Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Fabo »

mandrinka píše:Jednou větou, já se v jejich letadlech prostě necítím dobře. Datuje se to od doby dávno minulé, kdy měli nějaký incident v Egyptě. Jestli si dobře pamatuju, tak při startu nějak škrábli zadkem o ranvej. V rámci Egypta pak nabírali ještě někde, měli nějak přeskupovat pasažéry a nějak dolétli. do Prahy. V Praze v servisu to letadlo bylo nějaké popraskané. Jak to bylo přesně už si nepamatuju a vzhledem k tomu a ani jsem nikde nějak Nezjistil jsem, jak moc to bylo vážné (AVHerald asi tehdy ještě nefungoval nebo jsem neznal). K tomu se přidávají každoroční sezónní hlášky, kdy to někde neubrzdili, špatně zatočili, rozbilo se jim letadlo apod. Samozřejmě letadlo se rozbije komukoliv. I Švýcarům, ale nemůžu na to nic říct, protože mi i na ekonomickou letenkou proplatili taxík, abych stihnul přípoj, který bych jinak vlivem zpoždění nestihnul. Co by mi proplatila TVS? Nic. Takže tolik moje dojmy.


Aha, ano, iracionalni strach vyrustajici z jedne spatne vlastni zkusenosti kdysi v minulosti a pak kombinace confirmation biasu a zvysene miry informovani o domaci aerolince - jinak receno, samozrejme ze se v ceskych novinach doctes o incidentech ceske spolecnosti. TUIfly jich muze mit 10x vic, ale je to zahranicni spolecnost, neni pro ceskeho ctenare zajimava.

No a TVS ti asi tezko zaplati taxik k pripoji, kdyz TVS nenabizi pripoje, ze ano.

mandrinka píše:Psal jsem, že tu TVS pracovali / pracujou, ale ne, že by je TVS platila za to, že na ní budou tady na fór pět ódy. Bohužel znám pár lidí, co pro TVS pracují a rádi a dokonce jsou na to svým způsobem i hrdí (což už považuju za chorobné).


psals, ze to, ze je jen par lidi co na foru nadavaj na TVS je tim, ze 90% lidi pracovali nebo pracujou pro TVS, a ze je TVS dobre plati.

Ergo podporuji TVS jen a jen proto, ze od TVS dostavali nebo dostavaj penize.


Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Petr31 »

Marty-t píše:
JackBrno píše:TVS je v tomto případě spasitel ČSA, ať se ti to líbí nebo ne ;)

Tohle mne pobavilo. Takže když stát nebo státní firma pomůže zasanovat obrovskou ztrátu, provede firmu krizovým obdobím k tučným dobám kdy je firma opět v zisku, tak kupec firmy kdy je opět v zisku je zván spasitel ? Aha, pro mne novinka. Asi do dnešní doby postfaktické nepatřím...

Ale jak tu koukám na zdejší diskusi - válečníci se hezky zakopali na svých pozicích a střílí populistickou municí. Obě strany. TVS se na malém trhu prostě chová občas monopolisticky. Mám s nimi jak vyloženě špatnou tak i dobrou zkušenost. Ale pokud chci k moři z BRQ a nejezdit autem do BTS nebo VIE (podmínka ženy), tak jinou možnost nemám. Jak prosté...


... o jakých tučných dobách tady sakra mluvíš??? A kdo tady manipuluje informacemi? ČSA je vysátá úplně do mrtě všemi předchozími vlastníky a managementy, nevlastní už vůbec vůbec nic...Bez prostředků na jakýkoliv rozvoj a bez lidí, kteří by toho byli schopni, protože všech schopných se ČSA dávno zbavili, nebo odešli sami.Já tomu říkám danajský dar...A nic z toho nebylo vinou TVS...

Jen pro tvoji informaci dodávám, že:

1) TVS byl připraven pomoci ČSA z bláta už v roce 2009, chtěl jen, aby stát jako vlastník zalepil dluh - 1 miliarda.Stát neměl zájem a udržoval ČSA při životě pouze prodejem veškerého prodatelného majetku a pomocí účetních triků a machinací, jako OSINEK a AJROTUNEL.

2) Při dalším pokusu o privatizaci v roce 2012 TVS ani nebyl osloven, majitel o tom psal v Ekonomu, někde jsem tady dával odkaz.Následuje dalších 5 let tragédie, zmenšování flotily, likvidace linek a prodej příborů a hrníčků, taktéž náhradních motorů, protože nic jiného už prodat nešlo...privatizátor a vlastník z Koreje, nepředvedl vůbec nic.

3) Hůře už být nemůže, já TVS jako spasitele vidím, protože na rozdíl od všech předchozích managementů ČSA tam pracují lidi, kteří lítání a byznysu rozumí. Doporučuji ti nečíst jen tiskové zprávy (kde píšou ty propagandistické bajky), ale používat vlastní hlavu a dívat se dopředu. Rychle ti pak dojde, že zdravá letecká společnost vypadá rozhodně jinak, než současná ČSA.

Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1112
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Marty-t »

milý Petře31 pokud jste si nevšiml, nacházíme se na vrcholu ekonomického cyklu, nezaměstnanost je téměř u nuly, rostou mzdy, firmy mají problém nalézt zaměstnance. Leteckým společnostem doma i ve světě roste jak obsazenost tak i zisk. Problémy mají spíš ti co zacházejí tvrrdě se zaměstnanci. Ale krachují jen vyložení looseři co mají na problémy zaděláno dlouhodobě. ČSA byly před pár lety málem na odpis, ale po soudružské pomoci letiště Praha nejhorší krizi ustály a též jsou v mírném zisku. Tudíž kupec firmy v dnešní situaci není spasitelem, ale výhodně koupil firmu generující malý zisk s potenciálem tento významně při synergiích zvýšit. Až tučná léta odejdou a nastane krize, pak půjde na globálním trhu o to kdo z koho - pak se teprve čínsko-Šimáňský majitel může jako spasitel projevit, pokud bude mít sám dostatečný finanční polštář, toť vše...

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Fabo píše:
mandrinka píše:Jednou větou, já se v jejich letadlech prostě necítím dobře. Datuje se to od doby dávno minulé, kdy měli nějaký incident v Egyptě. Jestli si dobře pamatuju, tak při startu nějak škrábli zadkem o ranvej. V rámci Egypta pak nabírali ještě někde, měli nějak přeskupovat pasažéry a nějak dolétli. do Prahy. V Praze v servisu to letadlo bylo nějaké popraskané. Jak to bylo přesně už si nepamatuju a vzhledem k tomu a ani jsem nikde nějak Nezjistil jsem, jak moc to bylo vážné (AVHerald asi tehdy ještě nefungoval nebo jsem neznal). K tomu se přidávají každoroční sezónní hlášky, kdy to někde neubrzdili, špatně zatočili, rozbilo se jim letadlo apod. Samozřejmě letadlo se rozbije komukoliv. I Švýcarům, ale nemůžu na to nic říct, protože mi i na ekonomickou letenkou proplatili taxík, abych stihnul přípoj, který bych jinak vlivem zpoždění nestihnul. Co by mi proplatila TVS? Nic. Takže tolik moje dojmy.


Aha, ano, iracionalni strach vyrustajici z jedne spatne vlastni zkusenosti kdysi v minulosti a pak kombinace confirmation biasu a zvysene miry informovani o domaci aerolince - jinak receno, samozrejme ze se v ceskych novinach doctes o incidentech ceske spolecnosti. TUIfly jich muze mit 10x vic, ale je to zahranicni spolecnost, neni pro ceskeho ctenare zajimava.

No a TVS ti asi tezko zaplati taxik k pripoji, kdyz TVS nenabizi pripoje, ze ano.

mandrinka píše:Psal jsem, že tu TVS pracovali / pracujou, ale ne, že by je TVS platila za to, že na ní budou tady na fór pět ódy. Bohužel znám pár lidí, co pro TVS pracují a rádi a dokonce jsou na to svým způsobem i hrdí (což už považuju za chorobné).


psals, ze to, ze je jen par lidi co na foru nadavaj na TVS je tim, ze 90% lidi pracovali nebo pracujou pro TVS, a ze je TVS dobre plati.

Ergo podporuji TVS jen a jen proto, ze od TVS dostavali nebo dostavaj penize.


Ten přípoj byl bus Student Agency. A ano, to je přesně ta chorobná posedlost furt obhajovat TVS - domněnka, že mi platili přípoj na nějaký další let. Prostě přílet Swissu pozdě (asi o 50 min.) a proplacený taxík z Ruzyně na druhý konec Prahy. Swiss má plusové body, já si koupím s ním v klidu další letenku, pohoda. U TVS už dopředu vím, že se na mě z vysoka vy****. Jinak lítám na dovolenou s německými cestovkami, charterovaly to s AB. Nevím, co s tím má společného TUIFly. Pokud se chovají normálně (skóre zpoždění, review na internetu, safety check), není důvod s nimi neletět.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Fabo »

mandrinka píše:Ten přípoj byl bus Student Agency. A ano, to je přesně ta chorobná posedlost furt obhajovat TVS - domněnka, že mi platili přípoj na nějaký další let. Prostě přílet Swissu pozdě (asi o 50 min.) a proplacený taxík z Ruzyně na druhý konec Prahy. Swiss má plusové body, já si koupím s ním v klidu další letenku, pohoda. U TVS už dopředu vím, že se na mě z vysoka vy****. Jinak lítám na dovolenou s německými cestovkami, charterovaly to s AB. Nevím, co s tím má společného TUIFly. Pokud se chovají normálně (skóre zpoždění, review na internetu, safety check), není důvod s nimi neletět.


Swiss ti zaplatil taxi kamsi, kvuli 50min zpozdeni? No moc se mi tomu verit nechce, ale budiz.

TUIfly s tim ma spolecne to, ze je to nemecky ekvivalent Travel Servisu. tzn. velka charterovka s doprodejem letenek.


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od zdenda »

Ano. Takhle se bit za TVS je bud cira patologie nebo setsakramentsky dobre zaplacena póza....

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od alesesl »

mandrinka píše:
Ten přípoj byl bus Student Agency. A ano, to je přesně ta chorobná posedlost furt obhajovat TVS - domněnka, že mi platili přípoj na nějaký další let. Prostě přílet Swissu pozdě (asi o 50 min.) a proplacený taxík z Ruzyně na druhý konec Prahy. Swiss má plusové body, já si koupím s ním v klidu další letenku, pohoda. U TVS už dopředu vím, že se na mě z vysoka vy****. Jinak lítám na dovolenou s německými cestovkami, charterovaly to s AB. Nevím, co s tím má společného TUIFly. Pokud se chovají normálně (skóre zpoždění, review na internetu, safety check), není důvod s nimi neletět.


S tim 50 min zpozdenim a proplacenym taxikem kamsi v PRG se mi nechce verit a hlavne tomu ani neverim.

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

TVS má trh vďaka tomu, čo píše marty, teda že sa človeku nechce na iné letisko a môže letiet z domovského. Nič nad to už TVS nedokázal pretaviť na niečo úspešne, preto si myslieť, že bude nejakým spasiteľom značky ČSA je nezmysel, bude to rovnaké ako doteraz a s malou dušičkou dúfať, že nepríde kríza alebo konkurencia. Už som tu písal, čo všetko by sa dalo zlepšiť a stúpla by tak značka, ale na to zatiaľ Petrovi experti v TVS neprišli, tak prešľapuju na mieste

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

Paul1 píše:...Jistotu mít nebudu, ale když se podívám na třeba dvouměsíční historii daného letu, tak budu hodně malou pravděpodobnost, že si na můj let pronajmou zrovna nějaký nový letadlo. A řeším to proto, že jsi chtěl alespoň jeden argument, v čem TVS zaostavá za konkurencí. A jak jsem udával příklad, pokud si za stejnou nebo podobnou cenu můžu zvolit mezi novějším a starším dopravním prostředkem s podobnými službami, tak volím novější.

Schválně si zkus spočítat, kolik mají vlastních poměrně nových letadel a kolik si pronajímají těch starších. Dojde ti (tobě tedy asi ne), že je naprostá pitomost tohle řešit. Starým vrakem můžeš letět u kterékoliv charterový a spousta jich má stará svoje vlastní letadla, v průměru starší, než TVS. Ty ses prostě upnul k jedné blbosti proti TVS, protože nic jiného nejsi schopen říct :) Mimochodem, letos na Kos letěl tam starší pronajatý Airbus, zpět novější vlastní Boeing TVS. Nicméně obojí bylo v pohodě.
A jak víš, že do ČSA teď nikdo vstoupit nechtěl? V takových případech bývá běžný nebo je to někdy podmínkou, že akcie se nabízejí přednostně současným akcionářům, takže pokud po nich TVS hned skočil, tak ostatní neměli ani šanci :wink:

To ale není problém TVS. TVS se prokazatelně zvedly v době, kdy měl TVS už podíl, takže není důvod, proč by to měli prodávat někomu jinému, před TVS i to nikdo zájem neměl.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

mandrinka píše:
Globik píše:
mandrinka píše:Ad 1) to je ale jenom tim, ze 90 % lidi tu pro ne pracuje / pracovalo,
Zkus se zeptat svého doktora, ale podle mě se paranoia dá léčit.


Doktor říká, že jsem v pořádku, ale jako patologické shledává, že se někdo tolik za tu podělanou TVS bije. :wtf:

Nikdo se nebije za TVS, jen asi někteří lidé nemají rádi, když se po někom plive bez jakýchkoliv argumentů. Doteď se tady neobjevilo nic, proč by TVS měl být horší, než ostatní běžné evropské charterovky a jak to vypadá, už se asi ani neobjeví, pořád se bude jen plivat bez argumentů. To mi hlava nebere... Já netvrdím, že TVS je luxus. Rozhodně není, ale je to normální charter, jako kterýkoliv jiný a doveze tě s přiměřeným pohodlím z bodu A do bodu B. Pořád nechápu, co kdo od dvouhodinového charterového letu po Evropě čeká víc, zvlášť když mu ani nikdo jiný víc nedá...

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

jencik píše:TVS má trh vďaka tomu, čo píše marty, teda že sa človeku nechce na iné letisko a môže letiet z domovského. Nič nad to už TVS nedokázal pretaviť na niečo úspešne, preto si myslieť, že bude nejakým spasiteľom značky ČSA je nezmysel, bude to rovnaké ako doteraz a s malou dušičkou dúfať, že nepríde kríza alebo konkurencia. Už som tu písal, čo všetko by sa dalo zlepšiť a stúpla by tak značka, ale na to zatiaľ Petrovi experti v TVS neprišli, tak prešľapuju na mieste

Ty asi nevycházíš z domu, nečteš noviny, neposloucháš rádio ;) Jinak bys věděl, že TVS neustále roste, má základny v několika městech po celé Evropě, pronajímá letadla s posádkami
kanadským společnostem atd. Takže TVS to přetavil velmi úspěšně a jako jeden z mála je každou sezónu větší. Konkurence samozřejmě žádná nepřijde, protože by nebyla schopna nabídnout za přijatelné peníze takovou síť dovolenkových destinací. Ty pořád blábolíš o konkurenci, ale TVS takto roste už hodně dlouho, kdybys to nevěděl, tak kdysi začínali s jedním pronajatým Tu-154 a od té doby se žádné konkurenci vzniknout nepodařilo a teď už na šanci.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

JackBrno:

"Schválně si zkus spočítat, kolik mají vlastních poměrně nových letadel a kolik si pronajímají těch starších. Dojde ti (tobě tedy asi ne), že je naprostá pitomost tohle řešit. Starým vrakem můžeš letět u kterékoliv charterový a spousta jich má stará svoje vlastní letadla, v průměru starší, než TVS. Ty ses prostě upnul k jedné blbosti proti TVS, protože nic jiného nejsi schopen říct :) Mimochodem, letos na Kos letěl tam starší pronajatý Airbus, zpět novější vlastní Boeing TVS. Nicméně obojí bylo v pohodě."

Je dále zbytečný ti vysvětlovat, že radši cestuji novějšími dopravními prostředky. Určitě to tak nemám nasteveno jen já. Z Brna je třeba 66% šance, že poletím "vrakem".


"To ale není problém TVS. TVS se prokazatelně zvedly v době, kdy měl TVS už podíl, takže není důvod, proč by to měli prodávat někomu jinému, před TVS i to nikdo zájem neměl."

"potom vstoupili Korejci, neudělali prakticky nic a zase to opustili atd. Možnost nákupu podílu v ČSA měl prakticky kdokoliv a nikdo ho nechtěl "

Položím ti znovu jednoduchou otázku. Jak víš, že podíl Korejců mohl koupit kdokoliv a nikdo ho nechtěl?

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

Kdyz jsem ze skoly prines trojku z diktatu, tak byl doma sekecmazec a nic mi nepomohla argumentace, ze jedincku mela jen sprtka Eva, dvojku dalsi dvě holky a vsichni ostatni měli za tri nebo horsi.
A stejne tak je to s TVS, nechapu smysl hledani nejake srovnavaci skupiny, ktera je stejne spatna, jen z pohledu cestujiciho je chovani TVS proste napicu. A to priznavam, ze jsem s nimi nikdy neletel (to neni zadny odpor, jen neleteli nikdy do pro me zajimave destinace v zajimavy cas za zajimavou cenu), jen mám par info z blizsi i sirsi rodiny a proste svy cestujici ochcavaj co to jde (bo se chovaji az extremne ekonomicky).

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od zdenda »

Jack ze zatacky pred Vidni je snad diagnoza takhle chorobnecobhajovat ten letecky odpad...

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

Je to presne, ako píše hafi. TVS sa správa ako UK v Česku, čo najviac pravidel a štandardov obísť, aby sa ušetrilo a to vydávať za zisk. Nikto normálny nepríde, to je fakt, keď vedľa v Nemecku môže lietať za normálne ceny a zarobiť. Keby boli úspešní, tak Karibik lietajú priamo a nemusia prenajímať lietadlá na zimu, lenže to oni nedokázali ani nedokážu. Takže to bude taká lokálna aerolinka s vekslackou povesťou.


Odpovědět