Zastání pro TVS

Zamčeno
Ziti
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 24. 07. 2006, 23:45
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Ziti »

Pan Am píše:
Ziti píše:Já jsem pouze psala, jak to ve světě low-cost dopravy chodí, nic víc, nic míň.


Ziti, ale takhle to ve světě low-cost dopravy nechodí. Budu rád, když uvedeš nějaké konkrétní příklady viz několikrát zopakovaný můj dotaz na tebe, který si zatím neodpověděla.


Sorry, zlato, neboj, já ti odpovím, jen mi napiš, čeho se to konkrétně týkalo (já zas tak velkou paměťovou kapacitu nemám, píšu toho totiž dost :lol: ). Tak mi písni a já ti ráda odpovím. Ahoj


Ziti
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 93
Registrován: 24. 07. 2006, 23:45
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Ziti »

Foxx píše:Ziti: Momentík, do dneška jsem myslel že CK kupují sedačkovou kapacitu dobředu jako blok a to jak si obsaďej místa už je jejich věc. TVS/ČSA/SKY/Nouvel/Balcan má prostě prodanej let a hotovo. Jestli poletí 80 nebo 180 lidí v738 je jim už pak tak nějak (skoro) fuk.


Sorry, já jsem to možná vysvětlila poněkud složitě. Samozřejmě, že to tak je, ale když tu kapacitu nenaplní, tak se také sem tam stane, že se ani neobtěžují ji zaplatit. Víš, jak to totiž je? Jednoduše, to by pak těm lidem museli naúčtovat mnohem vyšší cenu, místy se to možná taky tak dějě (ona ta palivová taxa ve skutečnosti ani těch 1000 Kč být nemusí, ale je to spíš sponzoring CK ze strany klientů, jo, a co vám takhle říká tohle: let s SW do Larnacy, taxy cca 1000 Kč a např. u CK Fischer je to najednou 2590 Kč.... Tak už máte trošku jasno? Myslíš, že by lidi byli ochotni tu zbývající kapacitu zaplatit zvýšením ceny zájezdu? Asi ne, co? Ale ony si to CK pojišťují těmi různými příplatky a oblbujou s nima lidi, který to pak bez keců zaplatí (holt se spoléhají na jejich nevědomost, díky studiu jsem toho taky ledacos pochopila...). Jenže někdy se stane, že CK ten let prostě nezaplatí vůbec, nebo jenom z části a zkouší, co TVS udělá.... Když někdo za dopravu zaplatí TVS vyšší peníze, než to, co zaplatí CK, tak pak hádejte, jak se TVS zachová....

beetlebum
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 05. 04. 2006, 09:11
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od beetlebum »

Ziti, tvoje snaha o rehabilitaci QS (SW) vyznívá, díky použitým argumentům, naprosto dětinsky a nepřesvědčivě. Rovněž bych se rád ohradil proti poněkud patetickému tvrzení, že by snad negativní ohlasy ze zahraničí, na co jsi ty dovoluješ nazývat "obchodní politikou" SW, měly psát přispěvatelé zaměstnaní u jiných leteckých společností v ČR. A pokud jsi během diskuze nabyla dojmu, že ony nelichotivé komentáře a příspěvky jsou snad napsány ze žírlivosti nebo závisti, že jejich nešťastní autoři nemohou svůj talent rozvíjet u nejlepší a nejprofesionálnější letecké společnosti široko daleko (podle tebe SW) a namísto toho marní svůj čas např. u ČSA, pak se velmi mýlíš.

Nicméně i tak ti přeji mnoho zdaru s diplomovou prací.

P.S. Nemusíš se omlouvat, že se vyjadřuješ příliš složitě. Vyjadřuješ se
pouze jako někdo, kdo jen pořádně neví o čem vlastně píše.

VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

Ziti píše:Jistě, že máš pravdu, není to fér vůči cestujcícím, ale co my, obyčejní smrtelníci s tím asi tak uděláme.... Správně, nic. Prostě už to tak je a budeme se s tím muset smířit :cry:


Co s tím uděláme?? Prostě si nebudeme od SmartWings letenky kupovat a budeme varovat všechny své přátele a známé, aby si pro svoje cestování vybrali nějakou jinou leteckou společnost. 8) 8)

Thisway
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1703
Registrován: 24. 05. 2005, 20:35
Stav: Offline

Příspěvek od Thisway »

Ziti píše: nikdy jsem neřekla, že jsem odbornicí na leteckou dopravu, bacha na jazyk!

Ziti, odborníka na leteckou dopravu poznáš podle toho, co říká a píše o letecké dopravě, ne podle toho, že to napíše či řekne sám o sobě.

Já myslím, že to, že čeští prostí lidé ještě nejsou zvyklí na lítání, jakožto i lítání s low-costem, je to jedniné, co "drží Smart nad vodou"

Principielně to tak nějak sice u low-cost chodí, v praxi jsem se s takovymhle přístupem ale nesetkal (jakože přímo ten obor studuju, sleduju a nalítáno už mám požehnaně s klasikem i s low-cost).



Můj nejnenáviděnější SkyEurope létá (zatím) vesměs včas s B737-700NG s koženými nebo koženkovými sedačkami, u Smart Wings často čekáš několik hodin, až ti nakonec ještě před nedávnem mohlo přiletět něco takového
http://www.planes.cz/foto1.asp?mode=det ... M&jazyk=cz
a pokud je to zpoždění jen v řádu desítek minut, dočkáš se patrně Boeingu 735, jehož interiér mi připomněl novácký pořad Tenkrát na východě (sedadla se ale prý teď měnila).

Já doufám, že nepřijdeme o ČSA, protože to je pro mně poslední česká společnost s pravidelnými linkami (možná +CCA), které bych se jako zapaďák neštítil.


pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Příspěvek od pepa007 »

Ziti píše:Koukám, že jsi ani pořádně nepochopil, o čem tady celou dobu píšu, viď? No, ono se to někdy stává.... Třeba časem, až dospěješ, ti to dojde... Jo, a jen tak mimochodem, nikdy jsem neřekla, že jsem odbornicí na leteckou dopravu, bacha na jazyk! Jestli podle tebe ano, tak šup sem s oným příspěvkem! Já moc dobře chápu ty snahy dělat ze mě vola, tady jsou totiž pouze muži a ti se nenechají přesvědčovat, zvlášť ne ženou, že by to mohlo taky být jinak... Holt pánové tvorstva jsou ješitní a tvrdohlaví jako bejci :lol: Neboj, zlato, mě už toho došlo (a to je mi jen 25!!!), ale samozřejmě, že ještě hodně ne, proto taky chodím do školy :lol:


Mýlil jsem se. Napsal jsem že už do této diskuse nic novýho nepřineseš. Ale tys přišla s novým argumentem že "muži se nenechají přesvědčovat ženou". :lol: :lol: To už opravdu nepotřebuje komentář...

Opravdu jsi nikde explicitně nenapsala, že se považuješ za odbornici na leteckou dopravu. Jenom nás tady všechny přesvědčuješ, jak to nechápeme a nerozumíme tomu. Už?

Napsal jsem, že nerozumíš textu a že ti to snad s věkem dojde. A ty mi na to odpovíš že nerozumím textu a až dospěju, tak mi to třeba dojde. Hmm, dobrý... :lol:

Zkus zapracovat na pravopisu.

VeeOne
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 147
Registrován: 20. 09. 2004, 10:17
Stav: Offline

Příspěvek od VeeOne »

Při pozorování vývoje diskuze v tomto threadu se začínám obávat, že začíná mít i takový sekundární efekt, který Ziti při zakládání threadu asi vůbec neměla v úmyslu... :shock: :shock:

Představte si, že si prostřednictvím cestovní agentury Expandia Travel, jejíž šéfkou Ziti je, objednáte nějaký zájezd, a pak se nedejbože vyskytnou nějaké problémy. Představa, že při reklamaci budu muset čelit argumentaci jakou nám tady Ziti předvedla
oblbujou s nima lidi, který to pak bez keců zaplatí (holt se spoléhají na jejich nevědomost, díky studiu jsem toho taky ledacos pochopila...pak se na druhou stranu tomu nelze divit, když pošlou raději letadla někam, kde se jim to vyplatí více...co my, obyčejní smrtelníci s tím asi tak uděláme....Sama jsem taky jednou tvrdla na letišti 4 hodiny a přečetla tam snad všechny možné a nemožné noviny, snědla co se dalo atd. atd., prostě zábavu jsem si našla.... Třeba časem, až dospěješ, ti to dojde...jsem neřekla, že jsem odbornicí na leteckou dopravu.... pánové tvorstva jsou ješitní a tvrdohlaví jako bejci...český lid na tenhle typ létání není ještě zvyklí, a očekává za 190 Kč něco extra...
... je dost nightmare.
Tak to teda Expandia travel jako FAKT NE, DĚKUJI :D :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Ziti: Píšeš, že o LC toho víš dost...
A můžeš nám upřesnit, odkud - třeba jaké odebíráš pravidelně zahraniční časopisy o letecké dopravě??
A také by mě zajímalo, s kterými LC jsi skutečně letěla a můžeš tedy vycházet z vlastní zkušenosti...

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

vitezslav píše:A také by mě zajímalo, s kterými LC jsi skutečně letěla a můžeš tedy vycházet z vlastní zkušenosti...


Ziti už tu někde napsala, že low-costem ještě neletěla :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

PanAm: Chtělo by to sem tam se nějakým proletět... :D

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

VeeOne píše:Při pozorování vývoje diskuze v tomto threadu se začínám obávat, že začíná mít i takový sekundární efekt, který Ziti při zakládání threadu asi vůbec neměla v úmyslu... :shock: :shock:

Představte si, že si prostřednictvím cestovní agentury Expandia Travel, jejíž šéfkou Ziti je, objednáte nějaký zájezd, a pak se nedejbože vyskytnou nějaké problémy. Představa, že při reklamaci budu muset čelit argumentaci jakou nám tady Ziti předvedla
oblbujou s nima lidi, který to pak bez keců zaplatí (holt se spoléhají na jejich nevědomost, díky studiu jsem toho taky ledacos pochopila...pak se na druhou stranu tomu nelze divit, když pošlou raději letadla někam, kde se jim to vyplatí více...co my, obyčejní smrtelníci s tím asi tak uděláme....Sama jsem taky jednou tvrdla na letišti 4 hodiny a přečetla tam snad všechny možné a nemožné noviny, snědla co se dalo atd. atd., prostě zábavu jsem si našla.... Třeba časem, až dospěješ, ti to dojde...jsem neřekla, že jsem odbornicí na leteckou dopravu.... pánové tvorstva jsou ješitní a tvrdohlaví jako bejci...český lid na tenhle typ létání není ještě zvyklí, a očekává za 190 Kč něco extra...
... je dost nightmare.
Tak to teda Expandia travel jako FAKT NE, DĚKUJI :D :D


http://www.expandiatravel.com/ - mrkněte na "Kontaktujte nás" ... :shock: :shock: :shock: :wink: :wink: :wink:

Detail vlastníka na www.justice.cz

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Hlaváčkojc se zamysleli .... a hle, vymysleli cestovku!!! :D :D

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Pan Am »

Co říkáte na ty předměty činnosti:

- obchodní činnost (vyjma zboží a komodit k nímž je třeba povolení
podle zvláštních právních předpisů)
- vodoinstalatérství (včetně topenářství)
- koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej

Schází mi tam provozování cestovní agentury :!: :!: :!:

Zaujalo mě taky, že Ziti je vedle "general manager" také webdesignerka, grafička a také vedoucí personálního oddělení :D

P.T.
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 258
Registrován: 08. 04. 2005, 22:41
Stav: Offline

Příspěvek od P.T. »

VeeOne píše:
Ziti píše:Jistě, že máš pravdu, není to fér vůči cestujcícím, ale co my, obyčejní smrtelníci s tím asi tak uděláme.... Správně, nic. Prostě už to tak je a budeme se s tím muset smířit :cry:


Co s tím uděláme?? Prostě si nebudeme od SmartWings letenky kupovat a budeme varovat všechny své přátele a známé, aby si pro svoje cestování vybrali nějakou jinou leteckou společnost. 8) 8)


Tohle jsem chtěl napsat taky...

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

PanAm: Já bych řekl, že na to, že to děvče ještě nemá dodělanou školu, bude fakt hodně šikovný.... Možná, že by nám v rámci toho vodoinstalatérství i spravila prasklou vodu... :D Alespon tolik, jako o dopravních letadlech, toho musí vědět i o fitinkách :lol:


Zamčeno