Stránka 1 z 1

Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Napsal: 28. 04. 2018, 20:06
od tomassanto
Hezký večer, letím s TVS na Gran Canarii z Prahy, zájezd koupený přes Canarii Travel. Vystojím si frontu na odbavení, zváží nám zavazadla a v případě, že by byla nějaká nadváha, je možno zaplatit doplatek přímo na check-inu, nebo nás odešlou uhradit doplatek jinam (přepážka letecké společnosti či Smart Wings) a vystojím si frontu na check-in znovu,strávím s tím s odbavením celé dopoledne? Jde mi pouze o to, že velkou nadváhu se nám kupovat předem u cestovky asi nevyplatí (možná je už i pozdě) a jestli ve 4 lidech nějaké to deka či pár kg přetáhneme se mi dopředu špatně odhaduje, tak jen řeším, jestli je to jednodušší řešit až na místě a nebo si preventivně nějakou tu nadváhu uhradit předem, s tím, že přinejhorším nebude využita. Děkuji.

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Napsal: 28. 04. 2018, 20:44
od MeKE
Platí sa na TKT Travlu, ale checkinári vás vezmú hneď bez čakania. Niekedy dokonca už aj odbavia kufre, ale nevydajú palubné stupenky a vydajú po preukázaní sa platbou. Dokonca ak je tam niekto zhovievavý a budete milí a priateľskí, tak vám do 3 kg odpustia. Príp. radím vám, vezmite si ako príručné zavazdalo kufor, oni vám ho odbavia bezplatne a nebudete musieť platiť. Len na to bude treba dva kufre.

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Napsal: 30. 04. 2018, 16:40
od AnetB
Mám stejnou zkušenost. Kufry si zatím nechali na check-inu, na jiné přepážce jsem zaplatila nadváhu a pak jsem šla zpět rovnou k původní přepážce, kde mě vzali bez čekání. :thumbup:

Re: Poplatek za nadváhu - technický dotaz

Napsal: 30. 05. 2018, 17:12
od blavaciko
A u určitých tipů letenek jde už nadváhu zaplatit přímo na checkinu kartou ;)
Akorát musíte mít správnou letenku a checkin agent to musí umět...