Jak jsou na tom Smart Wings s rusenim letu?

jade1607
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 04. 2006, 21:59
Bydliště: Paris
Stav: Offline

Jak jsou na tom Smart Wings s rusenim letu?

Příspěvek od jade1607 »

Prosila bych o radu: se Smart Wings jsem letela dvakrat na trase Pariz-Praha a zpet, v rijnu 2004 (vcelku bez problemu, jen zpozdeni cestou zpet) a v unoru 2005 (a to mi zrusili ranni odlet z CDG a prelozili na vecer, nijak jsem z toho nebyla nadsena, protoze jsem pas ztrvrdla celou noc v Ruzyni se dvema detmi :x ).
Jak to tu tak ctu, neni na tom SW momentalne ruzove a ja na 100% poletim do Ceska koncem rijna, zpet v listopadu a CSA nepripada v uvahu kvuli cenam. SkyEurope ma celkem dobry let na cestu do Prahy, ale na zpet jeste neni nic v letovem radu... Smart Wings ma naplanovane lety na data a hodiny, ktere mi vyhovuji. Je to hodne riskantni zarezervovat hned, dokud jsou ceny celkem nizke? Kdo by mi mohl rict, jestli se rusi hodne letu na trase Pariz-Praha a pokud ano, jak dlouho predem se to vi?
Predem dekuji za odpovedi :wink:


HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

SmartWings rusi HODNE letu na HODNE linkach v HODNE pripadech. Na tema ruseni letu SmartWings je na tomto foru spousta prispevku. Stalo se to i mnoha lidem, ktery znam osobne. A koneckoncu se to prihodilo i tobe samotne. Takze byt tebou, tak SmartWings uz neriskuju, obzvlaste s dvouma detma.

To, ze se ti nezobrazuje let SkyEurope v preferovanej termin, je hodne divny. Na lince PRG-ORY litaji denne (nektery dny i 2x). Zkus to jeste jednou.

Ja jsem za poslednich pet let vyzkousel snad vsechny low-costy litajici po Evrope (ovsem s VYJIMKOU SmartWings), taky nekolik v USA, a nikdy jsem nemel problem. Maximalne zpozdeni hodinu, hodinu a pul. Zrusenej let nebo petihodinovy zpozdeni jsem s low-costem nikdy nezazil. Za to jsem ho zazil mnohokrat u "full-service airlines" -- CSA, Delta, Lufthansa aj.

jade1607
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 04. 2006, 21:59
Bydliště: Paris
Stav: Offline

Příspěvek od jade1607 »

HighFlyer píše:To, ze se ti nezobrazuje let SkyEurope v preferovanej termin, je hodne divny. Na lince PRG-ORY litaji denne (nektery dny i 2x). Zkus to jeste jednou.


Ne bohuzel, prozatim je k mani letni letovy rad SkyEurope do 28/10 a ja poletim zpatky zhruba 5/11 a vubec netusim, kdy bude k dispozici letovy rad na zimni sezonu.
Jinak diky za odpoved, videla jsem, co maji zrusene v kvetnu, asi 5 dni, z cehoz 3 dny jsou zrusene lety jak rano, tak vecer.
Pokud by se mi let mel posunout o den tam nebo zpet, tak by mi to ani tak nevadilo, tenkrat to bylo problematicke, protoze navic byla snehova kalamita, takze jsme prileteli do Prahy v 0:30 misto 23:10 a v dobe, kdy jsem si vyzvedavala zavazadlo, tak mi odjizdel nocni rychlik z hlavniho nadrazi :? Tim padem jsme stravili kus noci na letisti :evil:

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

jade1607 píše:Ne bohuzel, prozatim je k mani letni letovy rad SkyEurope do 28/10 a ja poletim zpatky zhruba 5/11 a vubec netusim, kdy bude k dispozici letovy rad na zimni sezonu.


Aha, z tvyho prvniho prispevku jsem netusil, ze navrat ma byt az v zimni sezone, na niz jeste neprodavaji letenky.

Reseni: Kup si zatim one-way na toho 28OCT a zaregistruj se na odber novinek pres email. Otevreni prodeje letu na zimnim obdobi ti oznami mejlem tak den pred jeho zahajenim, takze pokud budes reagovat rychle, tak to porad poridis za ty nejlevnejsi ceny.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4080
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od HighFlyer »

jade1607 píše:Jinak diky za odpoved, videla jsem, co maji zrusene v kvetnu, asi 5 dni, z cehoz 3 dny jsou zrusene lety jak rano, tak vecer.


A to jsou jen ty zrusene lety, jejichz zruseni hlasi SW predem!! Pak jsou jeste pripady, ze prijdes na letiste, na monotorech blika "Cancelled", odbavovaci prepazky jsou uzavrene a na cisle call centra ti sexy hlas sdeli, ze volas po pracovni dobe a mas zavolat znovu az zitra. (Pokud je patek, tak az v pondeli).


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

HighFlyer píše:
jade1607 píše:Jinak diky za odpoved, videla jsem, co maji zrusene v kvetnu, asi 5 dni, z cehoz 3 dny jsou zrusene lety jak rano, tak vecer.


A to jsou jen ty zrusene lety, jejichz zruseni hlasi SW predem!! Pak jsou jeste pripady, ze prijdes na letiste, na monotorech blika "Cancelled", odbavovaci prepazky jsou uzavrene a na cisle call centra ti sexy hlas sdeli, ze volas po pracovni dobe a mas zavolat znovu az zitra. (Pokud je patek, tak az v pondeli).


to se někomu fakt stalo?

jade1607
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 04. 2006, 21:59
Bydliště: Paris
Stav: Offline

Příspěvek od jade1607 »

HighFlyer píše:
jade1607 píše:Jinak diky za odpoved, videla jsem, co maji zrusene v kvetnu, asi 5 dni, z cehoz 3 dny jsou zrusene lety jak rano, tak vecer.


A to jsou jen ty zrusene lety, jejichz zruseni hlasi SW predem!! Pak jsou jeste pripady, ze prijdes na letiste, na monotorech blika "Cancelled", odbavovaci prepazky jsou uzavrene a na cisle call centra ti sexy hlas sdeli, ze volas po pracovni dobe a mas zavolat znovu az zitra. (Pokud je patek, tak az v pondeli).


To se vazne stava? Casto a na "pravidelnych" linkach? Jak to pak SW resi... to necha lidi, kteri si zaplatili letenky, na letisti a vic se o ne nestara? :shock:

Killer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 152
Registrován: 02. 02. 2005, 10:24
Stav: Offline

Příspěvek od Killer »

Ne, lety mohou zrusit maximalne 14 dnu predem. Pak uz jsi za vodou.

Richiee
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1468
Registrován: 14. 01. 2003, 18:38
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Richiee »

No jelikož CDG je jejich nejvytíženější linka,tak na ní rušej lety nejmín.. :D

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Jsem si koupil na červen letenku do Bruselu, tak jsem zvědavěj jak to dopadne. Uváděné časy odletů/příletů jsou pro mne ideální, ovšem jaká bude skutečnost... :?:
Sice až po zakoupení mne napadlo se jich zeptat jestli "Brusel" je skutečně BRU/EBBR a ne nějaký ryanairovský trik typu Antverpy nebo Charleroi, ale podle toho co mi odepsali skutečně létají BRU.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

jade1607 píše:To se vazne stava? Casto a na "pravidelnych" linkach? Jak to pak SW resi... to necha lidi, kteri si zaplatili letenky, na letisti a vic se o ne nestara? :shock:


No vzhledem k tomu, že SmartWings provozuje Travel Servis tak to myslím je cokoli jen ne překvapivé. :wink:

Anabel Lee
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 212
Registrován: 29. 09. 2004, 15:03
Stav: Offline

Příspěvek od Anabel Lee »

Killer píše:Ne, lety mohou zrusit maximalne 14 dnu predem. Pak uz jsi za vodou.


no tak to bych tak jiste netvrdila, oni jsou schopni vseho

jade1607
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 19. 04. 2006, 21:59
Bydliště: Paris
Stav: Offline

Příspěvek od jade1607 »

Richiee píše:No jelikož CDG je jejich nejvytíženější linka,tak na ní rušej lety nejmín.. :D


Tak to me trochu uklidnuje, prozatim jeste nejsem 100%ne rozhodnuta, kazdopadne je pro me CDG praktictejsi nez ORY...

Zatim diky za vsechny odpovedi :wink:

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Příspěvek od Tonda 2 »

Smart Wings určitě nedoporučuji,tak jako snad skoro každý,fakt nechápu,kdo s nimi ještě lítá :D Mně zrušili Dub,dozvěděl jsem se to díky v podstatě své aktivitě, ani mail mi neposlali a komunikace s jejich tel. operátorkou,která pronášela věty typu"Jóó tak to budete mít asi zrušený" Mě utvrdila v tom,že s nimi,fakt už nikdy...

Robert
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1394
Registrován: 21. 10. 2003, 19:55
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Robert »

http://ihned.cz/3-18412820-travel+service-000000_d-4d

"HN: Sky Europe v uplynulém týdnu nabídla všem pasažérům, kterým zrušíte let, lístek za korunu. Kolik letů jste zrušili?
Pokud musíme let zrušit, pak pro naše klienty seženeme náhradní spojení. Třeba s jinou leteckou společností. Takových případů je ale minimum. Tak do dvou procent ročně z několika tisícovek letů."


:D


Odpovědět