B737-900ER

m@rtin
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 697
Registrován: 14. 10. 2004, 18:39
Bydliště: Praha
Stav: Offline

B737-900ER

Příspěvek od m@rtin »

http://hn.ihned.cz/?s1=5&s2=0&s3=0&s4=0 ... =d&article[area_id]=10084250&article[id]=18401200&p=500000_d

Měl jsem za to, že TS stagnuje? Jestli je to pravda, tak je to paráda. Pokud se to již někde probíralo, omlouvám se.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: B737-900ER

Příspěvek od pepa007 »

m@rtin píše:http://hn.ihned.cz/?s1=5&s2=0&s3=0&s4=0&s5=0&s6=0&m=d&article[area_id]=10084250&article[id]=18401200&p=500000_d

Měl jsem za to, že TS stagnuje? Jestli je to pravda, tak je to paráda. Pokud se to již někde probíralo, omlouvám se.


Paráda by to mohla být, kdyby to nebyl TVS. Navíc jestli to hoděj do těch svých prasečích barev... :(

Air-Spotter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 17. 09. 2005, 15:01
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Air-Spotter »

Změna image by se u TVS hodila, ale podle mě to neni tak strašný, navíc v barvách SW by ty nový 738 vypadaly pěkně... :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

v tom článku jasně stojí KUPUJE, což podle mě znamená, že ty letadla budou jejich vlastní a žádnej leasing :roll: !! Ale je možné, že nějaká staší půjčená půjdu zpět k pronajímateli :-\

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Příspěvek od vita »

nemá někdo přístup do placené části, že by sem pastnul zbytek? jde mi o článek z Hospodářských novin, který neni volně přístupný, začíná takto:

Travel Service posiluje v charterech
Letecká společnost Travel Service posiluje svou pozici na trhu. Nákup pěti nových letadel, který má firma podle svého šéfa Romana Vika v plánu, je......


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No na stránkach Boeingu nic není...GECAS objednal nedávno větší množstvi 737NG verzí 800 a 900ER s dodáním v roce 2008. Myslím že budou leasované, verzi 900ER zatím objednal jen Lion Air a právě GECAS.A 5 kusů snad taky Spicejet.

A TVS už má od GECAS OK-TVA....

American
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 795
Registrován: 08. 07. 2003, 21:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od American »

Air-Spotter píše:Změna image by se u TVS hodila, ale podle mě to neni tak strašný, navíc v barvách SW by ty nový 738 vypadaly pěkně... :D


V barvách SW by všechny letadla vypadala naprosto luxusně! :D

milos
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 125
Registrován: 25. 10. 2004, 17:17
Stav: Offline

Příspěvek od milos »

[quote="vita"]nemá někdo přístup do placené části, že by sem pastnul zbytek? jde mi o článek z Hospodářských novin, který neni volně přístupný, začíná takto: quote]

Letecká společnost Travel Service posiluje svou pozici na trhu. Nákup pěti nových letadel, který má firma podle svého šéfa Romana Vika v plánu, je proto logický krok k tomu, aby si dopravce udržel v Česku první místo v přepravě lidí na dovolenou.
Odborníci tento záměr schvalují. Množství lidí, kteří cestují do zahraničí letadlem, se každým rokem zvyšuje. Jen v uplynulém roce z Prahy-Ruzyně jich na charterových letech odcestovaly více než dva milióny. To je oproti roku 2004 přibližně patnáctiprocentní nárůst.
Největší soukromé aerolinie v zemi nyní kontrolují asi 55 procent trhu. Kolem 43 procent nepravidelné letecké přepravy zajišťují České aerolinie. O zbytek se dělí zahraniční společnosti.
"V současnosti máme uzavřenou smlouvu přibližně s padesátkou místních cestovních kanceláří," říká Vlaďka Dufková, mluvčí Travel Service. Mezi největší klienty patří Čedok, Canaria Travel a ESO Travel - tedy cestovní kanceláře, které jsou s Travel Service majetkově propojeny. Mezi významné partnery patří i Firo-tour, nebo CK Alexandria.
Naopak s ČSA létá mimo jiné i většina zákazníků Exim Tours nebo CK Fischer.
Travel Service zajišťuje lety i pro řadu zahraničních touroperátorů. "Celkem létáme pro 132 společností, a to včetně českých," doplňuje Dufková. Na svých palubách firma na nepravidelných linkách z (a do) Prahy přepravila více než 1,1 miliónů pasažérů.
Soukromé aerolinie si nová letadla pořídí na operativní leasing. O jak velkou investici půjde, vedení firmy neuvedlo. Cena nového Boeingu 737 - 800 se však pohybuje kolem miliardy korun.
Travel Service je největší českou soukromou leteckou společností. Firma vznikla před deseti lety. Vyjma nepravidelných letů zajišťuje i levné linky Smart Wings. Od roku 2001 má dceřinou společnost v Maďarsku.
Bývalý prezident Českých aerolinií Jaroslav Tvrdík chtěl v minulosti Travel Service koupit. Obchod dokonce v uplynulém roce schválil antimonopolní úřad. S nástupem nového vedení do ČSA se ale jednání zastavila.

Fantomas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 117
Registrován: 08. 05. 2006, 11:21
Stav: Offline

Příspěvek od Fantomas »

JJ Supr :D :)

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Super to bezesporu je, každé nové letadlo v českých barvách..... Prostudoval jsem dostupné objednávky nových letadel v časopisu Skyliner a přikláním se k názoru, že to bude přes GECAS. Bohužel, kdysi jsem si vytvořil mapu, kam by dolétl 737-900ER a moc mě to neuspokojilo. Z oblíbených destinací v podstatě nikam, kam zároveň nedolétne 737-800. Snad jen Thajsko bezpečně zvládne s jedním mezipřistáním i zpět.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

No ten rozdil v doletu neni nijak zavratný. Akurát doveze na tu samou vzdálenost jako 800ka ne 189 ale 215 pax. Takže lepší ekonomika provozu(nižší provozní náklady na sedačku). A chartrovka by neměla mít problém ho naplnit. Přímakonkurence pro A321-200.

Air-Spotter
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 17. 09. 2005, 15:01
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od Air-Spotter »

American píše:
Air-Spotter píše:Změna image by se u TVS hodila, ale podle mě to neni tak strašný, navíc v barvách SW by ty nový 738 vypadaly pěkně... :D


V barvách SW by všechny letadla vypadala naprosto luxusně! :D


To jo třeba B748 na dálkovej lowcost :lol:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Mohu říci jen jedno:výborná zpráva.
Trochu jsem se o Travel Service začínal obávat, ale teď vidím, že nebylo proč :wink: :D :!:

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Co winglety :?: Budou :?:

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od PV »

Dokud éro s českou registrací nestojí v Práglu na letišti a nemůžu si na něj šáhnout prstem tak to není pravda. :twisted:
Novináři v Pardubicích taky kdysi čekali na prvního českýho Tristara :lol:


Odpovědět