Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Odpovědět

Poletíte ještě někdy s TS/SW?

ANO
32
52%
NE
29
48%
 
Celkem hlasů: 61

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od marthym »

JackBrno píše:Nevím jak jsi přišel na tu menšinu, myslím že matematika základní školy by tě vyvedla rychle z omylu :-D Řekl bych, že ta vaše "většina" by se dala spočítat snadno na prstech jedné, v nejhorším obou, rukou. A takhle si opravdu většinu nepředstavuji :D


Každá trochu inteligentní bytost je schopna interpretace psaného textu. Dosud jsem tě, i přes jiné názory hlavně na QS, za inteligentního považoval. Teď o tom přestávám pochybovat. Víš, opravdu se stačí podívat na příspěvky v tomto vlákně (a to nemluvím o tom druhém s názvem "tragédie servis opět zasahuje"). A teď se podívej na to, jak kdo k tomuto tématu přistoupil.

Zkus to a ještě jednou napiš, že většina tady stojí na straně QS :crazy: :!:

Jo a pokud náhodou vycházíš z (neveřejné) ankety, tak tě jen upozorním, že nic není černobílé (viz příspěvek od highflyera), možná tě překvapí, že ani já v ní nehlasoval (mj. i proto, že v samotném hlasování nevidím smysl).


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od HighFlyer »

MarcosFT píše:Zajimalo by me doopravdy kolik letu DENNE je nad nasimi hlavami s jednim motorem a nikdo o tom nevi. Dela se velbloud z komara.

A kolik z nich DENNE na ten jeden motor leti 2,5h pres Evropu a nepristane na neblizsim vhodnem letisti?

Weetek
Objev roku 2015
Objev roku 2015
Příspěvky: 18
Registrován: 03. 06. 2010, 15:49
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Weetek »

Osobně bych nejraději se Smartwings už neletěl. A tím pádem bohužel ani s ČSA, protože při mém nedávném letu do Milána byl ve skutečnosti stroj i posádka SW. Zážitek tomu odpovídal. Pozdní přílet z předchozí štreky vyústil v odlet z Prahy s takovým zpožděním, že jsme už tou dobou měli být dávno v cílové destinaci. Že se po hodině čekání mladinké letušky zmateně domlouvají, zda pasažérům servírovat vodu z pet lahve nebo ještě počkat, to byla jen prkotina, přestože jejich tlumená hádka v uličce nepůsobila právě profesionálně, stejně jako to, že pouze jedna uměla spustit instruktážní video. Bohorovné hlášení kapitána, když jsme konečně byli ve vzduchu, během kterého nám otráveně sdělil hrst pro většinu cestujících vesměs zcela nepodstatných letových parametrů, slyšitelně přitom žvýkal a o příčině o 1:50 zpožděného letu se ani slovem nezmínil, to bylo jen hulvátství, pořád nic zásadního. Neveselo mi začalo být až při zahájení přistávacího manévru, kdy vedoucí kabiny, které jediné bylo v tom houfu mladých děvčat přes třicet, nám zvesela oznámila, že se omlouvá za zpoždění, které nebylo způsobeno jen pozdním příletem stroje, jak tvrdila ona i její kolegyně celou dobu předtím, ale i technickou závadou na letadle, která byla v Praze objevena a odstraněna. Chápu, že řadu lidí by zbytečně poplašilo, kdyby celý let věděli, že na stroji bylo cosi nepořádku a bylo to během necelých dvou hodin opraveno. Ve světle poslední události si ale říkám, kolik technických problémů vlastně SW mají, jakým způsobem a s jakými prioritami je řeší.
Na posledním incidentu, u něhož se asi většina shodne, že je jasným selháním posádky a v podstatě jsem na jeho obhajobu nečetl jediný argument kromě plků typu "to se určitě stává i jinde", mě bude nejvíc zajímat příčina tohoto postupu. Udělal to kapitán proto, že měl strašlivý zkrat, anebo proto, že mají piloti ve skutečnosti interní pokyn co nejvíce minimalizovat diverty a další nákladná řešení? Teď bude extrémně důležité, aby média a veřejnost na aerolinku vyvíjela tlak do té doby, než bude tohle věrohodně vyjasněno. A pak se uvidí.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od HighFlyer »

Admin píše:Poprosil bych, abyste se zdrželi vkládání zkomolenin názvu Smartwings a vulgárních spojení.

A je povoleno pouzivat vyraz $martwings?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Globik »

HighFlyer píše:
MarcosFT píše:Zajimalo by me doopravdy kolik letu DENNE je nad nasimi hlavami s jednim motorem a nikdo o tom nevi. Dela se velbloud z komara.

A kolik z nich DENNE na ten jeden motor leti 2,5h pres Evropu a nepristane na neblizsim vhodnem letisti?

Třeba myslel jednomotorová letadla. Mně osobně jich denně nad hlavou litá hodně. A nedělá mi problém do některého z nich sednout. Ale toto byla samozřejmě jiná situace a i když jsem v anketě nehlasoval, tak asi už jen v nouzi...


zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od zdenda »

Weetek píše:Osobně bych nejraději se Smartwings už neletěl. A tím pádem bohužel ani s ČSA, protože při mém nedávném letu do Milána byl ve skutečnosti stroj i posádka SW. Zážitek tomu odpovídal. Pozdní přílet z předchozí štreky vyústil v odlet z Prahy s takovým zpožděním, že jsme už tou dobou měli být dávno v cílové destinaci. Že se po hodině čekání mladinké letušky zmateně domlouvají, zda pasažérům servírovat vodu z pet lahve nebo ještě počkat, to byla jen prkotina, přestože jejich tlumená hádka v uličce nepůsobila právě profesionálně, stejně jako to, že pouze jedna uměla spustit instruktážní video. Bohorovné hlášení kapitána, když jsme konečně byli ve vzduchu, během kterého nám otráveně sdělil hrst pro většinu cestujících vesměs zcela nepodstatných letových parametrů, slyšitelně přitom žvýkal a o příčině o 1:50 zpožděného letu se ani slovem nezmínil, to bylo jen hulvátství, pořád nic zásadního. Neveselo mi začalo být až při zahájení přistávacího manévru, kdy vedoucí kabiny, které jediné bylo v tom houfu mladých děvčat přes třicet, nám zvesela oznámila, že se omlouvá za zpoždění, které nebylo způsobeno jen pozdním příletem stroje, jak tvrdila ona i její kolegyně celou dobu předtím, ale i technickou závadou na letadle, která byla v Praze objevena a odstraněna. Chápu, že řadu lidí by zbytečně poplašilo, kdyby celý let věděli, že na stroji bylo cosi nepořádku a bylo to během necelých dvou hodin opraveno. Ve světle poslední události si ale říkám, kolik technických problémů vlastně SW mají, jakým způsobem a s jakými prioritami je řeší.
Na posledním incidentu, u něhož se asi většina shodne, že je jasným selháním posádky a v podstatě jsem na jeho obhajobu nečetl jediný argument kromě plků typu "to se určitě stává i jinde", mě bude nejvíc zajímat příčina tohoto postupu. Udělal to kapitán proto, že měl strašlivý zkrat, anebo proto, že mají piloti ve skutečnosti interní pokyn co nejvíce minimalizovat diverty a další nákladná řešení? Teď bude extrémně důležité, aby média a veřejnost na aerolinku vyvíjela tlak do té doby, než bude tohle věrohodně vyjasněno. A pak se uvidí.

Tvuj prispevek jen dokazuje ze SW jsou jen letecky odpad...

patras
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 19. 04. 2016, 15:49
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od patras »

ke svym oblibenym prezdivkam s***wings a tragédieservis me vlákno inspirovalo k několika novým:

ThirdWorldServis
M****servis
D****wings

howgh!
bang accepted!

p.s. forum je tu aby se svobodně diskutovalo, p.r. clanky si můžou platit na s**dnesu nee?

H_K
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 53
Registrován: 10. 12. 2016, 19:15
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od H_K »

JackBrno píše:
marthym píše: S TK to srovnávat budu úplně v klidu, protože je tady vynášena do nebe, ale mají na svědomí hromadu mrtvol.


Myslím že kdyby SW přepravovali tolik lidí co TK, tak s jejich kulturou bych ty incidenty nechtěl vidět.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od zdenda »

marthym píše:
JackBrno píše:Nebo když chceš srovnávat s lowcostem, tak třeba FlyDubai, taky za nimi hromada mrtvol.


Pokud se nemýlím, tak dodnes nikdo neřekl, co se v Rostovu stalo. Nebo mě prosím vyveď z omylu.

JackBrno píše:Jinak se SW letím zítra a úplně v klidu :-)


Vždyť v pohodě, diskutujeme, každý má právo na svůj názor - klidně si létej, s kým chceš. Jen (jak vidíš), tady jsi prostě v menšině.

JackB.je tady vyrazne v mensine, predpokladam ze pri tom svym letu se SW bude (byl)zcela na vrcholu blaha. Jinak jako pokrytectvi hodnotim jeho snahu hajit SW za kazdou cenu (i kdyz naoko pise ze za aferu ze Samosu muze kapitan),pokud odvadi od jejich afery pozornost pomlouvanim TK za kterymi SW nemuze ani čuchnout.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od bilbo »

zdenda píše:pokud odvadi od jejich afery pozornost pomlouvanim TK za kterymi SW nemuze ani čuchnout.

No tak SW aspon zatim narozdil od TK nikoho nezabil

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od zdenda »

bilbo píše:
zdenda píše:pokud odvadi od jejich afery pozornost pomlouvanim TK za kterymi SW nemuze ani čuchnout.

No tak SW aspon zatim narozdil od TK nikoho nezabil

Nezabil jiste, ale naštval (receno slusne coz se k nim vubec nehodi), cestujicich tisice za celou dobu:-(

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Online

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Globik »

Nepodařil se mi nikde najít odkaz na poměr počtu nastvanych a mrtvých, aby se to vyrovnalo. Odkaz prosím nebo se jdi s takovými kecy vycpat.

Eidi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 14. 09. 2014, 10:56
Oblíbené typy letadel: B737, B757, B777, B787, A320ceo/neo Family, A330ceo/neo, A350XWB.
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Eidi »

zdenda píše:Vždyť v pohodě, diskutujeme, každý má právo na svůj názor - klidně si létej, s kým chceš. Jen (jak vidíš), tady jsi prostě v menšině.

JackB.je tady vyrazne v mensine, predpokladam ze pri tom svym letu se SW bude (byl)zcela na vrcholu blaha. Jinak jako pokrytectvi hodnotim jeho snahu hajit SW za kazdou cenu (i kdyz naoko pise ze za aferu ze Samosu muze kapitan),pokud odvadi od jejich afery pozornost pomlouvanim TK za kterymi SW nemuze ani čuchnout.


Dle čeho soudíš, že je v menšině? Anketa? Ta se mění každou chvíli. Dle poměru diskutujících, kteří se tu dlouhodobě vyjadřují pro vs. proti TVS? To je projekční zkreslení, kdy ty víš jen o vzorku lidí, který se sem dlouhodobě zapojuje do diskuzí, ale nemáš ponětí o lidech, který tu jsou registrovaný/neregistrovaný, jen prohlížejí a nediskutují. Abys mohl tvrdit, že je tu někdo v menšině ve vztahu cestování s TVS, musel by sis na to vybrat reprezentativní vzorek lidí, kterých by ses měl dotázat, co si o TVS myslí.

Já osobně si rád teď s lítáním s TVS dám voraz, protože tenhle incident mě naštval, a to minimálně do doby, než ÚZPLN, ÚCL, popřípadě EASA, nevydá finální stanovisko k tomu, jestli počínání posádky bylo nebo nebylo OK/v souladu s postupy.

Ale, zdendo, klasicky se tu opět odpouštíš úplně zbytečnejch a dětinskejch soudů, slovních obratů. Je to nudný a otravný. Připomíná mi to úroveň diskutujích na idnes.cz/novinky.cz.

Jaký, že Jack naoko přiznal pochybení kapitána? Tak buď člověk uzná pochybení, nebo ne.

zdenda píše:Nezabil jiste, ale naštval (receno slusne coz se k nim vubec nehodi), cestujicich tisice za celou dobu:-(


Nemyslíš, že je rozdíl mezi mrtvým a naštvaným cestujícím? To jsou takový kecy úplně mimo...

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od pettte »

Eidi píše:
zdenda píše:Vždyť v pohodě, diskutujeme, každý má právo na svůj názor - klidně si létej, s kým chceš. Jen (jak vidíš), tady jsi prostě v menšině.

JackB.je tady vyrazne v mensine, predpokladam ze pri tom svym letu se SW bude (byl)zcela na vrcholu blaha. Jinak jako pokrytectvi hodnotim jeho snahu hajit SW za kazdou cenu (i kdyz naoko pise ze za aferu ze Samosu muze kapitan),pokud odvadi od jejich afery pozornost pomlouvanim TK za kterymi SW nemuze ani čuchnout.


Dle čeho soudíš, že je v menšině? Anketa? Ta se mění každou chvíli. Dle poměru diskutujících, kteří se tu dlouhodobě vyjadřují pro vs. proti TVS? To je projekční zkreslení, kdy ty víš jen o vzorku lidí, který se sem dlouhodobě zapojuje do diskuzí, ale nemáš ponětí o lidech, který tu jsou registrovaný/neregistrovaný, jen prohlížejí a nediskutují. Abys mohl tvrdit, že je tu někdo v menšině ve vztahu cestování s TVS, musel by sis na to vybrat reprezentativní vzorek lidí, kterých by ses měl dotázat, co si o TVS myslí.

Já osobně si rád teď s lítáním s TVS dám voraz, protože tenhle incident mě naštval, a to minimálně do doby, než ÚZPLN, ÚCL, popřípadě EASA, nevydá finální stanovisko k tomu, jestli počínání posádky bylo nebo nebylo OK/v souladu s postupy.

Ale, zdendo, klasicky se tu opět odpouštíš úplně zbytečnejch a dětinskejch soudů, slovních obratů. Je to nudný a otravný. Připomíná mi to úroveň diskutujích na idnes.cz/novinky.cz.

Jaký, že Jack naoko přiznal pochybení kapitána? Tak buď člověk uzná pochybení, nebo ne.

zdenda píše:Nezabil jiste, ale naštval (receno slusne coz se k nim vubec nehodi), cestujicich tisice za celou dobu:-(


Nemyslíš, že je rozdíl mezi mrtvým a naštvaným cestujícím? To jsou takový kecy úplně mimo...


Souhlasím, že to je nebetyčný rozdíl.
Chceš tím ale říct, že počkáme, až místo naštvaných cestujících budou mrtví cestující a pak to teprve odsoudíme a budeme řešit?
Myslím si, že tím hlavním důvodem, proč "teď co nejvíce křičet" je to aby SW zůstali jen ti naštvaní zákazníci, a nebyli žádní mrtví.

A ne nadarmo se říká : "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". A u SW je to pomyslné ucho, podle mne, již dlouho natržené....

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Paul1 »

pettte píše:Chceš tím ale říct, že počkáme, až místo naštvaných cestujících budou mrtví cestující a pak to teprve odsoudíme a budeme řešit?
Myslím si, že tím hlavním důvodem, proč "teď co nejvíce křičet" je to aby SW zůstali jen ti naštvaní zákazníci, a nebyli žádní mrtví.

A ne nadarmo se říká : "tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". A u SW je to pomyslné ucho, podle mne, již dlouho natržené....


Přesně tak, argumentace, že při letu SW ještě nikdo nezemřel je hodně chabá. Když pojedou autem dva opili řidiči, první způsobí smrtelnou nehodu, druhý bude mít štěstí a nikoho nezabije, tak každý, kdo je alespoň trochu soudný, nebude odsuzovat jen prvního řidiče, ale oba a nebude argumentovat tím, že ten druhý nikoho nezabil.


Odpovědět