakem".


To je ale tvůj problém, většina cesťáků z cestovek ani neví, s jakou společností letí, natož aby řešili typ letadla nebo dokonce jeho stáří :) Když se zeptám kohokoliv známého, s kým letěl na dovolenou, tak mi řekne "s Fischerem" :) A když ho hodně dlouho otravuju, tak z něj možná ještě vytáhnu, že na letadle bylo napsáno "Smartwings". Ale jestli to byl jejich vlastní Boeing nebo pronajatý Airbus a jak bylo letadlo staré, to 99% těch lidí vůbec netuší a je jim to ukradené. Už jsem psal výše, že zdejší fórum opravdu není reprezentativním vzorkem klientů cestovních kanceláří ;) Ostatně i já když jsem letos vybíral dovolenou, tak jsem upřednostnil pronajatý rumunský "starý vrak", abych se nemusel kodrcat do Prahy nebo Vídně a neměl jsem s tím žádný problém. Jinak jsem donedávna v Brně na letišti pracoval a vím, že chlapi mechanici, co se tam TVS i o ty pronajaté Airbusy starají, to berou poctivě, takže se nemusím bát letět i starším letadlem. Navíc zpáteční let nás vezl novější TVS Boeing.

Položím ti znovu jednoduchou otázku. Jak víš, že podíl Korejců mohl koupit kdokoliv a nikdo ho nechtěl?


To je irelevantní otázka, TVS kupovali podíl v ČSA v době, když byly v totálních sračkách. Proč by neměli mít možnost převzít zbytek, když je z nemalé části z těch sraček pomohli vytáhnout? :) Neříkám, že z nich udělají luxus, ani že to dělají z nějaké charity nebo nostalgie, ale minimálně zachovají značku. A mimochodem, nikdo jiný ani ČSA převzít nemohl, protože kdyby to nebyl TVS, byla by to zahraniční společnost a ČSA by tím přišla o status národního dopravce, což by znamenalo v podstatě ztrátu smyslu značky.

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od s543 »

jencik píše:Je to presne, ako píše hafi. TVS sa správa ako UK v Česku, čo najviac pravidel a štandardov obísť, aby sa ušetrilo a to vydávať za zisk. Nikto normálny nepríde, to je fakt, keď vedľa v Nemecku môže lietať za normálne ceny a zarobiť. Keby boli úspešní, tak Karibik lietajú priamo a nemusia prenajímať lietadlá na zimu, lenže to oni nedokázali ani nedokážu. Takže to bude taká lokálna aerolinka s vekslackou povesťou.



Bože bože.... a prosím konkrétně jednu větší Evropskou charterovku která na zimu letadlo nepronajímá za moře na západ nebo východ ?

Mailand
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 192
Registrován: 01. 04. 2017, 12:27
Oblíbené typy letadel: A340, A380, B717
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Mailand »

JackBrno píše:... ale minimálně zachovají značku.

Mno, doufejme.. :-ss

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

JackBrno píše:hafi:
Můžeš být konkrétní? :)

když je na poslední chvíli kšeft na cargo, tak ho vemou místo bagáže, protože rozvést zpožděnou bagáž znamená relativně marginální náklady. Že zruší let "preventivně kvůli počasí" ale dle neoficiálního info od posádky mělo počasí už být OK (což bylo, v očekávaný čas příletu už nebyly problémy), ale TVS prostě to letadlo neměl kvli technickým problémům na dvou letadlech současně, tak vybral let, kde to nejsnáz ukecá bez kompenzací, atp.
15 Kg odbavený zavazadla jsou taky specialita relativně málo aerolinek.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

hafi píše:
JackBrno píše:hafi:
Můžeš být konkrétní? :)

když je na poslední chvíli kšeft na cargo, tak ho vemou místo bagáže, protože rozvést zpožděnou bagáž znamená relativně marginální náklady. Že zruší let "preventivně kvůli počasí" ale dle neoficiálního info od posádky mělo počasí už být OK (což bylo, v očekávaný čas příletu už nebyly problémy), ale TVS prostě to letadlo neměl kvli technickým problémům na dvou letadlech současně, tak vybral let, kde to nejsnáz ukecá bez kompenzací, atp.
15 Kg odbavený zavazadla jsou taky specialita relativně málo aerolinek.

Jj, to se občas asi děje, ale může to být pár jednotlivých případů za sezónu, vzhledem k množství letů marginální záležitost. Navíc cesťáci měli zavazadla druhý den rozvozem až domů, takže pro někoho to mohlo být ještě pohodlnější, že se nemuseli tahat s kufrem z letiště :) To jsou ale pořád věci, které se můžou stát kterékoliv aerolince. Zvlášť u charterů je různé šachování s letadly běžné. Ale u TVS to je logicky mnohem víc vidět, protože naprostá většina českých cesťáků létá s nimi. No a pokud si český cesťák koupí dovolenou přes německou cestovku a letí třeba s Air Berlin a dojde k nějakému zpoždění nebo jinému problému, tak si nepoběží stěžovat do TV Nova, jak to dělají, když je problém u české cestovky nebo TVS :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
Jj, to se občas asi děje, ale může to být pár jednotlivých případů za sezónu, vzhledem k množství letů marginální záležitost. Navíc cesťáci měli zavazadla druhý den rozvozem až domů, takže pro někoho to mohlo být ještě pohodlnější, že se nemuseli tahat s kufrem z letiště :) To jsou ale pořád věci, které se můžou stát kterékoliv aerolince.


Opravdu KTERAKOLIV aerolinka radeji nalozi cargo nez aby dovezla cestakum kufry?

Vetu o pohodlnosti beru samozrejme jako ironickou, protoze predpokladam, ze to nikdo nemuze myslet vazne.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

JackBrno píše: To jsou ale pořád věci, které se můžou stát kterékoliv aerolince. Zvlášť u charterů je různé šachování s letadly běžné.

JJ, Martin měl z toho diktatu taky trojku a Kuba tri minus...
Pokud vim, tak podstatna cast "charterovych" letu TVS je prodavana i přes Smartwings/CSA/kdokoliv, tedy o charteru nemuze byt rec, kdo si tu letenku koupi, tak fakt nemusi mit tuseni, tam 90 % letadla maj rezervovany cestovky. A tedy neni v tomto pripade zadny duvod to zminovat a srovnavat jen s nekterymi aerolinkami.
Dalsi podraz, co jsem si vzpomnel - planovani letu nadzvukovou rychlosti, aby stihli nocni hlukove uzavery v Praze ...a pak prilitli bohuzel o 2-3 hodiny pozdeji.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

JackBrno píše: To jsou ale pořád věci, které se můžou stát kterékoliv aerolince. Zvlášť u charterů je různé šachování s letadly běžné.

JJ, Martin měl z toho diktatu taky trojku a Kuba tri minus...
Pokud vim, tak podstatna cast "charterovych" letu TVS je prodavana i přes Smartwings/CSA/kdokoliv, tedy o charteru nemuze byt rec, kdo si tu letenku koupi, tak fakt nemusi mit tuseni, tam 90 % letadla maj rezervovany cestovky. A tedy neni v tomto pripade zadny duvod to zminovat a srovnavat jen s nekterymi aerolinkami.
Dalsi podraz, co jsem si vzpomnel - planovani letu nadzvukovou rychlosti, aby stihli nocni hlukove uzavery v Praze ...a pak prilitli bohuzel o 2-3 hodiny pozdeji.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:Opravdu KTERAKOLIV aerolinka radeji nalozi cargo nez aby dovezla cestakum kufry?

A jak víš, že to bylo kvůli cargu? Nemohlo to být třeba kvůli tomu, že potřebovali mít víc paliva? Nebo jiný technický důvod? A i kdyby to kvůli nárazovému kargu bylo, jak víš, že to jiná charterovka nikdy neudělala taky? To jsou všechno jen domněnky, o kterých se u nás mluví, ale o zahraničních charterovkách se takové věci u nás vůbec nedozvíme, tak se tady může zdát, že to ostatní nedělají. Navíc pokud známo, stalo se to za celou sezonu jednou. Kolík je to procent ze všech letů?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

@fb: tak zrovna ztracenou cast bagaze v dobe, kdy se mi to realne hodilo, jsem zazil. Pri navratu z delsiho pobytu v zahranici jsem měl batoh, kufr a obal se snowboardem (vse celkem plne a tezke) a k tomu prirucni kufrik a z letiste domů jsem jel MHD přes pul Prahy, tedy ac mi tam prijel bracha privitat a pomoct, byl jsem celkem rad, ze nadrozmerny zavazadlo (prkno) nestihli na LHR prelozit.

(Koukam, ze se muj prispevek nejak odeslal 2x, pardon)


Odpovědět