Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5912
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

jencik píše:
Globik píše:Dovolil bych si ještě položit otázky: Kolik je u v Česku charterových aerolinek, která je nejlepší a která nejhorší? A pokud je jen jedna, proč je jen jedna? Byly zde blahé paměti Bemoair, ČSA (resp.později HCA), Fischer Air a operovaly zde třeba Air Europa. Proč tu již nejsou? A proč se na český charterový trh neženou další, když je tu jen ten neschopný TVS?

Fischer to mal rozbehnuté celkom sľubne a mohol tu byť aj dnes, ak by ho nepoložili spoločníci. A prečo sa nezenu, kšeft sa im evidentne oplatí inde a nie sa trepať niekde do CZ, ono Nemci Rakusania a ďalší lietajú na dovolenky po celý rok, kým v CZ či SK je sezóna od júna do septembra a potom koniec. Max par destinácií z Prahy

1) Jací společníci ho položili?
2) Aha, takže letecká doprava z Česka se vlastně nevyplatí. TVS jsou tedy charita. Dobrý obrat názorů.


micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od micaello »

Jenciku, to neni ani tak o zakonech jako o lidech..a bohuzel vetsina lidi v CR nedozene svou mentalitou zapad ani za 20 let, protoze nevidi za prah sveho bytu/domu, respektive nechteji videt (v US jim rikaji tusim rednecks). Nechavaji se masirovat "odborniky" z TV Nova/Prima, Blesku a dalsich bulvarnich periodik. Pak voli komunisty, babisovce, okamurovce a jine, nechavaji se obalamutit paroubkovymi parky a koblihami.

A je jim samozrejme u zadele, ze za par stovek navic mohou mit od nemecke cestovky mnohem kvalitnejsi dovolenou a servis v pripade nejakeho pruseru, dulezite je, ze leti z te Prahy ci Brna a ze na ne posadka hovori cesky a ze v destinaci bude cesky hovorici delegat, kteremu muzou ve svem rodnem jazyce vynadat.

Tohle neni nic proti nikomu tady na foru, jen konstatovani holeho faktu. Staci byt clenem nekolika cestovatelskych skupin na fb, ktere maji par desitek tisic clenu z CR/SK..celkem kvalitni insight, ktery je casto az k placi.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Globik píše:Ale doprdele, já nechci žádnou koblihu a Babiše už vůbec ne. A TVS se nezastávám ve smyslu, jak jsou skvělí. Ale vy, kdo tu neustále tvrdíte, jak je to firma na odpis, tak realita je proti vám. A vzpomeňte si na to, jak MOL chtěl zpoplatňovat i čůrání a najednou dal i báglík k příručnímu kufru zadarmo. A teď už zase vystrkuje růžky. Prostě každý si v byznysu dovolí to, co mu dovolí trh. Takže tu proti sobě stojí dva obchodní modely:
- Hodný podnikatel, co miluje svoje zákazníky, snese jim modré z nebe. Takový moc nevydělá, ale v době tvrdé konkurence může vyhrát. Když přijde krize, může se položit, protože nemá rezervy.
- Tvrdý podnikatel, který si dovolí jít na (za) hranu. V době monopolu vydělá hodně. V době krize přežije.
Kdybyste podnikali v tvrdém konkurenčním prostředí, který model byste si vybrali? A kdybyste podnikali v monopolu?
EDIT: A to píšu s tím, že mě TVS více nebo méně vyšplouchli snad při mém každém plánovaném nebo realizovaném letu s nimi. Hlasoval jsem pak příště nohama? Nehlasoval. Čí chyba? Moje nebo TVS? Moje.


No myslím, že je trochu rozdíol mezi Ryanairem a Tragédií servisem.

O tom, co Ryanair nabízí a kolik co bude stát a že si musíte zaplati předem i za to, že se na Vás posádka usměje, se ví, mají to i na stránkách včetně veškerého ceníku. Létají načas. Uvádí TVS předem, že lítá s letadly, která jsou částečně nefunkční, v minimálním standardu, že když jim někdo zaplatí víc, tak se na Vás vykašlou a letadlo pošlou jinam? Neuvádí. Prostě jsou to hajzlové, šmejdi a podvodníci a jejich model je založen na tom, že z pozice silnějšího ojebou slabšího. Ty žvásty o konkurenci a proč jsou nejsilnější, si nechte, protože určitá pravidla poctivého obchodního styku, jak se to právně nazývá, by se měla dodržovat i tam, kde je jediný podnikatel, co má fakticky monopol. Prostě jsou to sráči. Tečka. :-q

jencik
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 825
Registrován: 23. 03. 2014, 15:03
Bydliště: SIN
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od jencik »

Micaello, súhlasím, zároveň je ten trh malý a sezónny, takže aj prípadný konkurent by musel ísť cestou TVS a posielať lietadlá inde. No a TVS sa už veľmi podliezť nedá, tam sa totiž vydrbava maximálne ako to len povoľujú predpisy a zákony a keďže je ruka v rukáve s CK, tak si ľudia môžu pískať.

pavelsk
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 30
Registrován: 23. 12. 2016, 10:31
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od pavelsk »

Uvidíme příští rok, co a jak se vyvine situace s TVS v Polsku po zahájení letů z/do Polska v letní sezóně 2018 - Ryanair Sun.
http://www.airways.cz/clanek/2017-08-02 ... charterech


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od zdenda »

vita píše:Tak hlavně, že jinde je to lepší :D - http://bit.ly/2wjLScx

Ano. Tohle je jednou za cas ale u Tragickyho servisu jsou prusery takřka na dennim poradku

Beerbar
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 23. 02. 2011, 12:13
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Beerbar »

Stesky dobrý, ale uvědomte si, že jsou to zákazníci, kteří mají v ruce ten největší trumf - peníze. Dokud si budou lidé ochotně kupovat zájezdy a dívat se jen na fotky hotelů v katalogu, pak se nemůžou divit. TVS jen využívá toho, co mu dovoluje trh, nic víc. A dokud se nebude majorita dopředu zajímat, co za své peníze získá, a bude tento stav akceptovat, bude toho TVS využívat dál. Pokud jediná reakce nespokojených zákazníků bude anonymní kydání na internetu a za rok opět půjdou do své oblíbené CK, nebo na své oblíbené stránky a tam koupí zájezd podle obrázků, 95% bude mít štěstí a užije si pěknou dovču bez problémů a 5% bude zase kydat sračky na internetu. Koloběh života :) Nicméně pokud by si i těch 5% si řeklo příští rok NE, musel by i pan Šimáně zareagovat :)

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od cocik »

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=lF1KLDv9PLg[/youtube]

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od zdenda »

Samozřejmě jsem s timto leteckym odpadem kterej tak fanaticky obhajujes prestal pred lety litat a litam jako sprosty koupak s jinymi od nemeckych CK

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

Jasný zdendo aspol, tak si litejte dál třeba s Air Berlin :D Ti dokonalí němci evidentně umí h***o a ne provozovat charterovou aerolinku. A vy si uvědomte, že nabídka odpovídá poptávce. TVS se do české a nejen české poptávky přesně trefuje a i kdybyste se podělali, tak na rozdíl od spousty tzv. lepších aerolinek prostě lítá a až na naprosté výjimky doveze lidi podle plánu bodu A do bodu B a zpět. A že se to pár pomateným šaškům nelíbí, tomu se můžou ostatní cesťáci jen smát :D

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Nevim, prislo mi ze Air Berlinu chartery docela sly. Co jim neslo, bylo delat normalni aerolinku a jeste vydelavat. To ale neumi ani slavna tragedie. Mozna by se tragedie mohla soustredit i na cargo. Ba ne, to neumi, ona umi jenom nakladat s lidma jako s cargem :biggrin:

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

A podle čeho poznals, že mu chartery šly a že TVS nejdou pravidelky? :) Já jsem létal chartery AB i TVS a neviděl jsem tam žádný rozdíl. Ostatně i většina ostatních charterů v Evropě není o nic lepší/horší, než TVS. Pořád čekám, až tady někdo z TVS haterů napíše, v čem je podle nich proti jiným charterům tak špatný a zatím to nikdo ani nezkusil. Přesněji řečeno, nikdo nedokázal vyjmenovat nic, co by nebylo nebylo běžné i u jiných charterů.

michal4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 345
Registrován: 17. 03. 2017, 18:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od michal4 »

Hlavní problém TV vidím v poměru cena/výkon, který je tragický. Ošklivá a hnusná letadla s minimem místa pro nohy. Pokud je občerstvení, pere se kvalitou o první místo se Severokorejci (ale dozadu). A ke vsi smůle sdílí letadla s ČSA, které tím táhne dolů (neříkám, že finančně, mnohým toto kupodivu stačí, ale úrovni a kvalitou určitě).

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Petr31 »

michal4 píše:Hlavní problém TV vidím v poměru cena/výkon, který je tragický. Ošklivá a hnusná letadla s minimem místa pro nohy. Pokud je občerstvení, pere se kvalitou o první místo se Severokorejci (ale dozadu). A ke vsi smůle sdílí letadla s ČSA, které tím táhne dolů (neříkám, že finančně, mnohým toto kupodivu stačí, ale úrovni a kvalitou určitě).


...bože, do čehos to duši dal....Jestě jednou a naposledy pro ty, kteří mají problem s funkční gramotností hraničící s analfabetismem!

1) Drtivou většinu výkonů TVS dělají chartery, o tom jaké služby budou na palubě prostřednictvím TVS zabezpečeny, rozhoduje nikoliv vedení TVS, ale objednavatel, tedy cestovky na základě požadavků koupáků.Hloupý příklad.....v létě jsem letěl LKPR - GCTS s B 737-900, load factor 100%, 212 pax. No a v celé Travel Class (bratru 200pax) jsem za catering navíc (sekt a kanapky) utratil mrzkých 600Kč navíc pouze já s rodinou.....stačí jako nápověda???

2) ČSA dolů netáhne, naopak zachraňuje...možná sis nestačil všimnout, že ČSA zásluhou vlastního vedení a vlastníka prakticky zkrachovala...i když se tomu tak neříkalo....vysvětli mi, jak může společnost, která tady bez dotací a finančních triků funguje bez potíží přes 20let táhnout ke dnu firmu, která zkrachovala a teď ji naopak vlastní a zachraňuje?

3) Přeji ti šťastnou cestu do Severní Koreje a raději tam zůstaň :crazy: :crazy: :crazy:

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Robert »

Petr31 píše:1) Drtivou většinu výkonů TVS dělají chartery, o tom jaké služby budou na palubě prostřednictvím TVS zabezpečeny, rozhoduje nikoliv vedení TVS, ale objednavatel, tedy cestovky na základě požadavků koupáků.Hloupý příklad.....v létě jsem letěl LKPR - GCTS s B 737-900, load factor 100%, 212 pax. No a v celé Travel Class (bratru 200pax) jsem za catering navíc (sekt a kanapky) utratil mrzkých 600Kč navíc pouze já s rodinou.....stačí jako nápověda???


Doplnil bych, že objednavatelem nemusí být jen cestovka :) - http://www.focus.de/politik/deutschland ... 60814.html


Odpovědět