Co poletí?

Odpovědět
JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Co poletí?

Příspěvek od JackBrno »

Petr31 píše:
JackBrno píše:
jencik píše:
Akurat to cestujuceho nezaujima, ze niekde su kapacitne problemy a kvoli tomu sa nestiha. V mojom odbore ak poviem zakaznikovi, tak si mal 3 dni systemovu odstavku, nemohli sme pracovat, tak ti to dodame o tri dni neskor znamena koniec spoluprace, pokial sa to dopredu nedojedna inak. Podobne nikoho nezaujima, ze aerolinka lieta na krv a meskania sa presuvaju cely den, je to proste len blby model podnikania aerolinky. Ze to viaceri nie su schopni pochopit je uz ich problem.

Kristova noho, ty si vážně myslíš, že se to týká jen TVS a jiné aerolinky letí na čas, přestože jim řízení provozu nepovolí odlet z důvodu slotu? A myslíš si, že když má aerolinka naplánované lety s konkrétním letadlem, tak když se jim na jednom segmentu třeba o 2 hodiny z důvodu slotu zasekne, tak že to umí nějak vyřešit? To je s tebou horší, než jsem myslel... Každá aerolinka se sloty bojuje a když se někde letadlo zdrží, tak prostě nemají k dispozici hned náhradní. Ostatně i kdyby měla, tak stejně než ho dostane do destinace, kde čeká slavný jencik, tak to tady po Evropě taky ty dvě hodiny většinou vezme, takže to ani nemá smysl. Nebo máš pocit, že jiné aerolinky mají v každé destinaci, kam létají, zaparkované náhradní letadlo, které by mohli okamžitě použít? Vážně, z tebe padá jedna pitomost větší, než druhá. A to přesto, že souhlasím s tvojí větou, že cesťáka to nemusí zajímat. Máš pravdu, nemusí, ale nejde s tím nic dělat, tohle se stává v přeplněném prostoru Evropy naprosto všem aerolinkám, které létají na vytížená letiště. Tohle nemá s TVS/ČSA nic společného a když budeš mít smůlu, tak klidně budeš mít 3 zpožděné lety s různými aerolinkami v jeden den. Mimochodem, TVS má v časech letů celkem solidní rezervy, rozhodně nelétají na krev, takže před začátkem a po konci sezóny většinou lítají s dost velkým předstihem, pokud mají lidi na letišti. Není výjimkou přílet o 30-50 minut dřív. Sloty a počasí žádná aerolinka neovlivní, stejně tak třeba srážku s ptákem nebo poškození letadla na letišti, čekání na nakládku zavazadel atd., těch věcí mimo kontrolu aerolinky, které můžou zpozdit přílet/odlet je spousta a nikdo s nimi nic neudělá, prostě se stávají.


...slovy klasika, je to marný, je to marný, je to marný..... :crazy:

Ano :) Teď zase bude chvíli klid a potom vypustí nějakou jinou pitomost :)


Roiman4
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 340
Registrován: 23. 10. 2017, 22:45
Oblíbené typy letadel: A340-600
B747-400
Pohlaví: muž
Bydliště: ZLN/PRG
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Roiman4 »

A ja jsem zvedavy, na koho tento vikend to svedete...

O vikendu stavkuji v Marseille ATC + behem leta zase, Barcelonska ATC a Balereske ostrovy pravdepodobne stredy a nedele behem leta a 5.7. Italove...

lukaskr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 248
Registrován: 17. 05. 2009, 11:59
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od lukaskr »

Itálie 5.7 předběžně odsunuto na 20.7

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: Co poletí?

Příspěvek od Globik »

JackBrno píše:
Petr31 píše:...slovy klasika, je to marný, je to marný, je to marný..... :crazy:

Ano :) Teď zase bude chvíli klid a potom vypustí nějakou jinou pitomost :)

Stalo se mi dvakrát za mých občasných pobytů v Brně:
- Autobus 44 nebo 84, totálně ucpaná Plotní, tak stupeň 4. Cestující přijde za řidičem a ptá se, za jak dlouho budeme na Zvonařce (bylo to pár set metrů od autobusáku). Řidič mu odpoví, že netuší. Cestující mu na to velmi hrubě řekne, že už jsme tam měli být.
- Nějaký autobus nebo trolejbus v dopravní špičce. Přistoupí cestující a nahlas prohlásí do vzduchu "má to zpoždění".
Na obojí jsem mohl prohlásit, že u mě v Praze autobusová linka, která jezdí kolem mě, jezdí i ve špičce na čas. Lepší je ale jen obrátit oči v sloup a nehrát si na jencika a zdendu.

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí?

Příspěvek od JackBrno »

Roiman4 píše:A ja jsem zvedavy, na koho tento vikend to svedete...

O vikendu stavkuji v Marseille ATC + behem leta zase, Barcelonska ATC a Balereske ostrovy pravdepodobne stredy a nedele behem leta a 5.7. Italove...

Za to přece může TVS, to je jasné. Počkej, však jencik ti to vysvětlí :D


Matescz1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 16. 06. 2018, 15:17
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Matescz1 »

Chtěl bych říct svůj názor na TVS. Jsem klasický koupak.dnes jsme se vrátili z Tunisu - Monastir. Tam jsme letěli novým Maxem vše bez problémů letadlo čekalo na čas ale čekalo se na opozdilce. Servis v pohodě. Letušky super. Let super. Zpátky jsme letěli vypujcenym mongolem a bylo to vše úplně v pohodě opět české letušky piloti mongolove a opět vše na čas a vše v pořádku. Tak to jen můj názor a klidně poletím s TVS znova......

Bertbert
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 06. 2018, 08:40
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Bertbert »

Dobrý den, asi je jeste brzo, ale predbezne co je naplánované pro let 6.7. 6D6174 BTS - AYT 02:45h a zpet 18.7. AYT - BTS 6D6175 01:20h?? Diky moc

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od zdenda »

Matescz1 píše:Chtěl bych říct svůj názor na TVS. Jsem klasický koupak.dnes jsme se vrátili z Tunisu - Monastir. Tam jsme letěli novým Maxem vše bez problémů letadlo čekalo na čas ale čekalo se na opozdilce. Servis v pohodě. Letušky super. Let super. Zpátky jsme letěli vypujcenym mongolem a bylo to vše úplně v pohodě opět české letušky piloti mongolove a opět vše na čas a vše v pořádku. Tak to jen můj názor a klidně poletím s TVS znova......

Tak jednou to s tim odpadem vyslo Jsem rad, ze jste byl spokojen. . Ja ted letel charter s Austrian, OS 9201, VIE AYT, na dovolenou, jsem v Turecku na te dovolene, s nemeckou CK,a nesrovnatelny. Vedle taky mileho personalu Rakusaci teple jidlo vyber piti a zmrzlina:-) Na rozdil od TVS hladoletu....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Globik »

zdenda píše:
Matescz1 píše:Chtěl bych říct svůj názor na TVS. Jsem klasický koupak.dnes jsme se vrátili z Tunisu - Monastir. Tam jsme letěli novým Maxem vše bez problémů letadlo čekalo na čas ale čekalo se na opozdilce. Servis v pohodě. Letušky super. Let super. Zpátky jsme letěli vypujcenym mongolem a bylo to vše úplně v pohodě opět české letušky piloti mongolove a opět vše na čas a vše v pořádku. Tak to jen můj názor a klidně poletím s TVS znova......

Tak jednou to s tim odpadem vyslo Jsem rad, ze jste byl spokojen. . Ja ted letel charter s Austrian, OS 9201, VIE AYT, na dovolenou, jsem v Turecku na te dovolene, s nemeckou CK,a nesrovnatelny. Vedle taky mileho personalu Rakusaci teple jidlo vyber piti a zmrzlina:-) Na rozdil od TVS hladoletu....

A jak jsi prosím tě poznal, že jsi letěl charter?

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí?

Příspěvek od JackBrno »

zdenda píše:
Matescz1 píše:Chtěl bych říct svůj názor na TVS. Jsem klasický koupak.dnes jsme se vrátili z Tunisu - Monastir. Tam jsme letěli novým Maxem vše bez problémů letadlo čekalo na čas ale čekalo se na opozdilce. Servis v pohodě. Letušky super. Let super. Zpátky jsme letěli vypujcenym mongolem a bylo to vše úplně v pohodě opět české letušky piloti mongolove a opět vše na čas a vše v pořádku. Tak to jen můj názor a klidně poletím s TVS znova......

Tak jednou to s tim odpadem vyslo Jsem rad, ze jste byl spokojen. . Ja ted letel charter s Austrian, OS 9201, VIE AYT, na dovolenou, jsem v Turecku na te dovolene, s nemeckou CK,a nesrovnatelny. Vedle taky mileho personalu Rakusaci teple jidlo vyber piti a zmrzlina:-) Na rozdil od TVS hladoletu....

V Austrianu lítají staré čarodějnice a na rozdíl od TVS je to úplný hladolet :D

Bertbert
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 06. 2018, 08:40
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od Bertbert »

Dobrý den, asi je jeste brzo, ale predbezne co je naplánované pro let 6.7. 6D6174 BTS - AYT 02:45h a zpet 18.7. AYT - BTS 6D6175 01:20h?? Diky moc

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: RE: Re: Co poletí?

Příspěvek od Fabo »

JackBrno píše:
zdenda píše:
Matescz1 píše:Chtěl bych říct svůj názor na TVS. Jsem klasický koupak.dnes jsme se vrátili z Tunisu - Monastir. Tam jsme letěli novým Maxem vše bez problémů letadlo čekalo na čas ale čekalo se na opozdilce. Servis v pohodě. Letušky super. Let super. Zpátky jsme letěli vypujcenym mongolem a bylo to vše úplně v pohodě opět české letušky piloti mongolove a opět vše na čas a vše v pořádku. Tak to jen můj názor a klidně poletím s TVS znova......

Tak jednou to s tim odpadem vyslo Jsem rad, ze jste byl spokojen. . Ja ted letel charter s Austrian, OS 9201, VIE AYT, na dovolenou, jsem v Turecku na te dovolene, s nemeckou CK,a nesrovnatelny. Vedle taky mileho personalu Rakusaci teple jidlo vyber piti a zmrzlina:-) Na rozdil od TVS hladoletu....

V Austrianu lítají staré čarodějnice a na rozdíl od TVS je to úplný hladolet :D


Dle mych poslednich zkusenosti s OS je uz spis prevaha bosoraku :D a uplny hladolet to neni, dostanes slane srdicka :P
(na druhou stranu musim rict, ze co do moznosti predobjednaneo obcerstveni, je nabidka a la carte Do&Co. asi to nejlepsi co lze nad oblaky jist, alespon co se economy tyce)

RM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 268
Registrován: 04. 06. 2003, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od RM »

Bertbert píše:Dobrý den, asi je jeste brzo, ale predbezne co je naplánované pro let 6.7. 6D6174 BTS - AYT 02:45h a zpet 18.7. AYT - BTS 6D6175 01:20h?? Diky moc


06. 07. 6D6174 - OM-GTE (Go2Sky a/c)
18. 07. 6D6175 - OM-GTF (Go2Sky a/c)

pidoslav
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 03. 2015, 18:02
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od pidoslav »

Zdravim da sa uz zistiti co poleti BTS - Malaga 12.7.2018 QS1552
Malaga - BTS 26.7.2018 QS1553

RM
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 268
Registrován: 04. 06. 2003, 10:15
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Co poletí?

Příspěvek od RM »

pidoslav píše:Zdravim da sa uz zistiti co poleti BTS - Malaga 12.7.2018 QS1552
Malaga - BTS 26.7.2018 QS1553

Zatiaľ tam OM-GEX (lietadlo AirExplore) a späť OM-TSG, ale ako vždy, zmena je možná.


Odpovědět