Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Airbus380 »

Paul1 píše:Airbus380:
"lítá i s 21 letými Airbusy" - to není argumentace stářím flotily, ale některých kusů.


Aha! Takže ještě víc mimo mísu než jsem čekal :)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Fabo »

Paul1 píše:Fabo:
Fajn, takže TVS se umístil jako druhý nejhorší z nejhorších :)


Bzzt, spatne.

V porovnani se ctyrmi z nejvetsich charterovych dopravcu v Evrope (Monarch jsem z pochopitelnych duvodu vynechal) Travel Servis neni druhy nejhorsi.

Chces zkusit znovu?

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 230
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

Airbus380 píše:
Paul1 píše:Airbus380:
"lítá i s 21 letými Airbusy" - to není argumentace stářím flotily, ale některých kusů.


Aha! Takže ještě víc mimo mísu než jsem čekal :)


Hm, za to já ale nemůžu, že se neumíš trefit. Zkus si příště sednout :wink:

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 230
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

Fabo píše:
Paul1 píše:Fabo:
Fajn, takže TVS se umístil jako druhý nejhorší z nejhorších :)


Bzzt, spatne.

V porovnani se ctyrmi z nejvetsich charterovych dopravcu v Evrope (Monarch jsem z pochopitelnych duvodu vynechal) Travel Servis neni druhy nejhorsi.

Chces zkusit znovu?


TVS lítá s 21 nebo 22 letým (nechce se mi to na mobilu hledat), tak jsem volil nejbližší možnost. Ale jestli druhý nebo třetí, to už je jedno, bedna to je pořád :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

Paul1 píše:Žádná ti to negarantuje, ale stačí se podívat na věk nejstarších kousků a vím na čem jsem.

Jak víš, že kdyby akcie nekoupil Travel, tak je nekoupil nikdo jinej? :)

Ty staré Airbusy ale nejsou TVS, jestli sis nevšimnul ;) Ty si jen pronajímá na sezónu. A u žádné charterovky nemáš jistotu, že poletíš jejím kmenovým letadlem a ne nějakým pronajatým. Letectví je těžce globalizované a v podstatě nikdy nemáš jistotu, čím vlastně poletíš, bez ohledu na to, u jaké společnosti si letenku koupíš. Jinak loni jsem letěl tím snad nejstarším, co měli pronajatý, YL-LCM a úplně v pohodě, tak nevím, co vlastně řešíš :)

A k tomu ČSA? No ČSA bylo na prodej už dávno, pokud dobře pamatuju, tak podíl koupili Air France a zase ho zahodili, potom vstoupili Korejci, neudělali prakticky nic a zase to opustili atd. Možnost nákupu podílu v ČSA měl prakticky kdokoliv a nikdo ho nechtěl :D Takže TVS je v tomto případě spasitel ČSA, ať se ti to líbí nebo ne ;)


Marty-t
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1113
Registrován: 08. 01. 2010, 23:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Marty-t »

JackBrno píše:TVS je v tomto případě spasitel ČSA, ať se ti to líbí nebo ne ;)

Tohle mne pobavilo. Takže když stát nebo státní firma pomůže zasanovat obrovskou ztrátu, provede firmu krizovým obdobím k tučným dobám kdy je firma opět v zisku, tak kupec firmy kdy je opět v zisku je zván spasitel ? Aha, pro mne novinka. Asi do dnešní doby postfaktické nepatřím...

Ale jak tu koukám na zdejší diskusi - válečníci se hezky zakopali na svých pozicích a střílí populistickou municí. Obě strany. TVS se na malém trhu prostě chová občas monopolisticky. Mám s nimi jak vyloženě špatnou tak i dobrou zkušenost. Ale pokud chci k moři z BRQ a nejezdit autem do BTS nebo VIE (podmínka ženy), tak jinou možnost nemám. Jak prosté...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 230
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Paul1 »

JackBrno píše:
Paul1 píše:Žádná ti to negarantuje, ale stačí se podívat na věk nejstarších kousků a vím na čem jsem.

Jak víš, že kdyby akcie nekoupil Travel, tak je nekoupil nikdo jinej? :)

Ty staré Airbusy ale nejsou TVS, jestli sis nevšimnul ;) Ty si jen pronajímá na sezónu. A u žádné charterovky nemáš jistotu, že poletíš jejím kmenovým letadlem a ne nějakým pronajatým. Letectví je těžce globalizované a v podstatě nikdy nemáš jistotu, čím vlastně poletíš, bez ohledu na to, u jaké společnosti si letenku koupíš. Jinak loni jsem letěl tím snad nejstarším, co měli pronajatý, YL-LCM a úplně v pohodě, tak nevím, co vlastně řešíš :)

A k tomu ČSA? No ČSA bylo na prodej už dávno, pokud dobře pamatuju, tak podíl koupili Air France a zase ho zahodili, potom vstoupili Korejci, neudělali prakticky nic a zase to opustili atd. Možnost nákupu podílu v ČSA měl prakticky kdokoliv a nikdo ho nechtěl :D Takže TVS je v tomto případě spasitel ČSA, ať se ti to líbí nebo ne ;)


Já si toho všimnul, ale ty sis nevšimnul, že já neřeším vlastnictví nebo pronájem, ale čím lítají :wink: Jistotu mít nebudu, ale když se podívám na třeba dvouměsíční historii daného letu, tak budu hodně malou pravděpodobnost, že si na můj let pronajmou zrovna nějaký nový letadlo. A řeším to proto, že jsi chtěl alespoň jeden argument, v čem TVS zaostavá za konkurencí. A jak jsem udával příklad, pokud si za stejnou nebo podobnou cenu můžu zvolit mezi novějším a starším dopravním prostředkem s podobnými službami, tak volím novější.

A jak víš, že do ČSA teď nikdo vstoupit nechtěl? V takových případech bývá běžný nebo je to někdy podmínkou, že akcie se nabízejí přednostně současným akcionářům, takže pokud po nich TVS hned skočil, tak ostatní neměli ani šanci :wink:

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Pavel »

Paul1 píše:
Fabo píše:
Paul1 píše:Fabo:
Fajn, takže TVS se umístil jako druhý nejhorší z nejhorších :)


Bzzt, spatne.

V porovnani se ctyrmi z nejvetsich charterovych dopravcu v Evrope (Monarch jsem z pochopitelnych duvodu vynechal) Travel Servis neni druhy nejhorsi.

Chces zkusit znovu?


TVS lítá s 21 nebo 22 letým (nechce se mi to na mobilu hledat), tak jsem volil nejbližší možnost. Ale jestli druhý nebo třetí, to už je jedno, bedna to je pořád :)


Průměrné stáří všech 32 kmenových Boeingů TVS/QS je 10,6 roku, z toho nejmladší má 3,5 (OK-TSD) a nejstarší 17,6 (OK-TSH)...... zase tak děsivá čísla to nejsou :-P

Pavel
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2711
Registrován: 19. 01. 2003, 22:30
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Pavel »

Pavel píše:
Paul1 píše:
Fabo píše:
Bzzt, spatne.

V porovnani se ctyrmi z nejvetsich charterovych dopravcu v Evrope (Monarch jsem z pochopitelnych duvodu vynechal) Travel Servis neni druhy nejhorsi.

Chces zkusit znovu?


TVS lítá s 21 nebo 22 letým (nechce se mi to na mobilu hledat), tak jsem volil nejbližší možnost. Ale jestli druhý nebo třetí, to už je jedno, bedna to je pořád :)


Průměrné stáří všech 32 kmenových Boeingů TVS/QS je 10,6 roku, z toho nejmladší má 3,5 (OK-TSD) a nejstarší 17,6 (OK-TSH)...... zase tak děsivá čísla to nejsou :-P

Ještě pro porovnání TUIfly má z 31 Boeingů průměr 9,1, nejstarší 17,3 a nejmladší 2,6, není to až tak rapidní rozdíl

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Fabo píše::lol: posledni opora internetoveho idiota, kazdy kdo nesouhlasi, je za ten nesouhlas urcite placen :lol:

Hlavne, ze AB sveho casu davali male cokoladky.


To jsem naspal kde? Než začneš šířit nadávky, tak si radši ještě jednou přečti, co jsem naspal, Lojzo :-@

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Globik píše:
mandrinka píše:Ad 1) to je ale jenom tim, ze 90 % lidi tu pro ne pracuje / pracovalo,
Zkus se zeptat svého doktora, ale podle mě se paranoia dá léčit.


Doktor říká, že jsem v pořádku, ale jako patologické shledává, že se někdo tolik za tu podělanou TVS bije. :wtf:

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3160
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Fabo »

mandrinka píše:
Fabo píše::lol: posledni opora internetoveho idiota, kazdy kdo nesouhlasi, je za ten nesouhlas urcite placen :lol:

Hlavne, ze AB sveho casu davali male cokoladky.


To jsem naspal kde? Než začneš šířit nadávky, tak si radši ještě jednou přečti, co jsem naspal, Lojzo :-@



=))
hlavne ze to citujes hned v dalsim prispevku

mandrinka píše:
Globik píše:
mandrinka píše:Ad 1) to je ale jenom tim, ze 90 % lidi tu pro ne pracuje / pracovalo,
Zkus se zeptat svého doktora, ale podle mě se paranoia dá léčit.


Doktor říká, že jsem v pořádku, ale jako patologické shledává, že se někdo tolik za tu podělanou TVS bije. :wtf:

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

JackBrno píše:
mandrinka píše:
JackBrno píše:A podle čeho poznals, že mu chartery šly a že TVS nejdou pravidelky? :) Já jsem létal chartery AB i TVS a neviděl jsem tam žádný rozdíl. Ostatně i většina ostatních charterů v Evropě není o nic lepší/horší, než TVS. Pořád čekám, až tady někdo z TVS haterů napíše, v čem je podle nich proti jiným charterům tak špatný a zatím to nikdo ani nezkusil. Přesněji řečeno, nikdo nedokázal vyjmenovat nic, co by nebylo nebylo běžné i u jiných charterů.

Tak z pohledu pilota nebo cc asi zadny rozdil neni, ale ja jsem zakaznik a rozdil tam roste z meho pohledu je.

A to přesně v čem? Pokud ho vidíš, jsi snad schopen ho popsat.


Jednou větou, já se v jejich letadlech prostě necítím dobře. Datuje se to od doby dávno minulé, kdy měli nějaký incident v Egyptě. Jestli si dobře pamatuju, tak při startu nějak škrábli zadkem o ranvej. V rámci Egypta pak nabírali ještě někde, měli nějak přeskupovat pasažéry a nějak dolétli. do Prahy. V Praze v servisu to letadlo bylo nějaké popraskané. Jak to bylo přesně už si nepamatuju a vzhledem k tomu a ani jsem nikde nějak Nezjistil jsem, jak moc to bylo vážné (AVHerald asi tehdy ještě nefungoval nebo jsem neznal). K tomu se přidávají každoroční sezónní hlášky, kdy to někde neubrzdili, špatně zatočili, rozbilo se jim letadlo apod. Samozřejmě letadlo se rozbije komukoliv. I Švýcarům, ale nemůžu na to nic říct, protože mi i na ekonomickou letenkou proplatili taxík, abych stihnul přípoj, který bych jinak vlivem zpoždění nestihnul. Co by mi proplatila TVS? Nic. Takže tolik moje dojmy.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od mandrinka »

Fabo píše:
mandrinka píše:
Fabo píše::lol: posledni opora internetoveho idiota, kazdy kdo nesouhlasi, je za ten nesouhlas urcite placen :lol:

Hlavne, ze AB sveho casu davali male cokoladky.


To jsem naspal kde? Než začneš šířit nadávky, tak si radši ještě jednou přečti, co jsem naspal, Lojzo :-@



=))
hlavne ze to citujes hned v dalsim prispevku

mandrinka píše:
Globik píše: Zkus se zeptat svého doktora, ale podle mě se paranoia dá léčit.


Doktor říká, že jsem v pořádku, ale jako patologické shledává, že se někdo tolik za tu podělanou TVS bije. :wtf:


Psal jsem, že tu TVS pracovali / pracujou, ale ne, že by je TVS platila za to, že na ní budou tady na fór pět ódy. Bohužel znám pár lidí, co pro TVS pracují a rádi a dokonce jsou na to svým způsobem i hrdí (což už považuju za chorobné).

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Petr31 »

mandrinka píše:
Fabo píše:
mandrinka píše:
To jsem naspal kde? Než začneš šířit nadávky, tak si radši ještě jednou přečti, co jsem naspal, Lojzo :-@



=))
hlavne ze to citujes hned v dalsim prispevku

mandrinka píše:
Doktor říká, že jsem v pořádku, ale jako patologické shledává, že se někdo tolik za tu podělanou TVS bije. :wtf:


Psal jsem, že tu TVS pracovali / pracujou, ale ne, že by je TVS platila za to, že na ní budou tady na fór pět ódy. Bohužel znám pár lidí, co pro TVS pracují a rádi a dokonce jsou na to svým způsobem i hrdí (což už považuju za chorobné).


....ono staromilci vychovaní dříve a jinak na svoji práci bývají hrdí a dokonce je i baví. Taky jsem na svoji jsem hrdý a připadá mi to normální. Lidi mimo letiště většinou nechápou, když se potkají s nekým, kdo do púráce nechodí jen pro peníze. S TVS lítám a ještě jsem na palubě nepotkal personál, který by práce pro TVS obtěžovala. Z tvých příspěvků je vidět, že o letectví a práci v oboru nic nevíš a jen tady dokola opakuješ staré, nebo dávno vyřešené maléry, které se nevyhýbají nikomu. A při své omezenosti nechápeš, že český tisk píše jen o malérech TVS (proč asi), ale nebude psát o potížích AB, TC a dalších společností.No a nakonec, nikdo ti nebrání s TVS nelítat. A pokud bys nás chtěl opravdu potěšit, mohl bys změnit i fórum.Brečet steskem rozhodně nebudeme.


Odpovědět