Tragédie servis opět zasahuje

Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
jencik píše:Mne to pride, ze TVS pocita s istym poctom meskani/ problemov a istu cast z tychto problemov neriesi/ignoruje, snad za ucelom toho, aby mali vyssi zisk. Zazil som viackrat na Gatwicku meskanie, nikto nic nevie, potom najskor boarding odzadu, potom spredu, posobi to na cloveka neprofesionalne, akoby sa tam kazdu chvilu ocitol niekto, kto nevie riesit krizove situacie. Toto sa opakuje pravidelne a tak je jasne, ze ludom uz je firma na smiech. Info o tom, ze handling na nas kasle a ze sa z Prahy neda urobit ucinne bububu su akurat vymluvy, ako hovori Pohlreich. Z hladiska dopravy z bodu A do bodu B je to priemerna spolocnost, ktoru oproti konkurencii z Turecka, Egypta ci Bulharska zachranuje to, ze posadka hovori cesky/slovensky.

Nemusí řešit poblblé české koupáky, gate zavírá striktně v čas uvedený palubce, nečeká jak TVS, když cesťák těsně před zavřením gate volá na letiště, že trčí v koloně 20 minut od letiště.


TVS skutecne ceka, kdyz mu cestak zavola, ze trci "v kolone 20 minut od letiste"?

Teda samozrejme jsem si jist, ze Brne je mozne vsechno ...


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

Představ si, že ano, zažil jsem tam x-krat každou sezónu, jak cesťák volal na handling, že trčí v koloně a přijede třeba do 15 minut a pokud kapitán neměl vyloženě blbou náladu, tak většinou počkal.

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od MK »

Potvrzuji ze v lete se v BRQ z duvodu kolon v okoli letiste skutecne na cestujici nekolikrat cekalo :)
Jinak to jestli se pocka ci ne se posuzuje podle docela hodne okolnosti: charter/linka, CTOT, nasledne rotace, dalsi lety do te same destinace ten samy den, doba letu vs letovy rad, crew duty atd. Paklize to dovoluje situace, tak se u QS ceka...ale samozrejme kdyby se tim vyrobilo nejake velke zpozdeni ohrozujici dalsi rotace ci propadnuti slotu nebo normy posadky, tak bohuzel...m coby handlingar pamatuju, ze naopak u lowcostu typu FR/EZY/W6 se necekalo a striktne se rusilo, at se delo co se delo :) naposledy v listopadu jsem letel s W6 LTN-PRG a kvuli bouracce na dalnici se na letiste jelo 3h...a noshow bylo asi 40pax..

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

vitezslav píše: na Kanáry s dvouletým děckem může letět jedině ne zcela příčetný jedinec - jako jediný důvod vidím, aby si ostatních 180 cestujících toho našeho řvouna taky užilo :-( Sám mám dvouletého synovce a i jízda na Lipno by byla peklo.

Čtu tu nářky na cestování s infanty častěji, nepochybně občas to dítě snáší špatně, ale v poslední době to sleduju aktivněji a nemám pocit, že by to byl většinový případ. S dvouletou dcerou jsme byli na Kypru a v Ománu, dohromady 8 letů. A ano plakala jednou asi půl minuty, když kvůli turbulencím musela být pripoutaná a nemohla dělat to, co zrovna chtěla. Zvláště při těchto letech, ale i když jsem později letěl bez dítěte, tak jsem koukal po okolí a dalších dětech a často jich tam bylo několik dalších a žádné bych neviděl jako "řvouna". Nevím, jestli je to kvůli tomu, že to má horší pověst než skutečnost, nebo jestli je většina rodičů opravdu příčetných a pokud nezvládnou ani tu cestu na Lipno, tak letadlo ani nezkoušej.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Představ si, že ano, zažil jsem tam x-krat každou sezónu, jak cesťák volal na handling, že trčí v koloně a přijede třeba do 15 minut a pokud kapitán neměl vyloženě blbou náladu, tak většinou počkal.


Diky za informaci, vidim, ze v Brne je mozne skoro vsechno :-)


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:Představ si, že ano, zažil jsem tam x-krat každou sezónu, jak cesťák volal na handling, že trčí v koloně a přijede třeba do 15 minut a pokud kapitán neměl vyloženě blbou náladu, tak většinou počkal.


Diky za informaci, vidim, ze v Brne je mozne skoro vsechno :-)

V Praze to nedělají, pokud cesťák slušně poprosí? ;) I když na větších letištích asi společnosti musí připlácet za prodloužené stání u gate, tak si to nejspíš nemůžou lajznout.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
flyingblue píše:
JackBrno píše:Představ si, že ano, zažil jsem tam x-krat každou sezónu, jak cesťák volal na handling, že trčí v koloně a přijede třeba do 15 minut a pokud kapitán neměl vyloženě blbou náladu, tak většinou počkal.


Diky za informaci, vidim, ze v Brne je mozne skoro vsechno :-)

V Praze to nedělají, pokud cesťák slušně poprosí? ;) I když na větších letištích asi společnosti musí připlácet za prodloužené stání u gate, tak si to nejspíš nemůžou lajznout.


No on jim taky muze propadnout slot, ze :-)

Let nekonci vypushovanim od gatu.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od vitezslav »

hafi píše:
vitezslav píše: na Kanáry s dvouletým děckem může letět jedině ne zcela příčetný jedinec - jako jediný důvod vidím, aby si ostatních 180 cestujících toho našeho řvouna taky užilo :-( Sám mám dvouletého synovce a i jízda na Lipno by byla peklo.

Čtu tu nářky na cestování s infanty častěji, nepochybně občas to dítě snáší špatně, ale v poslední době to sleduju aktivněji a nemám pocit, že by to byl většinový případ. S dvouletou dcerou jsme byli na Kypru a v Ománu, dohromady 8 letů. A ano plakala jednou asi půl minuty, když kvůli turbulencím musela být pripoutaná a nemohla dělat to, co zrovna chtěla. Zvláště při těchto letech, ale i když jsem později letěl bez dítěte, tak jsem koukal po okolí a dalších dětech a často jich tam bylo několik dalších a žádné bych neviděl jako "řvouna". Nevím, jestli je to kvůli tomu, že to má horší pověst než skutečnost, nebo jestli je většina rodičů opravdu příčetných a pokud nezvládnou ani tu cestu na Lipno, tak letadlo ani nezkoušej.


Já chápu, že někdy se člověk letům s malým dítětem nevyhne, když třeba bydlí napůl tady a napůl ve Státech. Ale můžeš mi uvést jeden jediný důvod, k čemu je pro dvouleté děcko dobrá dovolená na Kanárech, v Egyptě nebo Ománu?? Krom tedy stresu a nepohodlí...

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

Dítě tohodle věku potřebuje přesně dvě věci: rodiče a aby se něco dělo. Netuším, jak vypadá vystresované dítě, čekal bych nějaké projevy nespokojenosti, pláč, atp. Nic z toho jsme při těch cestách neviděli, spíše naopak. Nepatřím k fatalistům, kteří si myslí, že s narozením dítěte končí "život" rodičů. I kdybych přijal, že cestování dítěti nic nedává (což si nemyslím) tak mu zjevně nijak nevadí a může např. prospět rodičům. Co dítěti dá večer s chůvou/babičkou, když by chtělo být s maminkou...která šla zrovna s tatínkem na ples/do divadla/do kina? Krátkodobě vůbec nic, naopak bude zjevně spíše ve stresu z důvodu absence maminky. Ale je to špatně? Nebo to z dlouhodobého hlediska zvyšuje šance na možnost být zároveň s maminkou i tatínkem i třeba za pár let?

A k tomu, jestli cestování něco dítěti přináší...cestu k moři ti doporučí i pediatr jako pomoc na ekzémy, 25 stupňů a sluníčko mi přijde lepší než prosincové sychravo a prijde mi, že i leckteré zážitky dítě vnímalo pozitivně, i po delším čase si je pamatuje a těžko by šly provést v českých podmínkách (samozřejmě by šly provést jiné dobré...oh wait...to se vlastně nevylučuje).

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:
flyingblue píše:
Diky za informaci, vidim, ze v Brne je mozne skoro vsechno :-)

V Praze to nedělají, pokud cesťák slušně poprosí? ;) I když na větších letištích asi společnosti musí připlácet za prodloužené stání u gate, tak si to nejspíš nemůžou lajznout.


No on jim taky muze propadnout slot, ze :-)

Let nekonci vypushovanim od gatu.

Tak samozřejmě, ale tento faktor je v Brně i Praze +/- stejný. Hledal jsem spíš důvod, proč v Brně většinou nebyl problém na cesťáka počkat a v Praze nejspíš ano, když se tomu tak divíš :)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

hafi píše:Dítě tohodle věku potřebuje přesně dvě věci: rodiče a aby se něco dělo...

No, dítě tohodle věku právě potřebuje spíš naopak, aby se nic nedělo, přesněji řečeno, má rádo pravidelný režim a opakování stejných aktivit. Kolem těch dvou let je mu naprosto ukradené, jestli je u domu na zahradě nebo na Kanárech, to je pro něj spíš stres. Potřeba cizích zážitků přichází až o pár let později. Nicméně je to obrovské plus pro rodiče, vypadnout z toho stereotypu a když nemají dítě na ten týden kam odložit, tak je asi lepší táhnout ho sebou na dovolenou, než kvůli němu trčet doma :)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:
hafi píše:Dítě tohodle věku potřebuje přesně dvě věci: rodiče a aby se něco dělo...

No, dítě tohodle věku právě potřebuje spíš naopak, aby se nic nedělo, přesněji řečeno, má rádo pravidelný režim a opakování stejných aktivit. Kolem těch dvou let je mu naprosto ukradené, jestli je u domu na zahradě nebo na Kanárech, to je pro něj spíš stres. Potřeba cizích zážitků přichází až o pár let později. Nicméně je to obrovské plus pro rodiče, vypadnout z toho stereotypu a když nemají dítě na ten týden kam odložit, tak je asi lepší táhnout ho sebou na dovolenou, než kvůli němu trčet doma :)

Jenže jak již jinak píše hafi, v prosinci na zahradě mu bazének nenapustíš, pokud tu zahradu vůbec máš. I malé děti si moře užijí. Když jsme u těch Kanárů, my jsme byli na La Palmě, když měla dcera 20 měsíců a moc si to užila. Koupání i výlety. A to jsme kromě letu ještě absolvovali autem cestu z Prahy do Norimberka. Syn si ve 29 měsících užil stejně dlouhý let, moc se na něj těšil, že poletí letadlem.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od hafi »

@jack: s druhou půlkou souhlasim, byť si nejsem jistý, jestli furt není lepší, aby bylo s rodiči, i pokud ho mají kam odložit na hlídání. A co se týče potřeby zážitků...nevím, když vidím výbuch radosti z nové klouzačky v parku, návštěvy tety Kačenky, takřka jakýkoli výlet, cestu lodičkou, nové objevené chuti, tak si nejsem až tak jistý, že želva, moře, velbloud a poušť jsou to, co by mělo tomu dítěti škodit. Ale v tomto se hádat nechci, je možné, že odborníci z nějakých výchovných důvodů opravdu doporučují pravidelný program.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:
flyingblue píše:
JackBrno píše:V Praze to nedělají, pokud cesťák slušně poprosí? ;) I když na větších letištích asi společnosti musí připlácet za prodloužené stání u gate, tak si to nejspíš nemůžou lajznout.


No on jim taky muze propadnout slot, ze :-)

Tak samozřejmě, ale tento faktor je v Brně i Praze +/- stejný.


Hm ... Co znamena to +/- :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: Tragédie servis opět zasahuje

Příspěvek od JackBrno »

To znamená, že sloty v destinacích jsou stejné, ať letí z Brna nebo z Prahy, takže jsou to +/- stejné podmínky v tomto ohledu a nemůže to být příčina nechuti počkat na cesťáka v Praze, když v Brně to většinou problém není.


Odpovědět