Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Odpovědět
tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Příspěvek od tomassanto »

Hezký večer, letím s TVS na Gran Canarii z Prahy, zájezd koupený přes Canarii Travel. Vystojím si frontu na odbavení, zváží nám zavazadla a v případě, že by byla nějaká nadváha, je možno zaplatit doplatek přímo na check-inu, nebo nás odešlou uhradit doplatek jinam (přepážka letecké společnosti či Smart Wings) a vystojím si frontu na check-in znovu,strávím s tím s odbavením celé dopoledne? Jde mi pouze o to, že velkou nadváhu se nám kupovat předem u cestovky asi nevyplatí (možná je už i pozdě) a jestli ve 4 lidech nějaké to deka či pár kg přetáhneme se mi dopředu špatně odhaduje, tak jen řeším, jestli je to jednodušší řešit až na místě a nebo si preventivně nějakou tu nadváhu uhradit předem, s tím, že přinejhorším nebude využita. Děkuji.


MeKE
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 13. 02. 2018, 19:35
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Příspěvek od MeKE »

Platí sa na TKT Travlu, ale checkinári vás vezmú hneď bez čakania. Niekedy dokonca už aj odbavia kufre, ale nevydajú palubné stupenky a vydajú po preukázaní sa platbou. Dokonca ak je tam niekto zhovievavý a budete milí a priateľskí, tak vám do 3 kg odpustia. Príp. radím vám, vezmite si ako príručné zavazdalo kufor, oni vám ho odbavia bezplatne a nebudete musieť platiť. Len na to bude treba dva kufre.

AnetB
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 30. 04. 2018, 16:35
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Příspěvek od AnetB »

Mám stejnou zkušenost. Kufry si zatím nechali na check-inu, na jiné přepážce jsem zaplatila nadváhu a pak jsem šla zpět rovnou k původní přepážce, kde mě vzali bez čekání. :thumbup:

blavaciko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 28. 07. 2009, 20:43
Stav: Offline

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Příspěvek od blavaciko »

A u určitých tipů letenek jde už nadváhu zaplatit přímo na checkinu kartou ;)
Akorát musíte mít správnou letenku a checkin agent to musí umět...


Odpovědět