Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Odpovědět

Poletíte ještě někdy s TS/SW?

ANO
32
52%
NE
29
48%
 
Celkem hlasů: 61

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Petr31 »

Erynym píše:Jenže letět na koupáckou dovolenou a využít nečeskou cestovku samozřejmě není záležitost mainstreamu. Na to je potřeba minimálně umět nějaký cizí jazyk a trochu odvahy, což většina koupáckých klientů nemá. Ti si prostě chtějí zajít na pobočku v nejbližším nákupním centru, tam to objednat a nic jiného neřešit (což je naprosto legitimní požadavek). Takže proto nebude mít TS ještě hodně dlouho problém s naplněním svých kapacit v rámci charterových letů z ČR.
Je škoda akorát to, že na našem letecko-koupáckým trhu neexistuje konkurence. Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud, ale to se zase nebude líbit jejím klientům, protože jim nebude posádka rozumět, pivo bude z Rumunska a bůh ví, co je to letadlo za šrot.


1. Takto to ale prostě nemůžeš zjednodušit. Je celá řada lidí, která je jazykově vybavená, ale nehodlá k obvyklé 10-ti nebo 14-ti denní dovolené přidávat další dny na cestu. Vzhledem k tomu, co se děje v létě nejen na českých silnicích a dálnicích prostě potřebuješ rezervu. Sám se do této skupiny počítám a jsem rád, že naložím rodinu s dvěma dětmi, zavřu vrata, otočím klíčkem a když není problém cestou, jsem za hodinu na odletech z LKPR i se zaparkováním auta na GO parkingu. Po příletu do Prahy jsem taktéž za rozumnou dobu doma a obvykle v posteli. Pro mě odlet odjinud než z Prahy není řešení, neboť si na dovolené chci odpočinout a ne řešit další možné potíže.

2. Pokud tady jistá parta nenechává nit suchou na Smart Wings, nevím co bz psala o dopravcích z východu Evropy, nebo severu Afriky....levnější nebudou a o lepším servisu si koupáci taky můžou nechat zdát.

3. Konkurence v Praze v dohledné době nebude, neboť na zakládání nových ajrolinek opravdu není vhodná doba. Stačí se podívat, jak se trh charterových přepravců konsolidoval nedávno v Německu :D


pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od pettte »

Petr31 píše:
Erynym píše:Jenže letět na koupáckou dovolenou a využít nečeskou cestovku samozřejmě není záležitost mainstreamu. Na to je potřeba minimálně umět nějaký cizí jazyk a trochu odvahy, což většina koupáckých klientů nemá. Ti si prostě chtějí zajít na pobočku v nejbližším nákupním centru, tam to objednat a nic jiného neřešit (což je naprosto legitimní požadavek). Takže proto nebude mít TS ještě hodně dlouho problém s naplněním svých kapacit v rámci charterových letů z ČR.
Je škoda akorát to, že na našem letecko-koupáckým trhu neexistuje konkurence. Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud, ale to se zase nebude líbit jejím klientům, protože jim nebude posádka rozumět, pivo bude z Rumunska a bůh ví, co je to letadlo za šrot.


1. Takto to ale prostě nemůžeš zjednodušit. Je celá řada lidí, která je jazykově vybavená, ale nehodlá k obvyklé 10-ti nebo 14-ti denní dovolené přidávat další dny na cestu. Vzhledem k tomu, co se děje v létě nejen na českých silnicích a dálnicích prostě potřebuješ rezervu. Sám se do této skupiny počítám a jsem rád, že naložím rodinu s dvěma dětmi, zavřu vrata, otočím klíčkem a když není problém cestou, jsem za hodinu na odletech z LKPR i se zaparkováním auta na GO parkingu. Po příletu do Prahy jsem taktéž za rozumnou dobu doma a obvykle v posteli. Pro mě odlet odjinud než z Prahy není řešení, neboť si na dovolené chci odpočinout a ne řešit další možné potíže.

2. Pokud tady jistá parta nenechává nit suchou na Smart Wings, nevím co bz psala o dopravcích z východu Evropy, nebo severu Afriky....levnější nebudou a o lepším servisu si koupáci taky můžou nechat zdát.

3. Konkurence v Praze v dohledné době nebude, neboť na zakládání nových ajrolinek opravdu není vhodná doba. Stačí se podívat, jak se trh charterových přepravců konsolidoval nedávno v Německu :D


Viz bod 2. My ale nejsme ve východní Evropě ani v Africe, že ne? Takže spravedlivé hodnocení jedněch z "nejnebezpečnějších" aerolinek (tedy s nejhorší bezpečností kulturou) ve střední Evropě je na místě.

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od zdenda »

JiS_Progressus píše:
zdenda píše:
krakra píše:
A co cestovky - nabídnou mi výběr letecké společnosti?
Samozřejmě, pokud neletím s cestovkou tak je to jasné.

No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat


Vinšen zí Thomas cook oder Germania?

Nač ta jizliva poznamka? Je spousta jinych nem.CK....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Globik »

zdenda píše:
JiS_Progressus píše:
zdenda píše:No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat


Vinšen zí Thomas cook oder Germania?

Nač ta jizliva poznamka? Je spousta jinych nem.CK....

Jsou české CK, které ti dají na koupáckou dovolenou do "lepších" zemí také vybrat. A když jsem letěl s německou CK na koupáckou dovolenou na La Palmu, tak
1) jsme na výběr neměli, let byl výhradně s AB (na ně JiS zapomněl)
2) "dovolili jsme si" ani jednou nedostavit se na infohodiny s delegátem, byli jsme jediní hosté v hotýlku a možná se neprofesionálně urazil a nenechal nám nikde zprávu o transferu na letiště; musel jsem jít do vedlejšího hotelu mrknout se do infoknihy a profesionálně dedukovat čas transferu z našeho hotýlku - to by český koupák nedal a udělal by hrozný bugr

Petr31
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1320
Registrován: 27. 08. 2009, 16:16
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Petr31 »

zdenda píše:
JiS_Progressus píše:
zdenda píše:No nenabidnou. U ceskych cestovek ma tahle pochybna letecka společnost leta letouci fakticky monopol:-( Proto letam na koupackou dovolenou s CK nemeckymi rakouskymi ty mi daji společnost vybrat


Vinšen zí Thomas cook oder Germania?

Nač ta jizliva poznamka? Je spousta jinych nem.CK....


Je vidět, že jsi jeho příspěvek vůbec nepochopil... :ymdevil: Dal ti vybrat mezi dvěma leteckými dopravci, které už dolétaly. Ještě k tomu mohl dopsat třeba Air Berlin...taky lítal i chartery....A Condor dostal injekci od vlády na půl roku....pro pořádek dodám, že TC byla samozřejmě i cestovka, zatímco Germania jen letecká společnost. Určitě bys nám mohl dát vědět, kde soudruzi z NDR / NSR udělali chybu...A nevím jestli vůbec chápeš, že ne každá CK má vlastní flotilu letadel; i v "pokrokovém Německu" řada cestovek používá stejného dopravce. Takže až příště s německou cestovkou poletíš, napiš, z kolika dopravců sis mohl vybrat :D


alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od alesesl »

pettte píše:
Petr31 píše:
Erynym píše:Jenže letět na koupáckou dovolenou a využít nečeskou cestovku samozřejmě není záležitost mainstreamu. Na to je potřeba minimálně umět nějaký cizí jazyk a trochu odvahy, což většina koupáckých klientů nemá. Ti si prostě chtějí zajít na pobočku v nejbližším nákupním centru, tam to objednat a nic jiného neřešit (což je naprosto legitimní požadavek). Takže proto nebude mít TS ještě hodně dlouho problém s naplněním svých kapacit v rámci charterových letů z ČR.
Je škoda akorát to, že na našem letecko-koupáckým trhu neexistuje konkurence. Cestovky si samozřejmě mohou najmout aerolinku odjiud, ale to se zase nebude líbit jejím klientům, protože jim nebude posádka rozumět, pivo bude z Rumunska a bůh ví, co je to letadlo za šrot.


1. Takto to ale prostě nemůžeš zjednodušit. Je celá řada lidí, která je jazykově vybavená, ale nehodlá k obvyklé 10-ti nebo 14-ti denní dovolené přidávat další dny na cestu. Vzhledem k tomu, co se děje v létě nejen na českých silnicích a dálnicích prostě potřebuješ rezervu. Sám se do této skupiny počítám a jsem rád, že naložím rodinu s dvěma dětmi, zavřu vrata, otočím klíčkem a když není problém cestou, jsem za hodinu na odletech z LKPR i se zaparkováním auta na GO parkingu. Po příletu do Prahy jsem taktéž za rozumnou dobu doma a obvykle v posteli. Pro mě odlet odjinud než z Prahy není řešení, neboť si na dovolené chci odpočinout a ne řešit další možné potíže.

2. Pokud tady jistá parta nenechává nit suchou na Smart Wings, nevím co bz psala o dopravcích z východu Evropy, nebo severu Afriky....levnější nebudou a o lepším servisu si koupáci taky můžou nechat zdát.

3. Konkurence v Praze v dohledné době nebude, neboť na zakládání nových ajrolinek opravdu není vhodná doba. Stačí se podívat, jak se trh charterových přepravců konsolidoval nedávno v Německu :D


Viz bod 2. My ale nejsme ve východní Evropě ani v Africe, že ne? Takže spravedlivé hodnocení jedněch z "nejnebezpečnějších" aerolinek (tedy s nejhorší bezpečností kulturou) ve střední Evropě je na místě.


Ale jsme. Porad patrime do vychodni Evropy. Ja s tim nemam problem, jako nekteri zdejsi, ale at uz to chcec nebo nechces akceptovat, porad budeme brani jako vychodoevropane.

bugr
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 03. 04. 2007, 20:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od bugr »

Já s Travelou lítám když jsou výprodejové akce, za jejich plný ceny ne. Ale třeba CFU zpátečka za 2990kč je prostě bezkonkurenční s 23kg kufrem.
Dřív jsem lítal jen z Německa ale už mě nebaví ty cesty domů autem po příletu. Tam je to většinou ok ale zpět hrozný opruz.

Každopádně je blbost to brát nějak "ideologick", chce to letět s tím co člověku v dané chvíli nejvíc vyhovuje. Samozřejmě u nich člověk počítá se zpožděím, hlavně při večerním návratu kdy to letadlo většinou tu sekeru někde cestou nabere.

Jinak ohledně konkurence, prý v Praze přidá FR jednu frekvenci na PMI a začně od jara RHO, to by mohlo trochu přinést zdravou konkurenci.

tommy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21. 10. 2019, 16:26
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od tommy »

To plivání na TS/SW nechápu. Letěl jsem s nima 40x a zcela bez problémů (1x řetězové zpoždění 3 hodiny, před 14 dny divert kvůli bouřce
a zpoždění 4 hodiny). Jinak NIC. Žádný problémy s CC, párkrát jsem i pokecal když byl čas s kapčou... Měl jsem i většinou kliku na zánovní
éra, vše ostatní bylo stáří do 13 roků. Pohoda. Je fakt, že lítám do středomoří zásadně září, říjen, listopad, ale stejně...

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Paul1 »

alesesl píše:Ale jsme. Porad patrime do vychodni Evropy. Ja s tim nemam problem, jako nekteri zdejsi, ale at uz to chcec nebo nechces akceptovat, porad budeme brani jako vychodoevropane.


Dle jakého hlediska patříme do východní Evropy? Když se podíváš na mapu, tak patříme do západní Evropy. Z ekonomického hlediska jsme stejní východoevropané jako Portugalci. A pokud se řídíš tím, co si o nás myslí jiní, tak by ses klidně mohl považovat i za Čečence :)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Fabo »

Paul1 píše:
alesesl píše:Ale jsme. Porad patrime do vychodni Evropy. Ja s tim nemam problem, jako nekteri zdejsi, ale at uz to chcec nebo nechces akceptovat, porad budeme brani jako vychodoevropane.


Dle jakého hlediska patříme do východní Evropy? Když se podíváš na mapu, tak patříme do západní Evropy. Z ekonomického hlediska jsme stejní východoevropané jako Portugalci. A pokud se řídíš tím, co si o nás myslí jiní, tak by ses klidně mohl považovat i za Čečence :)


Z kulturniho.

Paul1
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 228
Registrován: 23. 01. 2016, 17:44
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Paul1 »

Fabo píše:
Paul1 píše:
alesesl píše:Ale jsme. Porad patrime do vychodni Evropy. Ja s tim nemam problem, jako nekteri zdejsi, ale at uz to chcec nebo nechces akceptovat, porad budeme brani jako vychodoevropane.


Dle jakého hlediska patříme do východní Evropy? Když se podíváš na mapu, tak patříme do západní Evropy. Z ekonomického hlediska jsme stejní východoevropané jako Portugalci. A pokud se řídíš tím, co si o nás myslí jiní, tak by ses klidně mohl považovat i za Čečence :)


Z kulturniho.


Z kulturního hlediska máme pořád blíž např. k Rakousku než Bělorusku.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4077
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od HighFlyer »

JiS_Progressus píše:Vinšen zí Thomas cook oder Germania?

Nerozumim. Do koupackych destinaci Zadar, Palma de Mallorca, Malaga, Eilat, Solun, Trapani, Pescara neletala z Prahy ani jedna von den oben genannten Fluggesellschaften.

A asi si nerozumime vubec. Muj prispevek smeroval k tomu, ze do koupackych destinaci se da z Prahy letat i s jinou ajrolinkou nez QS. Akorat vas nikdo na miste nevodi za rucicku a nemluvi na vas cesky. Kdo potrebuje v 19. roce 21. stoleti, aby se na neho v turistickych destinacich mluvilo cesky, bude i nadale vyuzivat sluzeb QS.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od Fabo »

Paul1 píše:
Fabo píše:
Paul1 píše:
Dle jakého hlediska patříme do východní Evropy? Když se podíváš na mapu, tak patříme do západní Evropy. Z ekonomického hlediska jsme stejní východoevropané jako Portugalci. A pokud se řídíš tím, co si o nás myslí jiní, tak by ses klidně mohl považovat i za Čečence :)


Z kulturniho.


Z kulturního hlediska máme pořád blíž např. k Rakousku než Bělorusku.


To se taky neni moc cim chlubit.

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od mandrinka »

tommy píše:To plivání na TS/SW nechápu. Letěl jsem s nima 40x a zcela bez problémů (1x řetězové zpoždění 3 hodiny, před 14 dny divert kvůli bouřce
a zpoždění 4 hodiny). Jinak NIC. Žádný problémy s CC, párkrát jsem i pokecal když byl čas s kapčou... Měl jsem i většinou kliku na zánovní
éra, vše ostatní bylo stáří do 13 roků. Pohoda. Je fakt, že lítám do středomoří zásadně září, říjen, listopad, ale stejně...


Uz me celkem unavuje, jak se pani Dufkova furt vydava za nekoho jineho. Jinak samozrejme, i ti cestujici, co absolvolali let s jednim motorem, ve vysledku nic nepocitili. Let probehl a dokonce snad prileteli i vcas (vice mene). To ale neznamena, ze let byl v poradku a ze je to tak spravne. Urcite to nebyl prvni ani posledni let smart wing s compromised safety. Ta aerolinka je zrala na to, aby ji vzali licenci, v tu chvili je tu dira pro noveho dopravce, ten at si nastavi odpovodajici ceny. Vsem cestovkam se zvednou ceny stejne a trh se koncecne narovna. Taky me stve, abych na tydenni dovolenou po Evrope mel jet nekam do Mnichova nebo Berlina na letiste jenom kvuli tomu, ze nechci letet s aerolinkou, ktera permanentne dava prednost zisku nad bezpecnosti, ma nulovou zakaznickou odpovednost a prislusne urady s tim nic nedelaji.

pettte
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 455
Registrován: 02. 04. 2017, 15:55
Stav: Offline

Re: Poletíte ještě s Travel Service / Smart Wings?

Příspěvek od pettte »

Bohužel, asi je to jediná možnost.
SW je společnost se špatnou firemní kulturou a orientovaná výhradně na peníze. je to tak většinou u společností, které řídí stejní lidé, kteří ji vlastní.

U velkých akciových společností, obchodovaných často na burze, jiní lidé společnost řídí a jiní ji vlastní a navíc i majitelé jsou "mix" subjektů, s rozdílnými cíli, kdy zdaleka všichni nepreferují co největší, okamžitý zisk, ale většinou jistotu uložených peněz s přiměřeným výnosem, kdy jsou si vědomi toho, že "špatná pověst" a bezpečnost vyloženě na hraně (subjektivně u SW mnohokríte i za hranou) je schopna je připravit o jejich investici.
manažeři jsou pak samozřejmě motivováni finančně, ale evidentně je v jejich finanční motivaci mix cílů, ne jako u SW na 1. místě peníze, na 2. místě peníze na 3. místě peníze a až dáááááleko na konci nějaká spokojenost zákazníků a bezpečnost.

Také případný krach SW by nebyl žádnou národní tragédií, srovnatelnou s nedávným úmrtím Karla Gotta. Krachly větší letecké společnosti, a ani ne do roka, bylo jejich místo na trhu zaplněno.
Subjektivně jsem přesvědčen, že při nahrazení SW jiným subjektem, by nedošlo k nějakému drastickému zdražení zájezdů našich "koupáků".

A následky monopolu SW si dovolím ukázat na příkladu Eurotelu, před příchodem radiomobilu (dnes T-Mobile), starší z nás si vzpomenou na ceny přístrojů okolo 80.000Kč, ceny hovorů 10Kč včetně těch příchozích!!! a co se stalo po příchodu Radiomobilu s dotovaným mobilem za 1210Kč a nejlevnějším paušálem okolo 600Kč? Zkrachoval Eurotel? Nezkrachoval, jen prostě nebyl extrémní zlaté prase, ale jenom zlaté prase, protože ještě v roce 1999, měl Eurotel zisk před zdaněním 11 mld Kč! A to utrácel jak to jen šlo.

A popravdě, pokud nám pánové Šimíně a Vik trošku zchudnou, tak mi jich opravdu nebude ani trošku líto, protože to nejsou lidé, kdy jejich business budovaly opravdu od píky generace předchůdců. Koho to zajímá, tak si něco o těchto pánech zjistěte, nebudu to neúměrně prodlužovat, protože fanatické zastánce SW nepřesvědčí ani zjevení panny Marie.....


Odpovědět