Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od Tom Air »

Zajímalo by mě, jak lze zařídit návštěva pilotní kabiny během letu u Travel Servicu. Netušil jsem, že je něco takového vůbec možné, ale včera jsem na vlastní oči v letadle TS viděl, že to možné je. Díky


kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od kowal »

Pro běžného cestujícího během letu oficiálně nijak.

Clancy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 21. 06. 2009, 18:43
Oblíbené typy letadel: B777-300ER
Pohlaví: muž
Bydliště: Chyňava
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od Clancy »

Odporuje to bezpecnostnim predpisum.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od JackBrno »

Tom Air píše:Zajímalo by mě, jak lze zařídit návštěva pilotní kabiny během letu u Travel Servicu. Netušil jsem, že je něco takového vůbec možné, ale včera jsem na vlastní oči v letadle TS viděl, že to možné je. Díky

Tohle si dnes nikdo nelajzne. Jedině pokud se jedná o někoho známého, ale cizího člověka si do kokpitu za letu nikdo nepustí. Bohužel jsi vhodnou dobu prošvihnul o 17 let. Od 11.září 2001 už to prakticky není možné. Nostalgicky vzpomínám, jak cestou přes Atlantik v roce 1999 stačilo požádat letušku a ta to domluvila s piloty a nebyl problém. Teď se mi to podařilo naposledy v roce 2014 a to na celý let od startu v Brně až po přistání na Zaknthosu, ale jen díky tomu, že jako pracovník letiště Brno jsem byl dostatečně důvěryhodný :)

Tom Air
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 569
Registrován: 02. 02. 2004, 16:26
Oblíbené typy letadel: B777
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od Tom Air »

No a přesto si to kapitán lajsnul. Také na celý let. Dotyčného, který strávil let v kokpitu, znáte z TV obrazovek, takže je nabíledni, že to zaměstnanec žádného letiště, ani letecké společnosti, nebyl. Ptám se jen proto, že se mi nechce věřit tomu, že by kapitán letadla při své inteligenci a disciplíně vědomě riskoval živobytí tím, že si "načerno" vezme do kabiny osobu, která tam nemá co dělat. Nemohl to mít ten člověk nějak v předstihu zařízené/povolené atd.? Nemyslím nějaký "kamarádšoft", ale formální proceduru, jejíž absolvování dotyčnému umožnila strávit let v kokpitu.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od JackBrno »

Tom Air píše:... Dotyčného, který strávil let v kokpitu, znáte z TV obrazovek...Nemohl to mít ten člověk nějak v předstihu zařízené/povolené atd.? Nemyslím nějaký "kamarádšoft", ale formální proceduru, jejíž absolvování dotyčnému umožnila strávit let v kokpitu.

Asi takhle, ve finále je to vždycky na zodpovědnost kapitána. Takže pokud on usoudí, že je jakékoliv riziko vyloučeno, což se asi u nějaké mediálně známé osobnosti dá očekávat, tak je to něco jiného, než kdyby si tam vzal neznámou osobu z cesťáků. Je i možné, že to ta osoba mohla mít skrze nějakou známost domluvené předem. Nicméně žádná veřejná procedura, kterou by mohl absolvovat kdokoliv a následně měl přístup do kokpitu, opravdu neexistuje. Takže pokud nemáš nějaké známosti, tak prostě není šance.

johny773
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 14. 06. 2018, 17:18
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od johny773 »

No ja mam z pred 2 dní - 27.07.18 - tiež osobnú skúsenosť, že si to predsa niekto lajzol, a pani na fotografii sa zviezla PRG - BTS OK966 celý let v kabine :)
Přílohy
IMG_7913.JPG

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od JackBrno »

johny773 píše:No ja mam z pred 2 dní - 27.07.18 - tiež osobnú skúsenosť, že si to predsa niekto lajzol, a pani na fotografii sa zviezla PRG - BTS OK966 celý let v kabine :)

A jak víš, že to nebyla známost někoho z posádky, letiště nebo někoho z letecké společnosti? :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:Asi takhle, ve finále je to vždycky na zodpovědnost kapitána. Takže pokud on usoudí, že je jakékoliv riziko vyloučeno, což se asi u nějaké mediálně známé osobnosti dá očekáva...


To je super myslenka, staci byt medialne znamou osobnosti a da se ocekavat, ze je jakekoliv riziko vylouceno ... Predpokladam, ze UCL ma na to podobny nazor :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od JackBrno »

flyingblue píše:
JackBrno píše:Asi takhle, ve finále je to vždycky na zodpovědnost kapitána. Takže pokud on usoudí, že je jakékoliv riziko vyloučeno, což se asi u nějaké mediálně známé osobnosti dá očekáva...


To je super myslenka, staci byt medialne znamou osobnosti a da se ocekavat, ze je jakekoliv riziko vylouceno ... Predpokladam, ze UCL ma na to podobny nazor :-)

Nevím jestli má vůbec cenu tvé bláboly ještě komentovat, ale věřím, že většina lidí to chápe. Ty se ani nesnaž, evidentně na to nemáš. Mimochodem, vážně si myslíš, že UCL vydalo nějaký celoplošný zákaz, že posádka nikdy za žádných okolností nesmí pustit nikoho mimo personál do kokpitu? :D

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od miro776 »

johny773 píše:No ja mam z pred 2 dní - 27.07.18 - tiež osobnú skúsenosť, že si to predsa niekto lajzol, a pani na fotografii sa zviezla PRG - BTS OK966 celý let v kabine :)

To boli otvorene dvere do pilot. kabiny otvorene dlhsiu dobu? Aspon mi to tak z tej fotky pripada. To by som mal silne nutkanie sa tam rozbehnut s pokrikom "Allahu akbar!", sice by to piloti asi nepochopily ako vtip... Mozno by som mal z toho I nejake problemy?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od JackBrno »

miro776 píše:...
To boli otvorene dvere do pilot. kabiny otvorene dlhsiu dobu? Aspon mi to tak z tej fotky pripada. To by som mal silne nutkanie sa tam rozbehnut s pokrikom "Allahu akbar!", sice by to piloti asi nepochopily ako vtip... Mozno by som mal z toho I nejake problemy?

Ty poznáš ze statické fotky, jak dlouho něco probíhalo? :D Jsem myslel, že na to je potřeba spíš video ;) Jinak ten tvůj nápad je opravdu velmi "inteligentní"... ;)

johny773
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 44
Registrován: 14. 06. 2018, 17:18
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od johny773 »

Fotka je odfotená po nastupení cestujúcich. Potom sa dvere zatvorili a pani sedelá celý PRG-BTS v kabíne.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od LeeMer »

Není to nikdy problém pokud znáš někoho z kokpitu. Predem se domluvit, on vyřídí žádost u letecké společnosti a je to. Pak to pri nástupu musí formálně schválit kapitán. Samozrejme ad hoc navstevy v prubehu letu jsou poruseni pravidel leteckeho úřadu, návštěva po přistání je ok a vždy v zodpovědnosti kapitána.

aviatic
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 257
Registrován: 05. 09. 2007, 19:37
Stav: Offline

Re: RE: Re: Návštěva pilotní kabiny v Travel Servicu

Příspěvek od aviatic »

JackBrno píše:
Tom Air píše:... Dotyčného, který strávil let v kokpitu, znáte z TV obrazovek...Nemohl to mít ten člověk nějak v předstihu zařízené/povolené atd.? Nemyslím nějaký "kamarádšoft", ale formální proceduru, jejíž absolvování dotyčnému umožnila strávit let v kokpitu.

Asi takhle, ve finále je to vždycky na zodpovědnost kapitána. Takže pokud on usoudí, že je jakékoliv riziko vyloučeno, což se asi u nějaké mediálně známé osobnosti dá očekávat, tak je to něco jiného, než kdyby si tam vzal neznámou osobu z cesťáků. Je i možné, že to ta osoba mohla mít skrze nějakou známost domluvené předem. Nicméně žádná veřejná procedura, kterou by mohl absolvovat kdokoliv a následně měl přístup do kokpitu, opravdu neexistuje. Takže pokud nemáš nějaké známosti, tak prostě není šance.

Nemáš pravdu. Interní předpisy společnosti velmi striktně určují kdy a za jakých podmínek může někdo do kokpitu během letu. Takže jde velmi pravděpodobně o porušení těchto předpisů s možnými důsledky pro CPT


Odpovědět